شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه اردیبهشت 1387)

30
حفاظت از ميراث فرهنگي وظيفه همگاني است
چکیده: عبدالرسول وطن دوست رئيس پژوهشکده حفاظت و مرمت در نخستين روز از آغاز هفته ميراث فرهنگي و در مراسم برنامه هاي اين پژوهشکده با اشاره به اينکه در حفظ ميراث فرهنگي استفاده از توان عمومي، ملي و بخش خصوصي ضروري است گفت: کشور هايي در حوزه ميراث فرهنگي به موفقيت کامل رسيدند که مردم در حفاظت از آثار تاريخي فرهنگي نقش داشتند. رئيس پژوهشکده حفاظت و مرمت ... ادامه »
30
سايت جديد اطلاع رساني موزه ملي ايران راه اندازي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN)، و به نقل از روابط عمومي موزه ملي ايران، سايت اطلاع‌رساني اين موزه با هدف معرفي، آموزش وپژوهش و به مناسبت هفته ميراث فرهنگي راه اندازي شد. از طريق اين سامانه اطلاع‌رساني موزه ملي ايران به شاهراه جهاني تبادل اطلاعات پيوسته و با کوتاه کردن فواصل زماني و مکاني مي تواند به نقش اصلي خود در خصوص انتقال اطلاعات و معرفي آثار ا... ادامه »
30
نمايشگاه دستاوردهاي پژوهشگاه ميراث فرهنگي افتتاح شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين نمايشگاه 284 جلد از آخرين کتاب هاي خريداري شده از سوي مرکز اسناد و کتابخانه در زمينه هاي تاريخ ، معماري، هنر، آثار تاليفي برجسته در حوز هاي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، آثار تاليفي و منتشر شده توسط بخش غير دولتي در حوزه کاري سازمان، آثار و بخشي از کتب تاليفي و گزارشات باستان شناسي و عکس هايي از کوچ عشاير ب... ادامه »
30
سه دفتر از شناسنامه فرهنگي کشور رونمايي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين برنامه از دکتر محمد ميرشکرايي، علي‌اکبر حميدي، مصطفي صديق ايماني، محمدشريف کمالي، سعيد جانب‌الهي، بهروز اشتري، بهروز وجداني، حميد انگجي، محمد ابوالفضلي، مجتبي اشجع مهدوي، اسديان به عنوان پژوهشگران پيشکسوت و شاهپور قجقي‌نژاد، محمد مکاري، حميدرضا حسني پژوهشگران سه دفتر از مجموعه شناسنامه فرهنگي تقدير شد. قائم‌مقا... ادامه »
30
سوخت کمتر و هزينه‌اي ارزانتر با خودروهاي مسافري
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، خودروهاي مسافري مهمترين وسيله حمل ونقل گردشگران محسوب مي شوند که حدود هفت برابر بيشتر از مسافرت‌هاي هوايي در جابجايي گرشگران نقش دارند. جفري ليمپان، مشاور دبير کل سازمان WTO گفت: رشد سريع وسايط نقليه مسافربري مي‌تواند تاثير مستقيم بر روند رو به رشد اقتصاد گردشگري بگذارد. چون هم هزينه کمتري دارد و هم تميزتر است. وي ... ادامه »
30
موزه‌هاي برگزيده معرفي مي‌شوند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از کميته ملي موزه‌هاي ايران در اين مراسم سه موزه برگزيده سال معرفي مي‌شود و محور اين انتخاب در سه زمينه فعاليت فني، پژوهش و گردآوري، معرفي و جذب مخاطب بوده است. انتخاب موزه‌هاي برگزيده بر اساس فراخوان و اعلام اعضاي کميته ملي موزه‌هاي ايران به دبيرخانه انتخاب موزه‌هاي سال و پس از بررسي شرايط مختلف انجام پذيرفت. ... ادامه »
30
بررسي مکتب هنري تبريز در دوره ايلخاني و آل جلاير
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از فرهنگستان هنر، در ادامه همکاري مشترک فرهنگستان هنر و نهادهاي علمي تبريز مکتب هنري تبريز در دوره ايلخاني و آل جلاير با موضوع‌هاي نگارگري، معماري شهرسازي، خوشنويسي، هنرهاي صناعي و ميان رشته‌اي، برگزار مي‌شود. بنابر اين گزارش در اين گردهمايي آيدين آغداشلو بخش خوشنويسي، مهدي حسيني بخش نگارگري، مهرانگيز مظاهري گر... ادامه »
30
نمايشگاه گردشگري يونان در انتظار شکوهي دوباره
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، مسئولان برگزار کننده نمايشگاه اميدوارند، دور بعدي آن را در فرودگاه قديمي آتن و در مسافتي بزرگتر از نمايشگاه امسال و با حضور شرکت کنندگان بيشتر برگزار کنند. اين نمايشگاه محل مناسبي براي تبادل اطلاعات و عرضه دستاوردهاي نوين بخش گردشگري و انبوه‌سازي است که هر ساله با حضور موسسه‌ها و شرکت‌هاي مرتبط بسياري تشکيل مي‌شود. ... ادامه »
30
روابط جديد گردشگري چين و آمريکا آغاز شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، طبق اين تفاهم‌نامه صنايع‌ گردشگري و مسافرتي آمريکا مي‌توانند از بازار رو به رشد چين در توسعه فعاليت‌هاي خود استفاده فراواني کرده و همچنين به تبادل بيشتر گردشگران خود در اين کشور بپردازند. شائو کيوي، رئيس سازمان گردشگري چين (CNTA) گفت: اميدواريم از اين به بعد روابط و فعاليت‌هاي مشترک دو کشور ارتقا يافته و باعث رشد اقت... ادامه »
30
راه اندازي خانه‌هاي ترويج صنايع دستي در روستاهاي خراسان شمالي
چکیده: علي عابدي در گفتگو با ميراث آريا (CHTN)، با بيان اين مطلب گفت: کارهاي مقدماتي براي اجراي اين طرح در روستاي رويين اسفراين در حال انجام است که در صورت موافقت تا قبل از 20 خرداد ماه اين طرح نيز اجرايي مي‌شود. وي با اشاره به اينکه هفت روستا به عنوان روستاهاي هدف براي اجراي طرح ترويج خانه‌هاي صنايع‌دستي در نظر گرفته شده، اظهار داشت: اين روستاها با ا... ادامه »
30
مطالعه 100 روستاي هدف گردشگري انجام مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، علي محمد نمازي، گفت: در سال 85 پروژه مطالعاتي 40 روستاي هدف گردشگري تهيه شده و در سال 86 نيز طرح مطالعاتي 58 روستاي هدف در دستور کار قرار گرفت. وي همچنين افزود: مطالعه تمامي روستا‌هاي هدف گردشگري در حال بررسي است و اعتبار مربوطه جهت اجراي طرح‌هاي گردشگري از سوي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري و معاونت دهياري‌... ادامه »
30
افتتاح موزه حيات وحش در مجموعه باغ و عمارت اکبريه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان جنوبي مسئول موزه‌هاي استان در اين زمينه گفت: اين موزه با هدف آشنايي پژوهشگران و محققين با گونه‌هاي جانوري منطقه در دو بخش اصلي ايجاد شده و در آن نمونه‌هاي شاخص و نادري از پوشش جانوري منطقه جنوب خراسان به ويژه بيرجند به نمايش گذاشته شده است. روح الل... ادامه »
30
موزه تاريخ ساري تيرماه 87 افتتاح خواهد شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn ) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مازندران، رحمت عباس‌نژاد رئيس اين سازمان در آيين گراميداشت روز جهاني موزه و گشايش نمايشگاه باستان‌شناسي با اعلام خبر فوق گفت: موزه‌ها به عنوان يک محصول فرهنگي و گردشگري به شمار مي‌رود که امروزه به صورت علمي مورد توجه قرار گرفته و به جامعه معرفي مي‌شود... ادامه »
30
گردشگري اينترنتي، تسهيل کننده مشکلات مسافرتي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، سازمان WTO قصد دارد براي رسيدن به اين هدف اقداماتي از قبييل آموزش فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات (ICT) و افزايش رفاه امنيت گردشگري در سطح وسيع را انجام دهند. جفري ليمپان، مشاور دبير کل سازمان WTO گفت: در حال حاضر بيش از 4/1 ميليارد کاربر اينترنت در جهان وجود دارند که بهترين زمينه را براي تبليغ جاذبه‌ها و موسسات گردشگري به... ادامه »
30
همايش يک روزه توسعه پايدار گردشگري برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در ابتداي اين همايش علي فعله گري، سرپرست سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کردستان به ارايه مقاله در خصوص کارکردهاي گردشگري در استان کردستان پرداخت و به اصلي‌ترين قابليت‌هاي توسعه استان از جمله منابع آب فراوان، آب و هواي مناسب، وجود ذخاير غني و متنوع معدني فلزي و غير فلزي، هم مرزي با کشور عراق و جاذبه‌هاي فر... ادامه »
30
جشنواره  FITCUBA2009 باشکوه تر از همنام قبلي خود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN) جشنواره گردشگري فيتکوبا در سال 2009 از تاريخ 4 تا 8 مي برگزار مي‌شود و آلمان نيز شرکت کننده افتخاري آن محسوب خواهد شد. به عقيده کارشناسان و شرکت‌کنندگان برگزاري چنين جشنواره‌ها و نمايشگاه‌هايي تاثير بسزايي بر روند رو به جلوي موسسه‌ها و سازمان‌هاي گردشگري خواهد گذاشت و ميل آنها را به توسعه‌ زير ساخت‌هاي اين صنعت بيشتر خ... ادامه »
30
آثار بنيانگذار انقلاب اسلامي حفاظت و مرمت مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از اداره کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري رسول وطن دوست، رئيس پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاريخي_ فرهنگي گفت: همزمان با فرارسيدن نوزدهمين سالگرد ارتحال ملکوتي امام خميني (ره) تمامي دستگاه‌ها، ارگان‌ها از جمله پژوهشکده سازمان ميراث فرهنگي همکاري خود را براي بزرگداشت مقام والاي بنيانگذار انقلاب... ادامه »
30
ثبت کوره‌هاي هوفمان بيرجند در فهرست آثار ملي کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn )، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان جنوبي گفت: اين کوره‌ها داراي فضاهايي هستند که خشت‌هاي خام را جهت پخت به صورت عمودي در داخل آن مي‌چيدند.در اطراف کوره فضاهاي ورودي با قوس‌هاي هلالي به چشم مي‌خورد که فاصله بين هر دو فضاي ورودي را به اصطلاح يک خانه مي‌گويند. حسين عباس‌زاده تصريح کرد: در هر فضا حدود... ادامه »
30
اتمام عمليات اجرايي 17 پروژه عمراني و خدماتي در گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تهران، احمد صابري زارع ، مسئول پروژه‌هاي عمراني ضمن بيان اين مطلب افزود: پروژه‌هاي مذکور با نظارت عالي اين سازمان از محل اعتبارات مربوطه با همکاري روساي دفاتر ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان‌هاي استان تهران، شهرداري‌ها، بخش‌داري‌ها و پيمانکا... ادامه »
30
برگزاري همايش بين‌المللي عبدالقادر مراغي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي همايش عبدالقادر مراغي براي آشنايي و بازشناسي سنت‌هاي موسيقايي گذشته و آنچه در حيات موسيقايي اکنون جريان دارد تاکنون سه‌پيش همايش براي معرفي عبدالقادر مراغي برگزار شده است. اولين پيش همايش درباره متن‌خواني و زبان تخصصي اين موسيقيدان برجسته ايراني بود. در دومين پيش همايش به بحث و بررسي جنبه‌هاي تئور... ادامه »
صفحه 1 از 66ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی در نامه‌ای خواستار شد

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی طی نامه‌ای به معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، ...