جمعه 08 اردیبهشت 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS
08
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت نهم

ثبت‌جهانی نخستین اثر طبیعی، نتیجه تدبیر دولت روحانی

ثبت‌جهانی نخستین اثر طبیعی، نتیجه تدبیر دولت روحانی
چکیده: یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در زمینه میراث جهانی برای در کشور به‌وقوع پیوست ثبت‌جهانی «بیابان لوت» به‌عنوان نخستین اثر طبیعی جهانی ایران است. این اتفاق نتیجه همدلی و هم‌گرایی ارزشمند و اتحاد سازمانی کشور بود که با تدبیر دولت یازدهم صورت گرفت. ادامه »
08
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت نهم

ثبت نخستین اثر طبیعی در دولت یازدهم

ثبت نخستین اثر طبیعی در دولت یازدهم
چکیده: «بیابان لوت» به‌عنوان نخستین میراث طبیعی ایران در زمان استقرار دولت یازدهم با برگزاری چهلمین اجلاس میراث جهانی یونسکو در تاریخ 27 تیر 1395 به‌ثبت رسید. ادامه »
07
حسن روحانی: روستاییان از طریق شبکه‌های اجتماعی در حال جذب گردشگر و فروش صنایع‌دستی خود هستند
چکیده: یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد که مسائل و مشکلات پیچیده جامعه با حرف و شعار حل نمی‌شود. ادامه »
07
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت هشتم

اشتغال‌زایی با رویکرد تمرکززدایی

اشتغال‌زایی با رویکرد تمرکززدایی
چکیده: دولت یازدهم از ابتدای آغازبه‌کار خود همواره بر موضوع اشتغال و در نگاهی فراتر از آن، بر ایجاد اشتغال در مناطق روستایی تأکید داشته‌است، امری که در طول این مدت ازسوی سازمان‌ها و نهادهای مختلف دولت نیز پیگیری شده‌است. ادامه »
07
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت هشتم

تداوم اشتغال‌زایی با طرح 60هزار شغل روستایی

تداوم اشتغال‌زایی با طرح 60هزار شغل روستایی
چکیده: معاون اداره‌کل حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی کشور تأکید کرد که سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با طرح ایجاد 60هزار شغل روستایی، اهداف متعددی را دنبال می‌کند که تمام آن‌ها رویکرد اجتماعی و اقتصادی دارند. ادامه »
07
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت هشتم

ایجاد 60هزار شغل روستایی/ اشتغال‌زایی با محوریت تولید و صادرات

ایجاد 60هزار شغل روستایی/ اشتغال‌زایی با محوریت تولید و صادرات
چکیده: دولت یازدهم، از ابتدای آغازبه‌کار خود در سال 1392، اشتغال‌زایی را به‌عنوان یکی از سیاست‌های اصلی خود برگزید. این سیاست دولت در تمام حوزه‌ها گسترش یافت، ازجمله در حوزه‌های میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری. ادامه »
07
بازديد خطيب جمعه مسجد اموی دمشق از مجموعه تاريخی مزار مولانا در تایباد
چکیده: شيخ مامون رحمه، خطيب جمعه مسجد اموی دمشق از مجموعه تاريخی مزار مولانا در شهرستان تایباد بازدید کرد. ادامه »
07
نارين‌قلعه به سايت‌موزه تبديل می‌شود
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان نائین از مرمت نارین‌قلعه و تبدیل شدن این اثر تاریخی به سایت‌موزه خبر داد. ادامه »
07
تشکیل کمیته میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی کارگروه اقتصاد مقاومتی در خمینی‌شهر
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان خمینی‌شهر از تشکیل کمیته میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی کارگروه اقتصاد مقاومتی و کارگروه بهبود محیط کسب‌وکار در این شهرستان خبر داد. ادامه »
07
بازدید وزرای امور زنان و خانواده کشورهای اسلامی از موزه بزرگ خراسان
چکیده: وزرای امور زنان و خانواده کشورهای اسلامی در راستای رویداد «مشهد 2017» روز جمعه 8 اردیبهشت از نمایشگاه «14 قرن هنر، تاریخ و تمدن اسلامی» در موزه بزرگ خراسان بازدید می‌کنند. ادامه »
07
برپایی نمایشگاه آثار 6هزارساله اریسمان در شاهین‌شهر
چکیده: رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شاهین‌شهر و میمه از برپایی نمایشگاه آثار تاریخی کشف‌شده در محوطه تاریخی اریسمان خبر داد. ادامه »
07
 برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی و غذاهای محلی در دهستان جیرانسو
چکیده: مسئول میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مانه و سملقان از برگزاری نمایشگاه صنایع‌دستی و غذاهای محلی در دهستان جیرانسو بخش مرکزی این شهرستان خبر داد.  ادامه »
07
برگزاری اولین دوره توانمندسازی تشكل‌های مردم‌نهاد آذربایجان غربی
چکیده: اولین دوره توانمندسازی تشکل‌های مردم‌نهاد با عنوان وندالیسم و تأثیرات اجتماعی آن صبح امروز پنجشنبه 7 اردیبهشت با تلاش معاونت برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان‌غربی برگزار شد. ادامه »
07
شناسایی و پیگیری ثبت 22 اثر تاریخی لامرد
چکیده: مسئول اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری لامرد از کسب مقام نخست این اداره در شهرستان لامرد با شناسایی 22 اثر تاریخی شاخص، نقشه‌برداری، مطالعات میدانی، تشکیل پرونده ثبتی و تعیین حریم 3 اثر تاریخی ثبتی در استان فارس در سال 95 خبر داد. ادامه »
07
دولت تدبیر و امید ثبات اقتصادی ایجاد کرده است/ دولت توانسته شیب نزولی ركود را متوقف کند
چکیده:  معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «اقتصاد مقاومتی، راهبردی برای توانمندسازی اقتصاد، علمی‌کردن اقتصاد، تکیه بر منابع داخلی و ظرفیت‌های انسانی و غیرانسانی است.» ادامه »
07
چمدان‌هایی که به‌مقصد ایران بسته شدند/ رهاورد دیپلماسی عمومی روحانی
چکیده: تغییر نگاه جهانی به ایران دستاورد دولت روحانی در ابعاد بین‌المللی است. این تغییر در رویکرد بین‌المللی به کشورمان با رشد حضور گردشگران خارجی به‌راحتی ملموس و باورپذیر است. ادامه »
06
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت هفتم

جذب گردشگر با افزایش ثبت‌جهانی آثار تاریخی

جذب گردشگر با افزایش ثبت‌جهانی آثار تاریخی
چکیده: ایران، با یادگارهایی از دنیای کهن، تاکنون 21 اثر تاریخی خود را در فهرست یونسکو به‌ثبت رسانده است که چهار مورد از این آثار تاریخی در دولت یازدهم ثبت‌جهانی شده است. ادامه »
06
پنجاه خشت بر دیوار توسعه پایدار/ خشت هفتم

میراث جهانی، بستری برای توسعه پایدار فرهنگی

میراث جهانی، بستری برای توسعه پایدار فرهنگی
چکیده: آنچه «میراث جهانی یونسکو» خوانده می‌شود مجموعه آثاری است که فارغ از نژاد و مذهب به همه ملت‌های جهان تعلق دارد. کنوانسیون میراث جهانی در نوامبر ۱۹۷۲ میلادی به‌تصویب مجمع عمومی میراث جهانی رسیده است. ادامه »
06
لزوم تدوین سند چشم‌انداز گردشگری یزد بررسی شد
چکیده: لزوم تدوین سند چشم‌انداز گردشگری یزد در جلسه‌ای با حضور مدیرکل و سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان و جمعی از صاحب‌نظران این حوزه بررسی شد. ادامه »
06
پس از برجام فضای مطلوبی در گردشگری شهر افسانه‌ای اصفهان پدید آمده است
چکیده: سردبیر گروه خبر شبکه ملی کشور چین (CCTV) و هیئت همراه در دیدار با مدیر‌کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان تأکید کرد: «در بازدید از اصفهان متوجه شدیم که فضای مطلوبی در گردشگری شهر افسانه‌ای اصفهان پس از برجام پدید آمده است.» ادامه »
صفحه 1 از 5490اولین   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   آخرین