شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه فروردین 1387)

31
جهانگيري به سمت معاون سرمايه گذاري سازمان ميراث فرهنگي منصوب شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) پيش از اين سيد حسن موسوي ، از بدو تاسيس معاونت سرمايه گذاري و طرح هاي سازمان ميراث فرهنگي در اين مسئوليت انجام وظيفه مي کرد. شايان ذکر است وي از اين پس در مرکز ملي مطالعات جهاني شدن مشغول به کار خواهد شد.
31
جاعلان آثار باستاني غرامت مي‌دهند
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN) يک جاعل آثار هنري به همراه والدينش محکوم به پرداخت 363 هزار پوند غرامت به موزه اي شد که اين آثار را از آنها خريده بود. اين اثر هنري بعد از آنکه توسط کارشناسان موزه بريتانيا و حراجي کريستي 3300 ساله معرفي شده بود با قيمت 440 هزار پوند در سال 2003 به موزه بولتون فروخته شد. بعدها پليس متوجه شد که اين تيم خانوادگي به م... ادامه »
31
باستان شناسان چک، مصر باستان را به نمايش در‌ميآورند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، اين نمايشگاه به منظور جشن پنجاهمين سالگرد تاسيس موسسه مصر شناسي چک در سال باستان شناسي چک گشايش خواهد يافت. اما به علت ممانعت مقامات مصري از خروج اشيا کشف شده اين نمايشگاه تنها با به تصوير کشيدن فعاليت هاي باستان شناسان چک در 20 سال کاوش مصر به نمايش در ‌مي‌آيد. لاديساو بارس، مدير موسسه مصرشناسي چک گفت: فعاليت هاي ... ادامه »
31
دومين نمايشگاه بين‌المللي فرش‌دستباف کيش برپا مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين نمايشگاه که با همکاري مرکز ملي فرش ايران و مرکز توسعه تجارت کيش و با حمايت سازمان منطقه آزاد کيش برپا مي‌شود، توليدکنندگان و صادرکنندگان مطرح کشور و نيز توليدکنندگان و بازرگانان خارجي حضور مي‌يابند. در اين نمايشگاه که با رشدي 50 درصدي نسبت به سال گذشته در مساحتي به وسعت ‪ ۲۱‬هزار مترمربع برگزار مي‌شود، بيش از۱۵۰... ادامه »
31
تجهيز موزه رضاعباسي به کيوسک اطلاع رساني
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، محمدرضا زاهدي، مدير موزه رضا عباسي با اعلام اين خبر گفت: در نرم‌افزار تهيه شده در اين دستگاه، اطلاعات مربوط به موزه‌هاي شهر تهران مانند موقعيت جغرافيايي، راه دسترسي، آدرس، ساعت بازديد به همراه ساير توضيحات وجود دارد. وي افزود: اطلاعاتي مانند گالري‌ها و فرهنگسراهاي شهر تهران، ايستگاه‌هاي مترو و آژانس‌هاي هواپيمايي به دو... ادامه »
31
تعطيلات آخر هفته در کوه‌هاي تهران 3 مصدوم داشت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) پنجشنبه 29 فروردين ساعت 9 صبح يک مرد کوهنورد از ارتفاع 80 متري يک يخچال در روستاي آب‌نيک فشم سقوط کرد. اين سقوط منجر به شکستن دنده‌ها و ضربه مغزي فرد مصدوم شد . عمليات نجات فرد مصدوم که تا ساعت 8 شب به طول انجاميد، توسط ماموران آتش‌نشاني، هلال احمر، امدادگران کوهستان و کوهنوردان محلي انجام شد. همچنين ساعت 11 صبح ج... ادامه »
31
دايناسور 65 ساله فروخته شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) اين مجموعه دار با پرداخت مبلغي معادل يک ميليون دلار موفق به خريد اين دايناسور گياهخوار شد. اين سنگواره در سال 2004 در زمين هايداکوتا کشف شد و به همراه دو فسيل دايناسور ديگر توسط يک مجموعه دار از اروپاي غربي نگهداري مي شد. 70 درصد از بدن اين فسيل طبيعي بوده و تنها شاخ هاي آن از صمغ کاج و استخوان هاي پاي عقبي و يکي از... ادامه »
31
حمل نقل بهتر مسافران جهان در سايه فناوري اطلاعات
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) وجود فناوري اطلاعات در فرودگاه هاي پرجمعيت، مي تواند تسهيل کننده حمل و نقل بيش از 2 ميليارد وسايلي باشد که در فرودگاه ها ساليانه جابه جا مي شوند. فرانچسکو ويولانت، رئيس SITA با بيان مطالب فوق گفت: در گذشته حمل و نقل وسايل مسافران با مشکل فراواني روبرو بوده اما امروزه در سايه برنامه هاي بهبود بخش ياتا اين مشکل از ميان ب... ادامه »
31
خريد 25 هزار محصول فرهنگي در معاونت فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در راستاي معرفي مناسبت‌هاي مهم فرهنگي، مذهبي و تاريخي ميان کارکنان سازمان 25 محصول فرهنگي در اين معاونت خريداري شد. بر اساس اين گزارش، مناسبت هاي مهم فرهنگي_ مذهبي يعني ولادت حضرت علي(ع) و روز پدر، ولادت امام رضا(ع) و رحلت امام‌خميني (ره) در قالب سي‌دي مولتي مديا درآمده است. اين گزارش مي افزايد: همچنين به مناسبت ني... ادامه »
31
سهم مالياتي فروشندگان صنايع دستي سالانه 20 درصد رشد مي‌کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، حسين شيرچي با بيان اين مطلب افزود: اگر هدف دولت حمايت از متوليات بخش خصوصي است، پس چرا هر روز از تعداد فروشگاه‌ها و فروشندگان آنها کاسته مي‌شود. وي با اشاره به اينکه در سال‌هاي اخير، اقداماتي از طرف اتحاديه فروشندگان صنايع دستي در چارچوب حفظ و بقاي فروشندگان اين بخش شده است، گفت: بخش زيادي از درخواست اتحاديه مربوط به ... ادامه »
31
انتشار کتابچه آموزشي  فرهنگ رفتاري در هتل براي کودکان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، هتل پرديسان در راستاي رسالت فرهنگسازي و آموزش نخستين ارائه کننده کتابچه طنز در خصوص فرهنگ‌هاي رفتاري در هتل است. در اين کتابچه که به صورت رايگان در اختيار کودکان ميهمانان هتل قرار مي‌گيرد به نکته‌هايي به زبان طنز اشاره مي‌شود که بايد توسط ميهمانان محترم در هتل رعايت شود. يادآور مي‌شود، اين کتابچه در مراحل بعدي در ... ادامه »
31
آلمان بهترين مکان براي برپايي اجلاس در اروپا
چکیده: به گزارش مبراث آريا (CHTN)، اين جايگاه به دنبال برگزاري بازاريابي بين المللي براي چهارمين سال متوالي در اين کشور به دست آمد. لوتز بي. وگت مدير دفتر کنوانسيون آلمان (GCB) گفت: به دست آمدن اين جايگاه اتفاقي نبوده، بلکه به علت تداوم کيفيت ها و استانداردهايي است که در طول برگزاري اين اجلاس‌ها وجود داشته است. طي چند سال اخير GCB محل مناسبي براي تش... ادامه »
31
ماندن آثار تاريخي استانبول در فهرست يونسکو به شرط مرمت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، يک تيم سه نفره از سازمان يونسکو به منظور بررسي اماکن تاريخي و جلوگيري از نابودي احتمالي از 9 تا 13 مي به اين کشور سفر خواهند کرد. گوون تاشباشي فرماندار استانبول گفت: معبد سليمانيه استانبول و هتل چهارفصل سلطان احمد از مهمترين اماکن مورد نظر خواهند بود. اتمام پروژه مرمري تا سال 2011 که متصل کننده آسيا به اروپا از طري... ادامه »
31
مصنوعات باستاني آفريقايي‌ها صاحب موزه شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا آريا (CHTN)، اين موزه که "موزه بومي" نام دارد علاوه بر حفظ آثار ملي اين کشور رابطي ميان دانشگاه هاي غربي و آفريقايي در زمينه مصنوعات باستاني خواهد بود. ژوليو مرکادر، استاد دانشگاه کالگاري پرتغال و بنيانگذار اين موزه گفت: اين موزه چيزي فراتر از انبار آثار باستاني آفريقاييان بشمار مي‌رود. وي افزود: اين موزه مي تواند مکان منا... ادامه »
31
برگزاري تور بازديد از اماکن تاريخي و گردشگري خراسان شمالي
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان خراسان شمالي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:برنامه‌هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان شمالي براي بزرگداشت هفته بناها ، محوطه‌هاي تاريخي و روز جهاني محوطه‌هاي تاريخي و يادمان‌ها 29 فروردين با شعار "ميراث مذهبي و اماکن مقدس" که شعار سال 2008 ميلادي است آغاز ... ادامه »
31
مدرسه گلشن نيشابور همچنان پابرجاست
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)؛سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري خراسان رضوي درباره‌ پي‌گيري‌هاي انجام‌شده در روند تخريب اين اثر تاريخي توضيح‌هايي ارايه کرده که متن کامل آن به اين شرح است: 1.مدرسه علميه گلشن نيشابور به دليل ارزش هاي خاص تاريخي فرهنگي در تاريخ 10ديماه81 و طي شماره 6742 در فهرست آثار ملي ثبت شده و از تاريخ ثبت تحت حفاظت سازمان ميراث فرهنگي... ادامه »
31
قطعنامه پيشنهادي ايران براي مبارزه با قاچاق اموال فرهنگي تصويب شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، هفدهمين اجلاس کميسيون پيشگيري از جرم و اجراي عدالت کيفري سازمان ملل متحد که از روز دوشنبه در وين آغاز به کار کرده بود پس از بررسي موضوعات مختلف از جمله مقابله با خشونت عليه زنان، مبارزه با جرايم سازمان يافته فراملي به ويژه قاچاق انسان، مبارزه با فساد اداري و اقدامات تروريستي شامگاه جمعه به کار خود پايان داد. در قطعنا... ادامه »
31
توسعه رشته‌هاي تحصيلي ميراث‌فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در شاخه کار و دانش
چکیده: مرتضي احمدي، مديرکل برنامه‌ريزي و آموزش سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در گفتگو با ميراث آريا(chtn) ضمن بيان اين مطلب تصريح کرد: بر اساس اين تفاهم‌نامه کميته‌اي در اين خصوص تشکيل شده‌است که جلسات اين کميته با حضور نمايندگلان آموزش و پرورش، کارشناسان و مسوولان مربوطه برگزار مي‌شود. وي ادامه داد: در اين نشست‌ها در خصوص رشته‌هاي اين حوزه... ادامه »
31
مشهد، مقصد سرمايه‌گذاران بحريني براي ساخت هتل
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي معاونت سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، پيمان بيات، مشاور اموربين الملل اين معاونت با بيان اين مطلب افزود: اين گروه در نظر دارد در خصوص فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در صنعت گردشگري به ويژه هتل، با مسئولان زيربط مذاکره کنند. وي با اشاره اينکه اين گروه از چند شرکت تجاري که ق... ادامه »
31
باقيمانده عمارت خسرو آباد به تملک سازمان ميراث فرهنگي کردستان در آمد
چکیده: معاون ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: 46 شعير باقيمانده از عمارت خسرو آباد در سال 86 با اعتباري بالغ بر يک ميليارد و ششصد ميليون تومان به تملک سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان در آمد . اقبال عزيزي افزود:طرح ساماندهي و تملک عمارت خسرو آباد سنندج و چهار باغ آن يکي از مصوبات... ادامه »
صفحه 1 از 46ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری