جمعه 24 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه دی 1388)

01
کارگاه‌هاي صنايع‌دستي خانه تيموري تجهيز مي‌شود
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي استان آذربايجان غربي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: مبلغ 26 ميليون تومان از محل اعتبارات ملي به تجهيز کارگاه‌هاي صنايع‌دستي خانه تيموري اختصاص يافته است. عبدلي افزود: هم اکنون کارگاه‌هاي ريزه کاري، مينياتور، گليم بافي و طراحي سفال در اين خانه تاريخي فعال هستند. وي با اشاره به اينکه هنرمندا... ادامه »
01
قبل از شرکت در هر اجلاسي از مصرف مواد توهم زا خودداري کنيد
چکیده: 1- شايعات و اخبار جهت دار اخير در خصوص ادعاي ديدار مقامات جمهوري اسلامي ايران و رژيم اشغالگر و غاصب قدس، شايعه اي سخيف و ساخته و پرداخته ذهن بيمار دست اندرکاران بنگاه سخن پراکني استعمار پير است که به هر حربه اي مي کوشد در صفوف به هم پيوسته و مستحکم ايرانيان عليه اسراييل غاصب و جنايتکار خلل ايجاد کند. سازمان ميراث فرهنگي، اين شايعات زشت و دروغين ر... ادامه »
01
فراخوان جديد صندوق براي واگذاري تعدادي از بناهاي تاريخي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي صندوق احياء و بهره‌برداري از بناها و اماکن تاريخي؛ قرار است از سوي اين صندوق، مجموعه‌هاي تاريخي کاروانسراي امين‌آباد اصفهان، خانه‌هاي حکيم (اصفهان)، باغ پهلوان‌پور مهريز (يزد)،حجت‌آباد وزير (يزد)، کاروانسراي لات (رشت)، ابراهيم‌آباد (اردبيل)، چلبي اوغلو و حمام سالار (زنجان) براي مرمت و بهره‌برداري به... ادامه »
01
ماه آينده کارشناسان يونسکو  به اصفهان مي‌آيند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) مسعود علويان صدر غروب روز چهارشنبه در مراسم آغاز تخريب آخرين طبقه از ساختمان جهان‌نما افزود: رعايت ضوابط و حرايم مشمول همه است و در مورد جهان نما نيز اين موضوع رعايت مي‌شود. به گفته اين مقام مسئول در سازمان ميراث فرهنگي؛ کارشناسان يونسکو تا يک ماه آينده به اصفهان مي‌آيند تا مسائل مربوط به تعديل برج جهان‌نما، تأثيرات ز... ادامه »
01
فروش اينترنتي صنايع دستي استان کرمانشاه
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:اين نشست با حضور جمعي از هنرمندان و صنعتگران فعال در عرصه توليد و فروش صنايع دستي برگزار شد. نصرت‌ا... سپهر افزود:در اين نشست مواردي همچون فروش،حضور فعال در نمايشگاه‌هاي صنايع دستي و برپايي نمايشگاه‌هاي مختلف صنايع دستي... ادامه »
01
تبديل قلعه کريشکي لارستان به موزه مردم شناسي
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان فارس با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در دور ترين نقاط استان اين امکانات فراهم شده است تا گردشگران در سفر به اين نقاط با فرهنگ و آداب ور سوم منطقه با بازديد از موزه مردم شناسي آشنا شوند . محمدرضا بذرگر با اشاره به پيشرفت فيزيکي مناسب موزه هاي در دست احداث اداره کل ميراث فرهنگي ، صنايع... ادامه »
01
آخرين وصله ناجور جهان‌نما حذف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ديروز غروب، با حضور گروهي متشکل از استاندار اصفهان، معاون حفظ ، احياء و ثبت آثار سازمان ميراث فرهنگي، مدير سازمان ميراث فرهنگي استان، معاون عمراني شهرداري اصفهان، برخي از مقامات محلي استان و نيز خبرنگاران محلي عمليات حذف طبقه فوقاني برج جهان نماي اصفهان آغاز شد . در اين مراسم که در آخرين طبقه از اين برج برگزار شد استان... ادامه »
01
اختصاص وام خود اشتغالي صندوق مهر  امام رضا به هنرمندان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، حسين نژاد در ديدار با معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي و مديران کل ستادي با بيان اين مطلب گفت:‌ در عرصه صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي بايد بر مشاغلي تکيه کرد که ارزش افزوده قابل قبولي داشته باشند. وي با اشاره به اينکه در حال حاضر صندوق مهر امام رضا(ع) طرح بزرگ روستايي را در دست بررسي و اجرا دارد، اظهار داشت:‌ معاونت هنرهاي سنتي... ادامه »
01
امضاي تفاهم نامه پرداخت تسهيلات بانکي به هنرمندان اردبيلي
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در راستاي حمايت از توليد کنندگان و صنعتگران صنايع دستي استان، قريب به 60 نفر از دارندگان مجوزهاي سه گانه فعاليت در رشته هاي متنوع صنايع دستي، جهت دريافت و برخورداري از تسهيلات بانکي به صندوق مهر امام رضا (ع) استان معرفي شدن... ادامه »
01
نخستين موزه مردم‌شناسي جاجرم در راه است
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان خراسان شمالي با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:مرمت حمام جاجرم يکي از مصوبات دور دوم سفر هيات دولت و رئيس جمهور به استان است. عليرضا نجفي افزود:مرمت اين اثر تاريخي متعلق به دوره صفويان از محل اعتبارات سال گذشته تنها در حد بام‌ سازي انجام گرفته است. وي خاطرنشان کرد:تنها ع... ادامه »
01
مجموعه‌هاي بهداشتي بين‌راهي ايلام در آستانه بهره‌برداري
چکیده: معاون گردشگري اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:اين مجموعه‌هاي بهداشتي در مسافت‌هاي 25 کيلومتري، ورودي و خروجي استان‌ و مسيرهاي پرتردد گردشگران اجرا شده است. علي قاسم‌پور افزود:اين مجموعه‌هاي بهداشتي بين راهي شامل تنگ ارغوان ،پارک تفريحي چغاسبز،پارک تفريحي کوثر ايلام و سه راه جندالله... ادامه »
01
کاوش گورستان‌هاي خمره اي اطراف زريوار
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: با توجه به اهميت و نقش تدفين در بيان فرهنگ و آداب و رسوم گذشته و وجود گورستان‌هاي خمره اي فراوان در اطراف درياچه زريوار مريوان که عمدتاً در زمان‌هاي گذشته مورد دستبرد غارتگران آثار تاريخي قرار گرفته است برنامه پژوهشي کاوش تعدادي از ا... ادامه »
01
"قلعه هزار در" دره‌شهر مستندسازي مي‌شود
چکیده: سرپرست معاونت ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:برنامه‌هاي در نظر گرفته شده براي انجام مطالعه و مستندسازي اين بنا مورد بررسي و موافقت اعضاي شوراي فني و ثبت آثار اداره کل ميراث فرهنگي قرار گرفت. محمدجواد خانزادي افزود:مطالعه تاريخي اثر و مجموعه بنا و بررسي دوره‌هاي تاريخي و ... ادامه »
01
گردشگري کنيا، متحول مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين برنامه براي توسعه و ايجاد تنوع در محصولات گردشگري، تقويت زيرساخت‌ها و تسهيلات در بخش‌هاي روستايي و ايجاد فرصت‌هاي شغلي صورت مي‌گيرد. "جوليس کيپنگتيک"، مدير حيات‌وحش کنيا گفت: کنيا از منابع طبيعي و حيات وحش متنوعي برخوردار است که همين عوامل مي‌تواند زيرساخت‌هاي صنعت گردشگري را پي‌ريزي کند. وي افزود: بسياري از مرد... ادامه »
01
به صنايع‌دستي نگاه نيازمندانه نداشته باشيم
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، تعاملات معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي و صندوق مهر امام رضا(ع) به انعقاد تفاهم‌نامه مشترک از مدتي پيش انجاميده است. بنابراين گزارش تهمينه دانيالي معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي با حضور در اين گردهمايي گفت: معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي و اين صندوق داراي گروه‌هاي هدف مشترکي چون جوانان و زنان هستند. وي با اشاره با اينک... ادامه »
01
برگزاري دوره‌هاي آموزش صنايع دستي در کانون اصلاح و تربيت قزوين
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان قزوين با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: دوره‌هاي آموزشي معرق چوب ، سفال و سراميک در کانون اصلاح و تربيت قزوين با هماهنگي معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان برگزار شد. حميد رضا قاسمي افزود: اين دوره ها با حمايت سازمان ... ادامه »
01
آينده‌اي روشن در انتظار صنعت گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، با توجه به رشد سريع گردشگري و انقلابي که در صنعت گردشگري، هتلداري و هواپيمايي هندوستان رخ داده است حدود 8/41 ميليون نفر از شهروندان اين کشور به‌طور مستقيم و غيرمسقيم در حوزه گردشگري فعاليت مي‌کنند که انتظار مي‌رود تا 10 سال آينده بيش از 7 ميليون فرصت شغلي جديد فراهم شود. براساس مطالعات سازمان جهاني گردشگري رشد گردشگري ... ادامه »
01
نمايشگاه سرگرمي مردان در مسکو
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ مقامات اين نمايشگاه هدف از برگزاري آن را جذب سلايق عمومي در خلق فعاليت‌هاي خلاق، انرژي زا و سرگرم کننده مردان و معرفي زندگي پرماجراي يک مرد روسي عنوان کرده اند. نمايشگاهي که به نمايش سرگرمي‌هاي مختلفي همچون ورزش،‌هنر، شکار و مجموعه داري مي‌پردازد. علاوه بر نمايش آثار معرفي شده، بازديدکنندگان نيز فرصت خواهند داشت علاوه... ادامه »
01
برگزاري جشنواره موسيقي سنتي در قلعه والي ايلام
چکیده: دبير ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان ايلام با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:اين جشنواره به منظور پر کردن اوقات فراغت مسافران و گردشگران ورودي به استان برگزار مي‌شود. مسعود اسکندري در ادامه خاطرنشان کرد: جشنواره موسيقي سنتي با مشارکت فرهنگ و ارشاد اسلامي براي مسافران و گردشگران نوروزي برگزار خواهد شد. مدير کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي ... ادامه »
01
اتمام عمليات اجرايي 25 کمپ گردشگري در آذربايجان شرقي
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان آذربايجان شرقي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اتمام عمليات اجرايي در 25 کمپ گردشگري تا پايان سال محقق خواهد شد . تراب محمدي افزود: با حفظ اين روند روبه رشد درپنج سال آينده در زيرساخت هاي گردشگري به سطح استانداردهاي بين المللي خواهيم رسيد. وي تصريح کرد: کمپ هاي گردشگري قره کهريز ، ... ادامه »
صفحه 1 از 71ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها