دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه اردیبهشت 1394)

30
رئیس جمهوری در بازدید از خانه مشروطه تبریز؛

تاریخ مشروطه مهمترین نهضت مردم ایران برای آزادی و مردم سالاری است

تاریخ مشروطه مهمترین نهضت مردم ایران برای آزادی و مردم سالاری است
چکیده: تاریخ مشروطیت به عنوان مهمترین حرکت و نهضت مردم ایران با رهبری علما و فرهیختگان این ملت ،برای آزادی ،مردم سالاری و قانون گرایی است. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ خانه مشروطه در سال 1347 شمسی توسط حاج مهدی کوزه کنانی و با معماری حاج ولی معمار ساخته شد. حاج مهدی کوزه کنانی از تجار مبارز در دوره مشرو... ادامه »
30
مدیرکل کهگیلویه و بویراحمد در مراسم افتتاحیه جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین عنوان کرد

نمایش الگوهای زندگی و آداب و رسوم اقوام و عشایر

نمایش الگوهای زندگی و آداب و رسوم اقوام و عشایر
چکیده:  معرفی ظرفیت‌های گردشگری عشایری و نمایش الگوهای زندگی و آداب و رسوم اقوام و عشایر یکی از مهمترین دلایل برگزاری جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین است. به گزارش میراث آریا(chtn) محمود باقری مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در مراسم آغاز به کار سومین جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین با اشاره به این که استان... ادامه »
30
سلطانی فر در جلسه شورای اداری شهرستان عجب شیر؛

ثبات اقتصادی به شکوفایی در عرصه فرهنگی کمک می کند

ثبات اقتصادی به شکوفایی در عرصه فرهنگی کمک می کند
چکیده: سلطانی فر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری: ثبات در حوزه اقتصادی به شکوفایی در عرصه فرهنگ کمک بسزایی می کند.تا کنون در حوزه کنترل تورم و افزایش توان خرید مردم به حدی از رضایت نسبی میان مردم رسیده ایم. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی؛ مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهوری... ادامه »
30
نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد

نقش عشایر در نهضت مشروطیت بسیار بارز بود

نقش عشایر در نهضت مشروطیت بسیار بارز بود
چکیده: نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در نهضت مشروطیت نقش عشایر بسیار بارز بود و هنگامی که تهران به دست انقلابیون فتح شد، این عشایر بودند که فاتحان اصلی تهران به شمار می‌رفتند. به گزارش میراث آریا(chtn)، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی عصر امروز در آیین افتتاح جشنواره کوچ عشایر که با حضور مسئولان استانی و ک... ادامه »
30
معاون گردشگری در سومین جشنواره کوچ عشایر خبر داد

تشکیل کارگروه توسعه گردشگری عشایر

تشکیل کارگروه توسعه گردشگری عشایر
چکیده:  معاونت گردشگری در نظر دارد با هماهنگی سازمان امور عشایری کشور و در راستای ساماندهی عشایر ، کارگروه توسعه گردشگری عشایر را با حضور دستگاههای مسئول دولتی و فعالان و تورگردانان بخش خصوصی در ذیل کمیته طبیعت گردی تشکیل دهد. به گزارش میراث آریا(chtn) مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری در مراسم افتتاحیه سومین جشنواره اقوام و عشایر که با حضور &nbs... ادامه »
30
گردشگری عشایری یک ظرفیت مهم برای توسعه توریسم در کشور است
چکیده: گردشگری عشایری یکی از ظرفیت‌های مهم کشور برای توسعه گردشگری است. به گزارش میراث آریا(chtn) سید موسی خادمی امروز 30 اردیبهشت در مراسم افتتاح سومین جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین یاسوج افزود: کوچ عشایر را می‌توان یک نوع بازی و سرگرمی با طبیعت دانست که انسان در طول‌ها سال‌ها با طبیعت تعامل داشته و آسیبی در این آمد و رفت&zw... ادامه »
30
جشنواره کوچ عشایر باعث روحیه در بین مردم  کهگیلویه و بویراحمدشده است
چکیده: رییس آموزش و پرورش عشایر در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برگزاری جشنواره کوچ عشایر باعث روحیه عشایر و جنب و جوش در بین مردم استان شده است.  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد؛ اسمائیل رضایی با بیان این مطلب اظهار داشت: بی تردید این جشنواره یکی از اقدامات اثر بخش میراث فرهنگی در معرفی... ادامه »
30
سومین جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد
چکیده: سومین جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین بعداز ظهر امروز 30 اردیبهشت ماه با حضور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری ، سید شرف الدین ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان و سایر مسئولان استانی در پارک جنگلی یاسوج آغاز شد.   به گزارش میراث آریا(chtn) این جشنواره که به مدت 3 روز در پارک جنگلی یاسوج برپا خواهد بود به منظور پاسداشت و معرفی فرهنگ ا... ادامه »
30
در جریان نخستین سفر استانی دولت تدبیر و امید به تبریز؛

رئیس جمهورو رئیس سازمان میراث فرهنگی از خانه مشروطه تبریز دیدن کردند

رئیس جمهورو رئیس سازمان میراث فرهنگی از خانه مشروطه تبریز دیدن کردند
چکیده: دکتر روحانی رئیس جمهوری به همراه معاون خود مسعود سلطانی فررئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری عصرامروز 30 اردیبهشت ماه در نخستین سفر دکتر روحانی به تبریز، از موزه خانه مشروطه تبریز بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی؛ هشترودی لر مدیر موزه خانه مشروطه ضمن ابراز خرسندی از سفر رئیس جمه... ادامه »
30
همزمان با دومین روز از همایش "نماز در آیینه میراث فرهنگی ایران"

نشست علمی "رویکرد میان رشته ای" برگزار شد

نشست علمی "رویکرد میان رشته ای" برگزار شد
چکیده: پنجمین نشست علمی همایش "نماز در آیینه میراث فرهنگی ایران" با موضوع"رویکرد میان رشته ای "بعد از ظهر امروز چهارشنبه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، قبله دعا (نماز باران)در بندر مقام عنوان اولین مقاله این نشست بود که توسط حمیدرضا حسنی پژوهشگر مردم شناسی ارایه شد. او گفت :در بندر مقام از توابع بندر لنگه مرسوم است که ... ادامه »
30
همزمان با دومین روز از همایش "نماز در آیینه میراث فرهنگی ایران"

نشست علمی "مردم شناسی و میراث معنوی" برگزار شد

نشست علمی "مردم شناسی و میراث معنوی" برگزار شد
چکیده: چهارمین نشست علمی همایش "نماز در آیینه میراث فرهنگی ایرانی" با موضوع مردم شناسی و میراث معنویب عدازظهر امروز"چهارشنبه" برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری،مقدمه ای بر شناخت جایگاه اقامه نماز جمعه در شهرستان بروجرد در عصر قاجار اولین مقاله این نشست بود که توسط محمد زندی طلبه حوزه علمیه قم ارایه شد. زندی گفت: شهرستان برو... ادامه »
30
همزمان با دومین روز از همایش "نماز در آیینه میراث فرهنگی ایران"

نشست "مردم شناسی و تاریخ" برگزار شد

نشست "مردم شناسی و تاریخ" برگزار شد
چکیده: سومین نشست علمی همایش "نماز در آیینه میراث فرهنگی" با عنوان "مردم شناسی و تاریخ"بعدازظهر امروز” چهارشنبه“با حضور پژوهشگران و علاقمندان به مباحث مردم شناسی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، زهرا تقدس نژاد کارشناس ارشد پژوهشکده هنرهای سنتی در ابتدای این نشست بخش هایی از مقاله محراب الجایتو ، اوج هنر محراب ... ادامه »
30
برگزاری نخستین جلسه کمیته فنی ذیل کارگروه تخصصی گردشگری
چکیده: نخستین جلسه کمیته فنی ذیل کارگروه تخصصی گردشگری خراسان جنوبی با حضور معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع میراث فرهنگی استان و نمایندگان دستگاههای اجرایی در محل سالن اجتماعات اداره کل میراث فرهنگی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی؛ عربی معاون گردشگری درخصوص پیگیری مصوبات جلسه قبل توضیحاتی... ادامه »
30
صندوق احیاء در نشست بهره برداری از ساختمانهای ارزشمند شرکت می کند
چکیده: درنشست مرتبط با سیاست گذاری ، مدیریت و بهره برداری از ساختمانهای ارزشمند با بررسی تجارب صندوق احیاء، دوشنبه 4 خرداد ماه سال جاری در سالن همایش شرکت عمران و بهسازی شهری ایران برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از بناها و اماکن تاریخی- فرهنگی سازمان؛ احسان ایروانی مدیر عامل صندوق احیاء افزود: این موسسه درنشست مرتبط با سیاس... ادامه »
30
در دومین نشست علمی همایش "نماز در آیینه میراث فرهنگی ایران "

نشست "نماز و هنرهای سنتی" با ارائه 16 مقاله برگزار شد

نشست "نماز و هنرهای سنتی" با ارائه 16 مقاله برگزار شد
چکیده: دومین نشست علمی روز دوم از همایش "نماز در آیینه میراث فرهنگی ایران " با عنوان  "نماز و هنرهای سنتی" پیش از ظهر امروز " چهارشنبه"با ارایه 6 مقاله برگزار شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، شهرزاد امین شیرازی عضو هیأت علمی پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی –فرهنگی در این نشست به بیان گوشه ای از مقاله بافته های نماز ... ادامه »
30
دیدار کارکنان میراث فرهنگی خراسان جنوبی با قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان
چکیده: به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی، مدیرکل و پرسنل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی با حجت الاسلام و المسلمین رضایی بیرجندی قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بیرجند دیدارکردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی؛ حجت الاسلام و المسلمین رضایی بیرجندی قائم مقا... ادامه »
30
جلسه رسیدگی به پرونده تخلف یکی از تپه های مجاورچغامیش فردا تشکیل می شود
چکیده: معاون امور مجلس، حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی از تشکیل هیئت ویژه رسیدگی به تخلفات اداری در زمینه تخلف چند تن از پرسنل میراث فرهنگی دزفول در خصوص صدور مجوز غیر قانونی تسطیح یکی از تپه های مجاور تپه چغامیش خبرداد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ اسدالله درویش امیری معاون امور مجلس، حق... ادامه »
30
موزه مهر و سكه سمنان در سه شاخص برتر كشوري شد
چکیده: مسئول موزه هاي استان سمنان گفت: موزه مهر و سكه سمنان از سوي ايكوم(كميته موزه هاي ايران) در سه شاخص به عنوان موزه برتر معرفي شد. به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان،«سروش هاشمي» اظهار داشت: موزه مهر و سكه سمنان در سه عنوان شامل "توسعه مديريت"،"تلاش براي بقا" و "نگهداري و حفاظت" ا... ادامه »
30
استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبر داد:

راه‌اندازی دهکده توریستی عشایری

راه‌اندازی دهکده توریستی عشایری
چکیده: استاندار کهگیلویه و بویراحمد از تلاش برای ایجاد دهکده توریستی عشایری در این استان خبرداد. به گزارش میراث آریا(chtn)؛ در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر (ویژه تابستان 94) که با حضور رحمانی موحد، فرمانداران و اعضای ستاد در استانداری این استان برگزار شد؛ سید موسی خادمی با اعلام این خبر افزود: هم اکنون در حال مطالعه و بررسی زیرساخت های لازم برای ایجاد دهکد... ادامه »
30
رونمایی از آثار هنرمند یونانی میچالیس ماکرولاکیس در موزه جهان نما
چکیده: به مناسبت هفته میراث فرهنگی از مجموعه آثار هنرمند یونانی میچالیس ماکرولاکیس در موزه جهان نما مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران رونمایی شد. به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران؛ در این نمایشگاه 14 عدد تابلوی نقاشی که با تکنیک رنگ و روغن روی چوب و آبرنگ روی مقوا خلق شده اند برای نخستین بار از مخازن مجموعه خارج شده و به نمایش گذاشته شده اند. ... ادامه »
صفحه 1 از 34ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها