دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه خرداد 1388)

31
کشف سکونتگاه 700 ساله سرخپوستان امريکا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين اکتشاف که حاصل بررسي يک ساله تيم باستان‌شناسي دانشگاه ميشيگان در تپه‌هاي ديکسون ايالت ايلينوز بوده شواهد و اطلاعات جديدي از نحوه سکونت قبايل مهاجر امريکا را به تصوير کشيد. باستان‌شناسان تعداد خانه‌هاي موجود در اين منطقه مسکوني را 50 تا 100 عدد عنوان کرده و معتقدند در صورت تداوم عمليات اکتشافي مدارک بيشتري از ساکنا... ادامه »
31
برپايي ششمين آزمون صدور کارت شناسايي هنرمندان تهراني
چکیده: ليلا رتبه‌اي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب گفت: اين دوره‌ها در کارگاه‌هاي آموزشي مورد تأييد معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي کشور برگزار مي‌شود. وي ادامه داد: نزديک به 500 نفر در آزمون صدور کارت شناسايي معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي استان تهران شرکت مي‌کنند. معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي اين استان با اشاره به اينکه هنرمندا... ادامه »
31
اتمام مطالعات منطقه نمونه گردشگري خلجستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي استان قم متقيان با اشاره به اينکه اجراي 9 منطقه نمونه گردشگري در استان قم به تصويب رسيده است، تصريح کرد: بارزترين اين مناطق جمکران، خلجستان، کهک، قم، درياچه حوض سلطان و کاروانسراي دير گچين به شمار مي‌آيند. وي تصريح کرد: مطالعه اجراي منطقه نمونه گردشگري جمکران، خلجستان، کهک و قم ... ادامه »
31
آغاز عمليات مرمت و استحکام بخشي امامزاده اسحاق لنگرود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي استان قم، امامزاده اسحاق لنگرود از بناهاي دوره صفوي بخش مرکزي قم است.اين بنا در روستاي لنگرود و در مجاور جاده قم به کاشان و در 20 کيلومتري شهر قم واقع شده است. هسته اوليه بنا ، هشت ضلعي با عرقچيني روي آن بوده که در دوره قاجار حجراتي خشتي به آن الحاق شده است. مصالح عمده بنا از آ... ادامه »
31
تلاش انجمن هاي معتادان گمنام انتقال تجربه است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ، انجمن معتادان به مناسبت روز مبارزه با مواد مخدر نشستي با مسئولان و اصحاب رسانه بر گزار کردند تا فعاليت هاي دو دهه گذشته در ايران را تشريح کنند. بر پايه اين گزارش انجمن معتادان گمنام در ايران فعاليت خود را از سال 1369 و با چند عضو در حال بهبود در مرکزباز پروري قرچک ورامين آغاز به کار کرد و توانست با گذشت 10 سال مجوز م... ادامه »
31
74 رشته صنايع دستي در قم فعال است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي استان قم مهدي متقيان با اشاره به وضعيت هنرمندان در عرصه توليد صنايع دستي در استان قم اظهار داشت :با بررسي هاي به عمل آمده از سوي سازمان ميراث فرهنگي استان مشخص شده است که در اين استان تا کنون هنرمندان در 100 رشته صنايع دستي به فعاليت مشغول بوده اند. وي ادامه داد: متاسفانه به دلي... ادامه »
31
آغاز آموزش صنايع دستي ترم جديد چهارمحال و بختياري
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان چهارمحال و بختياري با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: براي ترم تابستان 25 رشته هنرهاي سنتي و صنايع دستي در 20 مرکز آموزشي استان آموزش داده مي‌شود . بهمن عسگري افزود: اين 20 مرکز در 7 شهرستان استان چهارمحال و بختياري شامل شهرکرد ، بروجن ، لردگان ، فارسان ،اردل ، ... ادامه »
31
بيانيه پاياني همايش عصر مفرغ آسياي ميانه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،در اين بيانيه آمده است؛دو گردهم آيي پيشين و گردهم آيي حاضر درباره روابط بين فرهنگي عصر مفرغ آسياي ميانه نقشي اساسي در تحديد ابعاد مکاني و زماني مجموعه باستان شناختي عصر مفرغ در آسياي ميانه داشته است. چنين به نظر مي رسد که از اواخر هزاره چهارم تا هزاره سوم ق. م، آسياي ميانه شاهد روند سريع پيچيدگي اجتماعي-سياسي بود، نظير... ادامه »
31
مرمت و بازسازي مسجد و مدرسه صالحيه
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان قزوين با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين بنا تاريخي بسيار ارزشمند در حال حاضر در اختيار آموزش پرورش نيست و در گذشته از بزرگترين مدارس علميه قزوين بوده است . محمد مهدي رضاپور با بيان اينکه اکنون بخش مسجد آن داير است ،افزود: طبقه زيرين بخش مدرسه را از زير آب بيرون آورديم و براي بازسازي... ادامه »
31
خسارت ديدگان ناآرامي هاي اخير شکايت کنند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) سرهنگ "مهدي احمدي" رييس مرکز اطلاع رساني فرماندهي انتظامي تهران بزرگ - فاتب گفت: در ناآرامي هاي يک هفته اخير به اموال خصوصي و عمومي خسارت هايي وارد شده است و مشکلاتي براي شهروندان ايجاد شده است. وي تصريح کرد: افرادي که در ناآرامي هاي يک هفته اخير شيشه خودروها، منازل و واحدهاي تجاري آنها شکسته و يا به ساير اموال آنها خ... ادامه »
31
قديمي‌ترين اسکلت‌هاي انسان در بلغارستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، باستان‌شناسان بلغاري چندي پيش هنگام کاوش در يکي از روستاهاي اين کشور در دامنه کوه بالکان قديمي‌ترين اسکلت‌ به جاي مانده از نسل بشر را کشف کردند. اين اسکلت که تودورکا نام دارد فرصت مناسبي را براي رشد گردشگري و توسعه اقتصادي اين کشور در وضعيت بحراني فعلي به وجود آورد. اگر چه به گفته برخي مقامات بلغارستان نمايش اين اس... ادامه »
31
جشنواره" سفره افطار" برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان تهران در نشست اعضاي ستاد دائمي ستاد تسهيلات سفرهاي کشور و معاونان گردشگري استان‌هاي کشوربا خبرنگاران تصريح کرد:با توجه به اهميت برگزاري همايش‌ها در فرهنگ سازي براي توسعه گردشگري در کشور همايش‌هايي نيز براي طرح تابستانه ستاد دائمي تسهيلات سفرهاي کشور برنامه ريزي ... ادامه »
31
تخفيف 20 درصدي مراکز اقامتي ايلام در تابستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)علي قاسم پور ، در نشست اعضاي ستاد دائمي ستاد تسهيلات سفرهاي کشور و معاونان گردشگري استان‌هاي کشوربا خبرنگاران تصريح کرد:در اين راستا هماهنگي هاي لازم براي ارائه تخفيف با مراکز اقامتي براي دارندگان سفرکارت‌هايي که از سوي دستگاه هاي متبوع شارژ نشده اند نيز انجام شده است. وي برگزاري جشنواره هاي مختلف را از ديگر برنامه هاي ط... ادامه »
31
قصه کودکانه "مسافران آسماني" منتشر مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همدان، اسدالله بيات رئيس اين سازمان ضمن اعلام اين خبر افزود: اين کتاب به قلم چهاردولي مسئول روابط عمومي اين سازمان به رشته تحرير درآمده و تصويرسازي آن را علي پاکنهاد انجام داده‌ا ست. بيات با بيان اينکه اين قصه توسط نشر انوشکان انتشار خواهد يافت، دربا... ادامه »
31
هفت هزار سال به عمر ماموت‌ها افزوده شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، آزمايشات راديو کربني صورت گرفته روي فسيل ماموت‌هاي به دست آمده در انگلستان نشان داد که اين گونه از موجودات پس از عصر يخبندان عمومي زمين زنده بوده و نزديک به 14 هزار سال پيش، از بين رفته‌اند. کشف جديد که توسط محققان بريتانيايي صورت گرفت، فرضيه 20 ساله‌‌اي که انقراض ماموت‌ها را در حدود 21 هزار سال پيش اعلام کرده بود نقض... ادامه »
31
افزايش 50 ميليون دلاري صادرات صنايع‌دستي ايران
چکیده: مدير کل حمايت از توليد و بازرگاني معاونت هنرهاي سنتي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب گفت: با وجود مشکلاتي که در بازارهاي جهاني به دليل رکود اقتصادي وجود دارد اما بازار فروش خارجي توليدات صنايع‌دستي ايران رشد داشته است. مهدي کيايي ادامه داد: صادرات صنايع‌دستي و فرش دستباف ايران در سال 87 نزديک به 50 ميليون دلار نسبت به سال 86 رشد... ادامه »
31
بازديد رايگان از موزه مردم شناسي ايلام
چکیده: قاسم جاني،مدير موزه مردم شناسي ايلام با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت: اين اقدام بر اساس هماهنگي‌هاي صورت گرفته با سازمان ملي جوانان صورت گرفته است که بر اين اساس اين افراد مي توانند با معرفي نامه هم روزه به جز دوشنبه از موزه بازديد رايگان کنند. وي افزود:موزه مردم شناسي ايلام واقع در قلعه والي از جمله آثار تاريخي استان صبح از ساعت 8 تا 1... ادامه »
31
برگزاري جشنواره انگور در آذربايجان غربي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) حبيب متذکر در نشست اعضاي ستاد دائمي ستاد تسهيلات سفرهاي کشور و معاونان گردشگري استان‌هاي کشوربا خبرنگاران تصريح کرد:علاوه براين جشنواره، برگزاري جشن‌ها و برنامه‌هاي ديگري در دستور کار است. وي از هماهنگي با دستگاه‌هاي مسئول براي تسهيل سفر هموطنان به استان آذربايجان غربي در تابستان خبر داد و افزود:در هماهنگي با آموزش و پر... ادامه »
31
مرمت 43 بناي تاريخي در استان فارس
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان فارس با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در ميان اين 43 بنا مرمت 22 بنا به صورت 100 درصد انجام شده است . محمد رضا بذرگر افزود: از مهمترين بناهايي که عمليات مرمتي آن به صورت 100 درصدي به اتمام رسيده است مي توان به مدرسه خان شيراز ، بناي مقدسي استهبان ، ارگ کريم خاني ، مسجد و حمام ميمند ، ب... ادامه »
31
يک باند حفاري غير مجاز در لنگرود متلاشي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي استان گيلان، سرپرست فرماندهي يگان حفاظت استان گيلان ضمن اعلام اين مطلب افزود: ضابطين قضايي پايگاه حفاظتي شهرستان لنگرود در حين گشت زني در يکي از مناطق تاريخي شهرستان لنگرود متوجه حضور تعدادي از افراد ناشناس در منطقه شده و با توجه به رفتار مشکوک آنان و سوظن حاصله ، توانستند در يک ع... ادامه »
صفحه 1 از 69ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها