شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه تیر 1386)

30
چکیده: "سيد جلال‌الدين بصام"، مديرعامل شرکت سهامي فرش ايران در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، گفت: اين فرش قرار بود چهارشنبه هفته گذشته رونمايي شود که به‌دليل شرايط جوي نامناسب قرار است در دهه اول مرداد اين اقدام صورت گيرد. وي مشکلاتي از قبيل شراي جوي نامناسب و ناهماهنگي حمل‌ونقل را از ديگر عوامل به تعويق افتادن اين برنامه ذکر کرد و خاطرنشان کرد: اميدواريم... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در اين نمايشگاه که به همت سيروس رزقي(منبت‌کار) در خانه گردشگري بر پا شده آثاري از هنرهاي منبت کار، مجسمه‌هاي مختلف، (چوب، برنز) معرق‌کاري، انگشترهاي زينتي، سنگ‌هاي قيمتي و نيمه‌قيمتي و يکسري اشياء قديمي که در طي 22 سال تهيه شده در معرض ديد علاقه‌مندان قرار گرفته است. "محمد عبدلي" معاون صنايع‌دستي سازمان ميراث فرهنگي، ص... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، محمت کايا، رايزن فرهنگي و توريستي سفارت در ايران، ضمن اعلام اين خبر گفت: بيشترين گردشگران دو شهر قونيه و مشهد، مذهبي هستند که عاملي براي خواهر خواندگي و گسترش روابط اين دو شهر شد. وي، با اشاره به برقراري پرواز مستقيم قونيه مشهد تاکيد کرد: 12 تا 14 آگوست سال جاري، مسئولين آژانس‌هاي گردشگري اين دو شهر گردهم مي‌آيند و اي... ادامه »
30
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي اصفهان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (CHTN) گفت: براي ايجاد جذابيت بيشتر و تغييري در روند و نحوه نمايشگاهها، اين معاونت با شيوه جديدتري نمايشگاه سراسري صنايع‌دستي را برپا مي‌کند. "احمد اديب" افزود: اين نمايشگاه در سه بخش فروشگاهي، معرفي دستاوردهاي استان و برنامه آموزشي و همايشي برگزار مي‌شود. وي ادامه داد: در ن... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "احمدرضا قاسمي" فرمانده يگان حفاظت اداره ميراث فرهنگي کاشان با بيان اين مطلب گفت: نيروهاي يگان حفاظت ضمن حفاظت از آثار شناسايي شده به‌منظور گسترش چتر حفاظتي بر کليه آثار تاريخي و فرهنگي در طرح شناسايي آثار نيز مشارکت فعال دارند. وي افزود: با اجراي اين طرح 128 اثر در شهرستان کاشان توسط پايگاه‌هاي حفاظتي اين شهرستان و 50... ادامه »
30
چکیده: "علي پدرامي" هنرمنذ پيکره‌تراش مشهدي با بيان اينکه حدود 20 سال است در اين زمينه فعاليت مي‌کند، به‌ ميراث آريا(CHTN)، گفت: با وجود سابقه چند هزار ساله پيکر تراشي روي چوب تنها تعداد اندکي از هنرمندان مشهدي در اين هنر فعال هستند. وي با اشاره به اينکه ثبت آثار هنري جهت پيشگيري از کپي کردن آنها بايد مورد توجه مسئولان قرار گيرد، تصريح کرد: امروزه مسأل... ادامه »
30
چکیده: همزمان با شروع دوره جديد فصل صيد و صيادي در جزيره قشم نوروز صياد آغاز مي‌شود و مردمان اين مناطق اين روز را جشن مي‌گيرند. به گزارش ميراث آريا(chtn)،در اين روز هيچ‌يک از روستاييان براي صيد به دريا نمي‌روند،ماهي يا آبزي ديگري به عنوان غذا مصرف نمي‌کنند. آنان اعتقاد دارند در نوروز صياد همه ماهي‌ها در دريا آزادند تا نسل خود را افزايش دهند . براساس... ادامه »
30
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي کرمان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn)‌ گفت: معاونت راي واگذاري اين مهم ميان 5 شرکت تعاوني صنايع‌دستي که از آن مجوز داشتند مناقصه‌اي برگزارکرد که سرانجام شرکت "کياهنر"‌ به عنوان شرکت منتخب براي اجرايي کردن مباحث آموزش صنايع‌دستي استان، انتخاب شد. "محمد رضا حساني" افزود: اين شرکت متعهد شده‌است که سالانه 18 رشته... ادامه »
30
چکیده: "علي وحدتي" در گفتگو با ميراث آريا(CHTN)، با بيان اين مطلب گفت: با ورود اجناسي که بيشتر به کاردستي شبيه هستند و يا اجناس خارجي مقايسه کرده‌ايم. وي با بيان اينکه در نمايشگاه اول مرداد 150 غرفه فعاليت دارند که 20 غرفه آن مربوط به استان همدان است خاطرنشان کرد: گيوه يا آجيده‌دوزي که در حال منسوخ شدن بود با همت استادکاران قديمي احياء شده و طرفداران ب... ادامه »
30
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، داتوک ين، قائم مقام وزارت اقتصاد و دارايي مالزي با اشاره به اينکه طرح آشپزخانه مالزي با اشاره به اينکه طرح آشپزخانه مالزي با هدف افزايش آگاهي و شناخت مردم جهان از غذاهاي اين کشور ارائه شده افزود: آنها سعي دارند مردم را به استفاده از توليدات گشاورزي داخلي و ترغيب کنند و فرهنگ استفاده از اين محصولات به ويژه ادويه‌هاي مالزيا... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا( CHTN) ، رئيس اداره زيبا سازي شهرداري منطقه چهار با بيان اين مطلب گفت:‌ اين المان در ضلع جنوب به شمال اتوبان امام علي (ع) تقاطع پل شهيد بابايي به بهره برداري خواهد رسيد . حسيني افزود: اين المان اثر "داريوش مختاري" هنرمند مجسمه ساز ايراني است که در سمپوزيوم بين المللي مجسمه سازي پارک چيتگر از طرف هيأت داوران جهت نصب در اتوبان ... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا( CHTN)، "نرگس عظيمي" سوزندوز کرجي که اين روتختي را در ابعاد 2 متر و 20 سانتي‌متر طول و يک متر و 80 سانتي‌متر عرض به توليد رسانده‌است، با بيان اينکه از سال 74 تا کنون در اين رشته هنري فعاليت مي‌کند، گفت: تا کنون در 30 نمايشگاه داخلي و 2 نمايشگاه بين‌المللي شرکت داشته‌ام که اغلب توليدات سوزندوزي شده‌ام مورد استقبال افراد بازديدکنن... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين فستيوال که شامل فعاليت‌هاي متنوع فرهنگي و تفريحي است فرصتي بزرگ برلي افزايش سطح گردشگري عربستان خواهد بود که به عربستاني‌ها اين فرصت را مي‌دهد با استفاده از مشخصه‌هاي فرهنگي خود و پايه‌هاي اسلامي آن که در غالب فعاليت‌هاي متنوع فرهنگي، ورزشي و هنري برگزار مي‌شود از اوقات فراغت خود لذت ببرند. يوسف المزيني مدير کميته... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) در اين جلسه با توجه به تعداد زياد رودخانه‌هاي خروشان، درياچه‌ها و منابع طبيعي استان از سوي دبير هيات قايقراني و ورزش‌هاي آبي استان کردستان پيشنهاد ايجاد نخستين پيست بين‌المللي قايقراني در اراضي پايين دست سد قشلاق در 5 کيلومتري محور سنندج –ديواندره ارايه شد . بنابراين گزارش نزديکي به فرودگاه، وجود اراضي نسبتا مسطح در کنا... ادامه »
30
چکیده: "خسرو شهرودي" مدير عامل دفتر خدمات مسافرتي بزرگان گشت به ميراث آريا(chtn) گفت: علاوه بر اين موضوع بايد در شرايط اعطا مجوز بازنگري شود و مجوز دفاتر خدمات مسافرتي به کساني داده شود که صاحب ملک باشند تا از اين طريق از هرگونه سوء استفاده از مشتريان آژانس جلوگيري شود. وي با بيان بايد يک مرجع يکپارچه براي صدور مجوزهاي الف و ب وجود داشته باشد، متذکر ش... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) "حسن زياري" با اشاره به مشکل موجود براي تهيه لکوموتيو در کشور گفت: از متخصصان، دانشگاهيان و صنعت‌گران دعوت مي‌کنم که در کميته کارشناسي که در جهت بومي‌کردن علم ساخت لکوموتيو در کشور در کميه کارشناسي که به همين منظور ايجادشده است، راه‌آهن را ياري دهند. وي تصريح کرد: از 600 لکوموتيو ، در حال حاضر 350 دستگاه فعال است و ... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) وزير راه و ترابري در مراسم توديع مدير عامل سابق و معارفه مدير عامل راه آهن با بيان اين گفت: اجراي کارهاي بنيادي همچون ايجاد دانشکده راه آهن در دانشگاه علم و صنعت و مراکز پژوهشي و گروه‌هاي علمي دستاوردهاي فراواني داشته است که ارتقاي سطح دانش مديريت در راه آهن يکي از دستاوردهاي آن بوده است. "محمد رحمتي " افزود: خوشبختان... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، هدف از برپايي "جشنواره، اتحاد، توسعه و دوستي"،‌ تقويت گردشگري دريايي و ميراث جذاب منطقه براي دعوت از گردشگران خارجي و سرمايه‌گذاران ويتنام است. اين جشنواره برنامه‌هاي سرگرم‌کننده، رقابت‌هاي ورزش، نمايشگاه‌ها و تورهاي گردشگري را در بردارد. بنابراين در 18 آگوست(27 مرداد) برنامه‌هاي اجراي موسيقي ويژه‌اي در شهر فان‌رانگ‌تا... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، نمايش اين گنجينه در 150 سال اخير در بريتانيا بي‌نظير بوده است و يکي از تماشايي‌ترين يافته‌ها از امپراتوري واينکينگ است. در ميان اين آثار ارزشمند 600 سکه منحصربه‌فرد از سمرقند، آسياي مرکزي، افغانستان و روسيه به چشم مي‌خورد. جاناتان ويليامز يکي از کارشناسان موزه بريتانيا گفت، وقتي به اين آثار چشم مي‌دوزيم گويا جهان را در... ادامه »
30
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) مدير عامل سابق راه آهن جمهوري اسلامي ايران در مراسم توديع خود و معارفه مديرعامل جديد گفت: کمبود لکوموتيو از مشکلات اصلي راه‌آهن است و هفته گذشته تلکس نهايي خريد 200 دستگاه لکوموتيو با وجود تحريم برخي کشور‌ها مخابره شد که 27 ماه ديگر وارد مي‌شود. "محمد سعيدنژاد" در مراسم توديع خود گفت: سال 80 که راه‌آهن را از مهندس رحم... ادامه »
صفحه 1 از 71ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری