دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه اردیبهشت 1390)

30
حکم انتصاب دکتر احمدي نژاد براي روح‌الله احمدزاده کرماني
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)، به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني رياست جمهوري، متن کامل پيام بدين شرح است: بسم‌الله‌الرحمن‌الرحيم برادر گرامي، جناب آقاي روح‌الله احمدزاده کرماني نظر به تعهد، شناخت و تجارب ارزشمند، جنابعالي را به عنوان «معاون رييس‌جمهور و رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري» منصوب مي‌نمايم. ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و ... ادامه »
30
دروغ پردازي‌هاي روزنامه تهران امروز ادامه دارد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)، در متن اين اطلاعيه چنين آمده است: در پي انتشار گزارشي دروغ‌پردازانه در روزنامه تهران امروز (مورخ پنجشنبه 29 ارديبهشت‌ماه 90) که دقيقا در ادامه سياست کلان اين رسانه مبتني بر ايجاد تفرقه در ميان مسوولان و ايجاد جو تشويش در کشور انجام شده، در جديدترين تلاش خود براي القاي فضاي اختلاف در ساختار حاکميتي کشور با انتشار مطلبي... ادامه »
30
نمايشگاه‌هاي‌ عکس از بناهاي تاريخي و فعاليت‌هاي مرمتي خراسان‌ جنوبي
چکیده: معاون ميراث‌فرهنگي خراسان جنوبي در اين باره به ميراث آريا (chtn)، گفت: اين نمايشگاه با هدف نمود بيشتر فعاليت‌هاي اداره کل ميراث‌فرهنگي خراسان جنوبي در حمايت از آثار ارزشمند تاريخي و فعاليت‌هاي مربوط به حفظ و احياء اين بناها برگزار شد. «حميد حلاج مقدم» تصريح کرد: همچنين به مناسبت هفته ميراث‌فرهنگي در کنار برگزاري اين نمايشگاه همايش بزرگداشت حکيم ... ادامه »
30
اهداي 352 نسخه تاريخي به کتابخانه ميراث‌فرهنگي خوزستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط‌عمومي و امور فرهنگي، اجتماعي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خوزستان؛ کتاب‌هاي اهدا شده در ايران، لبنان، آلمان، مصر، عراق، هندوستان و غيره به صورت سنگي و سربي چاپ شده است. ديوان امير خسرو دهلوي در هندوستان با چاپ سنگي و در اواسط قاجار ،کتاب تاريخ نگارستان در ايران مربوط به اواسط قاجار ، کتاب... ادامه »
30
برپايي نمايشگاه صنايع‌دستي و عکس در شهرستان باغملک
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي وامور فرهنگي ، اجتماعي اداره کل ميراث‌فرهنگي صنايع‌دستي و گردشگري خوزستان؛«جهانگير پيروزاده» گفت : نمايشگاه عکس آثار تاريخي و گردشگري از 28 ارديبهشت ماه همزمان با آغاز هفته ميراث فرهنگي و روز جهاني موزه به مدت يک هفته در محل اداره ميراث‌فرهنگي ، صنايع‌دستي و گردشگري باغملک داير خواهد بود . او تصر... ادامه »
30
عملکرد رسانه ملي در معرفي ميراث‌فرهنگي شايسته تقدير است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، «تراب محمدي» به مناسبت آغاز هفته ميراث‌فرهنگي با مديرکل صدا و سيماي مرکز آذربايجان شرقي ديدار کرد. او در اين جلسه ضمن تقدير از همکاري سازمان صدا و سيما با ميراث‌فرهنگي گفت: اين سازمان به عنوان يک رسانه ملي و پر مخاطب، با معرفي آثار مي... ادامه »
30
احياي مواريث تاريخي گلستان، ضامن توسعه استان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان، در هفته ميراث فرهنگي(28 اريبهشت تا 3 خرداد) و در ديدار سرپرست و مسوولين اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري گلستان، ضمن قدرداني از زحمات اداره کل ميراث فرهنگي استان بر ضرورت حفظ و احياي مواريث تاريخي گلستان به عنوان سندي براي توسعه است... ادامه »
30
حضور هنرمندان گلستاني در نخستين همايش ملي نمد شهرکرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط‌عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان، معاون صنايع دستي اين اداره کل دراين راستا گفت: دراين همايش که براي اولين‌بار دراستان چهارمحال وبختياري و با حضور معاون صنايع‌دستي کشور برگزار شد، 20 مقاله با موضوع نمد و کاربرد آن ارائه شد. «رضا پورمهدي» افزود: اين همايش در محل آموزشي رفاه... ادامه »
30
احياء کارگاه‌هاي نمدمالي و جاجيم‌بافي در اورامان تخت
چکیده: «فرهاد حامدي» در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، افزود: معاونت صنايع‌دستي کردستان تمرکز بر صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي روستاها را با هدف جلوگيري از فراموشي و احياء رشته‌هاي منسوخ شده آغاز کرده است. او با اشاره به اينکه مردم روستاي اورامان تخت از سه هزار سال پيش اقدام به تهيه مهم‌ترين مايحتاج زندگي خود کرده‌اند، گفت: صنايع‌دستي در اين روستا از گ... ادامه »
30
نخستين سايت موزه باستان‌شناسي شرق کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از روابط عمومي ادراه کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خراسان رضوي «مجتبي رجايي» سرپرست اين اداره کل ادامه داد: اين سايت در محوطه باستاني بنديان در شهر درگز واقع شده که در سال‌هاي اخير کشف شده و داراي سه تپه باستاني با وسعت چهار هکتار است. او گفت: تاکنون 900 متر از اين مجموعه با هزينه‌اي بالغ بر 5 هزار ميل... ادامه »
30
موزه‌ها درس عبرتي براي جامعه محسوب مي‌شوند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، نماينده مقام معظم رهبري در استان آذربايجان شرقي در ديدار با مديران و کارکنان اداره کل ميراث‌فرهنگي آذربايجان شرقي و صنوف وابسته بر ضرورت توسعه موزه‌ها تأکيد کرد. «آيت الله محسن مجتهد شبستري» با اشاره به نتايج فعاليت موزه‌ها گفت: موزه‌ها... ادامه »
30
نخستين موزه زعفران کشور در خراسان رضوي گشايش يافت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي خراسان رضوي «مجتبي رجايي» افزود: موزه زعفران در فضايي معادل 180متر مربع در محل روستاي سنو گناباد با هدف نمايش ابزار و وسايل قديمي و نحوه کاشت و برداشت زعفران به بهره‌برداري رسيد. او ادامه داد: مکاني که در آن موزه قرار گرفته است بناي حمامي منتسب به اواخر دوره صفويه است که ... ادامه »
30
کلنگ‏زني پروژه محوطه‏سازي تپه تاريخي گيان
چکیده: «اسدالله بيات» در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، اظهار داشت: اين پروژه 28 ارديبهشت‏ماه با حضور معاون گردشگري کشور و مسوولان استاني همدان کلنگ‏زني شد. او ادامه داد: کلنگ‏زني پروژه محوطه‏سازي تپه گيان در حاشيه برگزاري همايش ملي گردشگري انجام شده است. مديرکل ميراث‏فرهنگي، صنايع‏دستي و گردشگري استان همدان يادآور شد: متولي برگزاري همايش ملي گردشگري، ... ادامه »
30
بازديد رايگان خانواده‏ها از موزه‏هاي زنجان در روز ميراث فرهنگي
چکیده: مديرکل ميراث‏فرهنگي، صنايع‏دستي و گردشگري استان زنجان در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: اين اداره کل همچنين نمايشگاهي از عملکرد حوزه ميراث‏فرهنگي و پروژه‏هاي عمراني را برپا کرده است. «يحيي نقي‏زاده محجوب» تصريح کرد: اين نمايشگاه در محل موزه رختشويخانه اکنون در حال برگزاري است و علاقمندان به ميراث‏فرهنگي اين استان مي‏تو... ادامه »
30
نقش گردشگري در توسعه اقتصادي کشورهاي در حال توسعه
چکیده: به گزارش ميراث‌‌آريا (chtn)، «رفعت آلتان» دبيرکل آژانس توسعه اقتصادي شمال شرق آناتولي که در راس هياتي متشکل از کارشناسان اقتصادي و سرمايه‌گذاري کشور ترکيه به استان آذربايجان‌غربي سفر کرده بود، در اين ديدار گفت: گردشگري ابزاري تاثيرگذار و مهم در توسعه اقتصادي کشورهاي در حال توسعه است. او با بيان اينکه امروز ديدگاه مردم نسبت به گردشگري عوض شده و ب... ادامه »
29
آزاده اردکاني از تهران امروز شکايت کرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)، آزاده اردکاني، رييس کل موزه ملي ايران به دنبال انتشار مطلبي غير واقعي درباره بازداشت خود در روزنامه تهران امروز، از اين رسانه به اتهام نشر اکاذيب و بزرگ‌نمايي شايعات بي‌اساس، به مراجع قضايي شکايت کرده است. روزنامه تهران امروز در تاريخ پنجشنبه 29 ارديبهشت 90 در مطلبي با عنوان «بازداشت چهره موثر جريان انحرافي»، مدعي شده... ادامه »
29
نظارت بر کارگاه‏هاي تجهيز شده صنايع‏دستي در سراسر کشور
چکیده: «کامران سبزميداني» در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، ضمن اعلام اين خبر گفت: در سال 90 اداره کل آموزش و حمايت از توليد معاونت صنايع‏دستي کشور برنامه‏هاي مختلفي را در دستور کار خود قرار داده است. او با اشاره به اينکه امسال چندين دستورالعمل توسط اين اداره کل بازبيني مي‏شود، اظهار داشت: دستورالعمل‏هاي سرفصل‏هاي آموزشي، رشته‏هاي صنايع دستي، صدور... ادامه »
29
افتتاح نمايشگاه تصويرگري داستان‌هاي کهن در کرمان
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، در اين نمايشگاه 45 تابلو از آثار «فهيمه سروري» و «زينب دانايي» به نمايش گذاشته شده که 21 تابلو در برگيرنده داستان‌هاي اصيل و ضرب المثل‌ها و 24 تابلو دربرگيرنده قصه‌هاي کهن مثنوي، عمو نوروز، ننه‌سرما، قصه‌هاي ماه و خورشيد است. بنا بر اين گزارش، نمايشگاه فوق با حمايت اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان کرم... ادامه »
29
اتمام بررسي مردم‌شناسي وقايع حياتي مردم شهرستان بانه
چکیده: سرپرست پژوهش‏هاي مردم شناسي وقايع حياتي مردم شهرستان بانه در اين باره به خبرنگار ميراث آريا (chtn)، گفت: پژوهش‏هاي مردم‏شناسي وقايع حياتي مردم بانه به مدت دو هفته به اجرا درآمد. «امير صادقي» افزود: در اين طرح، 30 روستا به صورت نمونه‌‏گيري از کل شهرستان بانه انتخاب شدند که هم از نظر جغرافيايي و هم فرهنگي بتوانند کل منطقه را تحت پوشش موضوع پژوهش د... ادامه »
29
عمارت کلاه‌فرنگي رشت ميزبان نمايشگاه عکس و صنايع‌دستي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، در نمايشگاه ياد شده 50 قطعه عکس با موضوع ميراث‌فرهنگي آثار برگزيدگان مسابقه‌اي به همين نام در سال گذشته به نمايش گذاشته شده است. همچنين در اين نمايشگاه توليدات برخي از آثار صنايع‌دستي استان اعم از قلاب‌دوزي، بامبو‌بافي، حصيربافي، گليم‌بافي، عروسک‌هايي با لباس محلي و پوشش محلي ارايه مي‌شود. همزمان با نمايشگاه ياد ... ادامه »
صفحه 1 از 43ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها