شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه دی 1391)

30
تابلو فرش هنري شهر سردرود ثبت ملي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، «تراب محمدي» با اعلام اين خبر افزود: بافت فرش در رج شمارهاي بالا و در طرح هاي هنري با گستردگي طيف رنگ از ديرباز در سطح آذربايجان شرقي مطرح بوده اما در چند دهه اخير شهر سردرود (سردري) با جامعيت يافتن در توليد تابلوفرش، به عنوان مرکز توليد اين... ادامه »
30
افزايش ماندگاري سفر در استان مرکزي با همکاري بين‌ بخشي در نوروز 92
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، «مجتبي رضواني» در نخستين نشست ستاد تسهيلات سفر با محوريت نوروز 92 گفت: حضور هر مسافر در استان موجب رونق و رشد اقتصادي و اشتغال‌زايي مي‌شود که در اين راستا بايد با طرح‌ها و برنامه‌هاي متنوع و جذاب در مبادي ورودي شهرها زمينه حضور و ماندگاري مسافران نوروزي در شهرها را فراهم کنيم. وي افزود: با توجه به وجود جاذبه‌هاي تاريخي... ادامه »
30
کانادا محلي براي زايمان گردشگران چيني
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، به نقل از سي بي سي، شهروندان چيني اين کار را راهي براي نقض قانون تک فرزندي چين و همچنين اخذ گذرنامه کانادايي براي فرزندان خود انجام مي‌دهند. علاوه بر آن شرکت‌هايي در برخي از شهرهاي کانادا تنها به منظور متقاعد کردن و آوردن زنان باردار چيني به کانادا فعاليت و از اين راه مبالغ هنگفتي نيز درآمد کسب مي‌کنند. به گزارش مي... ادامه »
30
ارسال موناليزا به ماه
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، به نقل از يورونيوز، سيگنال‌هاي ليزر از تاسيساتي در مريلند امريکا ارسال شد و تصوير اين نقاشي به ايستگاه فضايي ناسا مستقر در مدار ماه که در فاصله 240 هزار مايلي زمين قرار دارد فرستاده شد. به گفته دانشمندان ناسا، انتقال مونا ليزا پيشرفتي شگفت در برقراري ارتباطات ليزري براي فضاپيماهاي واقع در بين سيارات است. به گفته مح... ادامه »
30
راه اندازي  ميز خدمت ارباب رجوع  در اداره کل ميراث فرهنگي فارس
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري فارس، «فريدون فعالي» با اعلام اين خبر گفت: با توجه به ضرورت خدمات رساني مناسب به مراجعين و سهولت در دريافت خدمات و عدم مراجعه غير حضوري به ساير بخش هاي ساختمان اداري و به منظور رفاه هر چه بيشتر ارباب رجوع و بر اساس دستور العمل اجرايي معاونت توسعه مديريت و س... ادامه »
30
آغاز به کار نخستين تعاوني مستقل صنايع دستي در بوانات فارس
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان فارس، «منصور خدابنده» مسوول ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان بوانات در حاشيه افتتاح اين شرکت تعاوني در جمع خبرنگاران گفت: اين شرکت تعاوني متشکل از صنعتگران عرصه صنايع دستي اين شهرستان و با هدف آموزش،توليد و عرضه صنايع دستي بومي راه اندازي شده... ادامه »
30
بيش از هزار نفر از هنرمندان صنايع دستي آذربايجان شرقي بيمه شدند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، «تراب محمدي» با اعلام اين خبر افزود: در سال 91 بيش از 470 ميليارد ريال تسهيلات براي اعطاي وام به هنرمندان صنايع دستي اختصاص يافته است . محمدي با تاکيد بر توجه اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي در بيمه کردن هنرمندا... ادامه »
30
اجراي طرح استقبال از بهار در آستانه نوروز 92
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان پايانه‌ها و پارک‌سوارهاي شهرداري تهران، مديرعامل و مديران ارشد سازمان پايانه‌ها و اعضاي ستاد اجرايي طرح استقبال از بهار، در نشستي کارشناسانه به تجزيه و تحليل ديدگاه‌ها و پيشنهادهاي واحدهاي مختلف اين سازمان در زمينه اجراي هر چه بهتر طرح استقبال از بهار پرداختند. در اين جلسه، مقرر شد براي توجه... ادامه »
30
علويان صدر از سازه‌هاي آبي شوشتر بازديد مي‌کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، در اين سفر که با هدف بررسي آخرين وضعيت بناهاي تاريخي و آثار ثبتي اين استان صورت مي‌گيرد، «مسعود علويان صدر» معاون ميراث فرهنگي کشور از سازه‌هاي آبي شوشتر در استان خوزستان بازديد مي‌کند. وي هم چنين با حضور در محوطه تاريخي جندي شاپور آخرين وضعيت اين محوطه تاريخي را نيز بررسي خواهد کرد. ديدار با مديران ميراث فرهنگي اس... ادامه »
30
کشف نقاشي‌هاي ديواري باستاني روي ديوار کلوزيوم
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)، به نقل از خبرگزاري فرانسه، کارهاي مرمتي براي پاک سازي ديوارهاي کلوزيوم از گرد و خاک و سنگ‌هاي آهکي منجر به کشف نقاشي‌هاي ديواري متعددي روي ديوارها شد. اين نقاشي‌ها که به رنگ آبي، قرمز و سبز هستند روي ديوارهاي راهرويي که از داخل کلوزيوم مي‌گذرد شناسايي شدند. اين راهرو که در ميان طبقات دوم و سوم کلوزيوم قرار گرفته يک... ادامه »
30
امنيت پايدار موجب افزايش آمار گردشگران ورودي به کردستان
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، معاون سياسي- امنيتي استانداري کردستان در جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان گفت: اگر چه مرز رسمي باشماق فعال بوده و ترددهاي زيادي در آن انجام مي‌شود اما تاکنون مساله‌ امنيتي در آن صورت نگرفته و اين نشان از حاکم بودن امنيت پايدار در کردستان است. وي وضعيت ارائه خدمات به گردشگران و مسافران بر اساس ارزيابي سال‌هاي گذشته... ادامه »
30
کارگاه آموزش بسته بندي و مهر اصالت در بندرعباس برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «مهدي دريانورد هرمز» افزود: در اين کارگاه آخرين روش‏هاي بسته بندي محصولات صنايع دستي، ايجاد هويت سازماني و شناسنامه دار کردن محصولات، ايجاد فرهنگ بسته بندي توليدات صنايع دستي، ترويج و ترغيب خريد محصولات صنايع دستي با حفظ جايگاه محصولات صنايع دستي به 50 نفر از توليد کنندگان صنايع دستي آموزش داده شد. خاطر نشان مي‏شود؛... ادامه »
30
نخبگان و نوآوران دانشجو، ياوران توسعه وحفاظت ميراث فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از خانه ملت، «جعفر قادري» با بيان اينکه نخبگان دانشجو منجي توسعه ميراث فرهنگي به شمار مي آيند، افزود: امروزه تقويت بخش علمي در امر گردشگري و استفاده از توانايي‌هاي علمي صاحب نظران براي رونق صنعت گردشگري امري حياتي محسوب مي‌شود. نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي، اظهار داشت: مهمترين عامل براي رقابتي نگه داش... ادامه »
30
آمادگي هتل‌هاي مريوان براي اقامت مسافران در نوروز 92
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، «عبدالله رشيدي‌پور» با اشاره به آمادگي پنج هتل به ظرفيت 600 تخت براي اقامت مسافران در اين شهرستان اشاره کرد و گفت: اميدواريم بتوانيم بهتر از ساليان گذشته و با حداکثر توان در خدمت ميهمانان و مسافران ورودي به اين شهرستان باشيم. وي افزود: علاوه بر تردد روزانه يک‌هزار و 500 تا 2 هزار نفر از مرز رسمي باشماق، 750 هزار نفر در... ادامه »
30
آموزش صنايع دستي به بيماران اعصاب و روان کرمانشاه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کرمانشاه، اين دوره‏هاي آموزشي در رشته‏هاي سرمه‏دوزي، البسه محلي، گليم بافي و پاپيه ماشه بوده که با همکاري اداره کل بهزيستي در مرکز بيماران رواني بيستون و در راستاي عملياتي کردن تفاهمنامه منعقده بين اداره کل ميراث فرهنگي، با اداره کل بهزيستي کرمانشاه برگزار ... ادامه »
30
سنگ 5 هزار ساله جادوگران در پاناما کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)، به نقل از ديلي ميل، محققان اعلام کردند، اين سنگ‌ها که در شکل‌ها و اندازه‌هاي مختلف بوده و نخستين اسناد و شواهد از وجود آيين جادوگري يا شمني در اين بخش از امريکاي جنوبي هستند در پناهگاه صخره‌اي «کاسيتاد پيدرا» و در تنگه پاناما کشف شدند. سنگ‌هاي کشف شده در اين غار متعلق به دو دوره زماني است که بخشي از آن‌ها طبق آزمايشات... ادامه »
30
فعاليت بيش از 4 هزار دستگاه وسايل نقليه مسافربري در جاده‌هاي آذربايجان غربي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، به نقل از اداره‌کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان آذربايجان‌غربي،‌ «بهزاد برقي» اظهار داشت: 915 دستگاه اتوبوس، يک‌هزار و 609 دستگاه ميني‌بوس و يک‌هزار و 575 دستگاه سواري مجموع ناوگان مسافربري عمومي جاده‌اي آذربايجان غربي را تشکيل مي‌دهد. وي گفت: امسال در راستاي افزايش خدمات با کيفيت و تسريع در جابه‌جايي مسافران 27 دستگاه... ادامه »
30
تهيه پرونده مراسم سينه زني سنتي طالقان براي ثبت درميراث ناملموس
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان البرز، «ابوالفضل عبيدي» با اشاره به تهيه اين پرونده براي ثبت در فهرست ميراث ناملموس گفت: اين پرونده به هفتمين نشست سراسري شوراي عالي ثبت آثار کشور در استان سمنان ارائه خواهد شد. وي افزود: مهم‌ترين شاخصه اين مراسم، تشکيل حلقه‌اي است که در آن هر نفر... ادامه »
30
کميته انتخاب اعضاي هيات امناي پايگاه‌هاي جهاني تشکيل مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي معاونت ميراث فرهنگي کشور؛ «مسعود علويان صدر» با بيان اين مطلب اظهار داشت: در جلسه شوراي برنامه ريزي و هماهنگي امور موزه ها که روز پنجشنبه هفته گذشته برگزار شد مقرر گرديد کميته انتخاب اعضاي هيات امناي پايگاه هاي جهاني سراسر کشور، موزه ها و کاخ موزه ها با سرعت مضاعف انجام شود. وي در ادامه به تاکيد... ادامه »
30
سکه‌هاي نقره دوره افشاريه به موزه آستان قدس رضوي اهدا شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي و اموربين الملل سازمان کتابخانه ها، موزه ها و مرکزاسناد آستان قدس رضوي، مسئول گنجينه تمبر، اسکناس و مسکوکات با بيان اين مطلب گفت: در ميان سکه هاي اهدايي اهدا شده، سکه هاي نقره عباسي«دويست دينار» نادرشاه افشار ضرب سال1149 هجري قمري درمشهد، سکه نقره يکهزار ديناري شاهرخ افشار ضرب 1161 هجري قمري در مشهد... ادامه »
صفحه 1 از 44ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی در نامه‌ای خواستار شد

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی طی نامه‌ای به معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، ...