شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه دی 1392)

01
کمیته تخصصی گردشگری استان فارس تشکیل می شود
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در نشست با هیأت مدیره جامعه هتلداران این استان از تشکیل کمیته تخصصی گردشگری در این اداره کل خبر داد .به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، «مصیب امیری» با اعلام این خبرگفت : ساختار این کمیته متشکل از جامعه هتلداران ، انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگر... ادامه »
01
مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان خبرداد:

مرمت بناهای تاریخی آسیب دیده بستک در زمین لرزه 12 دی ماه

مرمت بناهای تاریخی آسیب دیده بستک در زمین لرزه 12 دی ماه
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان هرمزگان خسارت وارده به آثار و بناهای تاریخی و فرهنگی شهربستک در زمین لرزه 12 دی ماه گذشته را 5 میلیارد تومان اعلام کردو گفت: برخی از بناهای تاریخی این شهر صددرصد آسیب دیده اند. «عباس نوروزی» در گفت وگو با میراث آریا(chtn)، با اعلام این خبر، با اشاره به اینکه برنامه ریزی ها برای مرمت این بناهای تاریخی ... ادامه »
01
تاسیسات برتر گردشگری در استان فارس تشویق شدند
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 48 تشویق نامه برای تاسیسات برتر گردشگری در این استان صارد شده است.به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، «مصیب امیری» با اشاره به این که کیفیت ارائه خدمات به مسافران و گردشگران بر اساس انجام نظارت ها توسط کارشناسان ناظر بر فعالیت ت... ادامه »
01
سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری بوشهر خبرداد:

شناسایی ۱۲ منطقه برای سرمایه‌گذاری در بخش توریسم دریایی بوشهر

چکیده: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار زیادی برای توسعه صنعت توریسم به ویژه توریسم دریایی بوده که ۱۲ منطقه شناسایی شده است. به گزارش مرکز روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی بوشهر، نصرالله ابراهیمی در نشست با مسئولان فرهنگی استان با بیان اینکه این استان با قدمتی چند هزار ساله ... ادامه »
01
مدیر کل میراث فرهنگی استان قم خبرداد:

تبدیل محور تاریخی بیت امام (ره) به قطب فرهنگی گردشگری

تبدیل محور تاریخی بیت امام (ره) به قطب فرهنگی گردشگری
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم از احداث و بهره برداری فاز اول، دو منطقه نمونه گردشگری در این استان سال آینده خبرداد.«عیسی رضایی» با اعلام ابن خبر در گفت وگو با میراث آریا(chtn)، افزود: احداث این دو منطقه نمونه گردشگری می تواند به توسعه و رونق گردشگری در این استان کمک کند.وی با بیان اینکه در حال حاضر حجم بالایی از گردشگران و زائر... ادامه »
01
نامور مطلق در بازدید از نمایشگاه خط عشق تاکید کرد

حمایت معاونت صنایع دستی از هنر معرق کاری

حمایت معاونت صنایع دستی از هنر معرق کاری
چکیده: معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از نمایشگاه خط عشق بر حمایت های همه جانبه این معاونت از هنر معرق کاری و هنرمندان این رشته ارزشمند هنری تاکید کرد.به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بهمن نامور مطلق در حاشیه بازدید از این نمایشگاه که در سازمان میراث فرهن... ادامه »
01
تولید سه تن انواع محصولات صنایع دستی در خراسان شمالی
چکیده: معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: صنعتگران این استان در سال جاری سه تن محصولات صنایع دستی تولید و روانه بازار کردند.به گزارش روابط عمومي اداره کي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان شمالي، علی عابدی اظهار کرد: محصولات صنایع دستی تولیدی این استان بیشتر در زمینه دست بافته های داری، رودوزی، نساجی، صنا... ادامه »
01
چکیده: سرپرست میراث فرهنگی استان بوشهر خبر داد : در بررسی و شناسایی بخش مرکزی شهرستان دشتی 24 اثر شناسایی و آماده ثبت در آثار ملی است.به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی بوشهر، نصرالله ابراهیمی در پایان فاز اول بررسی و شناسایی بخش مرکزی با معرفی کوتاهی از شهرستان دشتی افزود: شهرستان دشتی با 5008 کیلومتر مربع وسعت در شرق استان واقع شده است و حدود 6... ادامه »
01
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد: کتابخانه تخصصی دفتر پژوهشهای فرهنگی-تاریخی یحیی ذکا جهت بهره برداری پژوهشگران بازگشایی شد.به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فرزین حق پرست همزمان با 28 دی ماه و سالروز درگذشت یحیی ذکاء محقق و پژوهشگر برجسته کشور ضمن اشاره به خدمات و فعالیت های فرهن... ادامه »
01
چکیده: اسدا... درویش امیری - دولت تدبیر و امید از ابتدای راه خدمتگزاری خود در نظام جمهوری اسلامی، حرکت بر مدار قانون را به عنوان رکن رکین فعالیت‌هاي خود قرار داده و در این بین ، بسی پر رنگ است نقش مجلس شورای اسلامي‌در هموار شدن راه خدمت دولت. نقشی که با تدوین مقررات و قوانین صالحه برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف عالیه نظام جمهوری اسلامی، در سال&zwn... ادامه »
01
مدیرکل میراث فرهنگی همدان:

هنر نقالی به صورت آکادمیک ادامه یابد

هنر نقالی به صورت آکادمیک ادامه یابد
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری همدان گفت: با توجه به اینکه هنر نقالی رو به فراموشی است، باید به صورت آکادمیک وارد دانشگاه‌ها شود.به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان، «علیرضا ایزدی» در آیین رونمایی از پوستر همایش نقالان برتر با اشاره به یکی از دغدغه‌های حوزه فرهنگ یادآور شد: برخی از هنرهای فاخر و ا... ادامه »
01
به مناسبت 18 اسفند روز بوشهر در بندر بوشهر برگزار می شود:

همایش بین المللی دریا و دریا نوردی در موزه منطقه‌ای خلیج فارس

همایش بین المللی دریا و دریا نوردی در موزه منطقه‌ای خلیج فارس
چکیده: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ضمن اعلام این خبر گفت : موزه منطقه ای خلیج فارس به مناسبت 18 اسفند روز بوشهر میزبان همایش بزرگ بین المللی با موضوعویت دریا و دریانوردی است و خلیج‌فارس‌شناسان، اندیشمندان، نویسندگان و صاحب نظران در این همایش به ارائه آخرین تحقیقات و مطالعات خود در این زمینه خواهند پرداخت.به گزارش روابط ع... ادامه »
01
حضور39 گروه در هفتمین جشنواره شهر برفی چهارمحال و بختیاری
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری از اعلام آمادگی39 گروه برای شرکت در هفتنمین برف آورد سالانه شهر برفی 92 در محل منطقه نمونه چغاخور خبر داد. به گزارش دفتر امور فرهنگي و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری «مژگان ریاحی» با اعلام این خبراظهار داشت: هفت سال پيش در سال 1385 بر... ادامه »
01
به منظور بازدید از آمادگی مراکز خدمات گردشگری

نظارت بر مراکز خدمات گردشگری آذربایجان شرقی در آستانه نوروز 93 آغاز شد

نظارت بر مراکز خدمات گردشگری آذربایجان شرقی در آستانه نوروز 93 آغاز شد
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی خبر داد: به منظور ایجاد سفری راحت برای گردشگران نوروزی، بازدید و بازرسی از مراکز اقامتی و واحدهای خدماتی و رفاهی گردشگری آذربایجان شرقی آغاز شده است.به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فرزین حق پرست، افزود: ناظران و بازرسان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی ... ادامه »
01
برنامه‌های دهه فجر میراث فرهنگی استان مرکزی اعلام شد
چکیده: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی برنامه‌های این ادراه کل را به مناسبت دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی اعلام کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، «سیدمحسن رحمتی» گفت: همزمان با دهه مبارک فجر بیش از 11 عنوان برنامه توسط این ادراه کل در سطح استان به اجرا در خواهد آمد.وی تصریح کرد... ادامه »
01
برای نخستین بار در کشور صورت گرفت

گشایش نمايشگاه كوزه فرش در گرمسار

گشایش نمايشگاه كوزه فرش در گرمسار
چکیده: براي اولين بار در كشور، نمايشگاه "كوزه فرش " امروز سه شنبه (يكم بهمن ماه) در محل نگارخانه بهار گرمسار افتتاح شد.به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، اين نمايشگاه حاصل تلاش "سيد مجتبي كاظمي" هنرمند صنايع دستي استان سمنان در شهرستان گرمسار است.در اين نمايشگاه كه آثار آن در نوع خود بي نظير بوده و مشابه آن در ... ادامه »
01
تجلیل مدیرکل میراث فرهنگی اردبیل از مسگر پیشکسوت
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی و معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان اردبیل با "رحمان آفتابی آذر"، پیشکسوت هنر اصیل مسگری دیدار و از ایشان تجلیل به عمل آوردند. ادامه »
01
مدیر کل میراث فرهنگی مازندران:

انتظار تخطی از قانون را در هیچ دستگاهی نداریم

 انتظار تخطی از قانون را در هیچ دستگاهی نداریم
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در جلسه هم اندیشی حفاظت و امنیت در تاسیسات گردشگری مازندران اظهار داشت: تاسیسات گردشگری غیر مجاز بسیاری در استان وجود دارد که نحوه کیفیت خدمات گردشگری در استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی مازندران، سیف الله فرزانه افزود: در شهرستان بابلسر ظرفیت بزرگ گردشگری ... ادامه »
01
عضو هیات علمی پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی خبر داد:

کشف دو دهانه و دو ردیف پلکان در پل تاریخی آق قلا

کشف دو دهانه و دو ردیف پلکان در پل تاریخی آق قلا
چکیده: عضو هیات علمی پژوهشگاه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مستقر در استان گلستان از کشف دو دهانه و دو ردیف پلکان در پل تاریخی آق قلا خبر داد.جبرئیل نوکنده در گفتگو با میراث آریا(chtn) با تشریح علت کاوش در این منطقه تاریخی گفت: براثر طغیان گرگانرود در سال 91 چند ترک عمودی در ضلع جنوبی پل تاریخی آق قلا ایجاد شد که نگرانی علاقمندان به میراث فرهنگی را به... ادامه »
01
بازديد 200 هزار نفر از حمام گنجعلي خان کرمان از ابتدای سال جاری تاکنون
چکیده: سرپرست اداره كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي وگردشگري استان كرمان از ابتداي سال جاري تاكنون 200 هزار نفر از حمام گنجعلي خان كرمان بازديد كرده اند .به گزارش روابط عمومی اداره كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي وگردشگري استان كرمان، «محسن موحدي» با اشاره به اينكه حمام گنجعلي خان به عنوان يكي از پر بازديد ترين جاذبه هاي تاريخي استان محسوب مي شود، گفت: از ابتداي سا... ادامه »
صفحه 1 از 17ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی در نامه‌ای خواستار شد

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی طی نامه‌ای به معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، ...