ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه بهمن 1394)

01
مدیر پیشین موزه توپقاپی سرای ترکیه

اصفهان و استامبول نگین فرهنگی جهان اسلام هستند

چکیده: مدیر پیشین موزه توپقاپی سرای ترکیه و استاد گروه تاریخ دانشگاه گالاتا سرای در دیدار با مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان ضمن برشمردن اهمیت نقش ایران و ترکیه در توسعه فرهنگی جهان اسلام از اصفهان و استامبول به عنوان نگین فرهنگ و تمدن جهان اسلام یاد کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، پروفسور «جیبراورتایلی» مدیر... ادامه »
01
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی استان در نشست مدیران انجمن های صنفی راهنمایان گردشگری کشور با اصحاب رسانه که همزمان با برگزاری نهمین نشست ملی راهنمایان گردشگری در اصفهان در حال برگزاری است تصریح کرد: راهنمایان گردشگری سفیران فرهنگی جمهوری اسلامی ایران هستند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ فریدون اله یاری ضمن خیر مقدم به راهنمایان ... ادامه »
01
چکیده: سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان زیرکوه از بازدید گردشگران فرانسوی از جاذبه های این شهرستان خبر داد . به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، سروش افزود: این گروه سه نفره از تاریخ 28 لغایت 29 بهمن ماه از جاذبه های گردشگری شهرستان دیدن کردند. وی ادامه داد: از جمله برنامه های این گروه... ادامه »
01
چکیده: خانه سید مجید ابریشمی واقع در خیابان سیدگلسرخ، کوی شاه ابوالقاسم در آذر ماه سال جاری به شماره 31361 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید. به گزارش روابط عمومی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد سرپرست معاونت میراث فرهنگی این اداره کل در خصوص این خانه تاریخی گفت: همانگونه که از خصوصیات معماری و نوع مصالح به کار رفته در این بنا بر می آید... ادامه »
01
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با همراهی معاونین سرمایه گذاری و میراث فرهنگی این اداره کل از مجموعه باغ خان یزد بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد مجتمع بوستان ولایت معروف به باغ خان در جاده قدیم یزد به شهرستان تفت واقع شده است و قدمت آن به زمان محمدخان والی حاکم یزد (همان قاجار) باز ... ادامه »
01
استاندار گلستان درمراسم افتتاح مرکز تخصصی ابریشم در رامیان:

ابریشم صنعت سبز است و امروز باید با علم روز فراوری شود

چکیده:  حسن صادقلو، استاندارگلستان درمراسم افتتاح مرکز تخصصی ابریشم دررامیان گفت: ابریشم صنعت سبز است و پدران ما به خوبی آن را برگزیدند و امروز نیز باید با ابزار و علم روز فرآوری شود. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، دکتر حسن صادقلودراین مراسم برهویت بخشی به عنوان محور توجه به صنایع گذشته ت... ادامه »
01
اقتصاد مقاومتی بایددر صنایع دستی نمود یافته و به روز شود
چکیده: معاون صنایع دستی کشور در مراسم افتتاح مرکز تخصصی ابریشم دررامیان گفت: آینده صنایع دستی درخشان است و باتوجه به بومی بودن، درون زایی و زایش گری می تواند نمونه ای از اقتصاد مقاومتی باشد. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، دکتر نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی ،صنای... ادامه »
01
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان گفت: در سه ماهه ابتدای سال۹۵، خانه زیورآلات شهر گنبدکاوس و خانه نساجی شهر گرگان افتتاح و راه اندازی می شود. به گزارش روابط عمومی وامو رفرهنگی این اداره کل، ابراهیم کریمی، در مراسم افتتاح مرکز تخصصی ابریشم رامیان، اظهار کرد: خانه ابریشم مینودشت نیز در سه ماهه ابتدای سال ۹۵ راه اندازی شده و هنرم... ادامه »
01
چکیده: نشست صمیمی مدیر کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان با راهنمایان گردشگری در محل نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران برگزار شد.  به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان در این نشست صمیمی آقای دکتر مشتاق گوهری، طبیعت گردی ، زندگی روستایی و عشایری را از مزیت های گردشگری استان سیستان و بلوچستان دانست و افزود:سیستان و ... ادامه »
01
چکیده: سرپرست معاونت گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان كرمان از نصب منشور حقوق گردشگران در تمامي دفاتر خدمات مسافرتی  استان كرمان خبر داد.  "محمد جهانشاهي" از تدوين منشور حقوق گردشگران در ماههاي اخير توسط سازمان ميراث فرهنگي كشور خبر داد و افزود: اين منشور يكي از بخشهاي طرح همگام سازي تاسيسات گردشگري استان مي باشد كه با ا... ادامه »
01
بهشتی در مراسم پایانی نخستین همایش میراث فرهنگی و توسعه پایدار:

تنها یک درصد مراعات حال میراث فرهنگی را می کنند

تنها یک درصد مراعات حال میراث فرهنگی را می کنند
چکیده: در بیشتر برنامه هایی که در قالب توسعه اتفاق می افتد تنها یک درصد مراعات حال میراث فرهنگی را می کنند. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، سیدمحمد بهشتی در سخنانی در مراسم پایانی نخستین همایش میراث فرهنگی و توسعه پایدار با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه درنسبت بین میراث فرهنگی وتوسعه می توان سه رویکرد را برشمرد تصریح کرد : نخست... ادامه »
01
بخشی از دیوار قلعه تاریخی فورگ مرمت شد
چکیده: بخشی از دیوار قلعه فورگ که بارش باران و زلزله 2 ریشتری در شهرستان درمیان، سبب ترک خوردن و مرطوب شدن مصالح آن شد و به علت قدمت زیاد ، ریزش کرده بود مورد مرمت قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، صالحی مسئول میراث فرهنگی درمیان گفت: بخشی از این دیوار با مصالح سنگ با اعتبار به مبلغ 100 میلیون ریال ... ادامه »
01
با حضور معاون صنایع دستی در گلستان؛

مرکز تخصصی ابریشم شهرستان رامیان افتتاح شد

 مرکز تخصصی ابریشم شهرستان رامیان افتتاح شد
چکیده: بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش از ظهر امروز باحضور در استان گلستان مرکز تخصصی ابریشم شهرستان رامیان را افتتاح کرد. به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ پیش از ظهر امروز 1 اسفند ماه، بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی سازمان به همراهی استاندار گلستان با حضور... ادامه »
01
حریم کهنه قلعه مشگین شهر مشخص می‌شود
چکیده: حریم کهنه قلعه و کتیبه آن متعلق به دوره ساسانی واقع در ورودی شهرستان مشگین شهر پس از تصویب نهایی مشخص می شود. به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، سرپرست معاونت میراث فرهنگی این اداره کل در مورد تعیین حریم کهنه قلعه گفت: مراحل اولیه طرح تعیین حریم کهنه قلعه تهیه و پس از بررسی محتویات پ... ادامه »
01
استقبال چشمگیر بازدیدکنندگان از غرفه اردبیل در نمایشگاه بین المللی گردشگری
چکیده: استقبال بازدیدکنندگان از غرفه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران چشمگیر بود. به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، پس از افتتاح نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران، غرفه این استان با استقبال بی نظیر بازد... ادامه »
01
با حضور دردو نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنعت طلا، جواهر صورت گرفت؛

ایجاد زمینه ارتباط موثر بین فعالان گردشگری و صنایع دستی

ایجاد زمینه ارتباط موثر بین فعالان گردشگری و صنایع دستی
چکیده: حضور هنرمندان صنایع دستی کشور در دو رویداد مهم بین المللی، نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته و نیز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت طلا، جواهر، نقره و سنگ های قیمتی و ماشین آلات وابسته زمینه را برای معرفی هر چه بیشتر صنایع دستی ایران  و ایجاد ارتباط میان فعالان دو حوزه فراهم می سازد.    به گزارش مرکز روابط عمومی و اطل... ادامه »
01
استقبال علاقمندان از دوازدهمین دو سالانه ملی نگاره های چوبی
چکیده:  دوازدهمین دو سالانه ملی نگاره های چوبی ایران که در ارومیه در حال برگزاری است با استقبال پرشوری از سوی هنرمندان و علاقمندان به آثار هنری مواجه شده است.    به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور در راستای برنامه ریزی های صورت گرفته برای معرفی هرچه بیشتر... ادامه »
01
دستگیری 6 قاچاقچی آثار باستانی در شهرستان چرداول
چکیده: مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان چرداول از دستگیری 6 نفر از قاچاقچیان آثار باستانی و تاریخی در این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام، نبی اله امین پرست گفت: این افراد بامداد امروز در حین حفاری در محوطه تاریخی کورگ از توابع این شهرستان دستگیر شدند.  وی اظهار کرد: بدنب... ادامه »
01
چکیده: استاندار سمنان گفت: شعار سال 95 استان سمنان "استان از معبر به مقصد" باشد. به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، «محمدرضا خبار» در جلسه ستاد تسهيلات سفر استان سمنان، با تاكيد بر تبديل استان سمنان به مقصد مسافران نوروزي، افزود: اسكان مسافران و گردشگران بايد در استان افزايش يابد. وي... ادامه »
01
چکیده: غرفه استان کرمانشاه در نهمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با استقبال گسترده بازدید کنندگان مواجه است. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، علیرضا مرادی بیستونی معاون گردشگری استان کرمانشاه، اظهار داشت: از زمان افتتاح نمایشگاه غرفه استان کرمانشاه با استقبال گسترده ای از سوی بازدید... ادامه »
صفحه 1 از 40ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...