دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه اردیبهشت 1391)

30
عودلاجان صاحب شهر موزه مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «محمدحسين فراهاني» در مراسم نکوداشت فرش دستباف ايران با اعلام خبر فوق گفت: تهران شهري با قدمت 470 سال است و با راه‌اندازي اين شهر موزه‌ها مناطق قديمي اين شهر را زنده خواهيم کرد. وي در ادامه گفت: من در سرزميني متولد شده‌ام که در آن فرش و قالي و گليم با زندگي مردم عجين شده است. اين مقام مسوول با بيان اين که موزه فرش... ادامه »
30
ثبت جهاني مهارت فرش‌بافي نخستين گام حفاظت از اين هنر اصيل ايران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «سعيد‌آبادي» در آيين نکوداشت فرش دستباف ايران افزود: بر خلاف ميراث ناملموس اگر خطري ميراث ملموس را تهديد کند همگان از وجود آن آگاهي مي‌يابند. وي انبوه شدن تقاضا و متقاضيان را يکي از 5 روند جهاني در حوزه فرهنگ و هنر دانست و گفت: براي اين که بدانيم در عرصه فرش دستباف چه بايد کرد نيازمند آشنايي با اين 5 روند هستيم. س... ادامه »
30
درخشش صنايع دستي آذربايجان ‌شرقي در نمايشگاه مشهد مقدس
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «تراب محمدي» با بيان اين مطلب افزود: هنرمندان 3 رشته صنايع دستي استان در اين نمايشگاه حضور داشتند و به صورت زنده هنر و صنعت خود را عرضه کردند‌. وي تصريح کرد: اين ‌هنرمندان‌ به نمايندگي از ديگر رشته‌هاي صنايع دستي و ‌هنرهاي سنتي استان در نمايشگاه مذکور حضور يافتند. محمدي با اشاره به اين که آثاري از تمام استان‌هاي کشو... ادامه »
30
تشکيل کميته ويژه گردشگري با موضوع سرمايه‌گذاري در گيلان
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، «مهدي سعادتي» در همايش دوستداران ميراث فرهنگي که در موزه ميراث روستايي گيلان برگزار شد، با بيان اين که بايد امسال در توسعه و رونق صنعت گردشگري شاهد تحول چشمگيري باشيم، گفت: توسعه صنعت گردشگري از اولويت‌هاي ويژه استان در سال91 است و همه مديران بايستي توجه به اين موضوع را در اولويت برنامه‌ها قرار دهند. وي با اشاره ب... ادامه »
30
137 اثر باستاني در گچساران به ثبت ملي رسيده است
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کهگيلويه و بويراحمد، «مسعود ميرپورزاده» اظهار داشت: از اين تعداد اثر 50 مورد تعيين حريم شده است. وي افزود: آثار باستاني ثبت شده شهرستان گچساران متعلق به اوايل دوره اسلامي، دوره صفوي و عصر حجر است. رئيس اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گ... ادامه »
30
3 پروژه مرمتي در درميان به بهره‌برداري رسيد
چکیده: «حميد حلاج‌مقدم» با اعلام اين خبر به ميراث آريا(chtn) گفت: مرمت مسجد تاريخي درخش از 5 سال پيش در 3 فاز انجام شده که فاز نهايي آن از آبان 90 آغاز شده بود. وي با بيان اين که تمرکز مرمت در فاز پاياني روي شبستان مسجد بود، افزود: حذف و الحاقات، کف‌سازي شبستان، اجراي تاسيسات الکتريکي، برق، نورپردازي و گچ‌کاري داخل شبستان در فاز نهايي به طور کامل انجام... ادامه »
30
اتومبيل‌، مهم‌ترين وسيله حمل و نقل گردشگران
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)و به نقل از اسکندآسيا، خودروهاي مسافري مهم‌ترين وسيله حمل ونقل گردشگران به شمار مي‌آيند که حدود 7 برابر بيشتر از هواپيما در جابه‌جايي گرشگران نقش دارند. کارشناسان معتقدند که رشد سريع وسايل نقليه مسافربري مي‌تواند تاثير مستقيم بر روند رشد اقتصاد گردشگري بگذارد؛ چون هم هزينه کمتري دارد و هم تميزتر است. به گزارش مير... ادامه »
30
آينده صنعت گردشگري اميدوارکننده است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn) و به نقل از وب سايت رسمي سازمان جهاني جهانگردي،‌ پژوهش‌هاي کارشناسي سازمان جهاني جهانگردي نشان مي‌دهد کشورهاي عضو مجمع جي20 مي‌توانند تا سال 2015 درآمدي 206 ميليارد دلاري از صنعت گردشگري به دست بياورند. بر اساس مطالعات صورت گرفته،‌ اين کشورها قادر خواهند بود تنها با تسهيل قوانين صدور رواديد آمار گردشگران خود را تا 122 ... ادامه »
30
افتتاح مدرسه موزه ميراث روستايي در گيلان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از امور فرهنگي و ارتباطات اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گيلان، «اميد عزيزي» اظهار داشت: اين مدرسه که قدمتي بيش از يک قرن دارد در روز 28 ارديبهشت‌ماه امسال افتتاح شد. وي افزود: اين مدرسه با کاربرد آموزشي و فرهنگي بنا شده و قرار است درس‌هاي ميراث فرهنگي گيلان با همکاري آموزش و پرورش در همين م... ادامه »
30
کاروان خودروهاي کلاسيک در همدان به راه افتاد
چکیده: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع‌ دستي و گردشگري همدان با اعلام اين خبر به ميراث آريا(chtn) گفت: کاروان خودروهاي کلاسيک روز گذشته(جمعه) با تجمع در جوار آرامگاه باباطاهر و با حرکت نمادين دور اماکن تاريخي همدان هفته ميراث فرهنگي را گرامي داشتند. «اسدالله بيات» افزود: در اين برنامه که با حضور صاحبان خودروهاي قديمي و کلاسيک استان برگزار شد، بيش از 60 خودر... ادامه »
30
برگزاري نمايشگاه جاذبه‌هاي آذربايجان غربي در مجموعه جهاني قره‌کليسا
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي، «شرلي عابديان» با اعلام اين خبر افزود: 25 تابلوي گردشگري از جاذبه‌هاي استان در محوطه قره‌کليسا آماده بازديد عموم است. وي در ادامه گفت: دانشجويان رشته تاريخ ماکو در اردويي از اثر جهاني قره‌کليسا و اين نمايشگاه بازديد مي‌کنند. همچنين ي... ادامه »
30
کاوش آبراهه‏هاي زيرزميني تخت جمشيد آغاز شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، از جمله اهداف کاوش در اين منطقه باز کردن مسير مسدود شده آبراه ه‏ها براي عبور آب‏هاي سطحي تختگاه تخت جمشيد است. بر اساس اين گزارش، براي تحقق اين اهداف، تاکنون 3 کارگاه 4 در 4 متر ايجاد شده است که فعاليت در آن‌ها همچنان ادامه دارد. از آثار يافت شده در اين کارگاه‏ها مي‏توان از تعداد زيادي قطعه سفال منقوش و ساده و همچ... ادامه »
30
سعدآباد ميزبان شب فرهنگي 3 استان کشور است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي مجموعه سعدآباد و ستاد رسانه‌اي هفته ميراث فرهنگي، مجموعه سعدآباد روزهاي 30 و 31 ارديبهشت‌ماه ميزبان شب فرهنگي استان‌هاي هرمزگان، سمنان و البرز است. بر اساس اين گزارش، شب فرهنگي استان هرمزگان با اجراي مراسم عرفاني «الله‌ولي» و نواي ساحل، مراسم خنچه‌برون، حنابندان و مراسم سنتي عروسي 30 ارديبهشت‌ما... ادامه »
30
برگزاري نمايشگاه سراسري صنايع دستي و سوغات در شهرستان سنقر
چکیده: «نصرت‌الله سپهر» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب اظهار داشت: اين نمايشگاه از دوم تا يازدهم خرداد‌ماه 91 داير خواهد بود. اين مقام مسوول با بيان اين که بيش از 60 غرفه در نمايشگاه مذکور داير مي‌شود، افزود: محصولات چوبي‌ مازندران و صنايع دستي دريايي بوشهر از نمونه کالاهاي قابل عرضه در اين نمايشگاه خواهند بود. معاون صنايع دستي کرم... ادامه »
30
اجراي بند 119 بودجه سال 90 با همکاري ديوان محاسبات کشور
چکیده: «رحمت عليزاده» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب اظهار داشت: چندي پيش در جلسه‌اي که با حضور مديران کل ادارات در استان برگزار شد، مساله اجراي بند مذکور مطرح شد. وي تصريح کرد: به منظور اجراي بند 119 بودجه سال 90،‌ اين معاونت به همراه ديگر مسوولان درصدد است از ديوان محاسبات کشور براي ملزم کردن دستگاه‌هاي اجرايي براي تحقق بخشيدن به اي... ادامه »
30
نگراني مقصدهاي گردشگري از کاهش ارزش روپيه
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn) و به نقل از آساهي، کارشناسان معتقدند که افت ارزش روپيه در مقابل دلار، تمايل گردشگران هندي به مسافرت‌هاي برون‌مرزي را کاهش مي دهد و در عوض دوري جديد از مسافرت‌هاي درون‌مرزي را ميان گردشگران به وجود خواهد آورد. علاوه بر پايين آمدن نرخ روپيه، بحران‌ها و بي‌ثباتي اقتصادي در هند نيز مزيد بر علت شده و مسافرت‌هاي برون‌مرزي در... ادامه »
30
برپايي سياه‌چادر در جشنواره تابستانه عشاير
چکیده: «مجتبي رضواني» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب اظهار داشت: اين جشنواره در شهرستان‌هاي زرنديه و ساوه برگزار خواهد شد. اين مقام مسوول زمان برگزاري جشنواره را ‌خرداد‌ماه اعلام کرد و گفت: اين جشنواره که با محوريت معرفي زندگي روستايي و عشايري برگزار مي‌شود، تا آبان‌ماه ادامه خواهد داشت. وي با اشاره به ساخت انواع صنايع دستي عشايري ... ادامه »
30
چشمه آبگرم يله‌گنبد قزوين در راه ثبت در فهرست آثار ملي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قزوين با اعلام اين خبر گفت: استان قزوين داراي شرايط توپوگرافي خاص است و با اين ويژگي از مناظر متنوع جغرافيايي برخوردار است که چشمه‌هاي آب معدني سرد و گرم با خاصيت‌هاي گوناگون از آن جمله‌اند. «اسدالله بيرانوند» با اشاره به لزوم حفظ اين ظرفيت‌هاي غني در استان افزود: با توجه به ق... ادامه »
30
فرصت مناسبي براي تورهاي داخلي استان خوزستان است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان، اين نشست با هدف ترغيب فعالان حوزه گردشگري استان‏هاي خوزستان و کهگيلويه و بويراحمد در زمينه تبادل تورهاي داخلي و ايجاد بستر‏هاي مناسب براي حمل و نقل هوايي تورهاي خارجي برگزار شد. بر همين اساس مديران‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان ... ادامه »
30
ساخت اسکله مسافري‌گردشگري بندرانزلي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، «فرهاد منتصرکوهساري» افزود: قرارداد ساخت يک اسکله تفريحي، گردشگري و مسافري 14 ميليارد و 200 ميليون ريال بسته شد و تا آبان‌ماه 91 به بهره‌برداري مي‌رسد. وي با اشاره به ظرفيت‌هاي بندرانزلي در اقتصاد کشور افزود: سال 84 مساحت بندرانزلي 35 هکتار بود و هم‌اکنون به 100 هکتار افزايش يافته است. اين مقام مسوول در اداره‌ کل بن... ادامه »
صفحه 1 از 79ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها