دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه دی 1389)

01
کوير لوت در صف انتظار ثبت ملي قرار گرفت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) رييس هيأت مديره کانون سبز فارس از ارائه گزارش اجمالي پرونده ثبتي اثر طبيعي کوير لوت در کميته تخصصي ثبت ميراث طبيعي خبر داد. بهمن ايزدي رويکرد تيم پژوهشي خود را شناخت پديده هاي طبيعي به منظور پيداکردن نشانه هاي حيات و چرخه اکولوژي زندگي در بخشي از کوير لوت در طول شش سال عنوان کرد و بيان داشت: در نقطه اي که گفته مي شد حيا... ادامه »
01
حضور چشمگير کوبا در فيتور
چکیده: به گزارش ميراث آريا(Chtn)،‌ غنا و تنوع محصولات گردشگري کوبا، غرفه اين کشور بيست و نهمين نمايشگاه بين المللي گردشگري مادريد(فيتور) را در نخستين روزهاي گشايش اين رويداد به شلوغ‌ترين غرفه تبديل کرد. به گفته وزير گردشگري کوبا، اين کشور سعي کرده است تا با ارائه بخش‌هاي متنوعي از جاذيه‌‌هاي خود همچون طبيعت، تاريخ، فرهنگ، آفتاب و ساحل و ارائه بسته‌هاي... ادامه »
01
تور طبيعت‌گردي به شهر خيالي کلوت‌ها تا ميمند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، برنامه‌هاي اين تور بازديد از مقبره شاه نعمت الله ولي ، باغ شازده ماهان ، سرو هزارساله سيرچ ، قلعه شفيع آباد ، کمپ کويري شهداد ، عمق کوير لوت ، ديدار از کال شور ، چند ضلعي هاي نمک ، پديده شگفت انگيز کلوت‌ها ، نبکاها و گلدان‌هاي کويري ، آسمان کوير ، حمام گنجعلي خان ، بازار سنتي کرمان ،سفره خانه سنتي گنجعلي خان ، روستاي دستک... ادامه »
01
استقبال ايرانيان مقيم اروپا از غرفه ايران در نمايشگاه فيتور
چکیده: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران در گفتگو با ميراث آريا(chtn) با اعلام اين خبر افزود: خوشبختانه با افتتاح سي و يکمين دوره برگزاري نمايشگاه گردشگري فيتور در اسپانيا شاهد استقبال خوب هموطنان ايراني مقيم کشور اسپانيا از غرفه جمهوري اسلامي ايران هستيم. محمدابراهيم لاريجاني با اشاره به فضاي 150 متري اختصاص يافته به غرفه جمهوري اس... ادامه »
01
بازديد از عمليات مرمت نخستين هتل تاريخي ملک التجار يزد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) در دور سوم سفر هيأت دولت به استان يزد، رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور به همراه مديرکل ميراث فرهنگي و جمعي از مسوولان اين استان از هتل تاريخي ملک التجار بازديد کردند. رييس انجمن صنفي هتلداران استان يزد در اين بازديد گفت: نخستين هتل تاريخي ايران و جهان در سال 78 در خانه تاريخي ملک التجار راه اندازي شد... ادامه »
01
سوييس به دنبال کاهش گردشگري مرگ
چکیده: به گزارش ميراث آريا(Chtn) و به نقل از سايت خبري بلومبرگ، سوييس طي سال‌هاي اخير، آخرين مقصد گردشگران مشتاق مرگ بوده و به دليل قانوني بودن خودکشي مشاوره‌اي در اين کشور، تقريبا 25 درصد از 350 مورد از اين دست خودکشي‌ها مربوط به افرادي غير سوييسي بوده است. اين وضعيت وزير سابق دادگستري سوييس را بر آن داشت تا با ايحاد فرآيندي ويژه روند تاييد چنين اقدام... ادامه »
01
هفتمين جلسه يادواره شهدا وايثارگران سازمان ميراث فرهنگي برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين جلسه مدير کل ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري خوزستان ضمن تاکيدبر درس گرفتن از شهداء در منش اداري و رفتار اجتماعي مان گفت: برگزاري نخستين يادواره شهداء و ايثارگران سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در استان خوزستان فرصت بزرگي است که آرمان الهي شهداء را پاس بداريم شهدايي که استخوان و چارچوب نظام اسلامي را استحکام داده... ادامه »
01
صدا و سيماي همدان با ميراث فرهنگي دست ياري داد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، مدير کل ميراث فرهنگي همدان در اين نشست اظهار داشت: اداره کل صدا و سيماي استان همدان مي تواند با ايجاد تعاملات همچون گذشته توسعه هنرهاي سنتي، صنايع دستي، گردشگري و ميراث فرهنگي را رقم زند. اسدالله بيات ضمن تشريح جايگاه کنوني ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان افزود: زحمات اين اداره کل با همکاري صدا و سيما به... ادامه »
01
بازگشت پيکر مطهر 13 پرستوي مهاجر به وطن
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس، اين شهدا در عمليات والفجر 6 ، والفجر 3 ، بيت المقدس، مسلم بن عقيل، کربلاي 6 و امام علي (ع) شرکت داشتند، که پيکر مطهر آنان به ترتيب در مناطق عملياتي چيلات، مهسران، قلاويزان، عين منصور، نهرخين، سومار و چزابه کشف شده است. بنابراين گزارش، پيکر مطهر 11 شهيد گمنام به درخواست مردم و م... ادامه »
01
توصيه وزارت بهداشت براي انجام آزمايش کامل براي همه شهروندان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ' سعيد مهدوي ' ا مدير کل آزمايشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي فزود: همه افراد اعم از بيماران و افرادي که در ظاهر علائم بيماري ندارند بايد هر شش ماه تا يک سال آزمايش کامل دهند. وي با بيان اينکه مردم پيش از انجام آزمايش بايد اطلاعات لازم را از کارکنان آزمايشگاه ها دريافت کنند، اظهار داشت :با توجه به ن... ادامه »
01
نرخ کرايه تاکسي‌ها از امروز 15 درصد افزايش يافت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)فضل الله اسلامي افزود: در تاکسي‌هاي ترمينال و فرودگاه که تاکسيمتر دارند نرخ‌ها 15 درصد افزايش يافته‌ است. مدير عامل تاکسيراني شهر تهران ادامه داد: در تاکسي‌ها خطي براي اينکه اعداد را گرد کنيم به عنوان مثال اگر رقم افزايش يافته 220 تومان شده است، عدد را گرد کرده و 225 تومان دريافت مي‌کنيم و در نقاطي که به عنوان مثال 23... ادامه »
01
سيگار براي هميشه جمع مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از پايگاه روزنامه اينترنتي چاينا ديلي نوشت: بر اساس اين تحقيقات تا نيمه قرن کنوني سيگار در بيشتر کشورهاي پيشرفته به طور کامل کنار مي‌رود. سيتي گروپ يکي از بزرگترين بانکهاي سرمايه گذاري جهان معتقد است شهروندان استراليايي کمتر از 20 سال ديگر سيگار کشيدن را ترک خواهند کرد و مانند اين اتفاق در نيوزلند نيز خواهد افت... ادامه »
01
کشف مقبره اشراف زاده 1100 ساله پرويي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(Chtn)،‌ باستان‌شناسان در کاوش‌هاي خود در منطقه ساحلي لامبايک در شمال پرو موفق به کشف مقبره 1100 ساله يکي ازاشراف زادگان امپراتوري سيکان اين کشور شدند. به گفته باستان‌شناسان، نحوه تدفين اين فرد به گونه‌اي خاص درحالي که نقاب و تاجي بر چهره و سر داشته و در کنار زيورآلاتي از طلا و نقره روي تختي نشسته بود، نشان مي‌دهد که وي از اشر... ادامه »
01
تحقيق در پيروان حضرت يحيي (ع) و صنايع دستي آنها
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، بهنام اسکندري دانشجوي باستان شناسي و نخستين راهنماي گردشگري در استان خوزستان است که وي در صدد است در زمينه اديان الهي تحقيقاتي به رشته تحرير در آورد، تحقيق با عنوان (حضرت يحيي (ع) و صنايع دستي آنها )را به زبان فارسي نگاشته است و اين تحقيق نخستين پروژه او بوده است . گفتني است: صابيئن مندايي قومي هستند يکتاپرست و اهل کت... ادامه »
01
بهزيستي و شهرداري در زمينه کارتن خواب‌ها مسئول هستند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) سيد جواد زماني ، در خصوص وظايف بهزيستي و شهرداري در امر جمع‌آوري و ساماندهي کارتن خواب‌ها تصريح کرد: در قانون کاملاً مشخص شده است که هر کدام از اين دستگاه‌ها چه اقداماتي را بايد انجام دهند، ضمن اينکه دستگاه‌هاي ديگر از جمله نيروي انتظامي و دستگاه قضاء نيز وظايفي در اين زمينه دارند. وي با اشاره به نظارت مجلس بر عملکرد ... ادامه »
01
شهرستان انديمشک آماده استقبال از مسافران نوروزي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، عباس کله‌جويي در ادامه از تشکيل ستاد استقبال از مسافران نوروزي از ابتداي بهمن‌ماه جاري خبر داد و افزود : اين ستاد وظيفه اطلا‌ع‌رساني، توزيع بروشورها، نصب بنرهاي راهنماي تصاوير آثار تاريخي و گردشگري اين شهرستان را به عهده خواهد داشت. وي بيان کرد: اين شهرستان تنها شهري است که داراي سه سد است، و در نوروز داراي مناظر بسيا... ادامه »
01
ملکه اسپانيا از غرفه ايران در نمايشگاه فيتور بازديد کرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) غرفه ايران در اين نمايشگاه در برگيرنده بيش از 150 متر مربع مساحت است و دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري شرکت کننده به توزيع بسته هاي سفر و بروشور اقلام تبليغاتي اقدام کرده اند. همچنين نرم افزار ها و سي دي هاي معرفي جاذبه هاي ايران نيز در قالب نوشته، عکس، فيلم، پوستر و ... در اين نمايشگاه توزيع شده که با استقبال فراوان بازد... ادامه »
01
بازديد از هتل ارگ با 85 درصد  پيشرفت فيزيکي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور همراه با رييس اداره کل ميراث فرهنگي و جمعي از مسوولان استان يزد از هتل ارگ بازديد کردند. معاون سرمايه گذاري و طرح ها در اين بازديد گفت: هتل ارگ در انتهاي بلوار شهيدان اشرف و جوار دخمه زرتشتيان واقع شده است. کاظم بابارحيم زيربناي اين هتل را 15 هزارمترمربع، 147 اتاق و... ادامه »
01
بقاياي سگ 10 هزار ساله در امريکا کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(Chtn)،‌ دانشمندان با بررسي اين استخوان‌هاي 10هزار ساله دريافتند که حيوانات در آن دوره هم رام و اهلي مي‌شده اند. اما از آنجايي که استخوان اين حيوان در ميان زباله‌هاي انساني پيدا شد،‌ اين نتيجه به دست آمد که از چنين حيواناتي به عنوان خوراک نيز استفاده مي‌شده است. به گفته کارشناسان آنچه که از اين سگ چند هزار ساله در اين منطقه ب... ادامه »
01
مجتمع پژوهشي و رفاهي شهر سوخته گشايش مي يابد
چکیده: روح الله شيرازي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر گفت: مجتمع پژوهشي و رفاهي شهر سوخته در آينده اي نزديک گشايش مي يابد. وي هدف از ساخت اين مجتمع را اجراي هرچه بهتر پروژه هاي پژوهشي دانست و افزود: از اين پس پژوهش هاي باستان شناسي در اين فضا انجام مي شود. مدير پايگاه شهر سوخته و دهانه غلامان تأکيد کرد: برخي از اشياء بدست آمده از کاو... ادامه »
صفحه 1 از 68ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها