شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه اسفند 1391)

28
ايجاد شادي و نشاط در جامعه با برگزاري جشنواره ملي صداي بهار
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، دکتر «محمد شريف ملک زاده» عصر امروز با بيان اين مطلب در جلسه شوراي اداري استان سيستان و بلوچستان که در محل استانداري اين استان برگزار شد با اشاره به فرا رسيدن تعطيلات نوروز 92 افزود: برنامه ريزي هاي بسيار مناسبي براي تعطيلات نوروز 92 از سوي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري صورت گرفته است که يکي از مهمترين اين برن... ادامه »
28
ديدار دکتر ملک زاده با انجمن هاي فعال ميراث فرهنگي در شهرستان زهک
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، دکتر «محمد شريف ملک زاده» که به استان سيستان و بلوچستان سفر کرده است عصر امروز به شهرستان زهک رفت و در سالن آمفي تئاتر کانون فرهنگي تربيتي اقبال لاهوري اين شهرستان با اعضاي انجمن هاي فعال ميراث فرهنگي ديدار کرد. در اين ديدار که استاندار سيستان و بلوچستان، جمعي از معاونين و مديران ارشد سازمان ميراث فرهنگي، فرماندار زهک،... ادامه »
28
برگزاري جشنواره بين المللي گردشگري زابل با حضور سفراي کشورهاي خارجي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، دکتر «محمد شريف ملک زاده» عصر امروز در ديدار با تعدادي از مديران و مسئولان محلي منطقه سيستان، معتمدين و ريش سفيدان طوايف مختلف، اعضاي انجمن هاي فعال ميراث فرهنگي در زابل و جمعي از مردم اين شهرستان با ارائه اين پيشنهاد افزود: اين جشنواره مي تواند يک جشنواره بين المللي باشد و پيشنهاد من اين است که از سفراي کشورهاي خارجي نيز... ادامه »
28
راه اندازي پايگاه جهاني شهر سوخته زابل در ابتداي سال 92
چکیده: «مسعود علويان صدر» با اعلام اين خبر در گفت و گوي اختصاصي با ميراث آريا(CHTN)، با اشاره به جايگاه تاريخي شهر سوخته زابل و تاکيدات معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور در خصوص راه اندازي پايگاه جهاني شهر سوخته افزود: اين پايگاه جهاني به زودي افتتاح خواهد شد. وي با اشاره به حمايت هاي سازمان ميراث فرهنگي کشور از را... ادامه »
28
اعلام ساعت جديد بازديد از اماکن تاريخي و فرهنگي فارس در نوروز
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به اين ترتيب از 28 اسفندماه تا 16 فرودين سال 92 بازديد از مجموعه فرهنگي حافظيه 24 ساعته است. آرامگاه سعدي هم از 7:30 بامداد تا ساعت 24 نيمه شب آماده پذيرايي از مهمانان است. بر اساس اين گزارش مجموعه هاي تاريخي و فرهنگي تخت جمشيد، نقش رستم، نقش رجب، پاسارگاد، تنگ چوگان و بيشاپور کازرون، آتشکده و قلعه دختر فيروزآباد از س... ادامه »
28
برگزاري بازارچه هاي نوروزي صنايع دستي در استان البرز
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان البرز، در آستانه سال نو و ايام نوروز معاونت صنايع دستي استان البرز در نظر دارد بازارچه هايي تحت عنوان بازارچه هاي نوروزي در مکان کاروانسراي شاه عباسي و مجموعه تفريحي باغ لادن جاده چالوس برگزار کند. در اين بازارچه ها اقلام صنايع دستي شامل منبت، معر... ادامه »
28
دونده ميراث فرهنگي بار ديگر قهرمان سوئد شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtnj)، به نقل از مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري، حسين فاضلي دونده موفق و هميشه پيروز ميراث فرهنگي در ميادين و مسابقات دوي بين المللي بار ديگر با طي مسافت 17 کيلومتر موفق به کسب مقام قهرماني دوي صحرا نوردي باشگاه هاي سوئد شد. بر اساس اين گزارش پيش از اين نيز حسين فاضلي با حضور در مسا... ادامه »
28
راه اندازي اداره کل ميراث فرهنگي در سيستان/ تاسيس پايگاه جهاني شهر سوخته زابل
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، دکتر «محمدشريف ملک زاده» که به استان سيستان و بلوچستان سفر کرده است پيش از ظهر امروز در مراسم جشنواره ملي استقبال از بهار که در مجتمع فرهنگي و پژوهشي شهر سوخته زابل برگزار شد، گفت: در خصوص راه اندازي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري به صورت مستقل در سيستان با رئيس جمهور صحبت کردم و مجوز راه اندازي اين اداره کل ... ادامه »
28
ساعت کار موزه ها و اماکن تاريخي در آخرين روز سال 91
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري، بر اساس اعلام اداره کل موزه ها و اموال منقول تاريخي و فرهنگي ، ساعت کار تمام موزه ها ، کاخ موزه ها و اماکن تاريخي تحت پوشش سازمان ميراث فرهنگي در روز چهارشنبه مورخ 30 اسفند 1391 از 9 صبح تا 12 ظهر تعيين شده است. بر اساس اين گزارش هم چن... ادامه »
28
بازشناسي موقعيت تاريخي و ارزشمند شهر سوخته زابل
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، دکتر «محمدشريف ملک زاده» که به استان سيستان و بلوچستان سفر کرده است پيش از ظهر امروز(دوشنبه) با بيان اين مطلب در گفت و گو با راديو زابل گفت: شهر سوخته زابل يکي از مهمترين شهرهاي تاريخي ايران است که از جايگاه ارزشمندي برخوردار است و قدمت آن به چند هزار سال قبل از ميلاد باز مي گردد و اين شهر تاريخي نيازمند بازشناسي و تبيين ... ادامه »
28
کشف نشانه‌هايي تازه از کودکان کار در مصر باستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) به نقل از نشنال جئوگرافي، باستان‌شناسان همچنين با بررسي اسکلت متعلق به افراد بزرگسال نشانه‌هايي از کارهاي کمرشکن که باعث به وجود آمدن آسيب‌هايي جدي به افراد مي‌شد را نيز کشف کردند. به گفته سرپرست تيم اکتشاف، در اين کاوش نشانه‌هايي به دست آمد که ثابت مي‌کرد فشارهاي بسيار زيادي بر افراد در هنگام کار وارد مي‌شده است. «... ادامه »
28
آغاز به کار رسمي ستاد مرکزي سفرهاي کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از کميته اطلاع رساني ستاد مرکزي سفرهاي کشور، «عليرضا مختاري» با بيان اين خبر گفت: ستاد مرکزي سفرهاي کشور مستقر در معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، متشکل از بيش از 10 کميته، محل هماهنگي و ارائه خدمات به ستادهاي استاني، گردشگران و نيز مرکز برقراري ارتباط مستمر ميان گردشگران با مسوولان سازمان ... ادامه »
28
رونق سفرهاي دريايي در نوروز 92
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، «منوچهر جهانيان» با بيان اين خبر گفت: سازمان کشتيراني به عنوان يکي از اعضاي اصلي ستاد مرکزي سفرهاي کشور با فعال کردن شرکت هاي تابعه، برنامه سفرهاي داخلي و خارجي را ويژه گردشگران نوروز 92 تدارک ديده است. وي افزود: بنا بر اين اقدام ناوگان شر... ادامه »
28
برنامه هاي سفر دکتر ملک زاده به سيستان و بلوچستان اعلام شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، دکتر «محمدشريف ملک زاده» شب گذشته به منظور بررسي آخرين وضعيت پروژه ها، فعاليت ها و برنامه هاي حوزه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري وارد استان سيستان و بلوچستان شد و در بدو ورود به اين استان پس از ديدار با استاندار و مديران محلي استان سيستان و بلوچستان برنامه هاي سفر خود را به صورت رسمي آغاز کرد وي شب گذشته با حضور ... ادامه »
28
جشنواره ملي صداي بهار استان سيستان و بلوچستان کليد خورد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، دکتر «محمدشريف ملک زاده» که به استان سيستان و بلوچستان سفر کرده است صبح امروز به همراه معاونان و مديران ارشد سازمان ميراث فرهنگي کشور، استاندارسيستان و بلوچستان، نمايندگان اين استان و مديران و مسوولان محلي استان سيستان و بلوچستان در جشنواره ملي صداي بهار شرکت کرد. اين جشنواره همزمان با سراسر کشور از 28 اسفندماه جاري آغ... ادامه »
28
اداي احترام معاون رئيس جمهور به شهداي حادثه تروريستي تاسوکي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، دکتر «محمدشريف ملک زاده» که در آخرين روزهاي سال 91 و در آستانه نوروز 92 به استان سيستان و بلوچستان سفر کرده است، صبح امروز با حضور در منطقه تاسوکي از يادمان شهداي تروريستي در اين منطقه بازديد و به مقام شامخ شهيدان انقلاب اسلامي خصوصا شهداي اين حادثه تروريستي اداي احترام کرد. در اين مراسم که جمعي از معاونان و مديران ارش... ادامه »
28
عيدي بزرگ دولت به مردم سيستان و بلوچستان در حوزه ميراث فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، دکتر «محمدشريف ملک زاده» که براي پيگيري پروژه هاي مرتبط با حوزه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري به استان سيستان و بلوچستان سفر کرده است، شب گذشته در بدو ورود به اين استان و در فرودگاه زاهدان در گفت و گو با واحد مرکزي خبر سيستان و بلوچستان گفت: اين مصوبه، يک مصوبه بي نظير براي استان سيستان و بلوچستان است که مي تواند زمي... ادامه »
28
زيرساخت هاي گردشگري سيستان و بلوچستان تقويت مي شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، دکتر «محمدشريف ملک زاده» که در آخرين روزهاي سال 91 و در آستانه سال نو براي بررسي آخرين وضعيت پروژه هاي مربوط به ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سيستان و بلوچستان به اين استان سفر کرده است، شب گذشته در فرودگاه زاهدان مورد استقبال پرشور مسوولان و مردم سيستان و بلوچستان قرار گرفت. استاندار سيستان و بلوچستان، جمعي از مد... ادامه »
27
تورهاي ايرانگردي نوروزي مارکوپولو آغاز شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معاون گردشگري کشور در اين مراسم با اشاره به برگزاري جشنواره صداي بهار از 28 اسفند تا پايان تعطيلات نوروزي، بر لزوم توسعه سفرهاي گروهي تاکيد کرد. «منوچهر جهانيان» افزود: مسافران نوروزي مي توانند براي آشنايي با جاذبه هاي گردشگري استان هاي مختلف به سايت www.stsi.ir مراجعه کنند و خاطرات سفر خود را نيز ارسال کنند و به قيد ق... ادامه »
27
نخستين نورافشان قديمي آرامگاه فردوسي رونمايي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اين اداره کل، «حسين عباس زاده» اظهار داشت : طبق بررسي هاي انجام شده اين نورافشان قديمي که داراي چهل جاي شمع و يا بيشتر بوده مربوط به اولين بناي تکميل شده آرامگاه حکيم ابوالقاسم فردوسي است که در سال 1313 خورشيدي بر روي مقبره اين شاعر حماسه سرا نصب شد و تاکنون نام سازنده آن مشخص نشده است. وي افزود:... ادامه »
صفحه 1 از 22ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری