ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه بهمن 1388)

01
ناکامي حفاران غير مجاز در قاچاق اشياي عتيقه
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از اداره کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، ، جانشين يگان حفاظت اين سازمان گفت: برابر گزارش رسيده مردمي به ميراث فرهنگي شهرستان پاکدشت مبني بر حفاري غير مجاز در يک منزل مسکوني واقع در اين شهرستان، نيروهاي يگان حفاظت پس از هماهنگي با نيروي انتظامي استان و هماهنگي‌هاي قضايي به بررسي نا محسوس ... ادامه »
01
مسجد ايلخاني قهي در آستانه انقلاب مرمتي
چکیده: مدير پايگاه ميراث فرهنگي روستاي قهي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)ضمن بيان اين مطلب افزود:هم‌اکنون درهاي آهني مسجد تعويض و به شکل قديمي و چوبي خود بازسازي شده است. حميد محمدنژاد از ديگر اقدامات به پايان رسيده مسجدجامع، به انجام اندود کاه‌گل جدارها و سقف مسجد و عمليات کش گذاري در دهشتي‌ها و رواق‌ها اشاره کرد. وي با اشاره به انجام سفيد‌کاري رواق‌... ادامه »
01
نمايشگاه ليتوگرافي پوشاک اقوام ايران در نياوران
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران؛ در اين نمايشگاه 70 تابلوي ليتو متعلق به کاخ صاحبقرانيه که از گذشته‌هاي دور به جا مانده به نمايش گذاشته مي‌شود. آثار اين نمايشگاه مجموعه‌اي برگزيده از تصاوير پوشاک ايران است و از ويژگي‌هاي آنهاه بهره‌گيري از فن چاپ سنگي(ليتوگرافي)به منظور بيان موضوع است. ليتوگرافي ا... ادامه »
01
10 سال درخشان در انتظار گردشگري خاورميانه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ طبق بررسي هاي انجام شده از سوي همين محققان و باتوجه به طراحي و اجراي پروژه هاي جديد در صنعت گردشگري خاورميانه اين صنعت قادر خواهد بود تا سال 2016 به درآمدي به ميزان 279 ميليارد دلار دست يابد. پيش از اين «عمرعبدالغفار» نماينده منطقه‌اي خاورميانه در سازمان گردشگري جهاني نيز اعلام کرده بود که گردشگري منطقه خاورميانه در آ... ادامه »
01
مأمن بعدي مرمتگران در بناي امامزاده تاريخي ساوه
چکیده: سرپرست اداره ميراث فرهنگي شهرستان ساوه در گفتگو با ميراث آريا(chtn)ضمن بيان اين مطلب افزود: در طول نشست با فرماندار ساوه دفن اموات در داخل حريم امامزاده ممنوع و اموات، به مکان ديگري منتقل شدند. سيد محسن نبوي در ادامه خاطرنشان کرد: در حال حاضر به دليل واقع شدن اين بنا در يکي از ورودي هاي اصلي شهر و مورد توجه بودن زائران مذهبي و گردشگران در حال پ... ادامه »
01
تدوين آئين نامه تشکيل کارگروه تعيين نحوه مديريت بناهاي تاريخي
چکیده: به گزارش ميراث آرياchtn)) و به نقل از روابط عمومي صندوق احياء و بهره‌برداري از اماکن تاريخي و فرهنگي؛ مدير پروژه "تدوين دستورالعمل¬هاي تهيه فهرست آثار ملي و آئين¬نامه نحوه تشخيص نفايس ملي" با بيان اين مطلب گفت: شناسايي ميراث فرهنگي و طبيعي اين سرزمين نيازمند نظامي يکپارچه و فراگير بوده و امکان تحقق اهداف معرفي و حفاظت از ارزش¬هاي نهفته در اين آثار... ادامه »
01
رودوزي‌ سنتي براي بانوان قزويني اشتغالزايي کرد
چکیده: اشرف حاتمي هنرمند توليد کننده رودوزي‌هاي سنتي قزوين در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: هم اکنون در کارگاه توليدي خود براي 180 هنرجو اشتغالزايي کرده‌ام. اين صنعتگر با اشاره به اينکه 35 سال است که به توليد رودوزي‌هاي سنتي مي‌پردازد، افزود: در اين کارگاه هنرجويان ابتدا با نحوه توليد آشنا مي‌شوند و سپس محصولات خود را از طريق همين کا... ادامه »
01
منطقه نمونه گردشگري اخلمد چناران سر و سامان گرفت
چکیده: معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان خراسان رضوي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:فعاليت‌هاي عمراني توسط سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان خراسان رضوي در منطقه نمونه گردشگري اخلمد چناران صورت گرفته است . علي اصغر پاکدل افزود: با توجه به اهميت صنعت گردشگري و توريسم و در راستاي خدمت رسا... ادامه »
01
تعدد تشکل‌هاي صنفي صنايع‌دستي راهگشا نيست
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، ويدا توحدي مدير کل توسعه و ترويج معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي در همايش يکروزه شرکت سرمايه گذاري توسعه صنايع‌دستي ايران ضمن بيان اين مطلب گفت: تجربه ثابت کرده که تعدد تشکل‌هاي غيردولتي چندان در حوزه صنايع‌دستي راهگشا نبوده است. وي ادامه داد: اين تشکل‌ها با وجود اينکه در عرصه هنري قوي هستند اما در وادي حقوقي ضعيف به ن... ادامه »
01
موزه‌ها بر اساس طرح محتوا شکل‌ مي‌گيرند
چکیده: مديرکل امور موزه‌ها و اموال منقول فرهنگي تاريخي در گفتگو با ميراث آريا (chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود:هم‌اکنون بازبيني و برنامه‌ريزي موزه‌هاي کشور متناسب با محيط، جغرافيا و تاريخ منطقه در دستور کار قرار دارد. ام‌البنين‌ نعمت‌ گرگاني با ارائه مثالي از نيشابور که قابليت تأسيس موزه تخصصي سفال سده سه و چهار هجري قمري را دارد بيان داشت: موزه‌ها توجه ... ادامه »
01
بنگلادش، روزجهاني زبان مادري را در پاکستان جشن مي‌گيرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ در اين مراسم که با حضور نمايندگان يونسکو برپا خواهد شد، برنامه‌هاي مختلف به همراه مباحث تخصصي، مسابقه نقاشي کودکان و ضيافت اهداي جوايز درکنار بررسي حفظ و صيانت از زبان‌هاي بومي رايج در کشورها براي نسل‌هاي بعدي به اجرا درخواهند آمد. مقامات شوراي عالي بنگلادش همچنين از تخصيص بودجه‌اي براي تاسيس موسسه بين المللي زبان ما... ادامه »
01
صدور بيش از 2 هزار و 400 کارت صنعتگري در کهگيلويه
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي استان کهگيلويه و بوير احمد در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: 268 صنعتگر نيز موفق به دريافت جواز تأسيس براي کارگاه‌هاي صنايع‌دستي خود شدند. مهيار صياديان افزود: 7 فقره پروانه توليد کارگاهي از ابتداي سال تا کنون از سوي معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي اين استان صادر شده است. وي ادامه داد: با کمک ف... ادامه »
01
ايران همچنان در معرض نگاه هاي کنجکاو جهانيان است
چکیده: غمخوار که در گفتگو با ميراث آريا (CHTN) در جريان سي امين دوره نمايشگاه بين المللي BIT ميلان در ايتاليا سخن مي گفت، با تأکيد بر اينکه به هر حال، تبليغات تخريبي عليه ايران وجود دارد و بر همين اساس هم ضرورت تغيير تصور و زاويه ديد جهانيان نسبت به ايران، در شرايط کنوني بسيار بيش تر از قبل احساس مي شود، اظهار داشت: به هر شکل ممکن، بايد ضرورت حضور در «جغر... ادامه »
01
ونزوئلا ميزبان هنر آفريني هنرمند ورني باف اردبيلي بود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، نمايشگاهي به مناسبت هفته دوستي ايران و ونزوئلا بهمن ماه سال جاري در اين کشور برگزار شد. نمايشگاه هفته دوستي ايران و ونزوئلا با همکاري سازمان ملي جوانان ايران 20 تا 25 بهمن ماه سال جاري برپا شد. بنابراين گزارش معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي امکان حضور يک هنرمند را براي نمايشگاه هفته دوستي ايران و ونزوئلا فراهم کرد. ... ادامه »
01
مناره 400 ساله مسجدي در مراکش، فروريخت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از خبرگذاري رويترز، تعداد کشته شدگان اين حادثه از سوي مقامات مراکشي، حداقل 38 تن و تعداد زخمي شدگان نيز بيش از 70 نفر اعلام شد. رئيس سازمان پدافند غير عامل مراکش، آلاويي اسماعيلي گفت،‌ قديمي و تنگ بودن خيابان‌هاي منتهي به مسجد منجر به کند شدن عمبليات نجات شده که سبب اصلي بالا رفتن آمار کشته شدگان شدهاست. وي ... ادامه »
01
بازارچه حصيري صنايع دستي در پارک ساحلي بندرعباس جاي گرفت
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان هرمزگان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:اين بازارچه توسط بخش خصوصي راه‌اندازي شده است. نادر کمالي افزود:هنرمندان و صنعتگران صنايع دستي استان علاوه بر نمايش آثار و توليدات صنايع دستي خود در اين بازارچه به عرضه و فروش آن‌ها به بازديدکنندگان و علاقه‌مندان خواهند ... ادامه »
01
شهداد ميزبان 5 هزار گردشگر بود
چکیده: مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهداد با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:همچنين طي 9 ماه گذشته بيش از 70 هزار نفر از کلوت هاي اين بخش بازديد کردند. حجت ابراهيمي افزود:درايام تعطيلات دهه فجر نيز بيش از پنج هزار نفر از اين منطقه ديدن کردند که هزار و 500 نفر از آنها در کمپ کويري اقامت شبانه داشته‌اند. وي بابيان اينکه آمار ... ادامه »
01
عربستان، قطب جديد گردشگري سلامت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ براساس آمار‌هاي ارائه شده از سوي شوراي عالي گردشگري و عتيقه جات عربستان در حال حاضر بيمارستان‌ها، کلينيک‌ها و مراکز درماني متعددي به ارائه خدمات درماني در بخش گردشگري سلامت مي‌پردازند که عمده‌ترين آنها در شهرهاي رياض و جده مشغول به فعاليت هستند. استفاده از سيستم و تکنولوژي به روز در ساخت مراکز درماني همچون نصب امکانات... ادامه »
01
راهيابي هنرمندان ايراني به 7 نمايشگاه خارج از کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، هنرمندان شاخص کشورمان از ابتداي فعاليت تهمينه دانيالي معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي کشورمان در اين تعداد از نمايشگاه‌ها حاضر شده‌‌اند. بنابراين گزارش تا به حال امکان حضور هنرمندان کشورمان در پنج نمايشگاه فراهم شده و 2 نمايشگاه نيز در اسفندماه برپا مي‌شود. در حال حاضر اين معاونت زمينه حضور هنرمندان صنايع‌‌دستي در دو... ادامه »
01
تجهيز 650 کلاس براي گردشگران نوروزي در قزوين
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: بر اين اساس با معاونت‌هاي مختلف در سطح استان از جمله اسکان و پذيرايي ، بهداشت و درمان ، تبليغات و بازاريابي جلسات برگزار کرديم . نادر محمدي افزود: اين کلاس‌ها درجه‌بندي هستند نوع يک ، دو و سه و امسال سطح اين کلاس‌ها ارتقا پيدا کرده است .... ادامه »
صفحه 1 از 68ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...