دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه خرداد 1390)

31
تغيير در ساختار ميراث‌فرهنگي بي‌توجهي به فعاليت‌هاي کارشناسانه است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، ادغام يا الحاق سازمان ميراث‌فرهنگي با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي يا هر گونه تغيير ديگري در ساختار فعلي اين سازمان را بي توجهي به کار کارشناسانه و کارهاي منطبق بر پژوهش دانست و اقدامي براين اساس را موجبات افول فعاليت‌هاي سازمان اعلام کرد. «تراب محمدي» افزود: ت... ادامه »
31
مکزيک به دنبال بازارهاي گردشگري جديد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، وزارت گردشگري مکزيک اميدوار است با راه اندازي مسيرهاي پروازي جديد به کشورهاي اروپايي و به ويژه آمريکاي لاتين، نياز خود را از گردشگران همسايه شمالي کاهش دهد. براساس گزارش‌هاي وزارت گردشگري مکزيک، خطوط هوايي جديدي همچون «ويرجين آتلانتيک»،‌ »ايرومکزيکو»، «خط هوايي اسپانيا»، «اير اروپا»،‌ »خط هوايي TAMبرزيل» و چند شرکت د... ادامه »
31
نمايش بيوگرافي هنرمندان در موزه‌ جهان‌نما
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،«هنگامه کريمي» افزود: اين اقدام در راستاي آشنايي بيشتر علاقه‌مندان و مراجعان با هنرمندان کشورمان صورت گرفته و اطلاعاتي نظير زندگي‌نامه، فعاليت‌هاي هنري و سبک آثار هنرمندان را شامل مي‌شود. «کريمي» با اشاره به اين‌که آثار نفيس و متنوعي از تمدن‌هاي چند هزار ساله با اختلاف سني بسيار تا هنر‌هاي مدرن در موزه جهان‌نما در معر... ادامه »
31
اتمام عمليات اجرايي مسجد جامع قروه ابهر
چکیده: معاون ميراث‏فرهنگي استان زنجان در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: تهيه و نصب ورودي چوبي متناسب با معماري بنا و حذف درب فلزي يکي از عمليات اجرايي در اين پروژه بوده است. «مهرداد عسگريان» با اشاره به اينکه کف‏سازي محوطه حياط و اصلاح بخشي از کف‏سازي اجرا شد، افزود: بازسازي و مرمت اساسي ديوارها و طاق تخت فضاي شبستان(بخش الحا... ادامه »
31
حضور هنرمندان بوشهري در نمايشگاه صنايع‌دستي مشهد
چکیده: معاون هنرهاي‌سنتي و صنايع‌دستي استان بوشهر در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با اعلام اين خبر افزود: دومين نمايشگاه سراسري بازرگاني صنايع‌دستي استان خراسان‌رضوي از دوم تا ششم تيرماه 90 همزمان با نخستين نمايشگاه بين‌المللي فرش دستباف در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي مشهد برگزار مي‌شود. «احمد دهاز» با اشاره به حضور هنرمندان و صنعتگران استان‌هاي مختلف... ادامه »
31
ميزباني خراسان رضوي از چهارمين کارگاه آموزشي مهر اصالت
چکیده: «ويدا توحدي» در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، ضمن اعلام اين خبر اظهار داشت: اين کارگاه آموزشي چهارم تيرماه با همراهي يکصد نفر از هنرمندان، کارشناسان، اتحاديه‌ها و صنعتگراني که موفق به دريافت نشان برتري و کيفيت شده‌اند، برگزار مي‌شود. او با اشاره به اينکه برگزاري اين کارگاه همزمان با نمايشگاه سراسري بازرگاني صنايع‌دستي خراسان رضوي صورت مي‌گ... ادامه »
31
شکوفايي گردشگري مصر در پاييز
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ اگرچه نا‌آرامي‌ها و خشونت‌هاي به وجود آمده در مصر، خساراتي بر صنعت گردشگري اين کشور در اوايل سال وارد کرد اما وزير گردشگري مصر همچنان با بازگشت روزهاي درخشان صنعت گردشگري اميدوار است. «منير فخري عبدالنور» گفت: با آغاز فصل جديد گردشگري در ماه سپتامبر، ‌روند ورود گردشگر به کشور به دوران پيش از بحران بازخواهد گشت. او... ادامه »
31
آغاز فعاليت کاوشگران براي دستيابي به حمام قجري محوطه لائوديسه
چکیده: مديرکل ميراث‏فرهنگي، صنايع‏دستي و گردشگري استان همدان در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: به همين دليل و نيز در راستاي حفاظت از معبد لائوديسه و قلعه يزدگرد عرصه و حريم محوطه اين معبد تعيين مي‏شود. «اسدالله بيات» با اشاره به کاوش‏هاي سال 84 در محوطه لائوديسه افزود: در گمانه‏زني‏هاي انجام شده کاوشگران با حمام قجري در سطح ز... ادامه »
31
مواد مخدر صنعتي به علت توليد در داخل کشور ارزان شده‌ است
چکیده: قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت و گو با ميراث آريا(chtn) با بيان اين مطلب افزود: دسترسي آسان و ارزان به مواد مخدر به‌خصوص شيشه و کراک واقعيت تلخ جامعه ماست. خرده فروشان مواد نيز بعد از دستگيري دوباره آزاد مي‌شوند و به تخلف و فروش مواد باز مي‌گردند. «طاها طاهري» با اشاره به توليد مواد مخدر صنعتي در داخل کشور اظهار داشت: متاسفانه در حال ... ادامه »
31
پيشرفت 30 درصدي مرمت بقعه شيخ زاهد گيلاني
چکیده: مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گيلان در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا (chtn)، اظهار داشت: تعيين حريم بقعه شيخ زاهد گيلاني از جمله بناهاي تاريخي شهرستان لاهيجان يکي از اقدامات انجام شده توسط اداره‌کل ميراث‌فرهنگي استان است. «اميد عزيزي» افزود: مرمت گنبد و کاشي اين بقعه از بهمن 89 آغاز شده و با اعتباري معادل 79 ميليون تومان توسط شرکت مشا... ادامه »
31
آغاز توزيع کارت ‌اتباع‌ مجاز افغان از ‌تيرماه
چکیده: «عيسي موسوي نسب» در گفت و گو با ميراث آريا(chtn) با اشاره به اينکه طرح آمايش هفت، همزمان با ثبت‌نام اينترنتي ‌اتباع غيرمجازافغاني انجام مي‌شود، گفت: بر اساس برنامه مقرر شده بود طرح آمايش هفت از 16 خرداد ماه در دو پايگاه شرق (گل تپه) و غرب تهران (تهرانسر) انجام شود اما با توجه به اينکه کارت‌ها درحال آماده شدن است از اول تيرماه، کارت‌هاي اتباع مجاز ت... ادامه »
31
توسعه گردشگري يونان با وجود بحران‌هاي داخلي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ طبق آمارهاي موجود، فعالان حوزره گردشگري يونان اعلام کردند به رغم افزايش اعتراض‌هاي خياباني به ويژه در شهر آتن، گردشگري يونان همچنان به ثبت فصل گردشگري باشکوه در تابستان اميدوار است. پيش‌بيني اميدوار کننده مقامات يوناني در جذب گردشگر، درحالي است که نرخ هتل‌هاي اين کشور با سرعتي بسيار زياد کاهش يافته به گونه‌اي که ظرفي... ادامه »
31
پل قديمي تکاب مرمت شد
چکیده: «وحيد احمدي» در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با اعلام اين خبر افزود: پل ساروق قديمي‌ترين پل شهرستان تکاب به شمار مي‌رود که به دليل رسوبي بودن خاک با گذشت زمان تخريب شده بود. او ادامه داد: در راستاي حفاظت از اين اثر تاريخي مرمت آن از دي‌ماه سال گذشته از سوي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان آذربايجان‌غربي آغاز شد. معاون حفظ، ا... ادامه »
31
اطلاعيه دفتر حقوقي سازمان ميراث فرهنگي درباره املاک خارج شده از ثبت ملي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، در ادامه اين اطلاعيه آمده است؛ بديهي است در صورت ممانعت ساير دستگاه‌هاي اجرايي از قبيل شهرداري‌ها، فرمانداري‌ها و غيره مسووليت آن بر عهده اين سازمان نيست. ثبت آثار تاريخي، فرهنگي در فهرست آثار ملي ايران از وظايف سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري بوده و با توجه به اينکه ثبت آثار تصميمي اداري محسوب مي‌‏شود، ديوا... ادامه »
31
بازگشت دردسرهاي آتشفشان شيلي به استراليا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، طبق گزارش‌هاي ارائه شده، شرکت هواپيمايي «کانتاس» يکي از بزرگترين خطوط هوايي استراليا، تمام پروازها به شهر سيدني را لغو کرده و هشدار داد، ابرهاي آتشفشاني مانع از پرواز هواپيماهاي اين شرکت به مبلورن شده است. علاوه بر آن، برنامه‌هاي پروازي به ديگر مناطق پرجاذبه استراليا و نيوزلند نيز متاثر از خاکسترهاي آتشفشاني لغو و برا... ادامه »
31
کشف فسيل انسان نخستين در اوکراين
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ اين اکتشاف که در غاري به نام «بوران-کايا» صورت گرفت نشانه‌هايي همچون استخوان و دندان‌هاي يک انسان، ‌ابزارآلات، زيورآلات ساخته شده از عاج فيل و بقايايي از چند حيوان را شامل مي‌شود. به گفته باستان‌شناسان روي اجزا و آثار برجاي مانده از اين فسيل 32 هزار ساله نشانه‌هاي از بريدگي ديده مي‌شد که نشان مي‌داد طبق يک سنت مذهبي ... ادامه »
31
سهم 20 ميليارد توماني صنايع‌دستي از بودجه سال 90 کشور
چکیده: «تهمينه دانيالي» در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، ضمن اعلام اين خبر سهم صنايع‌دستي از بودجه سال 89 را 500 ميليون تومان اعلام کرد. او ادامه داد: خوشبختانه امسال با تحول اساسي در بخش اختصاص بودجه به صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کشور روبرو هستيم. معاون صنايع‌دستي کشور سهم صنايع‌دستي از بودجه 90 را 20 ميليارد تومان دانست و اظهار داشت: نسبت به س... ادامه »
31
تدوين بانک اطلاعاتي صنايع‌دستي مازندران
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، «هادي ابراهيمي» در همايشي که به مناسبت هفته صنايع‌دستي در استان برگزار شد، با بيان اينکه صنايع‌دستي يکي از محورهاي توسعه استان است که بايد براي رفع موانع آن چاره‌انديشي شود، گفت: بايد بانک اطلاعاتي صنايع‌دستي در مازندران تدوين شود تا ضمن آسيب‌شناسي در حوزه صنايع‌دستي، زمينه مناسب براي ايجاد آثار شاخص صنايع‌دستي فراهم شود... ادامه »
31
تقاضاي فراوان کارمندان تهراني براي انتقال به شهرهاي ديگر
چکیده: مديرکل اداره توسعه منابع انساني و تحول اداري استانداري تهران در گفت و گو با ميراث آريا(chtn) با بيان خبر فوق گفت : هم اکنون با توجه به اينکه در فصل امتحانات دانش آموزان به سر مي‌بريم ادامه اجراي اين طرح به بعد از امتحانات موکول شده است. «افشين سفاهن» درباره استان‌هاي مورد تقاضاي کارمندان به عنوان مقصد افزود: بيشتر کارمندان، تقاضاي انتقال به استا... ادامه »
31
ادغام سازمان ميراث‏فرهنگي در وزارت ارشاد کارشناسي شده نيست
چکیده: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع‏دستي و گردشگري استان زنجان در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: ادغام اين سازمان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اقدامي غيرکارشناسي است و اين طرح نيز در گذشته با مخالفت روبرو شده است. «يحيي نقي‏زاده» محجوب افزود: احترام بسياري براي تمامي نمايندگان مجلس و افرادي که با حسن نيت قصد تصويب اين طرح را د... ادامه »
صفحه 1 از 42ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها