ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه خرداد 1391)

31
عدم افزايش نرخ خدمات اقامتي و دفاتر مسافرتي در تابستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «منوچهر جهانيان‌» با بيان اين مطلب در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر بيش از 280 هزار تخت در کشور وجود دارد و تا پايان سال جاري 100 هزار تخت به آن‌ها اضافه مي‌شود. وي همچنين از برون‌سپاري خدمات اقامتي در معاونت گردشگري خبر داد و گفت: با توجه به لزوم استفاده از ظرفيت‌‌هاي بخش خصوصي در حد امکان هر گونه اقدام که امکان برو... ادامه »
31
ورود 40 گروه از دفاتر خدمات مسافرتي خارجي به کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، معاون گردشگري کشور با اعلام اين خبر در جمع خبرنگاران گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون 12 گروه تخصصي گردشگري از دفاتر خدمات مسافرتي و رسانه‏هاي خارجي از کشورهاي مختلف وارد ايران شده‏اند و در حال حاضر نيز يک گروه کره‏اي در حال بازديد از ظرفيت‏هاي گردشگري کشورمان هستند. «منوچهر جهانيان» ديدگاه و برخورد شرکت‏کنندگان در اين ت... ادامه »
31
لزوم ترغيب گردشگران به صيانت از سايت‌هاي طبيعت‌گردي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «محمدعلي فياضي» با اعلام اين خبر در نشست معاونت گردشگري با خبرنگاران گفت: بر همين اساس در روز 13 تيرماه مصادف با روز دماوند، با شهرداري «رينه» به طور مشترک همايشي را براي ترغيب گردشگران به صيانت از طبيعت برگزار مي‌کنيم. وي از افزايش تعداد روستاهاي هدف گردشگري به هزار روستا خبر داد و گفت: در حال حاضر شاخص‌هايي براي 120... ادامه »
31
تقدير معاونت گردشگري کشور از اصحاب رسانه
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، دکتر «منوچهر جهانيان»، معاون گردشگري کشور، پيش از ظهر امروز با حضور در جمع رسانه‏هاي مکتوب، شنيداري و ديداري داخلي به تشريح عملکرد اين معاونت پرداخت. در اين نشست همچنين مديران کل در حوزه‏هاي مختلف اکوتوريسم، اقامتي و پذيرايي، بازاريابي و تبليغات، آموزش و پژوهشکده گردشگري به ارائه گزارش پرداختند. يادآور مي‏شود، در اي... ادامه »
31
افتتاح نمايشگاهي از نام حضرت علي(ع) در کاخ گلستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «اکرم هادي» صاحب اين آثار تاکنون 1150 طرح متفاوت از نام حضرت علي(ع) ارائه کرده که از اين تعداد حدود 60 تابلو در کاخ گلستان به نمايش درآمده است. اين هنرمند در گفت‌وگو با خبرنگار ميراث آريا خاطرنشان کرد:‌ پيش از اين برخي از آثار در فرهنگسراي بهمن و خانه هنرمندان به نمايش درآمده بود و 35 اثر براي نخستين‌بار در اين نمايشگ... ادامه »
31
شهرهاي آسيايي در ميان برترين مقصد‌هاي گردشگري جهان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn) و به نقل از شينهوا، بر اساس گزارش موسسه «مسترکارد ايندکس»؛ شهرهاي توکيو، بانکوک، تايپه و سنگاپور رده‌هاي مختلفي از 20 مقصد برتر صنعت گردشگري جهان را اشغال کرده‌اند. شهر توکيو با خروج از بحران زلزله و سونامي سال گذشته، رتبه سوم را در رده‌بندي برترين‌ مقصدهاي گردشگري جهان به دست آورد. علاوه بر آن شهر تايپه با 15 درصد ... ادامه »
31
تدوين طرح جامع مديريت و توسعه گردشگري مذهبي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «علي رحيم‌پور» در نشست معاونت گردشگري با اصحاب رسانه از ارتباط پژوهشکده گردشگري با معاونت‌هاي سرمايه‌گذاري و گردشگري خبر داد و گفت:‌ تاکنون در اين حوزه‌ها پژوهش‌هاي زيادي به عمل آمده است و تصميم داريم برنامه‌هاي اجرايي کشور را با استفاده از اين پژوهش‌ها بر اساس روند علمي دنبال کنيم. وي يکي از فعاليت‌هاي پژوهشگاه را مش... ادامه »
31
ساخت نقشه ايران با تلفيق چند رشته صنايع دستي
چکیده: «مجيد زماني» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب افزود: طراحي اين نقشه با بهره‌گيري‌ از هنرهاي بومي ايران‌ و محوريت ‌پيام هويت خليج هميشه فارس انجام شده است. وي با اشاره به تلفيق هنرهاي‌ چوبي مانند معرق، منبت، مشبک، خاتم‌کاري و گره‌چيني ادامه داد: گردآوري متخصصان رشته‌هاي ياد شده براي اجراي طرح، زمان‌برترين بخش کار را تشکيل مي‌دهد. ... ادامه »
31
خودنمايي سفال‌کتيبه‌ها بر ديوار ادارات دولتي و غيردولتي
چکیده: «اميرحسين لشگري» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب اضافه کرد: 6 سال است که به صورت حرفه‌اي در اين رشته فعاليت دارم. وي با اشاره به حضور در نمايشگاه‌هاي داخلي گفت: تاکنون نمايشگاه‌هاي خصوصي زيادي از آثار خود برپا کرده و با استقبال و سفارشات زيادي از سوي مديران دولتي و غيردولتي مواجه شده‌ام. اين هنرمند خلاق که آثاري با مضمون تاري... ادامه »
31
برگزاري دوره‌هاي گردشگري در تمام سراهاي محله تهران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «رسول عسگري» با بيان اين مطلب 23 دانشگاه علمي ـ کاربردي را زيرمجموعه معاونت گردشگري خواند و بيان کرد: در حال حاضر در تمام اين دانشگاه‌ها گردشگري تدريس مي‌شود و اين دانشگاه‌ها تحت نظارت معاونت گردشگري کشور به فعاليت خود ادامه مي‌دهند. وي با اشاره به لزوم گذراندن دوره‌هاي تخصصي براي فعاليت در حوزه‌هاي دفاتر خدمات مسافرت... ادامه »
31
اموال تاريخي استان زنجان ساماندهي مي‌شود
چکیده: «مهرداد عسگريان» در اين باره به ميراث آريا (chtn) گفت: در اين طرح که اجراي آن از چندي پيش آغاز شده است، اموال تاريخي استان از سوي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري زنجان شناسايي شده و مشخصات آن در قالب شناسنامه‌هاي عمومي يا تخصصي ثبت مي‌شود. وي خاطرنشان کرد: البته اين طرح به منظور قراردادن مشخصات اموال تاريخي استان در سامانه جام (سام... ادامه »
31
‌‌از هنرمندان صنايع دستي کهگيلويه و بويراحمد تجليل شد
چکیده: «عليرضا ايزدي» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب اظهار داشت: اين مراسم با حضور استاندار، هنرمندان صنايع دستي، مسوولان اين اداره ‌کل و سرپرستان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان‌هاي استان برگزار شد. وي با اشاره به افتتاح اين نمايشگاه در 20 خردادماه اضافه کرد: انواع صنايع دستي استان از جمله، گليم، جاجيم، سفال، معرق و مشبک‌ک... ادامه »
31
افتتاح سامانه صدور مجوز بند «ب» در هفته آينده
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، مرتضي شريفي هدف از اين اقدام را تسهيل عرضه خدمات گردشگري خواند و گفت: با راه‌اندازي سامانه درخواست و صدور مجوز بند «ب» براي دفاتر خدمات مسافرتي کشور امکان دريافت آن از طريق دفاتر پيشخوان دولت و يا حتي در منزل فراهم خواهد بود. وي همچنين درباره استانداردسازي مراکز گردشگري اظهار داشت: تاکنون استانداردسازي مراکز خدمات گرد... ادامه »
31
مرمت پل ساساني رودخانه دز
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خوزستان، «پرويز ‌پورفرخي» گفت: مرمت پل ساساني با توجه به توانمندي‌هاي گردشگري شهرستان دزفول و ارزش تاريخي اين پل که قدمت آن به بيش از ۱۷۰۰ سال مي‌رسد، از ابتداي امسال در دستور کار اين اداره کل قرار گرفته و در حال انجام است. مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع... ادامه »
31
توسعه گردشگري دريايي در کشورهاي حاشيه درياي خزر
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «لادن تهراني» با بيان اين مطلب از ارسال اطلاعات بنادر استان‌هاي شمالي کشور با هدف توسعه گردشگري دريايي در اين استان‌ها با همکاري ساير کشورها خبر داد و گفت: با توجه به لزوم همکاري کشورهاي مختلف در توسعه گردشگري دريايي 5 کشور درياي خزر، اطلاعات و ظرفيت‌هاي اين کشورها از سوي سازمان جهاني جهانگردي دريافت شده و در حال حاضر در ... ادامه »
31
کشف کاخ‌هاي 3هزار ساله در چين
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از شينهوا، اين دو کاخ متعلق به دو سلسله حکومتي شانگ و ژو بوده و قدمت آن به 3000 سال پيش مي‌رسد. «ژانگ کينگ» محقق موسسه باستان‌شناسي چنگدو چين گفت: ما به راحتي مي‌توانيم با عمليات اکتشافي موجود، اطلاعات جامعي از کاخ هاي تخريب شده در ناحيه جيشنا به دست آوريم. ناحيه باستاني جيشنا يکي از مناطق تحت کاوش است که ا... ادامه »
31
ايجاد کارگروه unwto در معاونت گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «منوچهر جهانيان» با بيان اين خبر در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: در جلسه‌اي که با دبيرکل سازمان جهاني جهانگردي داشتيم، مقرر شد اين سازمان در کنار همکاري با ايران در جذب گردشگر، براي ايجاد کارگروهي مشترک نيز ما را همراهي کند. وي همچنين درباره برگزاري کارگاه‌هايي با حضور معاون اجرايي دبيرکل و مدير منطقه آسيا در سازمان جه... ادامه »
31
سفر به ماه با 100 ميليون پوند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn) و به نقل از ديلي ميل، به گفته بنيان‌گذار و رئيس اجرايي شرکت فضايي «آيل آو من» انگلستان، اين سفر 500 هزار مايلي از اوايل سال 2015 آغاز مي‌شود و اين شرکت از هم‌اکنون آماده فروش بليت‌هاي آن است. «آرت دولا» يادآور شد: دو ايستگاه پرتاب فضا‌پيما براي عمليات گردش فضايي آماده شده‌اند و تنها افرادي مي‌توانند از فرصت مسافرت به م... ادامه »
31
تجهيز مدارس يزد براي اسکان مسافران تابستاني
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، «عزيزالله سيفي» گفت: با آغاز سفرهاي تابستاني، همچون سال‌هاي گذشته مدارس يزد از ابتداي تيرماه تا پايان تابستان آمادگي اسکان و پذيرايي از مسافران را دارند و در اين زمينه تمهيدات ويژه‌اي براي اسکان در مدارس در نظر گرفته شده است. وي با بيان اين که شهرستان يزد داراي جاذبه‌هاي متعدد تاريخي است، افزود: از يزد به عنوان نخستين... ادامه »
31
نگاه اميدوار گردشگري يونان به نتايج انتخابات
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn) و به نقل از رويترز، نتايج انتخابات يونان که با کاهش 20 درصدي قيمت هتل‌ها همراه بود، بار ديگر تورگردانان را به اعزام گردشگر به اين منطقه تشويق کرد و مانع از تداوم رکود کابوس‌وار گردشگري يونان در فصل گردشگري 2012 شد. اما گردشگران آلماني و بريتانيايي همچنان از مسافرت به اين کشور سر باز مي‌زنند و در اين بين آلماني‌ها بيشتر... ادامه »
صفحه 1 از 77ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...