ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه فروردین 1388)

31
خراسان شمالي، يک هزار و 200 هنرآموخته صنايع‌دستي داشت
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي خراسان شمالي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: از آغاز سال 87 تا پايان اسفندماه همين سال يک هزار و 213 هنر آموز در رشته‌هاي مختلف صنايع‌دستي اين استان آموزش ديده‌اند. علي عابدي ادامه داد:‌ اين تعداد در سال گذشته در 16 رشته هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي خراسان شمالي آموزش ديده‌اند. معاون هنرهاي سنتي ... ادامه »
31
باکو، ميزبان مديران کتابخانه‌هاي ملي کشورهاي اسلامي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين اجلاس که با موضوع "باکو – مرکز فرهنگ اسلامي 2009 "برگزار شده، ميزبان روساي کتابخانه‌هاي ملي کشورهاي ايران، ترکيه، پاکستان، ترکمنستان، تاجيکستان، ازبکستان، قزاقستان، قرقيزستان و نمايندگاني از موسسه فرهنگي سازمان همکاري اقتصادي کشورهاي اسلامي است. پيش از آغاز اين اجلاس، نمايشگاه بين‌المللي کتاب با عنوان " گذري بر فر... ادامه »
31
نمايش نقاشي دختران هنرستان‌هاي تهران در موزه هنرهاي زيبا
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي و تاريخي سعدآباد، عشرت شايق با تأکيد بر کارهاي مؤثر فرهنگي در حوزه‌هاي مختلف خصوصاً حوزه جوانان گفت: آثار هنرستان‌هاي دولتي تهران در موزه هنرهاي زيبا مجموعه‌ي سعدآباد به نمايش گذاشته شده است . وي افزود: اين آثار به سبک مينياتور و تذهيب است و از کارهاي خلاق جوانان و دانش آموزان دخت... ادامه »
31
بيستمين نمايشگاه بين المللي صنايع دستي نپال برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين نمايشگاه که با همکاري سازمان ميراث فرهنگي نپال و بخش توسعه صنايع‌ کوچک و روستايي برگزار مي شود ارتقا صنايع‌دستي خرد، کوچک و روستايي در بخش‌هاي مختلف کشور و کشورهاي همسايه را مدنظر قرار داده است. تاکنون سرمايه‌گذاراني از 75 شهر مختلف اين کشور و چند کشور خارجي براي حضور در اين رويداد پنج روزه اعلام آمادگي کرده و پيش... ادامه »
31
هرباريوم جهاد کشاورزي بيست و ششمين ميراث طبيعي کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي معاونت ميراث فرهنگي، مديرکل دفتر ثبت آثار تاريخي، فرهنگي و طبيعي با بيان اين مطلب افزود: هرباريوم وزارت جهاد کشاورزي جمهوري اسلامي ايران قديمي¬ترين هرباريوم در تشکيلات وزارت محسوب مي‌شود. حسينعلي وکيل علي آبادي افزود: هرباريوم حاوي مجموعه‌هايي غني از قارچ‌ها، شبه‌قارچ‌ها، گلسنگ‌ها، گياهان گلدار، ب... ادامه »
31
بررسي و شناسايي باستان شناسي شهرستان اقليد آغاز شد
چکیده: به گزاش ميراث آريا(CHTN) اين بررسي توسط يک گروه باستان‌شناسي به سرپرستي عزيزالله رضايي کارشناس ارشد باستان‌شناسي اين سازمان آغاز شده است. با توجه به کاوش‌هاي علمي باستان‌شناسي سال‌هاي 85 و 87 که در تپه پيش از تاريخي مهر علي فارسي انجام گرفت چشم‌انداز قابل توجهي را در دوره پيش از تاريخ اين منطقه بازگشود و اين بررسي با تاکيد بر استقرارهاي نخستين د... ادامه »
31
دولت 15 ميليارد تومان به بهبود حمل و نقل درون شهري اختصاص داد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،علي نيکزاد معاون عمراني وزير کشور و رييس سازمان شهرداري ها و دهياري هاي کشور در نشست خبري امروز با اشاره به اين که دولت و مجلس در سال جاري 14 هزار و 220 ميليارد تومان براي حمايت از حمل و نقل درون شهري اختصاص دادند،گفت: حمل و نقل درون شهري، شامل قطار درون شهري،توسعه ناوگان عمومي و بهبود عبور و مرور شهري،يارانه بليط اتوبوس ... ادامه »
31
ارزش افزوده صنايع‌دستي بيش از 100 درصد است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، مهدي کيايي با حضور نخستين بازديد از مراکز معاونت سينمايي در راستاي تحقق طرح هنرهاي سنتي، صنايع‌دستي و رسانه با بيان اين مطلب گفت: صنايع‌‌دستي ايران جايگاه ويژه‌اي در عرصه جهاني دارد. وي با اشاره به اينکه از نظر معيارهاي يونسکو هيچ کشوري از لحاظ تنوع رشته‌هاي صنايع‌دستي قابل رقابت با ايران نيست، اظهار داشت: تأييد فعاليت... ادامه »
31
آغاز مرمت سراي ملک واقع در راسته بازار پايين زنجان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان زنجان عمليات اجرايي اين پروژه از ابتداي سال جاري آغاز شده و تا 3 ماه آينده مرمت اين سرا به اتمام خواهد رسيد. در خصوص تاريخچه اين سرا ، طبق اظهارات کسبه سرا ، ساخت اين بنا در سال 1330 ﻫ .ق به پايان رسيده و در سال 1345 ﻫ .ق مرمت و بازسازي بنا انجام شد... ادامه »
31
عمليات اجرايي کمپينگ "رزاق زاده" زاهدان رو به اتمام است
چکیده: ماندانا زنگنه،معاون سرمايه گذاري و طرح‌هاي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان سيستان و بلوچستان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:دو واحد خدماتي بهداشتي از مجموع 12 واحد خدماتي بهداشتي استان در اين کمپينگ احداث شده است. وي افزود:محوطه سازي اين واحدهاي خدماتي بهداشتي شامل سکو براي اسکان مسافران و گردشگران،آلاچيق و آب نما اجرا ش... ادامه »
31
فصلنامه Journal of Cultural Heritage گردآوري شد
چکیده: مسوول کتابخانه و مرکز اسناد پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاريخي فرهنگي در گفتگو با ميراث آريا(chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود:‌ کتابخانه و مرکز اسناد پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاريخي فرهنگي در راستاي اجراي وظيفه اطلاع رساني و فراهم آوردن اطلاعات مورد نياز محققان و پژوهشگران، با همکاري موسسه‌هاي دانشگاهي، تمامي شماره‌هاي منتشر شده مجله Journal of Cult... ادامه »
31
مرمت دانشگاه تهران امکان پذير است
چکیده: معاون ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري در گفتگو با ميراث آريا (chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: براساس ضوابط قانوني اعلام شده از سوي سازمان ميراث فرهنگي ،‌ ارائه طرح مرمتي از سوي هر نهاد يا سازماني که قصد انجام عمليات مرمت يک ساختمان ثبت شده در فهرست آثار ملي را داشته باشد ضروري است. فريبرز دولت آبادي در ادامه خاطرنشان کرد: پس از ارائه طرح مرمت... ادامه »
31
بخشي از هگمتانه همزمان با نشستwcc  رونمايي مي‌شود
چکیده: مسعود شريفي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: اين نشست با حضور استاندار همدان، معاونان استانداري، شهردار همدان، مدير کل راه و جاده‌هاي اين استان، معاون صدا و سيماي همدان، رييس سازمان ميراث فرهنگي،‌صنايع‌دستي و گردشگري، هيأت معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي کشور و جمعي از خبرنگاران رسانه‌هاي مختلف بر گزار شد. وي با اشاره به اينک... ادامه »
31
برگزاري همايش بزرگداشت روز بناها و محوطه هاي تاريخي در مشهد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي خراسان رضوي در اين همايش که با حضور روسا و مديران استان ، مهندسين مشاور و کارشناسان مربوطه برگزار شد محسن لشگري رييس سازمان ميراث فرنگي ، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي با اشاره به اينکه در سال جاري آثار و ابنيه تاريخي نسبت به سالهاي گذشته بيشترين تعداد بازديد کننده را به خود اخت... ادامه »
31
شيوخ اماراتي رونق دهنده گردشگري تايلند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، سازمان گردشگري تايلند اعلام کرد: بيش از 100 هزار گردشگر از سراسر جهان سال گذشته از اين کشور ديدن کرده‌اند که نزديک به 10 درصد اين گردشگران را مسافراني از منطقه خاورميانه به خصوص امارات تشکيل داده‌اند. به گفته مقامات سازمان گردشگري تايلند علاوه بر گردشگران اماراتي، بيشترين مسافران ورودي به اين کشور از حوزه خاورميانه را... ادامه »
31
راه اندازي سامانه بلوتوث هوشمند در موزه شوش
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل ازروابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري خوزستان رضا چناني گفت: با روشن کردن بلوتوث تلفن همراه بازديد کننده از موزه اين سيستم به صورت خودکار فعال شده و عکس‌هايي از جاذبه هاي تاريخي و گردشگري استان خوزستان به تلفن همراه شخص بازديد کننده ارسال مي شود. وي هدف از راه اندازي اين سيستم را آشنا کردن با... ادامه »
31
آموزش صنايع دستي در هنرستان‌هاي استان هرمزگان
چکیده: نادر کمالي،معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان هرمزگان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت :اقدامات اوليه براي قرار گرفتن رشته هاي صنايع دستي استان در برنامه آموزشي هنرستان و مراکز فني و حرفه اي انجام گرفته است. وي افزود:با توجه به اينکه درصدد راه اندازي مقطع کارشناسي رشته هاي صنايع دستي استان در سا... ادامه »
31
30 نفر از فعالان ستاد تسهيلات استان اردبيل تجليل مي‌شوند
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در اين جلسه از 30 نفر از معاونان و روساي ستاد شهرستان‌ها و 70 نفر از عوامل اجرايي و فعالان تاسيسات گردشگري استان تقدير مي‌شود . يحيي نقي‌زاده افزود:اين مراسم با حضور استاندار اردبيل و جمعي از مسئولان سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردش... ادامه »
31
برگزاري دوره هاي آموزشي صنايع دستي در شهرستان شوش
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي و صنايع دستي و گردشگري خوزستان رضا چناني گفت: آغاز اين دوره‌هاي آموزشي که از اول ارديبهشت ماه است و توسط چهار مربي مجرب بصورت رايگان به بانوان و آقايان آموزش داده مي شود. وي با بيان اينکه دوره هاي آموزشي مرکز صنايع دستي شهرستان شوش شامل رشته هاي تذهيب، کپو بافي، محرق وسفالگري م... ادامه »
31
منشور تشکيلاتي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان تدوين شد
چکیده: تبه گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل دفتر مرکزي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان، با هدف پاسخگويي به مطالبات مقام معظم رهبري در سال اصلاح الگوي مصرف، منشور اخلاقي اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان تنظيم شد. براساس اين گزارش، از جمله موارد مذکور در اين منشور توجه ويژه به عضويابي دقيق و هدفمند به نحوي که با رس... ادامه »
صفحه 1 از 62ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...