شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه فروردین 1390)

31
عمومي‌‌سازي آموزش گليم‌بافي در خوسف
چکیده: مسوول نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خوسف در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، افزود: از آنجايي که حفظ، احياء و کمک به ادامه روند توليد صنايع‌دستي از اهم مأموريت‌هاي اداره کل ميراث فرهنگي استان است، دوره گليم بافي در راستاي جلوگيري از منسوخ شدن اين رشته بومي و اشتغالزا برگزار مي‌شود. «محمد رضا ملاکي» ادامه داد: گليم دستبافته‌اي بدون پرز ا... ادامه »
31
کشف پارچه‌هاي 12 هزار ساله در پرو
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ کاوش‌هاي باستان‌شناسان در غار «گيتاررو» واقع در ارتفاعات رشته کوه‌هاي «آند»‌،‌منجر به کشف تکه‌هايي برجاي مانده از الياف‌هاي گياهي به هم تنيده‌اي شد که شبيه به پارچه و طناب بوده و بيش از 12 هزار سال قدمت داشتند. اين منسوجات که از الياف‌هاي به هم تنيده شده‌اي تشکيل شده بودند به احتمال فراوان براي ساخت، کيف، سبد، پوشش‌ه... ادامه »
31
صادرات صنايع‏دستي همدان از مرز 37 ميليون دلار گذشت
چکیده: سرپرست معاونت صنايع‌دستي استان همدان در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: 34 ميليون و 898 هزار و 248 دلار از توليدات صنايع‏دستي همدان از طريق گمرک همدان به ساير کشورها ارسال شده است. «بهجت عباسي» افزود: ارزش وزني صنايع‏دستي صادر شده به صورت رسمي در سال قبل 5 هزار و 568 تن اعلام شده است. او با اشاره به اينکه سفال بيشتري... ادامه »
31
ميزباني کوشک احمدشاهي از قطعه سنگي متعلق به کره‌ ماه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي-تاريخي نياوران بهناز بهراميان، مسئول و امين اموال کوشک احمدشاهي اين سنگ را که موسوم به "جواهر ماه" است يکي از آثار شاخص در اين کاخ خواند و افزود: اين سنگ توسط ريچارد نيکسون به دربار پهلوي دوم اهدا شده بود. وي با بيان اينکه تاريخچه بناي کوشک احمدشاهي به يکصد سال قبل و به آخرين شاه قاج... ادامه »
31
گشايش نمايشگاه بين‌المللي هنرهاي زيبا در ويتنام
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ اين نمايشگاه که « زندگي ويتنامي 2011» نام داشته و با 700 غرفه از تاريخ هجدهم آوريل کار خود را آغاز کرده است، به معرفي محصولات مختلف صنايع دستي، صنايع چوب، محصولات تزييني و هنرهاي زيبا خواهد مي‌پردازد. اين نمايشگاه همچنين ميزبان 1350 واردکننده از 26 کشور جهان شامل کانادا، شيلي و مکزيک خواهد بود که علاوه بر معرفي محصول... ادامه »
31
از سرگيري مرمت در حمام محله حاجي همدان
چکیده: «اسدالله بيات» در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: در اين عمليات مرمتي احداث کانال دفع رطوبت در فضاي داخلي صورت مي‏گيرد. او با اشاره به اينکه کف‏سازي مطابق الگوي اوليه انجام مي‏شود، ادامه داد: مرمت و بازسازي بدنه‏ها و طاق‏ها نيز در دستور کار قرار دارد. مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع‏دستي و گردشگري استان همدان تصريح کرد: ... ادامه »
31
عزم ملي در حمايت از موزه ملي ايران براي بازگرداندن آثار تاريخي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، «حميد بقايي» با بيان اين مطلب گفت: بازگرداني آثاري که به صورت غيرقانوني از ايران خارج شده به همت موزه ملي ايران در حال انجام است و بايد براي تحقق اين مهم يک عزم ملي و همه جانبه را به کار گرفت. او افزود: اين اقدام که در حوزه ميراث فرهنگي آغاز شده ممکن است ما را با چالش‌هاي بزرگ سياسي در عرصه بين المللي مواجه کند که ناش... ادامه »
31
ارمنستان مقصد جديد گردشگران روس
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ رييس سازمان گردشگري فدراسيون روسيه گفت:‌ اوضاع نامناسب داخلي کشورهاي مصر و ترکيه، دو مقصد سنتي و هميشگي گردشگران روس، فرصت مناسبي را براي گسترش روابط گردشگري دو کشور روسيه و ارمنستان به وجود آورده است. وجود جاذبه‌هاي فرهنگي و مذهبي در ارمنستان و متعاقب آن علاقه گردشگران روسي به گردشگري فرهنگي و مذهبي، اين فرصت را برا... ادامه »
31
تبديل محوطه تاريخي شادياخ به سايت موزه مردم‌شناسي
چکیده: مدير پايگاه ميراث فرهنگي نيشابور به ميراث آريا (chtn)، گفت: محوطه باستاني شادياخ در حدود 5 کيلومتري جنوب شرقي شهر فعلي نيشابور، 117 کيلومتري شهر مشهد و در مجاورت آرامگاه عطار واقع شده است. «ابوالفضل مکرمي‌فر» ادامه داد: تا به حال شش فصل کاوش باستان شناسي به سرپرستي «لباف خانيکي» در محوطه شادياخ انجام شده است. او اضافه کرد: اين يافته‌ها نشان د... ادامه »
31
يونسکو ميزبان اجلاس جهاني فرهنگ و صنايع فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ اين اجلاس که با موضوع « کتاب فردا: آينده کلمات مکتوب» برگزار خواهد شد ميزبان بيش از 250 کارشناس، ناشر و فعالان حوزه فرهنگ از سراسر جهان خواهد بود. به گفته سخنگوي سازمان يونسکو، اجلاس «فوکوس 2011» علاوه بر بررسي مسائل پيرامون حوزه کتاب و کتابداري، تمرکز ويژه‌اي نيز بر توسعه اقتصاد کتاب‌هاي الکترونيکي، حق کپي‌رايت در ع... ادامه »
31
تبديل عمارت خسروآباد کردستان به هتل موزه سنتي
چکیده: به گزارش ميراث آريا ((chtn، «حميد بقايي» پس از بازديد از عمارت تاريخي خسروآباد شهر سنندج بيان داشت: اين عمارت از نمونه‌هاي شاخص معماري سنتي در کشور است و مي‌توان براي احيا و زنده نگهداشتن، آن را به يک هتل سنتي بسيار زيبا تبديل کرد. او افزود: عمارت خسروآباد کردستان با توجه به شيوه سنتي ساخت در ساختار منحصر به فرد قرارگيري اتاق‌ها و مي‌تواند از ج... ادامه »
31
فرش قرمز ترکيه براي گردشگران روس
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)، وزير گردشگري ترکيه اعلام کرد، گردشگران روس يکي از بزرگترين، گردشگران ورودي به اين کشور محسوب شده و اين تفاهم نامه ‌مي‌تواند به پررنگ شدن حضور آن‌ها در آينده کمک فراواني کند. اما طبق مفاد مندرج در اين تفاهم نامه، گردشگران سالي يک‌بار قادر به اقامتي سه ماه بوده و در صورت استفاده از آن، مجاز به تمديد مجدد مدت اقامت خود ت... ادامه »
31
برپايي جشنواره غذاهاي محلي گامي براي جذب گردشگر
چکیده: «فاطمه رضاپور» در گفتگو با ميراث‌آريا (chtn)، اظهار داشت: تقريبا مي‌توان تمام آب و هواي دنيا را از گرمسيري و سردسيري تا بياباني و مديترانه‌اي و... در پهنه گسترده‌ استان کرمان مشاهده کرد. او افزود: استان کرمان به لحاظ تمدن ديرينه، مردمان هنرمند و پر استعداد، ميراث‌‌فرهنگي، ابنيه تاريخي و باستاني، اقوام و مليت‌هاي مختلف و امکانات بالقوه فراوان، تم... ادامه »
31
زاکاني رئيس سازمان ميراث‏‏ فرهنگي، صنايع ‏دستي و گردشگري مي شود؟!
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، به نقل از پايگاه خبري تحليلي دولت‏يار ، برخي سايت‌هاي خبري از قطعي شدن اين انتصاب خبر داده و اعلام کرده‏اند حکم رياست زاکاني نيز آماده شده و در روزهاي آتي به صورت رسمي اعلام خواهد شد. در روزهاي گذشته نام‏هاي مختلفي به عنوان کانديداي رياست سازمان ميراث‏‏فرهنگي به گوش رسيده بود. گفتني است، به دنبال قوت گرفتن شايعه ... ادامه »
31
راه‌اندازي مرکز منطقه‌اي مطالعات يونسکو در تهران
چکیده: معاون ميراث‌فرهنگي کشور در گفتگو با ميراث آريا(chtn)،‌ اظهار داشت: تأسيس مرکز منطقه‌اي مطالعات پاسداري از ميراث‌فرهنگي و معنوي در حوزه آسياي ميانه و غربي پس از تأييد در کميسيون فرهنگي براي تأيين تکليف به صحن علني مجلس فرستاده شده و صبح امروز با رأي حداکثري نمايندگان ملت مصوب شد. مسعود علويان‌صدر گفت: اين دفتر فرصتي استثنايي براي ايران است و فرص... ادامه »
31
برگزاري نشست «مديريت فردي و برنامه‏ريزي‌‏کاري» در سازمان ميراث‌فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين نشست امروز با حضور سيد محمد بهشتيان، روان‏شناس و استاد دانشگاه با هدف آشنايي کارکنان سازمان با ديدگاه‌هاي جديد علمي در حوزه روان‌شناسي در ارگ آزادي برگزارمي‌شود. خاطرنشان مي‌شود برگزاري سلسله نشست‌هاي تخصصي در حوزه‌هاي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با حضور اساتيد مربوطه از سال گذشته براي کارکنان سازمان ميراث‌... ادامه »
31
انتقال صندوق احياء و بهره‌برداري از اماکن تاريخي به عمارت نظاميه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي صندوق احياء، آدرس جديد صندوق احياء و بهره‌برداري از اماکن تاريخي و فرهنگي ميدان بهارستان، کوچه نظاميه، کوچه حسن اصالت، بن بست پنجم، عمارت قديمي کوچه نظاميه است. بنابراين گزارش شماره‌ تلفن‌هاي اين دفتر 33914439 ، 33918159 و 33916126 اعلام شده و علاقمندان مي‌توانند براي دريافت اطلاعات بيشتر با شمار... ادامه »
31
تشکيل کميته فني سنگ‌هاي قيمتي و نيمه‌قيمتي کشور
چکیده: «احمد بالان» مديرکل امور بازرگاني معاونت صنايع‌دستي کشور در اين باره به ميراث آريا (chtn)، گفت: عرصه سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي سبب شده نگاه همگان به صنايع‌دستي از ديد هنري صرف به صنعتي چند بعدي از نظر اقتصادي و اجتماعي نيز تبديل شود. او تصريح کرد: گردش مالي سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي در عرصه جهاني سالانه 600 ميليارد دلار است. مدير کل امور با... ادامه »
31
چين ميزبان اجلاس جهاني تجارت گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ اين اجلاس که به عنوان يکي از رويدادهاي موثر در معرفي دستاوردهاي حوزه گردشگري و همچنين بيان‌کننده معضلات و نواقص موجود در اين صنعت شناخته مي‌شود، روند بحراني اين صنعت در سال جديد را مورد کنکاش وبررسي قرار خواهد داد. برگزارکنندگان اين اجلاس که گروه مشترکي از کارشناسان سايت گردشگري «تراول ديلي» و سازمان خدمات هوايي چين ... ادامه »
31
توسعه فضاهاي اقامتي اصلي‌ترين نياز گردشگري کردستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، حميد بقايي روز چهارشنبه در حاشيه دور سوم سفرهاي استاني پس از بازديد از پروژه نيمه‌ساخت هتل لاله اين استان گفت: اصلي‌ترين نياز گردشگري استان کردستان توسعه فضاهاي اقامتي است. او افزود: کردستان همواره در طول تاريخ چند هزار ساله ايران يکي از نقاط با ارزش از لحاظ تاريخي و فرهنگي و از غني‌ترين استان‌هاي کشور از لحاظ منابع آ... ادامه »
صفحه 1 از 53ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری