جمعه 24 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه تیر 1387)

30
آموزش هنر حوله بافي سنتي در دفتر فيروزکوه و دماوند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران، سرپرست دفتر ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان‌هاي دماوند و فيروزکوه ضمن بيان اين مطلب افزود: با تلاش معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي سازمان استان‌هاي تهران و مسئولان دفتر دماوند و فيروزکوه کارگاه آموزشي هنر حوله‌بافي سنتي براي احيا اين ... ادامه »
30
تعيين عرصه تپه طويلان در استان همدان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از پژوهشکده باستان شناسي جواد باباپيري، سرپرست هيأت گمانه‌زني تپه طويلان سفلي گفت: به منظور تعيين عرصه و پيشنهاد حريم و ضوابط حريم در تپه طويلان سفلي در بخش مرکزي شهرستان اسدآباد عمليات نقشه‌برداري اين تپه آغاز شده است. به گفته باباپيري، عمليات بررسي و شناسايي محوطه مذکور در بهمن ماه سال 83 توسط دکتر محمدي فر ... ادامه »
30
پاکسازي 10 هزار متر مربع از محدوده باغ شاهزاده
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn )،محمد جهانبخش مسئول واحد طبيعت گردي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان کرمان، با اعلام ابن خبر گفت: در اين برنامه که با هدف احترام به طبيعت و بالابردن فرهنگ توجه به ارزش‌هاي زيست محيطي و طبيعت‌دوستي در بين گردشگران صورت گرفت مساحتي به وسعت 10 هزار متر مربع پاکسازي شد. وي ادامه داد: اين برنامه با همکاري ک... ادامه »
30
سومين نمايشگاه صنايع‌دستي استان‌ها در کرمانشاه برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)و به نقل از روابط عمومي معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان کرمانشاه، اين نمايشگاه از فردا در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي کرمانشاه واقع در پارک شاهد برگزار مي‌شود. نصرت‌الله سپهر معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي در اين رابطه گفت: ساعات بازديد از نمايشگاه صبح‌ها از ساعت 30/... ادامه »
30
برگزاري نشست کميته مشترک ايران و سوريه
چکیده: مجيد اسفنديار، سرپرست دفتر بازار يابي و تبليغات سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري در گفتگو با ميراث آريا chtn))، ضمن بيان اين مطلب افزود: در اين نشست در خصوص تفاهمات في‌مابين و مسائل مربوط به ورود گردشگران سوري به ايران و آژانس‌هاي مجري بحث و تبادل نظر مي‌شود. وي اضافه کرد: هيات سوري به سرپرستي معاون وزير گردشگري و 9 نفر از آژانس داران... ادامه »
30
بازگشايي مجدد موزه پيکاسو در فرانسه
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين موزه در شهر آنتيس در منطقه جنوبي فرانسه قرار داشته و در آن آثاري از اين نقاش معروف اسپانيايي تبار به نمايش درآمده است. يکي از مسئولان موزه هزينه ساخت و مرمت اين مکان را چهار ميليون يورو عنوان کرده و افزود: در حال حاضر سيستم‌هاي نويني در متناسب نگاه داشتن دماي محيطي موزه براي حفاظت بهتر از آثار موجود، نصب کرده‌ايم ... ادامه »
30
ممنوعيت از جشنواره‌هاي سنتي چين برداشته شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، با رسمي شدن جشنواره‌هاي سنتي چين، دولت اين کشور نيز با تصويب سه روز تعطيل جديد در تقويم رسمي چين سعي در پرشور کردن اين مراسم در ميان مردم کشور کرده است. مقدمات اين رفع ممنوعيت ماه گذشته با حضور چند هزار نفري بازديد کنندگان از مسابقات داراگون بوت چين که براي اولين بار پس از سال 1949، برگزار شده بود، ايجاد شد. جشنوار... ادامه »
30
السالوادور ميزبان کنفرانس گردشگري امريکاي لاتين
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، نزديک به هفده کشور از حوزه آمريکاي لاتين به همراه نمايندگاني از سازمان جهاني گردشگري (WTO) در اين اجلاس حضور پيدا کردند. روبن روچي، وزير گردشگري السالوادور گفت: اميدواريم چنين رويدادي جنبه‌اي عملي پيدا کرده و افقي جديد در ارتقا و توسعه فرهنگ صلح با استفاده از کارآفرينان جوان در صنعت گردشگري را به وجود آورد. وي افزو... ادامه »
30
شوراي نگهبان اساسنامه شرکت توسعه ايرانگردي و جهانگردي را تاييد کرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) عباسعلي کدخدايي روز يکشنبه در نشست هفتگي خود با خبرنگاران که همزمان با سالگرد تاسيس اين شورا برگزار مي‌شد، گزارشي از مصوبات دو هفته اخير آن را ارايه کرد. وي افزود: اساسنامه شرکت توسعه ايرانگردي و جهانگردي مصوب جلسه ‪۲۶‬ خردادماه جاري هيات وزيران در شوراي نگهبان مورد بحث و بررسي قرار گرفت که مغاير با موازين شرع مقدس و ... ادامه »
30
دماوند در ابعاد مختلف زندگي ايرانيان مؤثر است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) فريبرز دولت‌آبادي معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در مراسم ثبت ملي دماوند روند ثبت آثار طبيعي را در سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري تشريح کرد. دولت‌آبادي گفت: تبصره‌ي ماده‌ي 2 قانون تشکيل سازمان ميراث فرهنگي، مسؤولان را مکلف کرده تا با هدف بهره‌برداري از ميراث طبيعي نسبت به تدوين آيين‌نامه‌ي م... ادامه »
30
با تمامي ظرفيت از سرمايه‌گذاران خارجي حمايت مي‌کنيم
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از روابط عمومي معاونت سرمايه‌گذاري و طرح‌ها، مهدي جهانگيري در ديدار با سرمايه‌گذاران اوکرايني با بيان اين مطلب افزود: قانون تشويق سرمايه‌گذاري خارجي ايران از بهترين قوانين سرمايه‌گذاري در دنيا است. وي با بيان اينکه ايران داراي ظرفيت‌هاي گردشگري بالايي است، گفت: اين پتانسيل‌ها در آينده مي‌تواند کشور را به قطب ا... ادامه »
30
تاسيس شرکت سرمايه‌گذاري ريسک پذير در حوزه  ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري
چکیده: ناصر حبيبي در گفتگو با ميراث آريا (CHTN) با اشاره به برنامه‌هاي دفتر کارآفريني و اشتغال سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تصريح کرد: يکي از برنامه‌هاي اين دفتر توسعه جذب منابع اعم از مالي و غير مالي است. وي تصريح کرد: براي توسعه جذب منابع مالي برنامه‌هايي براي تشکيل بانک و موسسه‌هاي مالي در دست پيگيري است. وي تصريح کرد: يکي از اين برن... ادامه »
30
معرفي توانمندي‌هاي توريسم سلامت آذربايجان شرقي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، تراب محمدي در جلسه کميته گردشگري آذربايجان شرقي اعلام کرد: امروزه گردشگري در حوزه‌هاي تخصصي پيگيري مي شود که گردشگري سلامت يکي از آنها است و به طور قطع آذربايجان شرقي پتانسيل‌هاي بسياري در اين بخش دارد. رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي... ادامه »
30
تهيه طرح حفاظت اضطراري بقاياي آثار معماري قلعه زيويه
چکیده: مدير پايگاه پژوهشي قلعه باستاني زيويه با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: براي سال 87 برنامه‌هاي ويژه‌اي از سوي پايگاه پژوهشي قلعه تاريخي زيويه مورد بررسي قرار مي‌گيرد . حميد امان‌اللهي افزود: از مهمترين برنامه‌هاي اين پايگاه مي‌توان به گمانه‌زني به منظور تعيين محدوده عرصه، حريم، ضوابط حفاظتي، زيست‌محيطي و حريم منظري دژ؛ جمع‌آوري و را‌ه‌ان... ادامه »
30
تدوين آئين‌نامه نظارت واحد بر مجتمع‌هاي خدماتي، رفاهي بين راهي
چکیده: معاون دفتر نظارت و سرمايه‌گذاري سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي در گفتگو با ميراث آريا (CHTN) با بيان اين مطلب افزود: براي تهيه طرح نظارت بر مجتمع‌هاي خدماتي، رفاهي بين راهي با هماهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري برنامه‌ريزي شده است . محمد حسن پور تصريح کرد: در حال حاضر تمامي دستگاه‌هاي مسئول به شيوه خود بر مجتمع‌هاي خدماتي رفاه... ادامه »
30
انتظار حمايت مسئولان از صنايع دستي دور نيست
چکیده: هنرمند سوخته کاري روي چوب قم در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: نا آشنايي صنعتگران با نحوه تجارت الکترونيک در کنار نبود امکان چنين اقداماتي تا به امروز معضلات زيادي را پيش روي آن‌ها قرار داده است. حسين محمدي ادامه داد: اين در حالي است که دنيا نمي ايستد تا ما به آن‌ها برسيم بلکه با استفاده از فناوري روز در ايجاد بازار گسترده‌ تر ... ادامه »
30
اختصاص 40 درصد از ظرفيت ناوگان قطارهاي مسافري به مشهد مقدس
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) رئيس هيأت مديره و مديرعامل شرکت قطارهاي‌ مسافري رجاء در مراسم توديع و معارفه مدير رجاء در خراسان گفت: تقاضاي واقعي مردم براي سفر ريلي حداقل سه برابر امکانات فعلي ماست اما همين تقاضا در برخي فصول‌ ‌ديگر به 70 درصد ظرفيت ريلي هم نمي‌رسد. محمود جعفري افزود: کم هزينه‌ترين سفر در ايران سفر ريلي است بر همين اساس‌ ‌برنامه‌ريز... ادامه »
30
گشايش نمايشگاه پروانه‌ها در موزه تاريخ طبيعي لندن
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، بازديدکنندگان نمايشگاه فرصت آن را دارند تا تجربه زندگي پروانه‌اي را از زمان شکلگيري تا پرواز و مواجه شدن با خطرات مختلف حس کرده و حيات آنها را درک کنند. آلکس گافيکين، موسس نمايشگاه پروانه‌ها گفت: بيش از 50 گونه پروانه در اين مکان، از کشورهاي مختلف آفريقايي، آمريکايي و جنوب آسيا، گردهم جمع آمده‌اند. وي با اشاره به ع... ادامه »
30
بايد مفهوم مديريت بحران و حادثه را در گردشگري تعريف کرد
چکیده: علي شادلو، رييس هيات مديره شرکت ماه سرخ پرشيا و کارشناس ارشد و کارشناس امداد و نجات در گفت و گو با ميراث آريا(chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: هنوز خلا وجود اورژانس طبيعت‌گردي در صنعت گردشگري ايران احساس مي‌‌شود و هنوز سايت‌هاي پرتردد طبيعت‌گردي ما از کوچک‌ترين امکانات امدادي بي‌بهره‌اند. وي ادامه داد: به عنوان مثال پنج‌شنبه گذشته يک گروه 8 نفره ک... ادامه »
30
نمايشگاه کاريکاتور غزه و زن و مقاومت به دو استان ديگر مي رود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي موزه هنرهاي معاصر فلسطين وابسته به فرهنگستان هنر، اين موزه در ادامه سلسله نمايشگاه‌هاي‌دوره‌اي و استاني خود،‌ که به منظور فراهم آوردن فضا و فرصتي براي ديدن آثار هنري نمايشگاه‌ها و دوسالانه‌هاي ملي و بين المللي و تعامل هنرمندان استان‌ها، اين اقدام را عملي مي‌کند. بنا بر اين گزارش اين بار نمايشگا... ادامه »
صفحه 1 از 53ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها