ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه دی 1390)

30
روستاهاي سنقر اصلي‌ترين مراکز قالي‌بافي کرمانشاه است
چکیده: «نصرت‌الله سپهر» در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، اظهار داشت: نقش‌هاي محلي شناخته شده قالي‌بافي، نام روستاهاي معيني را برخود دارد که از جمله مي‌توان به نقش‌هاي حسين‌آباد، اکبرآبادي و کيوناني اشاره کرد. وي ادامه داد: امروزه تقريباً در بيش‌تر روستاهاي سنقر و در اغلب روستاهاي صحنه، کنگاور، دينور و بيستون قالي‌بافي داير است. اين مقام مسوول در اد... ادامه »
30
حمام وکيل شيراز به موزه‌ي استحمام تبديل مي‌شود
چکیده: «فريدون فعالي» درگفت‌وگو با ميراث آريا (chtn) با اعلام اين خبر گفت: در حال حاضر مرمت اين بناي تاريخي با تخصيص يک ميليارد ريال اعتبار در حال انجام است و پس از اتمام مرمت تبيدل به موزه استحمام خواهد شد. وي افزود: اعتبار در نظر گرفته شده براي تبديل اين بناي تاريخي به موزه استحمام نيز يک ميليارد ريال است که تاپايان سال جاري اين موزه در شيراز به بهره... ادامه »
30
نشست مديران دفاتر خدمات مسافرتي با سفير ايران در اسپانيا
چکیده: مديرعامل شرکت نمايشگاه‌هاي ميراث فرهنگي و گردشگري ايران ، با بيان اين خبر به ميراث آريا(chtn)، گفت: در اين نشست مديران دفاتر خدمات مسافرتي شرکت‏کننده در نمايشگاه فيتور به نمايندگي از ساير دفاتر خدمات مسافرتي کشور درباره مشکلات و مسائل بازار اسپانيا از جمله ويزا بحث و گفت‏و‏گو مي‏کنند. «احمد بيدي» فيتور را مهم‏ترين و بزرگ‏ترين نمايشگاه گردشگري ک... ادامه »
30
دومين نشست تخصصي متن‌خواني شاهنامه در انجمن آثار و مفاخر فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) دومين نشست تخصصي متن‌خواني شاهنامه با سخنراني استاد دکتر «قدمعلي سرامي»، عضو هيات علمي دانشگاه تهران و عضو امناي بنياد فردوسي و با حضور استاد «علي‌رضا سليماني»، پهلوان نام‌آور کشور برگزار مي‌شود. دوره تخصصي متن‌خواني شاهنامه از سلسله نشست‌هاي علمي - آموزشي انجمن آثار و مفاخر فرهنگي، هر هفته دوشنبه‌ها از ساعت 15 الي 17 د... ادامه »
30
کاربري‌ ‌کتيبه‌هاي نقش برجسته سفالي نامحدود است
چکیده: هنرمند سفالگر تهراني در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، ضمن اعلام مطلب فوق گفت: هنرمندان سفالگر آثار منحصر به فردي با تکنيک نقش برجسته توليد مي‌کنند که کاربري‌هاي نامحدود دارد. «ليلا هوشنگي» با بيان اين که به صورت سفارشي به ساخت کتيبه‌هاي نقش برجسته مي‌پردازد، ادامه داد: از اين کتيبه‌ها در ورود‌ي‌هاي ساختمان و در فضاهايي همچون ايستگاه‌هاي مترو به ... ادامه »
30
يزد: گنبد شيخ جنيد روستاي توران پشت را مشهور کرد
چکیده: «بهرام رضايي»در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا(chtn) با بيان اين مطلب اظهار داشت: در تپه‌هاي اطراف روستاي توران پشت، چهار بقعه گنبدوار تاريخي قرار دارد که در حال حاضر بناي تاريخي شيخ جنيد و چهل دختران پابرجاترين آنها است. وي تصريح کرد: با توجه به جذابيت‌هاي معماري و همچنين قدمت طولاني اين بناها ، هر ساله هزاران مسافر به خصوص در ايام نوروز از اين اماکن ا... ادامه »
30
افتتاح ساختمان گنجينه امن تبريز در دهه فجر
چکیده: «ابراهيم حجري»در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا(chtn)با بيان اين مطلب افزود: فاز اول ساختمان گنجينه امن منطقه آذربايجان شرقي در ايام دهه مبارک فجر با زير بناي 1500متر مربع در شهر تبريز افتتاح خواهد شد. وي تصريح کرد:‌ اين ساختمان مجهز، تاکنون چهار ميليارد و چهارصد ميليون ريال هزينه در برداشته که شامل بخش انبارها، قسمت اداري، دو آزمايشگاه شيشه و کاغذ و ال... ادامه »
30
تاريخ استفاده از سنگ‌هاي قيمتي به پيدايش آدميان مي‌رسد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، ايرانيان از همان آغاز با گوهرها و زيورهاي گوناگون سر و کار داشته‌اند. پيدايش عهد مس و مفرغ در ناحيه بين‌النهرين به واسطه معادن موجود در دره سند و بلوچستان بوده و اين خود گواهي بر اين مدعا است که سنگ‌هاي قيمتي و نيمه‌قيمتي از ديرباز در اين منطقه موجود بوده است. نگاهي به حماسه ملي ايرانيان (شاهنامه فردوسي) و جواهرنام... ادامه »
30
بهترين هتل‌هاي جهان معرفي شدند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)، در اين مراسم رتبه‌ها و رده‌هاي مختلفي از هتل‌ها همچون هتل‌هاي لوکس، هتل‌هاي ارزان قيمت، مهمانسراها، بخش خدمات و بخش‌هاي مختلف مرتبط با صنعت هتلداري معرفي و براساس راي مسافران انتخاب شدند. در اين رقابت 3 هزار و 943 هتل از سراسر جهان مرود بازبيني قرار گرفتند که در اين ميان هتل‌هاي از 30 کشور و 8 منطقه بين‌المللي رده‌هاي... ادامه »
30
ايلام: قلعه شيخ مکان دره شهر اثري شاخص در معماري صخره‌اي است
چکیده: «عبدالمالک شنبه‌زاده» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn) افزود: اين قلعه اثري شاخص در معماري صخره‌اي است که جزء بقاياي به جا مانده از دوره ساساني محسوب مي‌شود. اين مقام مسوول تصريح کرد: شهر ايلام با آثار شاخص فرهنگي و تاريخي در تعطيلات نوروز ميزبان بسياري از علاقمندان به تمدن ايران زمين است. به گزارش ميراث آريا وي يادآور شد: اين اثر تاريخي که به ... ادامه »
30
مرکز باستان‌شناسي همدان تاسيس مي‌شود
چکیده: «اسدالله بيات» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn) افزود: پس از اختصاص اعتبار مورد نياز و تامين ساختمان مورد نياز، مرکز باستان‌شناسي همدان تاسيس مي‌شود. وي در ادامه با اشاره به مرمت و بازسازي دو کاروانسراي قديمي اين استان يادآور شد: کارونسراي فرسنج 80 درصد و کاروانسراي تاج آباد 60 درصد ار لحاظ مرمت پيشرفت داشته‌اند. به گزارش ميراث آريا اين مقام مس... ادامه »
30
ارزيابي عملکرد ستاد تسهيلات سفر استان‌ها در نوروز
چکیده: به گزارش ميراث‌‌آريا (chtn)، بنابر اعلام ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي کشور، اين اقدام به منظور سنجش ميزان هماهنگي، سطح خدمات و آمادگي استان‌هاي کشور در ساماندهي و مديريت بر سفرهاي نوروزي انجام شده است. به اين منظور همانند سال‌هاي گذشته ستاد مرکزي تسهيلات سفر کشور معيارهاي ارزيابي ستادهاي استاني را در قالب 11 موضوع و 88 آيتم تنظيم کرده است. اين ا... ادامه »
30
بيدواز نيازمند باشگاه کوهنوردي
چکیده: معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي استان خراسان‌شمالي در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn) در اين‌باره تصريح کرد: منطقه نمونه گردشگري بيدواز با وسعت 50 هکتار در شهرستان اسفراين قرار دارد. «احمد قلي‌زاده» ادامه داد: با توجه به مطالعات امکان‌سنجي انجام شده هتل‌آپارتمان، مهمان‌سرا، رستوران، کتابخانه، بازار صنايع‌دستي، دفتر خدمات مسافرتي، پارک، باشگاه کوهنوردي... ادامه »
30
پيش‌بيني ورود 60 ميليون گردشگر به آفريقا در سال 2012
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)، طبق جديدترين پيش‌بيني‌هاي سازمان جهاني جهانگردي، قاره آفريقا اين توانايي را دارد تا در سال 2012 با رشدي چشمگير شمار گردشگران خود را از 50 ميليون به 60 ميليون نفر افزايش دهد. اين آمار در حالي ثبت خواهد شد که پيش‌بيني سازمان جهاني جهانگردي در خصوص تبادل يک ميليارد گردشگر در سال 2012 محقق شود. «طالب ريفايي» دبيرکل سا... ادامه »
29
تکميل 30 پرونده طرح مستمري پيشکسوتان صنايع دستي قزوين
چکیده: «حميدرضا قاسمي» در گفت‌وگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين خبر گفت: اين اقدام در راستاي حمايت معنوي و کمک مالي به هنرمندان پيشکسوت صورت گرفته است. وي با اشاره به اين که پرونده‌هاي مذکور مربوط به هنرمنداني است که تا به حال تحت پوشش هيچ ارگاني قرار نگرفته‌اند، اظهار داشت:‌ تعدادي از اين هنرمندان به دليل داشتن بيش از 50 سال سن حتي تحت پو... ادامه »
29
اعطاي مجوز مشاغل خانگي به 2 هزار و 400 صنعتگر لرستاني
چکیده: «علي مرزبان» معاون صنايع دستي لرستان در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، با بيان اين مطلب اظهار داشت: استان لرستان در بخش تشکيل پرونده‌هاي مربوط به طرح مشاغل خانگي وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي موفق عمل کرده است. وي اضافه کرد: بيش از 180 رشته صنايع‌دستي در زير مجموعه مشاغل خانگي تعريف شده‌اند. معاون صنايع‌دستي اداره کل ميراث‌فرهنگي اين ا... ادامه »
29
برپايي 8 بازارچه نوروزي صنايع‌دستي در استان مرکزي
چکیده: «قاسم کاظمي» در گفت‌و‌گو با ميراث آريا (chtn)، با بيان اين مطلب گفت: با توجه به استقبال از بازارچه‌هاي نوروزي امسال، با برنامه‌ريزي گسترده‌تري به استقبال نوروز 91 مي‌رويم. وي با بيان اين که استان مرکزي داراي 11 شهرستان است، گفت: در نقاط پرتردد استان که با حجم قابل توجه گردشگر و مسافر نوروزي رو به رو هستند، بازارچه راه‌اندازي مي‌شود. معاون صنا... ادامه »
29
مازندران: امامزاده عبدالله هزار جريب، شگفت‌انگيزترين گورستان دوره اسلامي
چکیده: «علي ماهفروزي» در گفت‌و‌گو با ميراث آريا(chtn) با بيان اين مطلب افزود: در داخل اين بنا،‌ صندوق‌ مستطيل شکلي وجود دارد که مزين به منبت‌کاري‌هاي گياهي و هندسي‌ ‌و ‌آيات قرآني‌‌ است ‌که نظر هر بازديدکننده‌اي را به خود جلب مي‌کند. وي وسعت اين گورستان را حدود 2 و نيم هکتار اعلام کرد و اظهار داشت: وجود هزاران سنگ قبر ايستاده‌ تراشيده شده از جنس سنگ‌ه... ادامه »
29
بررسي پروژه‌هاي گردشگري و سرمايه‌گذاري راور
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، سرپرست اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمان هدف از سفر به شهرستان راور را بررسي وضعيت مرمت و بازسازي بناهاي تاريخي و گردشگري اين شهرستان عنوان کرد و گفت: در اين سفر بسياري از پروژه‌هاي حوزه گردشگري و سرمايه‌گذاري نيز مورد بازديد قرار خواهد گرفت. وي با بيان اين که راور در آخرين نقطه خروجي کرمان به سم... ادامه »
29
تامين امکانات رفاهي مناسب براي گردشگران
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا((chtn، فرماندار راور در جريان بازديد سرپرست اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع ستي و گردشگري استان کرمان از شهرستان راور اظهار داشت: آثار تاريخي فراواني در اين شهرستان وجود دارد که مي‌توان با تغيير کاربري برخي از آن‌ها امکان اسکان گردشگران ورودي به منطقه را فراهم کرد. وي با اشاره به مهمان‌نوازي مردم شهرستان راور افزود: بايد با همکا... ادامه »
صفحه 1 از 71ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...