شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه بهمن 1386)

01
برگزاري کلاس هاي آموزش صنايع دستي در شادگان
چکیده: جمال زوري زاده ،رئيس اداره ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري شهرستان شادگان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : اين کلاس ها در رشته هاي مختلف از جمله معرق ،نقاشي ،آينه کاري ،منبت و مينياتور برگزار مي شود. وي با اشاره به اينکه کلاس هاي آموزش صنايع دستي در سه مرحله مقدماتي ،تکميلي و پيشرفته برگزار مي شود خاطرنشان کرد:تا کنون در هر دوره ... ادامه »
01
ساماندهي اسکان مسافران نوروزي در سايت‌هاي طبيعت گردي آذربايجان شرقي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،کميته طبيعت‌گردي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي طي نشست هم انديشي با روساي سازمان هاي 6 گانه ، اسکان مسافران نوروزي در سايت هاي طبيعت گردي را بررسي و نسبت به اجراي دقيق اين مسئله برنامه ريزي و فعاليت‌هاي خود را آغاز کرد. اين نشست که به منظور برنامه‌ريزي براي پذيرش شايسته مسافران نوروزي در طبيع... ادامه »
01
زاهدان صاحب بازارچه صنايع دستي مي شود
چکیده: حسنعلي شهرکي ،رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان سيستان و بلوچستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت :بازارچه صنايع دستي زاهدان در کاروانسراي تاريخي ملک ايجاد خواهد شد. وي افزود: عمليات مرمت اين کاروانسرا با هدف تبديل به بازارچه صنايع دستي از سال آينده آغاز خواهد شد. رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري اس... ادامه »
01
هنر براي هنر به خدمت گرفته شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، يحيي رحمتي با بيان اين مطلب گفت: در تلاش هستيم با ارائه فيلم هاي مستند با نگاهي که قابليت نمايش براي عموم را داشته باشد، اين هنرها را به ميان مردم باز گردانيم . وي به تهيه 12فيلم مستند در مدت زماني کوتاه اشاره کرد که اوايل امسال براي تهيه آن تصميم گيري شده و حال قابل بهره‌برداري است. مدير کل حفظ و احيا صنايع دستي... ادامه »
01
نمايش آثار هنري و عتيقه در دبي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين نمايشگاه چهار روزه از 21 تا 24 فوريه با همکاري نمايشگاه بين‌المللي هافتون و اتاق تجارت و بازاريابي گردشگري دبي گشايش خواهد يافت. اين نمايشگاه فرصت مناسبي را براي خريداران و مجموعه‌داران آثار هنري و عتيقه به‌وجود خواهد آورد تا از آثار هنرمندان مشهوري چون پيکاسو، هنري ميل و مجموعه جواهر با ارزش کارتيه و وينتون ديدن ک... ادامه »
01
موزه سابانجي ترکيه  ميزبان اصفهان، دهلي و استانبول
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، آثار اسلامي سه شهر اصفهان، دهلي و استانبول که در بخش هنري موزه لوور فرانسه قرار داشت براي اين منظور به اين نمايشگاه انتقال داده شده است. عبدالله گل رئيس‌جمهور ترکيه در روز افتتاح اين نمايشگاه با تبريک به دو موزه سابانجي و لوور به‌علت اين همکاري گفت: اين آثار جزو نادرترين آثار هنري هستند که باعث گرم‌تر شدن روابط فرهنگي ... ادامه »
01
عمليات تعيين حريم "قلعه گل "به اتمام رسيد
چکیده: فريدون محمدي ،رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : عمليات تعيين حريم اين قلعه تاريخي از بهمن ماه امسا ل توسط کارشناسان سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان آغاز شده بود. وي با اشاره به اينکه در حال حاضر پرونده تعيين حريم قلعه گل جهت تاييد نهايي به سازمان ميراث فرهنگي ،... ادامه »
01
گشايش فاز نخست موزه صنعت در استان زنجان
چکیده: فرهنگ فرخي ،رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان زنجان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : اين موزه در ساختمان تاريخي "بوجاري " در حال راه اندازي است. وي با اشاره به اينکه اين خانه تاريخي به دوره قاجاريه تعلق دارد خاطرنشان کرد:عمليات مرمت اين خانه تاريخي از سال گذشته با هدف تبديل به موزه آغاز و چندي پيش به اتمام رسيد. ... ادامه »
01
تداوم رنگرزي سنتي با رنگهاي گياهي در خوزستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( CHTN)،از جمله رنگهاي گياهي که در استان خوزستان به کاربرده مي شود روناس، جاشير، نيل و پوست گردو است که در کارگاه رنگرزي«روناش» به مديريت "عبدالحميد مافي" با مجوز از معاونت صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان انجام مي پذيرد . کارگاه«روناش» که تنها واحد رنگرزي گياهي خوزستان محسوب مي شود از سال 1376 در... ادامه »
01
اتمام مرمت و بازسازي 25 تنديس موزه "خانه کرد" سنندج
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(CHTN)،گفت:اين تنديس‌ها نمايانگر تعدادي از مشاغل و سنت‌هاي شهري و روستايي است که از جنس فايبر گلاس ساخته شده و از تيپيک مناطق استان الگو برداري شده است. "اقبال عزيزي"افزود:تنديس‌هاي بازسازي شده جايگزين تنديس‌هاي سابق که از جنس مومي بود... ادامه »
01
10 محوطه تاريخي و گردشگري خوزستان به مالکيت سازمان ميراث فرهنگي در مي آيد
چکیده: صادق محمدي رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان خوزستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN ) گفت : يکي از مصوبات هيات دولت در سفر به استان تهيه و ارائه پيشنهاد درخصوص نحوه انتقـــال اسناد مالــکيت محوطه هاي تاريخي و گردشگري به نام سازمان ميراث فرهنگي است که اين موضوع در حال پيگيري است . وي تصريح کرد :پس از برگزاري جلسات متعدد ب... ادامه »
01
چاپ 100هزار نقشه و بروشور معرفي استان کردستان
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(CHTN)،گفت: برنامه هاي ستاد تسهيلات نوروزي 87 سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان به منظور ارايه خدمات بيشتر و مناسب به مسافران در دست بررسي و اقدام است. "فرشيد چچاني"افزود:در اين برنامه تشکيل جلسه با معاونين سازمان استان... ادامه »
01
نقاشي‌هاي مونه و ون‌گوگ پيدا شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين دو نقاشي که در دهم فوريه مفقود شده بودند، يکشنبه گذشته در صندلي عقب يک اتومبيل پيدا شده‌اند. اين دو اثر که در شرايط ظاهري خوبي قرار دارند در روزهاي آتي به مجموعه اي.جي بوهرل بر خواهند گشت. لوکاس گلور مدير اين موزه گفت: اما دو اثر ديگر هنوز مفقود است. M/109
01
اعضاي 56 رشته هنري عضو کميته گردشگري هنري شدند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) با تشکيل نخستين نشست کميته گردشگري هنري ، "محمد شريف ملک‌زاده" ، رئيس کميته گردشگري هنري شد،"محمدعلي کشاورز" بازيگر تاتر و سينماي کشور به رياست کارگروه سينما و تاتر منصوب شد. يادآور مي‌‌شود؛ در کميته گردشگري هنري، هنرمندان 56 رشته هنري عضو هستند و در اين کميته، کاگروه‌هاي مختلفي از جمله جوانان تشکيل شده است. در اين... ادامه »
01
کمک دولت ليبي جهت توسعه گردشگري سيرالئون
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، يک تيم کارشناسي از ليبي متعهد مي‌شود تا مطالعات خود را در مورد گردشگري در اين کشور شروع کند. ارنست باي کورما رئيس‌جمهور سيرالئون گفت: طبق اين تفاهنامه پروازهايي از فري‌تون به تريپولي انجام خواهد شد. همچنين ليبي متعهد شد تا يک هتل پنج ستاره، 30 مدرسه و يک کارخانه ساخت اعضاي مصنوعي در اين کشور بسازد. M/109
01
ايتاليا صنايع‌دستي غارت شده خود را پيدا کرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، پليس ايتاليا با همکاري پليس فرانسه، اسپانيا و سوئيس موفق به کشف آثار باستاني شدند که از چندين دهه قبل به سرقت رفته بودند. اکثر اين اشيا به‌صورت غيرقانوني از مقبره‌هاي زيرزميني کشف به خارج کشور انتقال داده شده بودند. از ميان اين آثار يافت شده مي‌توان به گلدان‌هاي منطقه آپوليا به قرن چهارم قبل از ميلاد، پياله‌ها و سفا... ادامه »
01
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، "عليرضا قلي نژاد " مدير کل دفتر بافت‌هاي تاريخي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري ضمن بيان اين مطلب گفت: گردشگري امروزه يکي از شيرين‌ترين ميوه‌هاي فرهنگي و تمدن است و هرکدام از کشور‌ها سعي مي‌کنند از اين ميوه ها بهترين استفاده را کنند. وي افزود: بخش از فرهنگ و تمدن در نزد پيشکسوتان است، و گردشگري وظيفه دارد که... ادامه »
01
با برگزاري جشنواره‌هاي فصلي ظرفيت‌هاي گردشگري هنري را بشناسانيم
چکیده: "محمد سرير" آهنگساز در گفتگو با ميراث آريا(chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: آنچه امروزه در دنيا مطرح است توجه به ميراث معنوي و تفکر است به طوري که حتي در سازمان ملل، سازماني با اين عنوان و براي ثبت و بررسي اين موضع تشکيل شده است. وي اضافه کرد: توجه به ميراث معنوي در کشور ما هنوز منظور نشده است ، درحالي که توجه به اين بخش مي‌تواند دستاورد‌هاي فراوا... ادامه »
01
20 پروژه  مرمتي در استان خوزستان فعال است
چکیده: "عاطفه رشنويي" ،معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان خوزستان با اعلام اينکه ازمحل اعتبارات استاني 20 پروژه فعال مرمتي با اعتباري معادل 270 ميليارد ريال درحال اجرا است به ميراث آريا (chtn)گفت: پروژه قلعه مدرسه خيرآباد که شامل عمليات تکميلي تاسيسات برق، ساخت و نصب در و پنجره ها و بندکشي جداره ها است ،امسال انجام مي شود0... ادامه »
01
بررسي وضعيت مسجد جامع گوهرشاد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان‌رضوي ،"فريبرز دولت‌آبادي" در ادامه اظهار داشت: اين سازمان به لحاظ کارشناسي آمادگي لازم در جهت تهيه پرونده ثبت جهاني حرم مطهر امام رضا(ع) را دارد. دولت‌آبادي تصريح کرد:همچنين سازمان با پشتوانه علمي و فني نظراتي را مي‌تواند به مجموعه بدهد و آمادگي آن... ادامه »
صفحه 1 از 49ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری