جمعه 24 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه فروردین 1392)

31
مراسم بزرگداشت ياد روز سعدي در شيراز برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين مراسم که در فضايي دلنشين و مطلوب در محل آرامگاه شيخ اجل برگزار شد مهماناني از داخل و خارج از کشور حضور داشتند. آيت الله سيد مهدي دستغيب نماينده مردم استان فارس در مجلس خبرگان رهبري، آيت الله سيد علي اصغر دستغيب توليت حرم حضرت شاه چراغ(ع)، حسين صادق عابدين استاندار فارس، فعالي مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و... ادامه »
31
راه ‏اندازي پژوهشکده گردشگري مذهبي در قم
چکیده: «سيد مهدي حسيني» با اعلام اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: جشنواره زيارت در ايام گراميداشت ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و با همکاري معاونت امور هماهنگي زائران استانداري قم و معاونت فرهنگي حرم مطهر حضرت معصومه (س) 15 ارديبهشت برگزار مي‏شود. وي در رابطه با برنامه‏ هاي پيش بيني شده براي اين جشنواره تصريح کرد: تجليل از خادمان فرهنگي حرم مطهر حضرت ... ادامه »
31
مرمت تابلوي سوخت روي چرم موزه حوضخانه مجموعه فرهنگي نياوران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي و تاريخي نياوران، اين اثر که به دليل آسيب ديدگي بسيار براي انجام عمليات حفاظت و مرمت به آزمايشگاه منتقل شده بود، پس از پايان پروژه با انجام موارد حفاظت پيشگيرانه در شيوه نمايش در فضاي نمايشي سابق نصب شد. مستندنگاري، باز کردن لايه ها، بررسي اسيديته لايه ها، غبار روبي با دستگاه غبار ر... ادامه »
31
بازار دامغان مرمت اضطراري شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «حميد يزداني» اظهار داشت: مرمت چهار گنبد در سه سوق بازار با انجام سبک سازي، جمع آوري کاهگل ها و خاک هاي فرسوده، استحکام بخشي، دوغاب ريزي، کاهگل ريزي، جمع آوري کچ و خاک هاي فرسوده، سفيد کاري و ... به اتمام رسيد. وي افزود: به جز مرمت اين گنبده... ادامه »
31
احياي رشته هاي منسوخ شده صنايع دستي در استان سمنان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سمنان، «حميد يزداني» اظهار داشت: بر اين اساس تا کنون رشته نمدمالي در سمنان، چاپ قلمکار در دامغان و لاک تراشي در شاهرود احيا شده است. وي با اشاره به اينکه هنرهاي سنتي بومي اين استان از جمله قفل سازي، شيشه گري فوتي، رفوگري، چهل تکه دوزي، پلاس بافي، ح... ادامه »
31
تمديد برگزاري مزايده کاروانسراي پيام از سوي صندوق احياء
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، کاروانسراي پيام واقع در مرند آذربايجان شرقي از جمله مجموعه هاي تاريخي تحت اختيار صندوق احياء و بهره برداري از بناها و اماکن تاريخي و فرهنگي است که از پتانسيل هاي قابل توجهي براي ايجاد فضاي اقامتي، پذيرايي، بين راهي برخوردار است. اين مجموعه با همت مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان آذربايجان شرقي بر اساس ر... ادامه »
31
مسابقه خاطره نويسي «اولين سفرم به مشهد» برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان مرکزي، «مصطفي مشايخي» با اعلام اين خبر گفت: مسابقه خاطره نويسي از ديگر برنامه‌هاي هفته فرهنگ رضوي استان مرکزي است. وي جذابيت، زيبايي و خواندني بودن خاطرات در کنار منطبق بودن آنها بر واقعيت را مهم‌ترين معيار انتخاب آنها و ورود به مرحله داوري دانست و افزود: خاطرات... ادامه »
31
جشن لاله ‏ها برگزار مي‏شود
چکیده: معاون گردشگري استان البرز با بيان اين مطلب در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، گفت: امسال براي پانزدهمين دوره است که جشن لاله‏ها در استان البرز برگزار مي‏شود و شامل بخش‏هاي مختلفي از جمله تورهاي گردشگري ، تورهاي دانش آموزي ، غرفه هاي فروش صنايع دستي و ... است. «احمد ترکاشوند» در رابطه با هدف از برگزاري اين جشن اظهار داشت: جشن لاله ها با هدف توسعه گردش... ادامه »
31
همايش بين المللي باستان شناسي جيرفت برگزار مي شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري استان کرمان از جيرفت به عنوان يکي از شاخص ترين حوزه هاي فرهنگي جنوب شرق ايران نام برد و گفت: در سالهاي اخير در حوضه هليل رود جيرفت و جازموريان پژوهش هاي زيادي انجام گرفته است که دستاوردهاي مهمي را به دنبال داشته است. «حسين شمس الديني» به بررسي، بازنگري و تحليل پژوهش هاي انجام ش... ادامه »
31
صدور مجوز براي ساخت 8 مجتمع خدماتي بين راهي در محور اردبيل ـ سرچم
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از اداره کل حمل و نقل و پايانه هاي استان اردبيل، «عبدالحسين علي‌اکبري» در جلسه هماهنگي ساخت مجتمع‌هاي بين راهي و خدماتي در محور اردبيل ـ سرچم، اظهار داشت: شش مورد از اين مجموعه‌ها در مرحله استعلام قرار دارند که به نظر مي‌رسد پروسه صدور مجوز از جهاد کشاورزي و محيط زيست چندين ماه به طول انجامد. وي از افزايش 25 درص... ادامه »
31
نقش مهم مراکز رفاهي آموزش و پرورش در رونق صنعت گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان البرز،«احد شريفي» گفت: فرهنگيان به دليل ارتباطات بسيار گسترده‌اي که با اقشار مختلف جامعه دارند، مي‌توانند نقش بسيار موثري در شناسايي استان البرز به عموم جامعه به ويژه دانش آموزان و خانواده‌هاي آنان داشته باشند. وي افزود: يکي از ويژگي‌هاي بارز استان... ادامه »
31
برگزاري جلسه هم انديشي با اتحاديه شرکت هاي تعاوني صنايع دستي البرز
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان البرز اظهار داشت: اين جلسه با حضور مدير عامل و اعضاي هيات مديره اتحاديه شرکت هاي تعاوني صنايع دستي استان البرز و معاونت صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي استان تشکيل و موضوعات قابل واگذاري به اتحاديه مورد بحث و بررسي قرار گرفت. وي افزود: مقرر شد اتحاديه مذکور توانمندي هاي... ادامه »
31
جشن بيل گرداني نيم ور محلات نمادي از تلاش و همدلي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مرکزي گفت: اين آئين با قدمت حدود دوهزار ساله به عنوان نمادي براي تشکر الهه آب بوده و ريشه در فرهنگ آب و آبياري و نمادي براي نشان‌دادن زور و پهلواني به دشمنان بوده‌ و به اعتقاد مردم منطقه نيم‌ور اين بازي آييني، به برکت و زيادي آب کمک مي‌کند. «مجتبي رضواني» افزود: ثبت اين م... ادامه »
31
مسجد قاجاري لامشان شهرستان هشترود توسعه مي يابد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، «تراب محمدي» افزود: توسعه جبهه شمالي اين مسجد در مراحل پاياني بوده و سازه جديد به بناي قديمي مسجد الحاق شده است. وي تملک زمين، بازسازي، آرماتورسازي و پوشش سقف را از جمله اقدامات انجام گرفته در بخش الحاقي عنوان کرد و گفت: با پايان عمليات س... ادامه »
29
ثبت 85 ميليون اقامت شبانه در سفرهاي نوروزي 92 يک رکورد ماندگار است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، منوچهر جهانيان با بيان اين مطلب در آئين تجليل از اعضاء ستاد تسهيلات سفرهاي کشور که عصر امروز با حضور دکتر محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران، دکتر محمد شريف ملک زاده معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و تعداي از اعضاء هيات دولت و جمع کثيري از اعضاء و متوليان ستاد تسهيلات سفرهاي کشور د... ادامه »
28
پخش زنده مراسم تجليل از خادمان ستاد تسهيلات سفرهاي کشور به صورت اينترنتي
چکیده: به گزارش روابط عمومي ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي کشور، مراسم تقدير از خادمان ستاد تسهيلات سفرهاي کشور که با حضور متوليان اين ستاد برگزار مي شود به صورت زنده از سايت ميراث آريا به نشاني http://live.pgmedia.ir قابل مشاهده است. خاطرنشان مي شود؛ مراسم تجليل از خادمان ستاد تسهيلات سفرهاي کشور فردا با حضور متوليان ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي کشور (ساز... ادامه »
28
پيام دبيرکل سازمان جهاني جهانگردي در ورزشگاه آزادي قرائت مي‌شود
چکیده: به گزارش روابط عمومي ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي کشور، رئيس ستاد تسهيلات سفر با اعلام اين خبر گفت: پيام دبيرکل سازمان جهاني جهانگردي با توجه به وقوع بزرگترين رويداد گردشگري کشور در نوروز 92 و اهميت اين رويداد صادر شده است. "منوچهر جهانيان" افزود: پيام طالب ريفايي توسط يکي از مقامات ارشد سازمان جهاني جهانگردي قرائت خواهد شد. خاطرنشان مي شود؛ مرا... ادامه »
28
ضرورت مديريت علمي مناطق تفرجگاهي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي و امور فرهنگي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان، «عبدالرسول سلمان ماهيني» با بيان اين مطلب اظهار داشت: روش هاي علمي در اين بخش استفاده از الگوي پذيرفته شده يا توسعه داده شده، استفاده از داده، توليد اطلاعات، نتيجه گيري علمي، بازبيني الگوها، داده ها و نتايج و بازگشت به استفاده از... ادامه »
28
پاکسازي غار رودافشان با همکاري روستائيان
چکیده: جواد نظام دوست با اعلام اين خبر به ميراث آريا(CHTN)، گفت: غار رودافشان از نظر بزرگي دهانه دومين غار کشور است که در 120کيلومتري جاده فيروزکوه قرار دارد. وي تصريح کرد: غار رود افشان با توجه به نزديکي به پايتخت مي تواند يکي از جاذبه‏هاي گردشگري کشور و استان تهران باشد ولي متاسفانه مورد بي مهري قرار گرفته است. اين فعال حوزه اکوتوريسم يادآور شد: ب... ادامه »
28
نظارت بر بيش از هزار مرکز گردشگري قزوين
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي ميراث فرهنگي قزوين، «اسدالله بيرانوند» مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اين استان با اعلام اين خبر اظهار داشت: معاونت نظارت بر نحوه ارائه خدمات گردشگري در سال 92 از تاسيسات گردشگري استان به منظور نظارت بر کيفيت و کميت و نرخ اغذيه، ارائه سرويس مطلوب به مسافران و رعايت بهداشت بازديد مشترک داش... ادامه »
صفحه 1 از 31ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها