شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه اردیبهشت 1389)

30
بازديد از مناطق نمونه گردشگري سپاد و شانديز خراسان رضوي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،دو منطقه سپاد و شانديز از مهمترين مناطق نمونه‌گردشگري استان خراسان رضوي هستند که مورد بازديد معاونان عمراني استانداري‌هاي کشور، مديران استاني سازمان و معاونان ستادي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور قرار گرفت. همايش هم‌انديشي و تعامل در توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري کشور امروز در مشهد مقدس توسط معاونت سرمايه‌گ... ادامه »
30
ميراث‌فرهنگي و گردشگري بستر مناسب توسعه ثروت ملي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري در همايش هم‌انديشي و تعامل در توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري کشور با بيان اين مطلب گفت: هدف اصلي از برگزاري اين نشست تخصصي هم‌انديشي و تعامل به منظور يافتن راه‌کارهاي اجرايي در راستاي توسعه صنعت گردشگري در سطح استان‌ها است. حسين فاضلي با بيان اينکه ميراث... ادامه »
30
هزار خانه تاريخي روستايي مرمت مي‌شوند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) معاون حفظ، احياء‌ و ثبت آثار سازمان ميراث فرهنگي در اين نشست گفت: با توجه به اينکه مرمت و احياي 2400 خانه تاريخي پروژه‌ بسيار عظيمي است اما نبايد توان فني و اجرايي خود را دست کم گرفت.بنابراين با سازماندهي درست و استفاده از تمام بضاعت فني،مهندسي مشاوران و پيمانکاران و نيروي جوان مي‌توان اين پروژه را به سرانجام رساند. ... ادامه »
30
خطاطي برگزيده‌اي از خطبه بانوي دو عالم آغاز شد
چکیده: به گزارش ميراث آرياchtn) ) به نقل از روابط عمومي پژوهشگاه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري؛خطاطي برگزيده از عبارات اين خطبه شريفه به درخواست ستاد ثبت ميراث معنوي خطبه‌هاي حضرت زهرا (س) صورت مي‌گيرد. هم‌اکنون خطاطي و تذهيب عبارات برگزيده در کارگاه کتاب آرايي و نگارگري پژوهشکده هنرهاي سنتي در حال انجام است. سرپرست اين کارگاه با اعلام اين خب... ادامه »
30
بيش فعالي کودکان با سفالگري درمان مي‌شود
چکیده: هنرمند سفالگر تهراني در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: اين بيماري امروز در کودکان بسيار شايع است و خانواده‌هاي بسياري از آن رنج مي‌برند. ليلا احمدي نوروز محله افزود: اگر کودکاني که بيش فعال هستند در دوره‌هاي آموزش سفالگري شرکت کنند بخش عظيمي از انرژي آنها از طريق سفالگري تخليه مي‌شود. اين هنرمند تأکيد کرد: چهار سال است که در... ادامه »
30
سوزن‌دوزي رايانه‌اي تهديدي براي هنر اصيل زنان سيستان و بلوچستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،اين روزها برخي طرح‌هاي سنتي سوزن‌دوزي شده از کشورهاي پاکستان، هند و افغانستان به صورت بي‌رويه وارد استان سيستان و مي‌شود که مشکلاتي را براي سوزن‌دوزان ايجاد کرده است. متأسفانه برخي کارگاه‌ها با توليد انبوه از هنر سوزن‌دوزي، اين هنر و رشته را که ويژه زنان سيستان و بلوچستان است، در معرض تهديد جدي قرارداده‌اند. اين توليدات... ادامه »
30
شرکت هواپيمايي امارات، رواديد اينترنتي صادر مي‌کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(Chtn)،‌ اين گونه رواديد که به دو گونه 96ساعته و 30 روزه صادر مي‌شود براي تمام مسافران اين شرکت از 35 کشور جهان عرضه خواهد شد. به گفته مقامات شرکت هواپيمايي امارات هزينه صدور رواديد 44 و 57 دلار و به صورت مجزا خواهد يود. ويزاها به صورت پست الکترونيکي طي چهار روز کاري به دست مسافران رسيده و مسافران نيز مي‌توانند ار طريق وب ساي... ادامه »
30
افتتاح مجتمع خدماتي بهداشتي در محور بيرجند به مشهد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،مدير عامل شرکت توسعه گردشگري خراسان جنوبي گفت:با توجه به نياز مبرم مسير پرتردد محور اصلي بيرجند به مشهد و به خصوص ورودي مرکز استان مجتمع خدماتي بهداشتي و نمازخانه بين راهي جنب پمپ بنزين کيلومتر پنج محور بيرجند-قاين راه اندازي شد. مجتبي جعفري افزود: اين مجتمع با متراژ 92 متر مربع و امکاناتي از جمله سرويس بهداشتي آقايان و... ادامه »
30
بررسي اجراي بيمه هنرمندان کهگيلويه در شهرستان‌ها
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان کهگيلويه و بوير احمد در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: به همين منظور روز گذشته نشست‌هايي با حضور اين معاونت و مسئولان اداره کل آموزش فني و حرفه‌اي اين استان در سه شهرستان برگزار شد. مهيار صياديان افزود: اين نشست‌ها در شهرستان‌هاي گچساران، بهمئي و باشت به صورت جداگانه برپا شد. معاون صنايع‌دستي استان کهگ... ادامه »
30
آثار تاريخي ثبت شده فردوس به 58 اثر رسيد
چکیده: معاونت حفظ و احياء، ثبت آثار تاريخي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت: دراجراي ماده يک قانون تشکيل سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري و حدود مواد مربوطه از قانون راجع به حفظ آثار ملي و با رعايت مقررات آيين نامه اجرايي قانون مذکور، چهار اثر تاريخي ديگر در فردوس به ثبت آثار ملي کشور رسيد. حميد حلاج مقد... ادامه »
30
گردشگري عاملي براي توسعه و پيشرفت کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ، قائم مقام سازمان شهرداري هاي کشور در همايش هم‌انديشي و تعامل در توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري کشور با بيان اين مطلب گفت: متأسفانه ساختارهاي سازمان‌هاي ما به صورت منسجم با يکديگر در تعامل نيستند و همه به صورت افقي با همديگر در ارتباط هستند. بمانيان افزود: براي پيشرفت و معنا بخشيدن به توسعه و استفاده کاربردي از معنا و مفهو... ادامه »
30
فعالان ميراث‌‌فرهنگي فارس تقدير شدند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) در اين مراسم بقايي رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، معاون صنايع‌دستي، مدير کل ميراث‌فرهنگي استان فارس، مديرکل حوزه رياست، مديرکل امور بين‌‌الملل و معاونان اداره کل ميراث‌فرهنگي استان فارس حضور داشتند. در اين مراسم از موزه‌داران باز نشسته استان و يا کساني که در حال حاضر مشغول به فعاليت هستند با اهدا لوح ت... ادامه »
30
اختصاص 400 بناي تاريخي به بازارچه‌هاي صنايع دستي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ، معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در همايش هم‌انديشي و تعامل در توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري کشور با بيان اين مطلب گفت: وقتي صحبت از زيرساخت‌هاي حوزه گردشگري مي‌کنيم نشان مي‌دهد اين حوزه به تنهايي نمي تواند موفق باشد و لازمه آن اين است که زيرساخت‌هاي ديگري به صورت زيربنايي و مکمل بتوا... ادامه »
30
کاهش 50 درصدي ورود گردشگر به تايلند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ چامپول سيلاپا آرچا، وزير ورزش و گردشگري تايلند گفت:‌درگيري‌هاي خياباني مرتبط با خشنوت‌‌هاي سياسي در بانکوک علاوه بر بيرون راندن گردشگران خارجي منجر به کاهش 50 درصدي ورود گردشگر به کشور شد. طبق آمار منتشره، پس از آنکه سران 19 کشور مسافرت به تايلند را به دليل اغتشاشات سياسي موجود در اين کشور منع کردند،‌ آمار ورود گردشگر... ادامه »
30
نمايشگاه صنايع‌دستي شيراز گشايش يافت
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) حميدبقايي روز گذشته نمايشگاه صنايع‌دستي شيراز را که به مناسبت هفته ميراث‌فرهنگي برگزار شده است افتتاح کرد و از نزديک با غرفه‌داران و هنرمندان صحبت کرد. در اين نمايشگاه 80 غرفه صنايع‌دستي تا سوم خردادماه توليدات خود را به نمايش گذاشته‌اند. نقاشي روي بلور، خاتم شيراز، تراش سنگ‌هاي قيمتي و نيمه قيمتي، پوشاک و عروسک محلي... ادامه »
30
بازديد رايگان کودکان بي‌سرپرست از موزه‌هاي بيرجند
چکیده: مسئول امور فرهنگي و ارتباطات اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان خراسان جنوبي با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn)،گفت:براي اين منظور با برخي از موسسات خيريه هماهنگي صورت گرفته است. عليرضا شناسايي افزود:موسسه خيريه ولي‌عصر يکي از موسسات فوق است که به صورت رايگان از موزه‌هاي بيرجند به صورت رايگان بازديد کردند. وي خاطرنشان کرد:دعوت... ادامه »
30
توليد زنده ريزه نگاري و حکاکي بر روي سنگ در 20 خرداد
چکیده: ويدا توحدي در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا(CHTN)، با اعلام اين خبر گفت: معاونت صنايع‌‌دستي کشور برنامه‌هاي ويژه‌اي را به مناسبت روز جهاني صنايع‌دستي اجرايي مي‌کند. وي با اشاره به اينکه در روز جهاني صنايع‌دستي فرصتي براي نمايش زنده رشته‌هاي مختلف فراهم مي‌شود، اظهار داشت: دو نفر از هنرمندان شاخص کشورمان در اين بخش به توليد زنده آثار خود مي‌پردازند... ادامه »
30
همکاري مجلس و ميراث فرهنگي زمينه‌ساز اعتلاي فرهنگي ايران
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ، نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي در گردهمايي هم‌انديشي و تعامل در توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري کشور گفت: مجلس شوراي اسلامي ، کميسيون فرهنگي و اجتماعي و کميسيون‌هايي که مستقيم و غير مستقيم با وسايل و اهداف سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از منظر قانون‌گذاري و نظارتي ارتباط دارند تمام سعي و تلاششان بر اين است... ادامه »
30
تلاش ميراث‌فرهنگي فارس براي خدمات‌رساني مطلوب
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) محمدرضا بذرگر؛ مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان فارس در مراسم هفته ميراث‌فرهنگي که در سازمان اسناد و کتابخانه ملي مرکز اين استان برگزار شد، گفت: ايران از نظر جاذبه‌هاي طبيعي و تاريخي غني است، اما استان فارس از اين لحاظ پربارتر است. وي متذکر شد: تمامي مردم استان در جاي جاي اين خطه از کشور مردمي هنرمند، هنر... ادامه »
30
آمادگي سازمان ميراث‌فرهنگي براي واگذاري اماکن تاريخي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) حميدبقايي؛ رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در حاشيه پنجمين همايش بين‌المللي شهرداران راه‌ابريشم گفت: سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري امام‌زاده‌ها و خانه‌هاي تاريخي بسياري را ثبت کرده است؛ اما نمي تواند حفاظت از تمامي آنها را به عهده بگيرد. وي با تاکيد بر اينکه برخي از اماکن ثبت شده متعلق به بخش ... ادامه »
صفحه 1 از 70ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری