جمعه 24 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه خرداد 1389)

31
صنعا، ميزبان اجلاس سي و چهارم کميته گردشگري خاورميانه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(Chtn)،‌ نبيل الفقيه، وزير گردشگري يمن در خصوص نحوه برگزاري اين اجلاس اظهار داشت: شرکت کنندگان در اين همايش مسائل و موضوعات مختلفي که بر بازار بين المللي گردشگري خاورميانه در سال 2009 تاثير گذار بوده را مورد بحث وبررسي قرار داده و دورنماي آن را در سال جديد با توجه به تاثير بحران جهاني اقتصاد ارزيابي مي کنند. وي افزود: علاوه بر... ادامه »
31
آغاز شمارش معکوس انتخاب سه صنعتگر برتر روستايي
چکیده: مدير عامل مجمع هماهنگي تشکل‌هاي کشاورزي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: هفته آينده داوري مرحله دوم انجام ميشود و در نهايت سه صنعتگر جوان برتر روستايي انتخاب مي‌شوند. عليرضا بزرگي افزود: مراسم اختتاميه اين جشنواره صبح 16 تيرماه سال جاري برگزار و از صنعتگران جوان تقدير مي‌شود. اين مقام مسئول با اشاره به اينکه به طور تقريبي 2... ادامه »
31
برگزاري کلاس‌هاي صنايع دستي در روستاي گوشتخاني سروآباد
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: با پيگيري‌هاي اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان سروآباد و همچنين استقبال اهالي روستاي گوشتخاني، يک دوره آموزشي در اين روستا در محل مدرسه ابتدايي، از تاريخ 8خرداد 89 برگزار شده است . فرهاد حامدي افزود: انتظار مي... ادامه »
31
پنجمين دوره تخصصي حقوق ميراث فرهنگي براي آشنايي بيشتر قضات
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) مدير کل امور حقوقي و املاک سازمان ميراث فرهنگي با بيان اين مطلب افزود:پنجمين دوره تخصصي حقوق ميراث فرهنگي به منظور آشنايي بيشتر قضات دستگاه‌‌ قضايي با قوانين و مقررات ميراث فرهنگي از تاريخ 29 تا 31 خرداد ماه در تهران برگزار شد. اميد غنمي گفت: سازمان ميراث فرهنگي از سال 1384 تاکنون با همکاري اداره کل آموزش قضات قوه قضائي... ادامه »
31
زنان در بهشت مادران معرق کاري فرا مي‌گيرند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در حال حاضر چندين رشته از هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي در خانه فرهنگ حورا آموزش داده مي شود. معرق کاري يکي از رشته هايي است که توجه هنرجويان اين خانه فرهنگ را به خود جلب کرده و از سال 87 تا کنون اين دوره‌ها همواره برگزار مي‌شود. بر پايه اين گزارش با وجود اينکه در برخي مواقع دوره آموزش هنر خوشنويسي برگزار نمي شد تابستان ... ادامه »
31
برگزاري دو نمايشگاه صنايع دستي در قزوين
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري قزوين با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: نمايشگاه صنايع دستي در پارک بانوان استان قزوين برگزار شد . حميد رضا قاسمي افزود: در اين نمايشگاه انواع رشته هاي صنايع دستي شامل معرق،منبت،سفال، رودوزي هاي سنتي، مشبک، سرمه دوزي،زيور آلات سنتي در معرض ديد بانوان استان قرار گر... ادامه »
31
سنگ‌هاي موزه هفت تنان سر و سامان مي‌گيرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، بنابراين گزارش دراين پروژه انواع سنگ‌هاي ارزشمند تاريخي شامل سنگ قبور ، پايه ستون ، سنگ‌هاي يادمان ، سنگ‌هاي نقش دار ، سنگ‌هاي کتيبه دار و سنگ‌هاي ارزشمندي که قابل مطالعه و نمايش در بزرگترين موزه سنگ استان هستند شناسايي و مورد مطالعه قرار مي گيرند . همچنين نحوه چيدمان سنگ ها درموزه توسط کارشناسان مورد بررسي قرار مي گيرد... ادامه »
31
کمک مالي روسيه براي بازسازي زيارتگاه‌هاي ارتدوکس کوزوو
چکیده: به گزارش ميراث آريا(Chtn)،‌ دفتر نخست وزيري روسيه اعلام کرد، طي يک برنامه مالي دوساله، مبلغي معادل دو ميليون دلار را براي بازسازي زيارتگاه‌هاي ارتدوکس کوزوو به يونسکو اهدا مي‌کند. براساس اين حکم که در وب سايت رسمي دولت روسيه قرار گرفته، مبلغ يک ميليون دلارتا پايان سال 2010 به يونسکو اهدا و يک ميليون باقي مانده نيز در سال آتي به اين سازمان داده خ... ادامه »
31
تعداد اتوبوس‌هاي تهران کاهش يافته است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) حمل و نقل به عنوان دغدغه مشترک شهروندان و مديريت شهري است که به جاي گسترش ناوگان اتوبوسراني شاهد کوچک شدن اين ناوگان هستيم. معاون شهردار تهران در اين باره گفت: کاهش تعداد اتوبوس‌هاي شهري به حدي است که تعداد اتوبوس‌هاي تهران از 8 هزار دستگاه در دو سه سال گذشته به 6 هزار دستگاه در حال حاضر کاهش پيدا کرده است. تشکري ها... ادامه »
31
سهميه بنزين تابستان امشب در کارت‌هاي سوخت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) علاوه بر خودروهاي سواري شخصي،‌ سهميه بنزين يارانه‌اي ماهانه خودروهاي عمومي از جمله تاکسي‌ها و وانت بارها هم شارژ مي شود و دارندگان خودروهاي سواري شخصي مي‌توانند بعد از اتمام سهميه بنزين يارانه اي سه ماه تابستان، ‌با کارت هوشمند سوخت خود تا 1500 ليتر نيز بنزين را هر ليتر 4 هزار ريال به صورت هر ماه 500 ليتر خريداري کنند. ... ادامه »
31
بازديد از برج ميلاد بالاخره عمومي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) ثبت‌نام تلفني و حضوري از مجموعه برج ميلاد آغاز شده و شهروندان مي‌توانند با شماره تلفن گوياي 8585 براي بازديد از برج ميلاد اقدام کنند. بازديد در روزهاي يکشنبه، سه‌شنبه و پنج‌شنبه انجام مي‌شود و شهروندان از سکوي ديد باز و گنبد آسمان برج ميلاد بازديد مي‌کنند. بازديد عمومي از برج ميلاد يکي از مصوبات شوراي اسلامي شهر ته... ادامه »
31
نمايش تاريخ يکصد سال گذشته صنايع‌دستي در سعدآباد
چکیده: عليرضا مقيمي در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: مجموعه فرهنگي، تاريخي سعدآباد به دنبال نمايش تاريخ معاصر کشورمان در بخش‌هاي مختلف است. وي ادامه داد: بر همين اساس صنايع‌دستي و شيوه‌هاي توجه به آن در يکصد سال اخير در ساختمان موزه ميرعماد سابق مورد توجه قرار گرفت. مدير اين مجموعه فرهنگي و تاريخي تأکيد کرد: آثار ب... ادامه »
31
اتراق مرمتگران در خانه قجري باقري
چکیده: مديرپايگاه ميراث فرهنگي استان گلستان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)با بيان اين مطلب افزود: درحال حاضر مرمت خانه باقري برعهده صندوق حفظ، احيا است و در سال جاري به سازمان ميراث فرهنگي استان گلستان واگذار خواهد شد. حميد عمراني رکاوندي با بيان اينکه در حال حاضر رطوبت زدايي اتاق‌ها انجام شده است، افزود: ‌تعويض سرشيب‌هاي پوسيده سقف شيرواني اين خانه به ش... ادامه »
31
سوختن زباله‌ها، فضاي کهريزک را بيش از پيش آلوده مي‌کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) بيش از ده ميليون تن از گاز متان در لايه هاي زباله جمع شده اند و تابستانها آتش مي گيرند و کاميون‌هاي حمل زباله، گرد و خاک و شرايط غير بهداشتي را براي کهريزکيان به ارمغان مي آورد. مشکل اصلي، در کهريزک زباله هايي است که زمين و هوا و آب را آلوده کرده‌اند و براي ساکنان اين منطقه به غير از بيماري چيزي به ارمغان نمي‌آورد. ا... ادامه »
31
مصرف سيگار در دانشگاههاي کشور ممنوع شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)دبير شوراي مرکزي انضباطي دانشجويان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با اشاره به جزئيات شيوه نامه جديد اجرايي انضباطي دانشجويان از ممنوعيت مصرف سيگار و مواد دخاني در محيط دانشگاهها و اجراي تنبهيات در اين حوزه خبر داد. در صورت ارتکاب دانشجويان به اين تخلف در مرحله اول بندهاي 2 تا 5 شيوه نامه اجرايي که از اخطار شفاهي تا د... ادامه »
31
فيلم مستند آموزشي کاشي هفت رنگ فارس ساخته شد
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان فارس در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: ساخت اين فيلم از پاييز سال گذشته آغاز شد. حبيب شهبازي افزود: اين مستند آموزشي به مدت 45 دقيقه در يکي از کارگاه‌هاي کاشي هفت رنگ سنتي در شهر شيراز فيلمبرداري شده است. وي با اشاره به اينکه اين فيلم از سوي معاونت صنايع‌دستي استان فارس و با همکاري هنرمندان اين رشته تو... ادامه »
31
برگزاري يادمان نودمين سالگرد عروج آقانورالدين عراقي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) محمد حسين فراهاني؛ مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي ضمن اعلام اين خبر افزود:ارگان‌هاي ذيربط از جمله اداره کل ميراث فرهنگي استان مرکزي در راستاي برگزاري يادمان آقا نورالدين عراقي تلاش‌هاي زيادي را انجام دادند تا بتوان به بهترين شکل در راستاي معرفي اين شخصيت معنوي اقدام کرد. وي افزود: استان مرکزي از د... ادامه »
31
کتابخانه مرکز اسناد ميراث فارس پاسخگوي نياز پژوهشگران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، مدير کل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري فارس گفت : اين مرکز روزانه پذيراي تعداد زيادي دانشجو، دانش آموز ،‌پژوهشگر و محقق است . محمدرضا بذرگر با اشاره به اينکه مجموعه کتابخانه و مرکز اسناد ميراث فرهنگي فارس متجاوز از 10هزارجلد کتاب و نشريه و بيش از 2500 گزارش و 3 هزار شيت نقشه و... را در آرشيو خود دارد ، گفت : اين م... ادامه »
31
46 رشته صنايع دستي در گلستان فعال است
چکیده: مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: 80 رشته صنايع دستي در اين استان شناسايي شده است . فريدون فعالي افزود: 46 رشته فعال و 23 رشته منسوخ شده دراين استان وجود دارد که در سال گذشته 4 رشته احيا شده است. مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان گلستان همچنين از ايجاد موزه صناي... ادامه »
31
شمشيرهاي ژاپني موزه گوام به سرقت رفت
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌‌سه شمشير باستاني متعلق به سامورايي‌هاي ژاپني که قدمت يکي از آنها 559 سال گزارش شده است روز گذشته از موزه گوام به سرقت رفت. به گفته سخنگوي مرکز پليس گوام،‌ اين سرقت با ورود دزد يا دزدان به موزه از بخش غربي و شکستن شيشيه محافظ شمشيرها صورت گرفته است. به گزارش پليس احتمال همدست بودن کارکنان موزه با سارقان به دليل نحوه... ادامه »
صفحه 1 از 78ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها