دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه بهمن 1390)

01
بازديد مستمر از واحدهاي فعال ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي گلستان
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، دبير ستاد تسهيلات و نظارت بر سفرهاي استان گلستان اظهار داشت: با تمهيدات پيش‌بيني شده ضمن بازديد از فعاليت‌هاي ستاد، در صورت وجود مشکل تذکرات لازم ارائه و در راستاي رفع نواقص و مشکلات موجود نيز اقدام مي‌شود. «قربان عباسي» افزود: در ايام نوروز با همکاري 5 گروه نظارت و بازرسي از واحدهاي تحت پوشش اين اداره‌کل همچون مراکز ا... ادامه »
01
آماده‌سازي بخش‌هايي از طاق‌بستان براي بازديد گردشگران نوروزي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، مدير پايگاه ميراث‌ فرهنگي طاق‌بستان درباره طرح جامع ساماندهي اين مجموعه تاريخي اظهار داشت: طرح ساماندهي طاق‌بستان يک طرح بزرگ با زمان‌بندي اجراي چندين ساله است. «عليرضا مرادي‌بيستوني» افزود: با توجه به اين که فعاليت در اين مجموعه بايد بر اساس دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌هاي ميراث جهاني (يونسکو) صورت گيرد بنابراين روند پيشر... ادامه »
01
تشکيل کارگروه پيگيري ثبت جهاني توس
چکیده: «حسين عباس‌زاده» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn) افزود: اين کارگروه با محوريت استانداري خراسان رضوي تشکيل شده است. وي يادآور شد: دستگاه‌هاي اجرايي مرتبط با معضلات ثبت جهاني توس بايد جهت رفع مشکلات موجود با اداره ميراث فرهنگي استان همکاري لازم را داشته باشند. اين مقام مسوول اظهار داشت: هر دستگاهي موظف است با برنامه‌ريزي مدون و پيش‌بيني هزينه‌ه... ادامه »
01
ديدار دانشجويان ژاپني با مديرکل دفتر توسعه گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي معاونت گردشگري سازمان ميراث ‌فرهنگي، صنايع ‌دستي و گردشگري، «لادن جعفري‌تهراني» مديرکل دفتر توسعه گردشگري، بازاريابي و تبليغات در ديدار با اساتيد و دانشجويان دانشگاه بين‌المللي APU ژاپن که با هدف بازديد از جاذبه‌هاي گردشگري و نشست با دست‌اندرکاران بخش‌هاي دولتي و خصوصي گردشگري ايران وارد کشور شده بود... ادامه »
01
روستاي کردشت،‌ مجموعه‌اي زيبا در ساحل رود ارس
چکیده: ‌‌به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين مجموعه در دوره قاجار و در زمان نايب‌السلطنه عباس‌ميرزا و جنگ‌هاي سي‌ساله ايران و روس ساخته شده ‌و حمام بزرگ، عمارت، حمام کوچک، مسجد غريب، ديوانخانه، يخچال، قلعه کردشت و ‌پادگان نظامي‌ را شامل مي‌شود که قديمي‌ترين آن‌ها مسجد غريب دوره زنديه است. حمام بزرگ کردشت تمام عناصر معماري حمام‌هاي ايراني را داراست و‌ شامل ه... ادامه »
01
آغاز مرمت مسجد نواب عاليه کرمانشاه
چکیده: «جليل رحيمي» در گفت‌وگو با ميراث آريا(Chtn) با بيان اين که هزينه مرمت اين مسجد از محل بودجه استاني تامين مي‌شود، اظهار داشت: حذف الحاقات سنگي ديواره‌هاي داخلي شبستان با هدف جلوگيري از نفوذ رطوبت به ديواره‌ و ستون‌ها و تخريب سرويس‌هاي بهداشتي احداث شده در سال‌هاي اخير از جمله اقدامات مرمتي است که با نظارت «محمدرضا رشيدي» انجام خواهد شد. اين مقام... ادامه »
01
خانه بانک ملي تلفيقي از معماري سنتي و اروپايي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) اين بنا با اقتباس از معماري اروپايي سده‌هاي 18 و 19 ميلادي ساخته شده است. معماري خاص خانه بانک ملي با سقف شيرواني معروف به کلاه‌فرنگي و سرستون‌هاي کورنتي يکي از جاذبه‌هاي ديدني استان خراسان شمالي محسوب مي‌شود. پنجره‌ها و برخي ورودي‌هاي بنا با قوس کماني پوشش يافته و بر بالاي آن‌ها قاب‌هاي کاشي‌کاري ايجاد شده است. خ... ادامه »
01
ضرورت آموزش مقابله با ونداليسم از پايين‌ترين مقاطع تحصيلي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «محمدرضا بذرگر» در نخستين همايش ملي مقابله با ونداليسم در ميراث فرهنگي که صبح امروز در مجموعه فرهنگي ـ هنري ارگ آزادي برگزار شد، با بيان اين که مقابله با پديده مخرب ونداليسم نيازمند فرهنگ‌سازي و آموزش است گفت: آموزش مقابله با اين پديده بايد از کودکي آغاز شود. وي افزود: در قانون مجازات‌هايي براي تخريب آثار فرهنگي در نظ... ادامه »
01
انجمن طراحان فرش دست‌باف چهارمحال و بختياري عضو مي‌پذيرد
چکیده: «عليرضا شيخي» در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn) اظهار داشت: طراحان، بافندگان، متخصصان، کارشناسان و فرهيختگان دانشگاهي در رشته طراحي فرش تا پايان اسفندماه 90 مهلت دارند براي عضويت در اين انجمن اقدام کنند. وي اظهار داشت: علاقه‌مندان براي ثبت‌نام در اين انجمن بايد با همراه داشتن مدارک شناسايي به اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و ب... ادامه »
01
طوفان شن آسيبي به ميل نادري وارد نکرده است
چکیده: «محمدمهدي افضلي» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn) با بيان اين مطلب اظهار داشت: قدرت وزش باد 70 کيلومتر در ساعت است، به گونه‌اي که منجر به تعطيلي مدارس و تشکيل ستاد حوادث غيرمترقبه در اين شهرستان شده است. وي ميل نادري را تنها اثر باستاني اين شهرستان معرفي کرد و ادامه داد: اين اثر در سال ‌1310 به ثبت ملي رسيده‌ و نخستين اثر ثبتي استان است و با وجود ... ادامه »
01
طرح سلامت نوروزي همدان آغاز شد
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، اين طرح با هدف افزايش بازرسي بهداشتي اماکن عمومي، افزايش نظارت بر مراکز تهيه و توزيع مواد غذايي و اماکن بين‌ راهي و افزايش تعداد نمونه‌برداري از مواد غذايي اجرا مي‌شود. در اين طرح از 2 هزار و 18 مکان عمومي، 5 هزار و 212 مرکز تهيه و توزيع مواد غذايي و 51 مرکز تفريحي و توريستي بازديد مي‌شود. در اجراي اين طرح، 8 دستگ... ادامه »
01
استقبال کشورهاي حاشيه خليج فارس از کاشي معرق يزد
چکیده: معاون صنايع دستي استان يزد در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn) اظهار داشت: هند و کشورهاي حاشيه خليج فارس به کاشي معرق يزد علاقه بسياري دارند. «محمد بهشتي‌نژاد» با اشاره به اين که از کاشي معرق اين استان در ساخت بناها و مرمت مساجد و زيارتگاه‌ها استفاده مي‌شود، تصريح کرد: کيف‌هاي گليم و چرمي اين استان نيز به ايتاليا صادر مي‌شوند. وي ادامه داد: هنرمن... ادامه »
01
ده‌ها زخمي در پي انفجار هتلي در تايلند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ در اين حادثه مواد شيميايي پاک‌کننده در استخر هتلي در جزيره پوکت تايلند منفجر شد. مدير اين هتل در ساحل پاتونگ جزيره گردشگري پوکت در اين باره گفت: در انباري نزديک استخر هتل با مخلوط شدن کلر و مواد شيميايي پاک‌کننده ديگر ابري از گاز ايجاد کرد و سپس منفجر شد. به گزارش ميراث آريا، پس از انفجار اين مواد شيميايي 37 نفر (... ادامه »
01
دستگيري 102 قاچاقچي اشياي تاريخي در اصفهان
چکیده: «محسن مصلحي» در گفت‌وگو با ميراث ‌آريا(chtn) با بيان اين مطلب اظهار داشت: با دستگيري اين سارقان يک دستگاه فلزياب و 61 اثر تاريخي توقيف شد که اين رقم نسبت به سال گذشته 52 درصد افزايش داشته است. وي تصريح کرد: با انجام بيش از 81 هزارسرکشي از سوي ماموران يگان حفاظت استان، در طول 11 ماه گذشته تنها دو مورد حفاري غير‌مجاز صورت گرفته است. به گزارش م... ادامه »
01
مشارکت مردم و  رسانه  ملي در حراست از ميراث تاريخي کشور ضروري است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «سيد حسن موسوي» امروز در نخستين همايش ملي مقابله با ونداليسم که در مجموعه فرهنگي، هنري ارگ آزادي تهران برگزار شد با اشاره به اين موضوع گفت: تمدن کهن ايران زمين در تمام دنيا منحصر به فرد است و داشته‌هاي تاريخي کشورمان به عنوان نمادي از يک تاريخ کهن است که نگاه جهانيان را معطوف خود کرده است و همه ما وظيفه پاسداري از اين مير... ادامه »
01
صنعت پيشروي هوانوردي در منطقه آسيا ـ اقيانوسيه
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ طبق پيش‌بيني سازمان بين‌المللي حمل و نقل هوايي 37 درصد از پروازهاي بين‌المللي در 5 سال آينده معطوف به منطقه آسيا ـ اقيانوسيه خواهد شد در حالي که اين روند در مناطق اروپا و آمريکاي شمالي به 29 درصد کاهش خواهند رسيد. اين سازمان همچنين اعلام کرد شمار مسافران هوايي تا 3 سال آينده به 3 ميليارد و 550 ميليون نفر خواهند رسيد ... ادامه »
01
نمايشگاه شکوه عشق در موزه رضا عباسي برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) در اين نمايشگاه 72 اثر خوش‌نويسي با ترکيبي خلاقانه از خطوط ثلث، نستعليق و شکسته به نمايش گذاشته مي‌شود. نمايشگاه شکوه عشق تا 9 اسفند براي بازديد علاقه‌مندان در موزه رضا عباسي داير است. يادآور مي‌شود حسن مينايي متولد شميران است و در خانواده‌اي مذهبي رشد کرده است. وي که با آيات الهي و روايات ائمه اطهار (ع) انس و الفت... ادامه »
01
مرمت موزه جاجرم به پايان رسيد
چکیده: «علي کاظمي» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn) افزود: سبک‌سازي و بام‌سازي، مرمت و اجراي پوشش طاق‌هاي گنبدي ريخته شده، جمع‌آوري نخاله‌ها، تخريب الحاقات و حمل نخاله‌ها به بيرون شهر از اقداماتي است که در طرح مرمتي اين موزه انجام شد. اين مقام مسوول يادآور شد: تعويض و اصلاح آجرهاي فرسوده گنبد و اجراي بام‌سازي و همچنين ديوارچيني پله‌هاي ورودي اين موزه در ... ادامه »
01
اتمام مرمت کاروانسراي سنگي کوه نمک استان قم
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) کاروانسراي سنگي کوه نمک که در مسير قم به گازران قرار دارد و سبک معماري آن متعلق به دوره سلجوقي است، به دست استادکاران و معماران منطقه مرمت و احيا شد. بر اساس اين گزارش، اين کاروانسرا مربع‌شکل است، با مصالح سنگ و گچ ساخته شده و هر يک از اضلاع آن حدود 60 متر است. همچنين در ميان هر يک از اضلاع، ايواني با فرو‌رفتگي محراب... ادامه »
01
مسجد تاريخي مشير در محله سنگ ‌سياه شيراز
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در شمال مسجد شبستان کوچکي قرار دارد که با کاشي‌هاي رنگي منقوش زيبايي پوشيده شده و سقف دو زاويه شمالي آن به طرز زيبايي با کاشي‌هاي زيبا مقرنس‌کاري شده است. در پيشاني شبستان طاق‌نماي مرتفعي وجود دارد که آيات قرآني با خطوط درشت ثلث عالي بر آن نوشته شده و بر فراز اين شبستان دو گلدسته کاشي‌کاري ساخته شده است. در سمت شرق ... ادامه »
صفحه 1 از 67ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها