شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه بهمن 1391)

01
برگزاري نخستين تور بازديد از آثار تاريخي ثبت شده در ميراث جهاني در نوروز
چکیده: «امير حسين جعفري» با بيان اين مطلب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: اين تور در طول 15 روز نخست فروردين برگزار مي‏شود که شامل بازديد از 12 اثر تاريخي ثبت شده جهاني در شهرها و استان هاي مختلف کشور است. وي با اشاره به استقبال قابل توجه گردشگران از اين تور بيان کرد: شرکت کنندگان در اين تور در طول 15 روز از گنبد سلطانيه در زنجان، تخت سليمان در تکاب ، بقعه ... ادامه »
01
راه اندازي خانه عشاير ايران درهمه استان هاي کشور/ تبيين نقشه راه خدمت رساني به عشاير
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از مرکز اطلاع رساني و امور فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ، دکتر «محمد شريف ملک زاده» پيش از ظهر امروز با بيان اين مطلب در مراسم افتتاح خانه عشاير ايران که با حضور مديران ارشد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور، مسئولان سازمان امور عشايري و جمعي از عشاير اقوام مختلف کشور از استان هاي گو... ادامه »
01
لزوم تبديل خانه عشاير به محلي براي گردهمايي آنها در پايتخت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، «جهانبخش صديق» که در حضور معاون رئيس جمهور سخن مي‏گفت با بيان اين مطلب اظهار داشت: بسياري از فرزندان عشاير در پايتخت مشغول تحصيل و يا جزء مديران هستند و خانه عشاير بايد محلي براي گردهمايي و برنامه‏هاي فرهنگي آنها باشد. وي افزود: نخبگان زيادي در جمع عشاير وجود دارد که آنها هم مي‏توانند با گردهمايي در اين خانه به ساير هم... ادامه »
01
صدور بيمه تکميلي براي راهنمايان تور
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، «مرتضي شريفي» اظهار داشت: نظر به فرارسيدن روز جهاني راهنمايان گردشگري، معاونت گردشگري در نظر دارد با گردهم آوردن راهنمايان سراسر کشور در همايش گراميداشت روز راهنمايان، ضمن تقدير از راهنمايان برتر، براي دو تن از راهنمايان به صورت نمادين بيمه تک... ادامه »
01
پيش بيني افزايش 10 درصدي ورود گردشگر به گلستان در سال 92
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي و امور فرهنگي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان، «قربان عباسي» در جلسه کارگروه گردشگري اين استان افزود: با توجه به نزديک شدن به ايام نوروز، تا کنون اين ستاد 4 جلسه هماهنگي با حضور رئيس اين ستاد و قائم مقام ستاد تشکيل داده و هماهنگي هاي لازم با تمامي کميته هاي اين ستاد به عمل آم... ادامه »
01
خانه عشاير محلي براي تعاملات عشاير کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، «منوچهر جهانيان» با بيان اين مطلب در آيين افتتاح خانه عشاير در تهران گفت: خدا را شاکريم که در مدت کمتر از 10 روز دستور معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در رابطه با راه‏اندازي خانه عشاير در تهران عملياتي شد. وي با اشاره به استقبال مردم تهران از برگزاري جشنواره ملي صداي عشاير افزود: ظرفيت... ادامه »
01
سنگ نگاره‌هاي 12 هزار ساله در هند کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)، به نقل از دکان هرالد، کارشناسان معتقدند، اين سنگ نگاره‌ها که در مرز مشترک ماراشتارا و ماديا پرادش هند به دست آمده نشان از ذوق و شکوفايي هنري مردمان آن زمان در اين ديار داشته است. به گفته مقامات موسسه باستان‌شناسي هند، در حدود 71 محفظه سنگي که نقاشي‌هايي رويشان کشيده و حکاکي‌هايي رويشان صورت گرفته بود نيز در اين کاوش ... ادامه »
01
آمادگي ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي آذربايجان غربي براي ميزباني از گردشگران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان آذربايجان‌غربي، «جعفر ذوالفقاري» در دومين جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان با اشاره به اقدامات انجام شده درخصوص تبليغات محيطي و معرفي جاذبه‌هاي گردشگري استان از طريق رسانه‌ها اظهار داشت: دور جديدي از بازشناسي و معرفي ظرفيت‌ها را در برنامه‌ کاري خ... ادامه »
01
برگزاري جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي در جيرفت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، «محمد مهدي افضلي» با بيان اين که در اين جلسه تمهيدات لازم براي ميزباني از مسافران نوروزي اتخاذ شد، اظهار داشت: ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان کرمان نيز با هدف ارائه خدمات شايسته به مسافران ورودي به استان در نوروز 92 آغاز به کار کرده است. مدير روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کرمان با اشاره به ا... ادامه »
01
ايلام در همايش بين المللي فرصت هاي سرمايه گذاري حضوري پررنگ خواهد داشت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) صبح امروز(يکم اسفندماه) سيروس ابراهيمي، مديرکل امور استان هاي سازمان مرکزي به عنوان سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي استان ايلام در جمع اعضاي شوراي معاونان استان حضور يافت. در اين جلسه پس از توديع «علي قاسم پور» سرپرست سابق اداره کل ميراث فرهنگي استان ايلام؛ ابراهيمي از اقدامات و برنامه هاي انجام شده در حوزه هاي ميراث فرهنگ... ادامه »
01
تقويت همکاري ايران و ژاپن در حوزه ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ، «دکتر محمد شريف ملک زاده» در ديدار با «کوجي هانه دا» سفير ژاپن در ايران با بيان اينکه روابط ايران و ژاپن همواره روابطي دوستانه و بر اساس احترام متقابل بوده است افزود: اين روابط دوستانه مي تواند هم چنان ادامه داشته باشد. وي به سفير ژاپن در ايران گفت: سفرا و مقامات ديپلماتيک نقش بسيار مهمي در توسعه روابط فرهنگي کشورها د... ادامه »
01
زمينه رضايتمندي گردشگران نوروزي در ايلام فراهم شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان ايلام، معاون سياسي و امنيتي استاندار ايلام اظهار داشت: به کارگيري امکانات مناسب و تجهيزات در کنار اطلاع رساني و معرفي جاذبه ها مي تواند صنعت گردشگري استان ايلام را شکوفا کند. وي ضرورت بهره مندي از ظرفيت هاي گردشگري و طبيعت گردي استان ايلام در راستا... ادامه »
01
کشف سکونتگاهي 9 هزار ساله در انگليس
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از آرکئولوژي مگزين، باستان‌شناسان اعلام کردند در کاوش‌هاي صورت گرفته آثاري متعلق به اقوام شکارچي همچون سنگ چخماق‌هاي مستعمل کشف شد. علاوه بر اين آثار کاسه‌اي متعلق به عصر حجر درون حفره‌اي که پيشتر محل رويش يک درخت بود، نيز کشف شد. «راب ماسفيلد»، سرپرست تيم اکتشاف گفت: آثار به دست آمده در اين منطقه شايد هداياي... ادامه »
01
حضور فعال ميراث فرهنگي گلستان در همايش بين المللي فرصت هاي سرمايه گذاري
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان، مديرکل اين اداره اظهار داشت: نظر به وجود فرصت هاي مناسب سرمايه گذاري درحوزه هاي مختلف گردشگري، صنايع دستي و ميراث فرهنگي در استان گلستان و اهميت معرفي اين توانمندي هاي سرمايه گذاري ، حضور فعال در اين نمايشگاه و همايش بين المللي ضروري است. «... ادامه »
01
3 مهر اصالت؛ حاصل استفاده از مواد مرغوب و طرح هاي  سنتي در ورني
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي ،«محمد قلي آقايي» افزود: با استفاده از پشم هاي خالص و رنگ هاي گياهي در بافت تمامي ورني ها، کاري با کيفيت را توليد کرده ام که منجر شده طي سال هاي اخير نشان مرغوبيت بين المللي صنايع دستي (مهر اصالت يونسکو) را به دست آورم. وي با اشاره به 30... ادامه »
01
تجليل از برگزيدگان داوري نشان بين المللي يونسکو در صنايع دستي 2012
چکیده: معاون صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور در گفت و گو با ميراث آريا(CHTN) اظهار داشت: اين دوره داوري بين المللي نشان مرغوبيت ( مهراصالت )2012 با حضور پنج کشور منطقه در سال جاري به ميزباني تهران برگزار شد. رحمتي با بيان اين که از ميان 317 اثر داراي نشان ملي، 147 اثر به تأييد داوران بين المللي يونسکو رسيد و موفق به اخذ نشان... ادامه »
01
«خسته نباشيد» و «نغمه هاي محمدي» از سوي سازمان ميراث فرهنگي تجليل شدند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين مراسم که نهادها و سازمان هاي دولتي و خصوصي از فيلم‏هاي ارائه شده منتخب خود تجليل به عمل آوردند، «مسعود شريفي»، رئيس مرکز روابط عمومي و امور فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري نيز با اهدا لوح يادبود از « محسن قرايي»، کارگردان فيلم « خسته نباشيد» و «محمد علي حسن ن‍ژاد»، تهيه کننده فيلم «نغمه هاي محمدي» ... ادامه »
30
خانه عشاير ايران فردا افتتاح مي شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، «منوچهر جهانيان»، معاون گردشگري سازمان با بيان اين خبر گفت: در مراسم اختتاميه جشنواره صداي عشاير که از تاريخ 14 لغايت 19 بهمن ماه در محل دائمي نمايشگاه هاي تهران برگزار شد؛ خانه عشاير به عنوان اتاق فکر، محل تعامل، همفکري و بهره‏مندي بيشتر از ظ... ادامه »
30
معرفي برترين هاي سي و يکمين جشنواره بين المللي فيلم فجر در بخش ميراث فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري، داوران بخش سوداي سيمرغ (مسابقه سينماي ايران ) با سپاس از تصويرسازي زيبا از ايران و ايراني در فيلم هاي «حوض نقاشي» و «ترنج» جايزه ويژه خود را به خاطر توجه به ميراث ملي و فرهنگي ايرانيان در يکي از کهن ترين شهرهاي ايران و بيان فضيلت ها در رواب... ادامه »
30
کامبوج اميدوار به جذب 4 ميليون گردشگر
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN ) به نقل از نيوز ويک، وزير گردشگري کامبوج گفت: سال گذشته نزديک به 3 ميليون و 600 هزار گردشگر به اين کشور مسافرت کرد که درآمدي 2.2 ميليارد دلاري به همراه داشت. وي افزود: درحدود 75 درصد از گردشگران از منطقه آسيا-اقيانوسيه به اين کشور مسافرت کرده و در حدود 16 درصد نيز از کشورهاي اروپايي بوده‌اند. وزير گردشگري کامبوج خاط... ادامه »
صفحه 1 از 23ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی در نامه‌ای خواستار شد

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی طی نامه‌ای به معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، ...