شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه بهمن 1387)

01
ساخت ‌و‌‌ ساز در تئاترشهر هرچه سريع تر متوقف شود
چکیده: اما معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در گفت وگو با ميراث آريا (CHTN) ضمن رد اين مطلب افزود: ‌سازمان ميراث فرهنگي استان تهران نيز اعلام کرده که ساخت و ساز در محوطه مجاور تئاتر شهر در حيطه مسووليت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي نيست. فريبرز دولت آبادي در ادامه خاطرنشان کرد: آنچه براي سازمان ميراث فرهنگي اهميت دارد اين است ک... ادامه »
01
شهرستان بهار مأمن کارگاه‌هاي سفال و سراميک همدان
چکیده: ااحمد جعفرپور در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: سفال و سراميک به عنوان دومين رشته از نظر کارگاه‌هاي فعال صنايع‌دستي استان مطرح است. وي با اشاره به اينکه در حال حاضر بيش از 4 هزار و 700 صنعتگر در اين کارگاه‌ها فعال هستند، اظهار داشت: تعداد شاغلان در اين کارگاه‌ها نيز بعد از فعالان در بخش مصنوعات چوبي استان در رده دوم صنايع‌دستي ... ادامه »
01
آمادگي 2 هزار و 500 خانه خصوصي و استيجاري در اصفهان
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: همچنين براي اين ايام 5 هزار کلاس درس نيز در حال مهيا شدن است . محسن مصلحي افزود: همچنين 14 هزار کمپ توسط شهرداري استان براي اين ايام در نظر گرفته شده است . وي تصريح کرد: در جهت اطلاع رساني به مسافران نوروزي و خدمات بهتر به آنها ، 30 ... ادامه »
01
اميدواري‌هاي ترکيه به جذب گردشگران خاورميانه بيشتر شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، کارشناسان گردشگري ترکيه معتقدند، حرکت اخير نخست وزير اين کشور بر ضد مقامات صهيونيستي از يک سو و تبليغ مقصدهاي گردشگري ترکيه از طريق سريال‌هاي تلويزيوني شبکه‌هاي عربي از سوي ديگر، دو عامل اصلي در ترغيب گردشگران عرب خاورميانه به حضوري پررنگ در اين کشور خواهد بود. تيمور بايندير، رئيس سازمان هتلداران ترکيه گفت: بدون شک اق... ادامه »
01
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين مجموعه‌ حمام‌هاي سلطنتي 600 ساله زماني شناسايي شدند که کارگران در حال جابه‌جايي خاک‌هاي منطقه‌اي از باغ به منطقه ديگر بودند. به گفته باستان‌شناسان در مدت زمان خاکبرداري و شناسايي اين مجموعه باستاني تکه‌هايي از سفال و ظروف گلي ساخته شده در دوران امپراتوري مغول با ظاهري سالم نيز به دست آمده بودند. مقامات موسسه با... ادامه »
01
اتمام مرمت مسجد هاشمي کرمانشاه
چکیده: ثريا باباخاني،معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:عمليات مرمتي در مسجد هاشمي از سال گذشته آغاز شده و در سال جاري به اتمام رسيده است. باباخاني اضافه کرد:مرمت شبستان،مرمت شيرواني،برداشتن الحاقات،مرمت نماهاي آجري،اجراي کانال دفع رطوبت،نصب سيستم روشنايي،کف سازي شبستان،کف... ادامه »
01
مسابقه عکس فرش دستباف ايران برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) مرکز ملي فرش ايران با هدف نشان دادن جذابيت‌هاي بصري و جنبه‌هاي مثبت هنر- صنعت ارزشمند فرش دستباف که آيينه تمام نماي ذوق هنري ايرانيان است، نخستين مسابقه عکس فرش دستباف را برگزار مي کند. اين مسابقه در موضوعاتي همچون فرش و اعتقادات و آداب و رسوم اقوام مختلف ايراني، نقش فرش در امرار معاش عشاير و ارتباط زندگي اين اقوام با ف... ادامه »
01
کشف گورستاني سلطنتي در زير زمين رستوران
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين اتاق تدفين شامل 29 قبر، دو ارابه سلطنتي چوبي و دو اسب مرده بوده که کاوش‌هاي ابتدايي آن در ماه اوت سال 2008 آغاز و پس از سه ماه به پايان رسيد. به گفته محققان اين پروژه، بر خلاف کاوش‌هاي غير قانوني و غارت چند اثر تاريخي از اين مجموعه، باز هم اشيايي همچون ظروف سفالي، اسلحه‌هاي برنزي و ديگر آثار سلطنتي فرمانروايان چين... ادامه »
01
تهيه پرونده ثبتي 30 اثر طبيعي در استان کردستان
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: برخي از اين 30 اثر طبيعي شامل کوه آبيدر سنندج ، درياچه زريوار مريوان ، کوه غار بابا بانه ، کوه چهل چشمه ديواندره و تعدادي از درخت‌هاي کهنسال است . اقبال عزيزي افزود: در حال حاضر پرونده اين آثار در حال تهيه است و با مشاور در اين زمي... ادامه »
01
هنرهاي سنتي مازندران به نمايش گذاشته شد
چکیده: مسعود احمدي نيا،معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مازندران با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:هنرمندان و صنعتگران صنايع دستي استان مازندران به منظور معرفي و عرضه محصولات صنايع دستي استان در اين نمايشگاه شرکت کردند. وي در خصوص صنايع دستي به نمايش گذاشته شده در اين نمايشگاه گفت:معرق، پيکر تراشي،صن... ادامه »
01
حريم‌ها بايد حداقل محدوديت‌ها را ايجاد کنند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي در نشست دوم نخستين همايش هم‌انديشي حفاظت از بناهاي تاريخي با بيان اين مطلب افزود: فرايند تعيين عرصه و حريم اصولاً يک فرايند ختمي نيست به عبارتي تعيين حريم مي‌تواند وجوه متفاوتي نيز داشته باشد چراکه در تعيين حريم تصميم‌گيري در مورد توازن لايه‌هاي موجود در حريم مي‌شود. فريبرز دولت آب... ادامه »
01
کشف مجسمه‌هاي باستاني فراعنه مصر در الاقصر
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ اين مجسمه‌ها شامل نيم تنه‌اي از هاتشپسوت(Hatshepsut)، مشهورترين فرمانرواي زن مصري و مجسمه آمن هوتپ سوم است که در سالم‌ترين حالت خود کشف شده اند. مصطفي الوزيري،‌ سرپرست تيم اکتشاف گفت:‌ مجسمه سه متري آمن هوتپ سوم تنها با کمي آسيب ديدگي جزئي روي بيني و يکي از دندانهايش از زير خاک بيرون کشيده شد و ديگر قسمت‌هاي آن سالم ب... ادامه »
01
ايجاد سايت موزه مهمترين سياست‌ سازمان ميراث فرهنگي است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) رئيس پژوهشکده باستان‌شناسي در نشست دوم نخستين همايش هم‌انديشي حفاظت از بناهاي تاريخي با بيان اين مطلب افزود: به گفته يکي از باستان‌شناسان بنام دنيا قرن آينده قرن کاوش‌هاي باستان‌شناسي در موزه ها است و ايران از جمله کشورهايي است که خلاء هاي تاريخي و فرهنگي بسياري در اين حوزه دارد. حسن فاضلي نشلي در ادامه خاطرنشان کرد: د... ادامه »
01
گشايش نمايشگاه دائمي صنايع دستي عنبران
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: ساختمان نمايشگاه دائمي صنايع دستي عنبران در شهرستان نمين در زيربناي 800 مترمربع با سرمايه گذاري 3 ميليارد ريال اعتبار به بهره‌برداري مي‌رسد . جليل جباري افزود: اين نمايشگاه با حضور استاندار اردبيل، فرماندار شهرستان نمين ... ادامه »
01
عرصه‌ محوطه‌هاي تاريخي مرتب بازنگري مي‌شوند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) رييس بنياد پژوهشي پارسه پاسارگاد در نشست دوم نخستين همايش هم‌انديشي حفاظت از بناهاي تاريخي با بيان اين مطلب افزود: ما در حوزه تعيين عرصه با طيف وسيعي از مسائل روبرو هستيم، براي نمونه عرصه در منطقه‌اي مانند چغازنبيل بر اساس مطالعات سفال، بررسي و تعيين شد . محمد حسن طالبيان در ادامه خاطر نشان کرد: عرصه‌ها از راه‌هاي مختل... ادامه »
01
برگزاري نمايشگاه صنايع دستي در تکيه موثقي بروجرد
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان لرستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در اين نمايشگاه رشته‌هاي صنايع دستي بومي منطقه و استان براي بازديد عموم به نمايش گذاشته مي‌شود . حسن رحمانيان افزود: گردشگران و مسافران نوروزي ضمن سفر به اين استان از نزديک با صنايع دستي و سوغات استان نيز آشنا مي‌شوند . ... ادامه »
01
نمايش دايناسورهاي زنده در موزه تاريخ طبيعي امريکا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، در اين نمايشگاه که به "دايناسورهاي شناخته شده" نام‌گذاري شده است، براي اولين بار به نمايش دايناسورها با شکل و اندازه واقعيشان و تصاوير، عکس‌ها و فيلم‌هايي از نحوه شناسايي و همچنين چگونگي حيات آنها روي زمين خواهد پرداخت. نمايش مجسمه‌هايي از تي رکس و تري‌سراپتوس، در شکل و اندازه واقعي و دايناسورهاي پردار، به شکلي کاملا ... ادامه »
01
نمايش صنايع‌دستي در موزه‌هاي جهان امکان‌پذير ‌مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي ضمن بيان اين مطلب گفت: به جرأت بايد گفت نمايش آثار عصر شاه عباس صفوي در موزه بريتانيا، احترام اهل هنر و فرهنگ دنيا را برانگيخته است. حسين هاتفي فارمد ادامه داد: آثاري که امروز در موزه‌ها فخر ايرانيان را به همراه دارد، همين هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي هستند که با گذر از برهه‌هاي مختلف تاريخ... ادامه »
01
استحکام‌بخشي گنبدخانه مسجد ميرعماد کاشان
چکیده: معاون ميراث فرهنگي شهرستان کاشان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين مسجد يکي از بناهاي تاريخي شهرستان کاشان است که اقدامات مرمتي در اين بنا طي امسال در حال انجام است . سيد عباس مصطفوي افزود: مرمت سفيدکاري بدنه راهروها و ورودي مسجد ، بدنه داخل ، گنبدخانه و شبستان شرقي نيز از ديگر اقدامات مرمتي در اين مسجد است . وي تصريح کرد: بندکشي ... ادامه »
30
دبي،‌ميزبان اجلاس بازاريابي گردشگري خاورميانه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ مقامات برگزار کننده اين اجلاس از اين رويداد به عنوان فرصتي براي بحث و تبادل نظر کارشناسان و صاحبان صنايع گردشگري در گسترش و توسعه اطلاعات مرتبط با اين صنعت نام بردند. جراد باچر،‌نماينده بخش گردشگري و بازرگاني دبي با اشاره به نقش و اهميت برگزاري چنين رويدادهايي در پيشبرد صنعت گردشگري منطقه افزود: تاثير منفي بحران اقتصا... ادامه »
صفحه 1 از 67ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری