شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه دی 1387)

01
آلودگي هوا بزرگ‌ترين معضل سازمان حفاظت محيط زيست است
چکیده: معاون انساني سازمان حفاظت محيط زيست صبح امروز در آغاز همايش محيط زيست، صنعت و خودرو با اشاره به سند 20 ساله توسعه کشور افزود: در سند 20 ساله شهر سالم، روستاي سالم و زيستگاه سالم براي زندگي لحاظ شده است که سازمان محيط زيست براي تحقق اهداف تدوين شده اين سند برنامه‌‏ها و آئين‌‏نامه‌‏هاي مدوني در دست اقدام دارد. حسين اصيليان در ادامه با بيان اينکه م... ادامه »
01
پرندگان نخستين قدرت شنوايي کمتري داشتند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، طبق اين محاسبات آستانه شنوايي آرچيپتريکس‌ها (Archaeopteryx) نزديک به دو هزار هرتز بوده که در مقياس با پرندگان امروزي کمتر بوده است. به گفته ديرينه‌شناسان اين بررسي‌ها نشان مي‌دهد که سيستم شنوايي اين پرنده به شتر مرغ‌هاي امروزي شبيه بوده که نسبت به پرندگان امروزي قدرت کمتري دارند. آنجلا ميلنو يکي از اعضاي تيم پژوهش ... ادامه »
01
کميته‌هاي تخصصي صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي در ري تشکيل شد
چکیده: محمد علي کاکي در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، با بيان اين مطلب گفت: با آغاز به فعاليت مجمع هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي اين شهرستان، ايجاد کميته‌هاي تخصصي صنايع‌دستي بيش از پيش لازم به نظر مي‌رسيد. وي با اشاره به اينکه بخش صنايع‌دستي اين اداره ايجاد کميته‌هاي تخصصي را براي رشته‌هاي مطرح اين شهرستان تعريف کرده است، اظهار داشت: اين کميته‌ها براي رشته‌ها... ادامه »
01
پيشگيري از آثار منفي بحران اقتصادي غرب بر فرش ايراني
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي مرکز ملي فرش ايران تغيير بازارهاي صادراتي فرش در کوتاه مدت با برگزاري جشنواره و نمايشگاه‌هاي فروش فرش ايران در کشورهاي داراي شرايط مساعد از جمله اين اقدامات است. در اين راستا، قزوين افزون بر برپايي نمايشگاه روسيه در ماه گذشته، از زمستان 87 تا پاييز 88، چنين جشنواره و نمايشگاه‌هايي در کشورهاي برزيل،... ادامه »
01
ارگ باستاني ويتنام به ميراث فرهنگي جهان مي‌پيوندد
چکیده: به گزارش ميراث آريا، تران کانگ کونگ، مدير مرکز حفاظتي ارگ باستاني کولوآ گفت: علاوه بر مدارک مکتوب فيلمي 45 دقيقه‌اي از اين ارگ تهيه و به سازمان يونسکو ارسال شده تا نظر نمايندگان اين سازمان را براي ثبت اين بنا جلب کند. وي افزود: اميدواريم در صورت تصويب اين بنا توسط سازمان يونسکو بتوانيم جشن ثبت آن در فهرست ميراث جهاني را پيش از بزرگداشت هزارمين س... ادامه »
01
آموزش مجازي 60 رشته صنايع‌دستي روي سايت استان‌ها است
چکیده: معاون مديرکل توسعه و ترويج هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، با بيان اين مطلب گفت: تا چندي پيش آخرين اطلاعات مربوط به اجرايي شدن آموزش مجازي براي رشته‌هاي صنايع‌دستي مربوط به 52 رشته بود که در اين مدت به 60 رشته افزايش يافت. آرش بهادري ادامه داد: رشته‌هاي اضافه شده در اين مدت مربوط به استان‌هاي اردبيل و مازندران است. وي ب... ادامه »
01
کشف تيشه نجاري 700 ساله در نيوزلند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) اين تيشه که حتي پس از گذشت هفت قرن همچنان سالم باقي مانده بود در زير آوارهاي ساختماني پيدا شد که متعلق به مائوري‌ها، ساکنان اوليه اين کشور بوده است. ريچارد والت، استاد ديرينه شناسي دانشگاه اوتاگو نيوزلند گفت: اجزاي اين تيشه از نوعي سنگ سياه يا باسالت است که تنها در شبه جزيره کورموتدلا پيدا شده و در صخره‌هاي متراکم و سخت... ادامه »
01
عمليات مرمت موزه سنگ هفت تنان شيراز به پايان رسيد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل ازروابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان فارس ،دکتر بذرگر گفت:در عمليات مرمت موزه هفت تنان احياء و مرمت شيرسرها و صندوقه بالاي ستون‌ها ، رنگ زدايي بالاي ستون‌ها و شيرسرها ، رنگ آميزي تمامي بخش‌هاي چوبي مرمت شده ، نصب مقرنس‌ها براساس طرح و شکل موجود ، جازني ونصب ارسي بزرگ پيش روي اتاق بغل شاه نشي... ادامه »
01
خطوط هوايي سوئيس، برترين شرکت هواپيمايي اروپا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، در نظر گرفتن مشخصه‌هايي همچون خدمات پروازي، کابين مهمانداران، خدمات پيش از پرواز، صحنه‌اي و کابين مسافران مبناي نظر سنجي مقامات برگزار کننده اين مسابقه برالي تعيين بهترين شرکت هواپيمايي بوده است. سارا کلات والش مدير بخش بازاريابي شرکت هواپيمايي سوئيس با ابراز رضايت مندي از دريافت اين عنوان و تقديم آن به تمام کارکنان ا... ادامه »
01
مديريتمان را جمع و از مردم عذرخواهي کنيم
چکیده: در يکصد و شصت و يکمين جلسه علني شوراي شهر تهران پس از ارائه گزارش روند بازسازي بافت‌هاي فرسوده توسط درويش‌‏زاده، مديرعامل سازمان نوسازي شهر تهران، نائب رئيس شوراي شهر گفت: يک ساعت و نيم از وقت جلسه صرف ارايه اين گزارش شد در حالي‌‏که تنها 400 واحد مسکوني در تهران نوسازي شده است. حسن بيادي با بيان اينکه نزديک به پنج سال است که براي اقدامات نوسازي ... ادامه »
01
60 اثر تاريخي در زنجان شناسايي شد
چکیده: فرهنگ فرخي،رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان زنجان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:سازمان ميراث فرهنگي استان زنجان در راستاي بررسي آثار تاريخي دهستان‌هاي شهرستان زنجان،آثار تاريخي اين استان که بيشتر آنها مربوط به دوره تاريخي و اسلامي بوده و به ندرت به دوره پيش از تاريخ تعلق دارند را شناسايي کرده است. وي افزود: اين آثا... ادامه »
01
تجهيز 5 موزه استان يزد به مخازن امن
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي وگردشگري استان يزد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:اين موزه‌ها که در شهرستان‌هاي ميبد، صدوق، طبس، خاتم و ابرکوه قرار دارند، براي نگهداري اقلام و اجناس با ارزش، مجهز به سيستم مخازن امن شده اند. عزيزالله سيفي افزود:براي مجهز کردن اين پنج موزه به مخزن امن بيش از يک و نيم ميليارد ريال هزينه شده و مدت زمان... ادامه »
01
معرفي صنايع‌دستي بوشهر کنار فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري در کيش
چکیده: احمد دهاز در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، با بيان اين مطلب گفت: هدف معرفي فرصت‌ها و اولويت‌هاي سرمايه‌گذاري در بخش‌هاي گوناگون صنعت و معدن، گردشگري، حمل و نقل و نيرو از امروز افتتاح مي‌شود. وي ادامه داد: با توجه به جايگاه اين توليدات در جذب گردشگران و نقشي که در اشتغال‌زايي و بالا بردن توان اقتصادي خانواده‌ها دارد، اين نمايشگاه مکان مناسبي براي... ادامه »
01
نقشه نهايي عرصه و حريم شوش تصحيح شد
چکیده: محمدرضا چيت ساز،مدير پايگاه ميراث فرهنگي شوش با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:هشتم بهمن ماه جلسه اي برگزار خواهد شد و در اين جلسه عرصه و حريم شوش تصويب و نهايي خواهد شد. وي افزود:نقشه‌اي قديمي مربوط به سال ها پيش وجود داشته و بر اساس آن اقدامات انجام مي گرفت که با توجه به عمليات حفاري انجام شده و همچنين گسترش شهر نياز به نقشه جديد داشتيم... ادامه »
01
سازمان بين‌المللي حمل و نقل هوايي، مصمم در اجراي تصميمات
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، جيواني بيسياني، دبير کل سازمان IATA گفت: تصميم ما بر تداوم روند گردشگري پاک محکم و استوار بوده و قصد داريم ميزان استفاده از سوخت‌هاي CO2 را تا دو درصد کاهش دهيم. وي افزود: اين صنعت هم اکنون بخش کوچکي از مشکل بزرگ تغييرات آب و هوايي را شامل مي شود با اين وجود حتي اگر کمترين درآمد را تا 50 سال آينده کسب کنيم به تصميمات ... ادامه »
01
ارائه بسته‌هاي سرمايه‌گذاري گردشگري در دومين نمايشگاه بين‌المللي کيش
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از اداره کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري حسين فاضلي ضمن اعلام اين خبر گفت: توسعه همکاري‌هاي اقتصادي از طريق تعامل با سرمايه‌گذاران و موسسات در يک عرصه بين‌المللي، توسعه و گسترش ارتباطات بين‌المللي و بهره‌گيري از فرصت به وجود آمده به منظور ارائه آخرين دستاوردهاي نتايج دوم همايش فرصت‌هاي سر... ادامه »
01
قانون مديريت پسماند ضعيف است
چکیده: در تهران روزانه 80 تن زباله بيمارستاني و ويژه توليد مي‌شود که اين جدا از حجم انبوه زباله‌هاي خانگي است. متاسفانه به علت ضعف در قانون مديريت پسماند، حجم زباله‌هاي ويژه اثرات زيان‌باري را متوجه جامعه مي‌کند که انواع بيماري‌ها حاصل آن است. اين درحالي است که قانون مديريت پسماندها، نه تنها بر تفکيک زباله‌هاي عفوني از عادي تاکيد مي‌کند بلکه بر بي‌خطرس... ادامه »
01
تشکيل نخستين جلسه ستاد تسهيلات نوروزي در يزد
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان يزد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در اين جلسه کارشناسان مربوطه به بررسي مشکلات گردشگران و ميهمانان نوروزي ورودي به استان پرداختند . علي اکبر کاظمي افزود: در سال گذشته بيش از سه و نيم ميليون نفر از استان يزد بازديد کرده اند، که با برنامه ريزي‌هايي که انجام خواهد شد اميدواريم... ادامه »
01
ارائه 20 بسته سرمايه‌گذاري استان همدان در نمايشگاه کيش
چکیده: معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان همدان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين 20 پکيج از سوي معاونت سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان همدان در اين نمايشگاه آماده عرضه است . علي وحدتي افزود: اين بسته‌ها در سه حوزه ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري است که اميدوار... ادامه »
01
ردپايي تازه از غارنشينان چين به دست آمد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، محققان معتقدند اين مجموعه باستاني عظيم به دليل برخورداري از اشيا و آثار بسيار ردپايي تازه از روش زندگي ساکنان اين منطقه در 5500 سال گذشته را به آنها نشان خواهد داد. به گفته مقامات موسسه باستان‌شناسي چين اين منطقه شامل 17 غار کوچک است که تو در توي يکديگر قرار داشته و در لبه پرتگاهي کوهستاني در سواحل جينگ (jing) قرار دا... ادامه »
صفحه 1 از 63ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی در نامه‌ای خواستار شد

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی طی نامه‌ای به معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، ...