ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه فروردین 1389)

31
اعطاي 440 ميليون ريال يارانه تسهيلات به هنرمندان همدان
چکیده: اسدالله بيات در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر گفت: اين يارانه تسهيلات با هدف خود اشتغالي به هنرمندان و صنعتگران صنايع‌دستي همدان اعطا شده است. وي تأکيد کرد: اين تسهيلات از محل بنگاه‌هاي کوچک زودبازده اقتصادي در اختيار هنرمندان و صنعتگران صنايع‌دستي کشور قرار گرفته است. مدير کل ميراث فرهنگي اين استان افزود: همچنين در طول سال گذشت... ادامه »
31
تسهيلات ، عمده ترين نياز توسعه زيرساختهاي گردشگري
چکیده: حسين فاضلي ، با بيان اين مطلب و اظهار اميدواري در برگزاري جلسه اي مشترک با بانک مرکزي ، بانک هاي عامل و فراکسيون گردشگري در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا ( chtn) افزود : ما اميدواريم در اين جلسه مشترک بتوانيم در اين زمينه اقدامات مناسبي را براي دستيابي به نتيجه هاي قابل قبول و مطلوب پيگيري کنيم. وي با اشاره به لزوم استفاده و بهره برداري از ظرفيت ه... ادامه »
31
هنرمندان تهراني رهسپار مشهد مي‌شوند
چکیده: مسئول نمايشگاه‌هاي معاونت صنايع‌دستي استان تهران در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: اين نمايشگاه در حاشيه همايش بين المللي فرآوري سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي برپا مي‌شود. فرهاد نجف پور افزود: منوچهر جنتي نيا و محمد نگيني که سابقه حضور در نمايشگاه‌هاي متعددي را دارند در اين نمايشگاه جديدترين دستاوردهاي خود را به نمايش مي‌گذارند. ... ادامه »
31
اعتبارات صنايع‌دستي کهگيلويه و بوير احمد کافي نيست
چکیده: مهيار صياديان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: صبح امروز براي رسيدگي به افزايش اعتبارات حوزه هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي از سوي معاونت صنايع‌دستي اين استان نامه‌اي به استاندار کهگيلويه و بوير احمد نوشته و ارسال شد. معاون صنايع‌دستي استان کهگيلويه و بوير احمد با اشاره به اينکه در سال 88 يکصد ميليون تومان به معاونت هنرهاي سنتي و صن... ادامه »
31
بررسي فن شناسي کاغذ در کارگاه آموزشي کارشناسان عراقي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) کارشناس بخش حفاظت و مرمت آثار کاغذي و چرم پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاريخي در اين نشست توضيحاتي درباره تاريخچه ابزارآلات نگارش، ساخت کاغذ در چين، ايران و کشورهاي اسلامي ارائه کرد. مهشيد رحيمي در ادامه به تشريح ساختار شيميايي کاغذ هم‌چون؛ سلولز، هميسلولوز و ميکروسيبريل و ... پرداخت. وي با بيان اينکه ساختار متخلخل کا... ادامه »
31
آموزش صنايع دستي در روستاهاي کرمانشاه
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:درصدد انعقاد تفاهم نامه با جهاد کشاورزي استان براي اجراي اين برنامه هستيم. نصرت‌ ا... سپهر افزود:اين اقدام توسط معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي استان براي غني سازي اوقات فراغت روستائيان در زمان بيکاري صورت خواهد گرفت.... ادامه »
31
اقدام عجيب دبي‌ در مقابله با بحران هوايي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ سازمان فرودگاه‌هاي دبي اعلام کرد:‌ به منظور آماده سازي فرودگاه‌هاي اين کشور در ارائه خدمات فوق العاده پروازي به مقصدهاي اروپايي درصورت تاييد مسافرت‌هاي هوايي، پرسنل و طرح‌هاي اقتضايي به اين فرودگاه‌ها افزوده خواهد شد. اين سازمان طي اطلاعيه‌اي تصريح کرد:‌ درصورت متعادل شدن شرايط پروازي خطوط هوايي مطمئنا با مسافران تماس... ادامه »
31
آذربايجان به معاهده حفاظت از ميراث زير آب يونسکو مي‌پيوندد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، وزارت فرهنگ و گردشگري آذربايجان با ارسال بيانيه‌‌اي به سازمان يونسکو، با اشاره به کشف بناهايي باستاني در اعماق آب‌هاي اين کشور، خواستار قرار گرفتن در مجمع اعضاي اين کنوانسيون شد. اين بيانيه که اکتشاف اين بناها را حاصل مطلاعات و کاوش‌هايي طولاني مدت در قلمرو آبي اين کشور مي‌داند، حضور آذربايجان در اين مجمع را فرصت مناسب... ادامه »
31
بازديد معاون وزير کشور از اماکن تاريخي سنندج
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، عبدالهي معاون سياسي امنيتي وزير کشور و هيآت همراه دوشنبه 30 فروردين ماه 89 از موزه مردم شناسي خانه کرد بازديد کردند . از جمله اين بازديدها مي توان به موزه مردم شناسي خانه کرد، مسجد و زيارتگاه هاجره خاتون و... اشاره کرد. وي در اين بازديد از بخش‌هاي مختلف موزه از جمله پوشاک، صنايع دستي و ... از نزديک ديدار کرد و با ... ادامه »
31
ويتنام، ميزبان اجلاس منطقه‌اي سازمان جهاني گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ پيش بيني‌ مي‌شود اجلاس کميسيون‌هاي سازمان جهاني گردشگري با حضور 300 کارشناس و 100 نماينده از آژانس‌هاي مسافرتي 26 کشور عضو اين کميسيون به همراه نمايندگاني از سازمان‌هاي بين المللي و غير دولتي به مدت دو روز در شهرهانوي گرد هم آيند. اين اجلاس همزمان با کنفرانس بين المللي " گردشگري: کليد اصلي توسعه اقتصادي اجتماعي آسيا ا... ادامه »
31
تخلف شهرداري در تجاري شدن پارکينگ هاي عمومي
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( chtn) به نقل از ايرنا، رسول خادم ، در جلسه علني شوراي شهر تهران تاکيد کرد: متاسفانه بعد از دادن مجوز به ساخت پارکينگ‌هاي عمومي در تهران، اين پارکينگ‌ها کاربري تجاري پيدا مي‌کنند، در حاليکه اين اقدام برخلاف مصوبه شورا و مقررات است. وي با اشاره به اينکه از مجموع 747 پروژه مديريت شهري در سال 88 به طور نمونه 20 پروژه، بازديد ... ادامه »
31
ضمانت اجرايي گردشگري در گرو حفاظت از بافت‌هاي تاريخي است
چکیده: به گزارش ميراث آرياchtn))حسن سپهرفر که در آيين بزرگداشت بناها و يادمان‌هاي تاريخي در سالن اجتماعات اين اداره کل سخنراني مي‌کرد با تأکيد بر وظيفه همگاني در حفاظت از ميراث فرهنگي خاطر نشان کرد: بناهاي تاريخي را بايد وارد پروسه زندگي مردم کنيم تا جريان سيالي داشته باشند، بنابراين شهرداران، دهياران و اصحاب در حفاظت از اين ميراث گرانقدر نقش و وظيفه مؤثر... ادامه »
31
تقدير از خادمان ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي اردبيل
چکیده: معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:در اين مراسم استاندار ، مديران کل ستادهاي تسهيلات نوروزي و معاونان و 10 نفر از فرمانداران استان ، فعالان و کارکنان دستگاه‌هاي اجرايي ، پليس و فعالان بخش خصوصي حضور داشتند . يحيي نقي زاده افزود: همچنين در اين مراسم از مدير عامل جامعه مر... ادامه »
31
مرمت کارونسراي قوام آباد فارس آغاز شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، محمد رضا بذرگر گفت:مرمت اين اثر تاريخي ارزشمند با اختصاص اعتباري بيش از 180ميليون ريال آغاز شده است . وي با بيان اينکه در اين عمليات مرمتي نسبت به ترميم پشت بام بنا اقدام خواهد شد ، تصريح کرد: اين بناي تاريخي که متعلق به دوره قاجاريه است در توابع شهرستان پاسارگاد واقع شده است .مصالح ساختماني به کار رفته در اين بنا سنگ ... ادامه »
31
نقشه اکوتوريستي دماوند به چاپ رسيد
چکیده: مينو حسني اصفهاني؛ کارشناس گردشگري و مترجم و مولف اين نقشه در گفتگو با ميراث‌آريا(chtn) ضمن اعلام اين خبر افزود: اين نقشه تمامي اطلاعات کوهنوردي لازم براي صعود در مسير يال جنوبي دماوند را به دو زبان فارسي و انگليسي در اختيار کوهنوردان حرفه‌اي، آماتورها و گردشگران قرار مي‌دهد. وي تصريح کرد: اين نقشه به صورت شماتيک تهيه شده است که پايه آن عکس‌هاي ... ادامه »
31
77 مقاله به همايش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي رسيد
چکیده: ويدا توحدي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر گفت: تعداد مقاله‌هاي ارسالي به همايش امسال نسبت به سال 88 رشد قابل قبولي داشته است. وي با اشاره به اينکه در همايش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي سال قبل 55 مقاله به دبيرخانه ارسال شد، اظهار داشت: ‌از اين تعداد عنوان 28 مقاله با موضوع همايش سال گذشته مطابقتي نداشت. مديرکل توسعه و ترويج ادام... ادامه »
31
همکاري هلدينگ صنايع‌دستي زنجان و دولت تنگاتنگ مي‌شود
چکیده: فرهاد شايگان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: اين شرکت سعي دارد همکاري‌هاي تنگاتنگي با دستگاه‌هاي دولتي به ويژه در سال اول برنامه‌هاي خود داشته باشد. وي افزود: براي رسيدن به چشم‌انداز‌هاي اين شرکت تعاوني از مشاوران با تجربه بهره‌مند مي‌شويم. مدير عامل شرکت تعاوني مادر تخصصي صنايع‌دستي استان زنجان اضافه کرد: قصد داريم هدايا ... ادامه »
31
پيشرفت 65 درصدي موزه نير اردبيل
چکیده: مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين موزه قرار است توسط اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان در هفته دولت به بهره برداري برسد . بهروز ندايي افزود:در حال حاضر با تخصيص 100 ميليون تومان اعتبار اقدامات اجرايي اين پروژه با جديت تمام انجام مي‌شود . وي تصريح کرد:پيش بيني... ادامه »
31
بازنگري در حرائم آثار تاريخي ايلام
چکیده: معاون ميراث فرهنگي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:مقدمات کار براي بازنگري در اين حرائم فراهم شده است. محمد جواد خانزادي افزود:اين موضوع بدان جهت ارزشمند است که به حرائم آثار تاريخي از منظري جديد و با تفکري نو نگريسته مي‌شود. وي خاطرنشان کرد:اداره کل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گرد... ادامه »
31
آموزش صنايع دستي به زندانيان زرند
چکیده: مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان زرند با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:آموزش صنايع دستي به اين قشر از جامعه براي نخستين بار در شهرستان زرند صورت خواهد گرفت. محمد اسلامي افزود:آموزش رشته‌هايي چون سفالگري و تراش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي براي مددجويان زنداني مورد توجه است. وي خاطرنشان کرد:سال گذشته براي حدود 300... ادامه »
صفحه 1 از 71ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...