شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه فروردین 1393)

31
آماده‌سازی شهر شوش برای بازدید کارشناسان یونسکو
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از آماده‌سازی شهر شوش برای بازدید ناظران یونسکو خبر داد و گفت: شرایط برای بازدید مهیاست. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، افشین حیدری افزود: قرار است در نیمه نخست سال‌جاری کارشناسان یونسکو برای نظارت بر روند ثبت جهانی شهر تاریخی شوش به این شهر... ادامه »
31
رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراسم بزرگداشت سعدی:

گلستان سعدی زیباترین اثر فارسی در زمینه مسایل اجتماعی و اخلاقی است

گلستان سعدی زیباترین اثر فارسی در زمینه مسایل اجتماعی و اخلاقی است
چکیده: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری یکشنبه شب در آیین ویژه بزرگداشت یادروز سعدی در جوار آرامگاه این شاعر بلند آوازه با بیان این مطلب گفت: گلستان سعدی، تصویری از دنیای واقعیت هاست که ماهرانه نگارگری شده و بوستان سعدی نیز زاده خیال و جهان آرمانی و مطلوب اوست که آکنده از نیکی و پاکی و ایمان و صفاست.   به گزارش مرکز روابط عم... ادامه »
31
پنجمین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر کرمانشاه تشکیل شد
چکیده: پنجمین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفرهای استان کرمانشاه به ریاست ابراهیم رضایی بابادی استاندار کرمانشاه و با حضور اعضای این ستاد در استانداری کرمانشاه  برگزار شد. به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی استان کرمانشاه در این جلسه نیک‌کردار معاون گردشگری استان با تقدیر و تشکر  از تلاش شبانه روزی 30 دستگاه و فرمانداران 14 شهرستان و شهرداران 30... ادامه »
31
نشست تخصصی دوران مفرغ در مشهد برگزار می‌شود
چکیده: معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از برگزاری نشست تخصصی با عنوان مفرغ در دانشگاه فردوسی مشهد و با حضور اساتید و باستان شناسان و علاقه مندان به این حوزه خبر داد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسین عباس زاده با اعلام این خبر افزود: این نشست با عنوان نشست... ادامه »
31
خادمان ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان تجلیل شدند
چکیده: خادمان ستاد خدمات اجرایی سفر استان گلستان مورد تجلیل قرار گرفتند. به گزارش روابط عمومی وامورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، دبیر این ستاد اجرایی در جلسه کارگروه گردشگری استان، ضمن تجلیل از فعالیت خادمین این ستاد گفت: بازدید از برج قابوس در ایام نوروز سال جاری 45 درصد افزایش داشته است و بازدید از اماکن گردشگری از رش... ادامه »
31
چکیده: مراسم روز زن و پاسداشت مقام مادر در  قلعه والی شهر ایلام برگزار شد. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان ایلام عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) گفت:در طول تاریخ ایران باستان زن دارای جایگاه ویژه ای بوده و حتی در دوران های تاریخی این ... ادامه »
31
676 اثر تاریخی کهگیلویه و بویراحمد ثبت ملی شده است
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 676 اثر تاریخی این استان تا کنون ثبت ملی شده است. به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد محمود باقری افزود: از این تعداد 46 اثر معنوی، دو اثر طبیعی و مابقی آثار تاریخی بوده است. وی بیان کرد: ثبت آثار در فهرست آثار ملی کشور نه تنها زمینه لازم جهت حمایت قا... ادامه »
31
جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) در سازمان میراث‌فرهنگی برگزار شد
چکیده: جشن میلاد دختر نبی اکرم(ص)، حضرت فاطمه زهرا (س)، صبح امروز با حضور مسعود سلطانی‌فر، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این سازمان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، این مراسم همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت امام خمینی(ره)، با حض... ادامه »
31
تکمیل پروژه‌های نیمه تمام استان گیلان
چکیده: در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان با جمعی از معاونین و مدیران ستادی بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام این استان تاکید شد. به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی استان گیلان مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان مدیرکل  با جمعی از معاونین و مدیران ستادی سازمان دیدار کرد. در مذاکرات صورت گرفته ملاقات پیگیری برخی پروژه های نی... ادامه »
31
چکیده: وقتی پای منافع ملی در میان باشد. کاربران اینترنتی ایران اتحاد عجیبی در فضای مجازی دارند. از تلاش برای آزادی 5  مرزبان که یک کمپین با نام "سربازان ایران را آزاد کنید" شکل دادند و ربودن مرزبانان ایرانی را به یکی از اخبار برتر شبکه  های خبری دنیا تبدیل کردند تا معرفی فرهنگ و جاذبه های توریستی ایران.  هشتگ MUSTSeelran اخیرا به یکی از پر... ادامه »
31
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان فارس خبر داد؛

حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در مراسم بزرگداشت روز سعدی

حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در مراسم بزرگداشت روز سعدی
چکیده: مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان فارس از حضور مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مراسم بزرگداشت روز سعدی خبر داد. مصیب امیری در گفتگو با میراث آریا(chtn) افزود: رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، امشب(31 فروردین ماه) در مراسم بزر... ادامه »
31
گردشگري روستايي در خراسان رضوي توسعه مي يابد
چکیده: معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسن رضوي از برنامه ريزي هاي اين اداره كل براي توسعه گردشگري روستايي در خراسان رضوي خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، سيد جواد موسوي با اعلام اين خبر افزود: استان خراسان رضوي يكي از مستعد ترين استان ها در حوزه گردشگري روستايي و اكو توريس... ادامه »
31
اعتقادات ديني به توسعه گردشگري سلامت در مشهد كمك مي كند/ اعتقاد به شفا بيماران را به پایتخت معنوی ایران می آورد
چکیده: معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي با بيان اينكه اعتقادات ديني نقش بسيار مهمي در توسعه گردشگري سلامت در مشهد مقدس دارد گفت: در كنار ظرفيت هاي بسيار مهم در حوزه گردشگري سلامت در مشهد اعتقادات ديني است كه بيماران را به بيمارستان هاي اين شهر مي كشد. به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خ... ادامه »
30
پرونده آب انبار مکشوفه در مشهد برای ثبت ملی در حال تکمیل است
چکیده:  رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشهد گفت: پرونده ثبتی آب انبار تاریخی مکشوفه در خیابان امام خمینی (ره) این شهر برای ثبت در فهرست آثار ملی در حال تکمیل است. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، حسن خانزایی افزود: اقدامات حفاظتی از این اثر تاریخی در مشهد به شکل کامل انجام گرفته است و مشکلی... ادامه »
30
  بازدید گردشگران اروپایی از جاذبه های تاریخی رشتخوار در خراسان رضوی
چکیده:  رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رشتخوار گفت: در شهرستان رشتخوار بیش از 300 اثر تاریخی و دهها نقطه گردشگری وجود دارد که هر ساله به خصوص ایام بهار و تابستان هزاران گردشگر را از داخل و خارج از کشور به سوی خود جذب می کند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، محمود باعقیده با اعلام ای... ادامه »
30
   تاکید فرماندار گناباد برپیگیری پرونده  ثبت جهانی قنات قصبه
چکیده: فرماندار گناباد با تاکید بر پیگیری طرح گردشگری قنات قصبه و ثبت جهانی این قنات گفت: این موضوع یکی از مهمترین موضوعات مرتبط با حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در استان خراسان رضوی است که باید پیگری شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، «محمد صفایی» در جلسه شورای اداری گناباد که در سالن ارشاد برگزا... ادامه »
30
سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری استان اعلام کرد:

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام گردشگری ایلام

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام گردشگری ایلام
چکیده: سرپرست معاونت برنامه ریزی و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان ایلام اولویت برنامه های این اداره کل در بخش گردشگری را تکمیل پروژه های نیمه تمام اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی استان ایلام محمد نورالهی در بازدید از اقامتگاه موقت روستای هدف گردشگری"کلم" ،روند سرمایه گذاری و فعالیت در حوزه گردشگری استان  ... ادامه »
30
حضور هنرمندان ایرانی در نمایشگاه صنایع‌دستی فلورانس
چکیده: هنرمندان جمهوری اسلامی ایران در هفتادوهشتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش و صنایع‌دستی فلورانس ایتالیا حضور می‌یابند. به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، هنرمندان جمهوری اسلامی ایران در هفتادوهشتمین نمایشگاه بین‌المللی فرش و صنایع‌دستی فلورانس که از تاریخ 4 تا 11 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار می&... ادامه »
30
مدیرکل میراث‌فرهنگی استان فارس؛

سعدی شاعر همه دوران و همه انسان هاست

سعدی شاعر همه دوران و همه انسان هاست
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس گفت: بزرگداشت سعدی ، بزرگداشت خرد و دانش و انسان دوستی است . سعدی شاعر همه دوران و همه انسان هاست. سعدی شاعر حکمت و دین و عشق است . زبانش دلنشین ، حکمتش متعالی و نگاهش عمیق و دقیق است. امیری، دبیر اجرایی بزرگداشت یادروز سعدی ضمن بیان این مطلب گفت: مراسم افتتاحیه یادروز سعدی در ساعت 20 یکشنبه 31 فروردین ماه در ج... ادامه »
30
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان؛

جشنواره عکس یادگار در مازندران برگزار می‌شود

 جشنواره عکس یادگار در مازندران برگزار می‌شود
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران اظهار داشت:جشنواره عکس یادگار از بناهای تاریخی و فرهنگی مازندران برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی مازندران دلاور بزرگ نیا  صبح امروز در نخستین جلسه با اعضای یگان حفاظت این اداره کل افزود: این جشنواره  کمک می کند نا از آخربن وضعیت تصویری آثار تاریخی استان مطلع شویم و این ع... ادامه »
صفحه 1 از 31ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری