دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه اردیبهشت 1388)

30
خدمت شبانه روزي در دولت نهم به فرهنگ تبديل شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ، علي نيکزاد در گردهمايي مديران عامل سازمان‌هاي همياري شهرداري‌هاي کشور گفت: توجه ويژه به عموم جامعه و مردمي بودن از خصوصيات برجسته دولت نهم است و کسي نمي‌تواند ادعاي آن را داشته باشد که اگر مشکلي داشته نتوانسته با مسئولان کشور در ميان بگذارد. وي افزود: خدمت شبانه‌روزي در دولت نهم به فرهنگ تبديل شده است. وي با اشا... ادامه »
30
غول هواپيمايي اروپا، به زمين نشست
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، شرکت هواپيمايي اير فرانس با اعلام اين خبر هشدار داد در صورت تداوم کاهش ترافيک مسافرتي، اين روند در سال جديد نيز ادامه خواهد داشت. پير هنري گورجن مدير اجرايي شرکت ايرفرانس گفت: در آمد اين شرکت در چهار ماه اول سال 505 ميليون يورو بوده که در مقايسه با ميزان مشابه سال گذشته 30 ميليون يورو کاهش داشته و به اعتقاد برخي کارش... ادامه »
30
بحران‌هاي جهاني، تاثيري بر گردشگري بالي نگذاشت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، رئيس منطقه‌اي سازمان مسافرتي اندونزي اعلام کرد: بر خلاف شيوع گسترده بيماري آنفلوآنزا و بحران‌هاي اقتصادي، گردشگري منطقه پرجاذبه بالي در چهار ماه اوليه سال رشدي چشمگيري را تجربه کرده است. وي با اشاره به حضور گسترده گردشگران کشورهاي همسايه افزود: بيشترين گردشگران ورودي به اين منطقه از کشورهاي چين، ژاپن، تايوان، مالزي و ... ادامه »
30
اتمام پژوهش مردم‌نگاري مراسم سمنو‌پزان در کردستان
چکیده: کارشناس مردم‌شناسي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: پژوهش "مردم‌نگاري مراسم سمنو‌پزان در روستاي قلعه" که پيشنهاد اوليه‌ آن در بهمن سال گذشته به تاييد معاونت ميراث فرهنگي استان رسيده بود،‌ به اتمام رسيد. امير صادقي افزود: روستاي قلعه از توابع شهرستان قروه بوده که جمعيت آن بيش از 150... ادامه »
30
نمايش زنده صنايع‌دستي دريايي بوشهر در همايش خليج فارس
چکیده: احمد دهاز در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب گفت: در نمايشگاه جانبي که در قالب 4 غرفه به نمايش توليدات صنايع‌دستي جنوب کشور مي‌پردازد، هنرمندان و صنعتگران استان بوشهر نيز حضور دارند. وي با اشاره به اينکه در اين نمايشگاه يکي از هنرمندان صنايع‌دستي استان به صورت زنده به نمايش توانمندي‌هاي هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي بوشهر مي‌پردازد، اظها... ادامه »
30
تاريخ در تربيت نسل آينده موثر است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) علي‌احمدي در همايش گردشگري و خانواده خاطرنشان کرد:سير در طبيعت، گردش در شهرها،بازديد از ابنيه تاريخي و تفکر در گذشته اجداد و نيکان مي‌تواند در شکل گيري شخصيت موثر واقع شود. وي افزود:به عنوان نمونه وقتي با بررسي‌هاي تاريخي و ملاحظه شواهد و قرائن پي مي‌بريم اجداد ما ايرانيان هميشه جز موحدين هستند، به خود و ايمان‌مان افتخ... ادامه »
30
برگزاري هفته ميراث فرهنگي در مازندران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي استان مازندران، رحمت عباس نژاد گفت:بزرگداشت اين هفته با اجراي کارگاه نقاشي با موضوع ميراث فرهنگي و حفاظت از آثار تاريخي در محل موزه‌هاي صنايع‌دستي ساري، گنجينه بابل، شهداي آمل و کاخ چايخوران چالوس، برگزاري همايش حفاظت از آثار تاريخي و مظاهر فرهنگ و تمدن ايراني- اسلامي در سالن سلما... ادامه »
30
برگزاري نمايشگاه صنايع دستي در 5 شهرستان کهگيلويه
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کهگيلويه و بويراحمد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين نمايشگاه از 28 ارديبهشت ماه تا اول خرداد ماه جاري در سطح استان بر پا است. ولي الله اميري افزود: در اين نمايشگاه صنايع دستي ، هنرهاي سنتي و سوغات استان براي عموم به نمايش گذاشته مي‌شود . وي با بيان... ادامه »
30
همايش گردشگري و خانواده آغازي براي ايجاد نهاد رفاه خانواده شود
چکیده: مسعود غني‌زاده، عضو شوراي اوليا و مربيان استان تهران در نخستين همايش ملي گردشگري و خانواده گفت:توسعه تنها به معناي داشتن علم و توسعه نيست بلکه بايد براي توسعه نهاد سازي شود. وي افزود:يکي از نهادهايي که مي‌تواند توسعه را حس کند،خانواده است اين نهاد با گفتن شعار و مسائل روبنايي توسعه نمي‌يابد بلکه توسعه اين نهاد با نهاد سازي و بنيادي کردن ارزش‌هاي... ادامه »
30
عمليات احداث اردوگاه‌هاي راهيان نور در استان خوزستان به پايان رسيد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي‌، صنايع‌دستي و گردشگري خوزستان، غلام شجاعي معاون گردشگري سازمان، از پايان فاز نخست احداث يادمان فتح المبين در شهرستان شوش خبر داد و گفت: فاز نخست يادمان شهداي فتح‌المبين جهت بهره‌برداري تحويل بنياد حفظ آثار و ارزش‌هاي دفاع مقدس شد و در حال حاضر مورد استفاده واقع مي‌شود. وي احدا... ادامه »
30
همايش بزرگداشت خواجه رشيدالدين فضل الله همداني
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان همدان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:همايش بزرگداشت خواجه رشيدالدين فضل الله همداني 28 و 29 ارديبهشت ماه جاري در سالن شهداي استانداري همدان برگزار شد . عليرضا ايزدي افزود: اين همايش با حضور استاندار ، امام جمعه و 18 نفر از اساتيد در زمينه شخصيت و تاليفات خواجه رشيدالدين فضل ا... ادامه »
30
حفظ و احيا صنايع‌دستي در دستور کار مسئولان قرار گيرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، نماينده کرمانشاه در ملس شوراي اسلامي ضمن بيان اين مطلب گفت: صنايع‌دستي يکي از هنرهاي ديرينه کشورمان در تمام مناطق است که بايد حفظ شود. محمد کرمي راد با اشاره به هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي کرمانشاه به عنوان يکي از غني ترين هنرهاي سنتي ايران افزود: گليم و جاجيم بافي، گيوه ( کلاش ) دوزي و لباس‌هاي محلي هنوز در کرمانشاه روا... ادامه »
30
تقدير از پرسنل سازمان ميراث فرهنگي خوزستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي‌، صنايع‌دستي و گردشگري خوزستان، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي‌، صنايع‌دستي و گردشگري کشور با ارائه لوح سپاس از نظارت مستمر و همراه با دقت و سرعت اجراي به موقع پروژه هاي مصوب در دور اول و دوم سفر رياست جمهور و هيات دولت به استان از کارکنان و رئيس سازمان ميراث فرهنگي‌ ... ادامه »
30
آموزش گردشگري روستايي ويژه دهياران کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)معاون امور فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ضمن اشاره به جايگاه بالاي توريسم روستايي در مباحث و موضوعات مهم صنعت گردشگري در ميان کشورهاي موفق در اين صنعت، گفت:برگزاري دوره" آموزش گردشگري روستايي ويژه دهياران کشور" با همکاري وزارت کشور و دبيرخانه کميته راهبردي گردشگري روستايي معاونت گردشگري پيگري ... ادامه »
30
گردشگري هاوايي، گرفتار آنفلوآنزاي خوکي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين هراس که با کاهش چند ميليون دلاري صنعت گردشگري هاوايي رابطه‌اي مستقيم دارد، آينده‌اي نگران کننده را براي اين منطقه و توقف احتمالي فعاليت‌‌هاي مناطق تفريحي آن به وجود آورده است. در اين بين، گردشگران ژاپني که عمده‌ترين سهم را در ورود بازديدکنندگان خارجي به هاوايي بر عهده دارند با کاهش ورود 25 درصدي خود از دهه دوم ماه... ادامه »
30
ايرانيان ميراث داران اصلي هستند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn )رئيس ايکوم ايران در چهارمين همايش خدمات موزه اي که درمجموعه تاريخي فرهنگي سعدآباد برگزار شد با بيان اين مطلب افزود: موزه مکاني براي يادآوري است و براي فراموش نکردن آن بايد به ياد بياوريم که کيستيم و اين نشانگر اهميت موزه دردنياي معاصراست. سيد احمد محيط طباطبايي با اشاره به اهميت انقلاب اسلامي و ميراث فرهنگي درزمان جنگ ... ادامه »
30
شاهد تخريب همه جانبه دولت نهم در پربيننده‌ترين برنامه‌ها هستيم
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) اعتراض شديد خود را نسبت به جانبداري سازمان صدا و سيما از کانديداهاي خاص و‌ تخريب همه جانبه دولت نهم در پربيننده‌ترين برنامه‌ها و ساعات پخش تلويزيوني اعلام مي‌داريم. در بخشي از اين بيانيه آمده است: در کنار ‌زخم کهنه حملات ناجوانمردانه نهادهاي قدرت و ثروت و ‌رسانه‌هاي وابسته به آنان، در سال‌هاي اخير، اتفاقي که اين روزها... ادامه »
30
بازديد سفراي خارجي مقيم تهران از جاذبه‌هاي تاريخي لرستان
چکیده: مدير روابط عمومي کانون اتومبيلراني و جهانگردي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين گروه در اين سفر از جاذبه‌هاي مختلف شهر بروجرد ، مسجد جامع ، مسجد امام و بازار بازديد مي‌کنند . رضا محبي افزود: همچنين اين گروه به شهر خرم آباد نيز سفر کرده و از قلعه فلک الافلاک ، موزه مردم شناسي و باستان‌شناسي ، پ... ادامه »
30
مددجويان گيلاني آموزش گليم و گيوه بافي مي‌بينند
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي گيلان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: آموزش- اشتغال با محوريت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي با حضور مدير کل زندان‌هاي استان و مسئولان صنايع‌دستي هنرهاي سنتي و صنايع دستي استان آغاز شد. محمد علي يوسفي ادامه داد: در سنوات گذشته آموزش در سطح استان بدون نياز سنجي لازم انجام مي‌پذيرفته که در بسياري از مو... ادامه »
30
کلام گهربار آيت الله بهجت ميراث ماندگار بشري است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، تراب محمدي در حاشيه مراسم بزرگداشت ياد ونام مرجع عظيم الشان تقليد، آيت اله بهجت درتبريز، ضمن اعلام مطلب فوق گفت: ايشان از فقهاي بلند مرتبه و از موهبت هاي خداوند براي مردم ايران بودند و درگذشت ايشان ضايعه جبران ناپذيري است. وي تصريح کرد: اين ... ادامه »
صفحه 1 از 70ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها