شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه اردیبهشت 1392)

30
طرح سفرهاي تابستانه ابلاغ شد
چکیده: منوچهر جهانيان با بيان اين خبر گفت: ستاد مرکزي سفرهاي کشور متشکل از ستاد هاي استاني و مناطق آزاد به طور دائمي در طول سال فعال بوده و ضمن نظارت بر جريان سفر به منظور برنامه ريزي لازم جهت ساماندهي و ايجاد امکانات و خدمات مورد نياز مسافران و گردشگران با همکاري نهادهاي فرابخشي در ايام پر تردد سفرهاي تابستاني نيز به ارائه خدمت مي پردازد. جهانيان با ب... ادامه »
30
88 مقاله در همايش بين المللي فرسودگي زيستي در ميراث فرهنگي ارائه مي شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) پريسا محمدي صبح امروز با حضور در نخستين همايش بين المللي فرسودگي زيستي در ميراث فرهنگي و تاريخي که در سالن اجتماعات موزه ملي برگزار شد، گفت: با توجه به فرصت کوتاهي که در فراخوان همايش اعلام شد، بيش از 88 مقاله علمي از 10 کشور به دبيرخانه همايش ارسال شد. وي افزود: از بين مقاله هاي دريافت شده، 25 مقاله علمي جهت سخنراني و بح... ادامه »
30
چکیده: به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي وگردشگري جشنواره شيخ بهايي 31 ارديبهشت همزمان با آخرين روز از هفته ميراث فرهنگي در سالن اجلاس سران کشورهاي اسلامي برگزار خواهد شد. بر اساس اين گزارش اين مراسم با حضور مسئولين بلند پايه کشوري برگزار و نشان ملي شيخ بهايي به برترينهاي حوزه ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري اعطا م... ادامه »
30
مراسم پاسداشت حافظان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري سراسر کشور
چکیده: به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري ، در اين مراسم که از سوي يگان حفاظت سازمان ميراث فرهنگي برگزار مي شود نمايشگاه تخصصي " کشفيات اصل، تقلبي ، سيستم هاي پيشرفته حفاظت الکترونيک و تجهيزات" نيز افتتاح خواهد شد. ارايه گزارش عملکرد و اعلام بخشي از موانع و مشکلات پيش روي در اجراي مأموريت ها از سوي فرمانده ... ادامه »
30
چکیده: به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري ؛ در اين همايش که شامل چهاربخش و سه نشست تخصصي است ، 14 سخنراني توسط مسوولان و کارشناسان حوزه قانون و ميراث فرهنگي ارايه خواهد شد. بر اساس اين گزارش در بخش اول اين همايش مهندس علويان صدر معاون ميراث فرهنگي ، مهندس شبانپور معاون امور حقوقي ، مجلس و استان ها و دکترآتو... ادامه »
30
همايش موزه و جوانان برگزار مي شود
چکیده: به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري ؛ اين همايش در دو بخش مجزا شامل سخنراني هاي پژوهشي و پنل تخصصي ميزبان کارشناسان ، فعالان و دوستداران حوزه موزه و موزه داري است. بر اساس اين گزارش ، ايجاد جذابيت در موزه ها ، فضاي داخلي در موزه ، موزه مکاني براي مخاطبين ، نحوه راهنمايي در موزه ها و انجمن هاي دوستدار... ادامه »
29
قدرداني نماينده يونسکو از ايران به دليل حرکت در مسير ثبت آثار
چکیده: «تاريا وير تانن» در همايش دستاوردهاي ميراث جهاني ايران که امروز (يکشنبه )برگزار شد با يادآوري اينکه ايران در سال ۱۹۷۵ به کنوانسيون ميراث فرهنگي و طبيعي جهان پيوست، اظهار داشت: يونسکو در هزاره جديد تعاريف ميراث ناملموس را مورد توجه قرار داد تا هويت هاي فرهنگي مهم و مشهور ثبت شوند. ويرتانن با تأکيد بر اين‌که ميراث جهاني مي‌تواند براي نسل‌هاي آينده ... ادامه »
29
ثبت آثار جهاني پروسه اي تخصصي و علمي است
چکیده: ثبت جهاني يک پروسه علمي و تخصصي بوده و با تشکيل کميته هاي علمي در سراسر کشور 28 اثر تاريخي، معنوي به ثبت جهاني رسيده است. "مسعود علويان صدر" که در سالن همايش هاي صدا و سيما برگزار شد گفت: از ابتداي دولت نهم ،رئيس جمهور رسالت مهمي را بر گردن سازمان ميراث فرهنگي گذاشت تا بتوانيم نام ايران و هويت کشورمان را در جهان مطرح کنيم. معاون ميراث فرهنگي کشور... ادامه »
29
بررسي پرونده‌ي کاخ گلستان و روستاي تاريخي ميمند براي ثبت جهاني
چکیده: محمدحسن طالبيان در همايش دستاوردهاي ميراث جهاني ايران با اشاره به آغاز شکل‌گيري کنوانسيون حفاظت از آثار طبيعي و فرهنگي در سال 1972 ميلادي، افزود: ايران در سال ۱۹۷۵ به اين کنوانسيون پيوست و از آن پس کشورها سعي کردند نقاط با ارزش تاريخي و طبيعي خود را در يونسکو به ثبت جهاني برسانند. او با اشاره به جايگاه ايران در ميان کشورهاي عضو کنوانسيون يونسکو، گ... ادامه »
29
آيين نامه اجرايي کميته ملي گردشگري دريايي در حال تدوين است
چکیده: به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، بهروز جلالي سرپرست دفتر گردشگري داخلي با بيان اين خبر گفت: فعال کردن کميته ملي گردشگري دريايي و در پي آن بهره مندي از ظرفيت هاي متعدد گردشگري در مرزهاي آبي کشور با تدوين و سپس تصويب آيين نامه اجرايي کميته ملي گردشگري دريايي در دستور کار قرار گرفته است. وي با بيان اي... ادامه »
29
چکیده: به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ، رسول عسگري مدير کل دفتر آموزش معاونت گردشگري با بيان اين خبر گفت: در آزمون جامع مديريت فني دفاتر خدمات مسافرتي، راهنمايان طبيعت گردي، ايرانگردي و جهانگردي بيش از 3 هزار نفر متقاضي حضور مي يابند تا به صورت همزمان در تهران و 25 استان کشور جهت ورود به عرصه اجرايي صنعت ... ادامه »
29
کارگاه آموزشي موزه ها و تحولات اجتماعي برگزار شد
چکیده: به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ؛ اساتيد و پژوهشگران اين حوزه در دو بخش مجزا و با محوريت ارتباط دوسويه فرش و فرهنگ و اجتماع ، به سخنراني پرداختند. بر اساس اين گزارش ، " فرش و نقش آن در پيشبرد فرهنگي جامعه" و "تحولات اجتماعي و فرهنگي در فرش ايران" موضوعاتي بودند که اساتيد مدعو به ترتيب در پانل اول ... ادامه »
29
نخستين همايش بين المللي فرسودگي زيستي در آثار تاريخي فرهنگي برگزارمي شود
چکیده: به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري در اين همايش پژوهشگران و انديشمندان داخلي و خارجي با بيش از 80 مقاله حضور دارندو 25 مقاله از سوي شرکت کنندگان خارجي ارايه شده است. آلمان ، ايتاليا ، اسپانيا ، روماني ، روسيه ، ترکيه ، هندوستان ، ارمنستان ، اتريش و ايران 10 کشوري هستند که در اين همايش مقاله ارايه دا... ادامه »
28
افتتاح موزه‌ي مجازي ميراث معنوي ايران / اعطاي مجوز رسمي به 4 مجموعه‌دار خصوصي
چکیده: مسعود علويان صدر معاون ميراث فرهنگي کشور در آيين بزرگداشت روز جهاني موزه با اشاره به شعار امسال موزه مبني بر حافظه+خلاقيت =تحولات اجتماعي خاطر نشان کرد: موزه‌ها مکاني براي تغيير و تحولات اجتماعي و منشأ پويايي و نشاط در جامعه هستند. او با اشاره به نمايشگاه آثار استردادي در موزه ملي ايران تاکيد کرد:آنچه به عنوان مفهوم کامل ميراث فرهنگي مي توان از آن... ادامه »
28
چکیده: به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري؛ اين همايش صبح روز يکشنبه 29 ارديبهشت در سالن مرکز همايش هاي صدا و سيما برگزار مي شود. بر اساس اين گزارش، سخنراني با موضوعاتي چون فرايند ثبت آثار در فهرست ميراث جهاني، ميراث جهاني ايران و ميراث جهاني ناملموس و نقش کرسي يونسکو در معرفي ميراث جهاني ايران از برنامه هاي ... ادامه »
28
بزرگداشت روز جهاني موزه و تجليل از فعالان موزه ها
چکیده: به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري،درمراسم بزرگداشت روز جهاني موزه نماهنگ "گذري در نخستين موزه هاي ايران" پخش و روايت تاريخ سينماي ايران براساس آرشيو فيلمهاي کاخ گلستان اجرا خواهد شد. معرفي سايت نخستين موزه مجازي ميراث معنوي کشور، نمايش تصويري تاريخچه ساخت سرود ملي ايران و همچنين اعطاي مجوز به مجموعه... ادامه »
28
برپايي نمايشگاه توليد زنده محصولات صنايع دستي همزمان با هفته ميراث فرهنگي دراردبيل
چکیده: به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل ، يحيي نقي‌زاده محجوب در مراسم گشايش اين نمايشگاه در نگارخانه خطايي اردبيل اظهار داشت: در استان اردبيل 10 موزه ميراث فرهنگي در حوزه‌هاي مختلف وجود دارد به طوري که تعدادي از اين موزه‌ها تخصصي و تعدادي نيز به شکل عمومي است. وي با يادآوري اينکه ميراث فرهنگي هر کشور بخش جدائي... ادامه »
28
گسترش گردشگري مبتني بر جوامع محلي با تقويت بخش خصوصي
چکیده: منوچهر جهانيان با اشاره به حضور چشمگير معاونت گردشگري به عنوان نماينده جمهوري اسلامي ايران در نخستين نشست کارگروه گردشگري کميته دائمي همکاري هاي اقتصادي و تجاري سازمان همکاري هاي اسلامي (کومسک) که در ارديبهشت ماه جاري به ميزباني کشور ترکيه برگزار شد؛ گفت: کميته مذکور به تازگي دو گروه کاري با عناوين "گردشگري" و " حمل و نقل" راه اندازي کرده است تا با... ادامه »
28
حضور منسجم کارکنان سازمان ميراث فرهنگي در نمازجمعه
چکیده: به گزارش مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري کارکنان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري اکثر استانها با حضور يکپارچه در مراسم عبادي سياسي نمازجمعه سراسر کشور، ضمن گراميداشت هفته ميراث فرهنگي ، از برکات معنوي اين مراسم بهره مند شدند. بر اساس اين گزارش ادارات کل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان ها ضمن ... ادامه »
28
آمادگي صدور مجوز فعاليت دفاتر خدمات مسافرتي گردشگري نجوم
چکیده: به گزارش روابط عمومي معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، معاون گردشگري کشور در نشست تخصصي جشنواره طبيعت گردي و نجوم که روز گذشته در محل کاخ موزه سعدآباد برگزار شد، گفت: ورود به حوزه هاي تخصصي، شکوفايي صنعت گردشگري را در پي دارد و اين امر با فعاليت بخش خصوصي پويا در اين حوزه از جمله دفاتر خدمات مسافرتي، تورگردانان و علاقه مندان... ادامه »
صفحه 1 از 7ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری