ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه تیر 1388)

30
صنايع‌دستي در جشنواره سالانه نيروي انتظامي حاضر مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، مدير عامل موسسه ناجي هنر در هشتمين گفتمان هنرهاي سنتي و رسانه ضمن بيان اين مطلب افزود: زمينه‌هاي همکاري مشترک ميان اين دو بخش بسيار گسترده است. علي سلطاني تصريح کرد:‌ قبل از شروع هر گونه همکاري ميان طرفين نيازمند مشخص شدن زمينه‌هاي همکاري هستيم تا امکان برنامه ريزي صحيح و کار آمد فراهم شود. وي با اشاره به اينکه مهم ... ادامه »
30
بررسي درگز به عنوان نخستين پايتخت اشکانيان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)و به نقل از روابط عمومي پژوهشکده باستان شناسي سرپرست هيأت عمليات گمانه‌زني در محوطه تاريخي شهر تپه درگز با بيان اين مطلب افزود:احتمال دارد که اين محوطه اشکاني درواقع نخستين پايتخت اشکانيان باشد که در متون تاريخي به آن اشاراتي شده و در شرق ايران بهترين گزينه به شمار مي‌آيد. علي حسن‌آبادي درادامه خاطرنشان کرد:هر ضلع اين ش... ادامه »
30
صنايع دستي بزه هاي اجتماعي را کاهش مي دهد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي با حضور در هشتمين گفتمان هنرهاي سنتي و رسانه با بيان اين مطلب گفت: صنايع‌دستي تأثير بسزايي را در مسائل فرهنگي، اقتصادي، اجتماعي و سياسي دارد که شايد کمتر مورد توجه قرار گرفته است. حسين هاتفي فارمد در حضور معاون سينمايي ناجا و مدير عامل موسسه ناجي هنر تصريح کرد: نيروري انتظامي در سال‌هاي ا... ادامه »
30
مرمت مجموعه قاجاري حاج رئيس بوشهر
چکیده: مسئول پروژه طرح مرمت و احياي مجموعه حاج رئيس در گفتگو با ميراث آريا(chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود: اجراي طرح مرمت و احياي مجموعه حاج رئيس از 16ماه پيش آغاز شده و در صورت تأمين به موقع اعتبارات پيش بيني مي شود اين عمليات تا پايان سال جاري تکميل شود. بهروز مرباغي درادامه خاطرنشان کرد:درحال حاضر عمليات مرمت در و پنجره ها، اروسي‌ها و بخش هاي چوبي... ادامه »
30
منزل "متوسل" در کردستان خريداري و تملک شد
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:خريد اين ملک بر اساس مصوبات سفر دوم هيات دولت در سال 1388 انجام گرفت. علي فعله گري افزود: اين خانه با شماره ثبت 21252 متعلق به اواخر قاجاريه واقع در محله قديمي قطارچيان است که توسط اين سازمان تملک و خرديداري شد. وي با بيان اينکه منزل مسکوني "... ادامه »
30
نيوزلند خلأ آسيايي‌ها را با گردشگران استراليايي پرمي‌کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، رئيس سازمان گردشگري نيوزلند گفت: تجربه وقايع گذشته همچون بيماري سارس و حادثه يازدهم سپتامبر حاکي از اين واقعيت است که بايد شاهد کاهش گردشگران آسيايي به دليل شيوع آنفلوآنزاي خوکي باشيم. وي افزود: از زمان گزارش وجود اين ويروس در آسيا بسياري از پروازهاي مسافرتي به اين کشور لغو شده است با اين وجود سازمان‌ها و آژانس‌هاي گر... ادامه »
30
مناسب سازي 30 هزار نقطه در کشور براي استفاده معلولان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل وزارت رفاه و تامين اجتماعي، دکتر ابوالحسن فقيه تاکيد کرد: اين نقاط براي استفاده معلولان مناسب سازي شده است و گزارش انجام اين اقدام نيز وجود دارد. وي شناسايي و مناسب سازي اين نقاط را در سطح کشور اتفاقي بزرگ دانست و افزود: مناسب سازي در شهرهاي بزرگي مانند تهران آغاز شده و ... ادامه »
30
انجمن‌هاي اوليا و مربيان ايلام صاحب سفر کارت مي‌شوند
چکیده: زکيه کرمي،مسئول گردشگري داخلي و سفرکارت سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت: انجمن‌هاي اوليا و مربيان تمامي شهرستان هاي استان ايلام که متقاضي دريافت سفر کارت هستند مي توانند با ارائه درخواست خود صاحب سفر کارت شوند. وي افزود: تا کنون اسامي افراد متقاضي در انجمن هاي اوليا و مربيان برخي از ش... ادامه »
30
اتمام مرمت و ساماندهي "قبرستان هفتاد ملا" در زاهدان
چکیده: مصطفي عارف حقي،معان ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان سيستان و بلوچستان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:عمليات مرمتي در قبرستان هفتادملا از اسفندماه سال گذشته آغاز شده و به تازگي به پايان رسيده است. وي با بيان اينکه اين قبرستان متعلق به اوايل اسلام است،گفت: اين قبرها در غاري طبيعي بنا شدند و به همين علت از باد ... ادامه »
30
آموزش 120 نفر در رشته سوزن دوزي در کردستان
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين آموزش‌ها در دو شهرستان سنندج و بيجار برگزار شده است . فرهاد حامدي افزود : اين آموزش‌ها در اين مراکز توسط بخش خصوصي و با همکاري معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان برگزار ‌... ادامه »
30
مرمت و بازسازي موزه مردم شناسي "باکوچي" کاشان
چکیده: رئيس اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان کاشان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در حال حاضر ساخت فاز دوم اين موزه در دست اقدام است و اين فاز توسط اين اداره مرمت و بازسازي شد . محسن عبدالهي افزود: براي اين موزه تجهيزات کل نظير دکوراسيون ، سيستم‌هاي مکانيکال و الکتريکال ، نورپردازي و پرده نصب شده است و سالن کنفرانس نيز در محل ... ادامه »
30
بام‌سازي کاروانسراي گلشن در همدان
چکیده: سرپرست معاونت ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان همدان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در اين کاروانسرا اقداماتي مرمتي نظير بام سازي ، خاکبرداري ، سبک سازي پشت بام و عايق کاري صورت گرفته است . احمد ترابي افزود: همچنين مرمت بدنه‌هاي آجري قسمت‌هاي آسيب ديده نيز در اين کاروانسرا انجام شده است . وي با بيان اينک... ادامه »
30
برگزاري تورهاي ارزان قيمت در ايلام
چکیده: علي قاسم‌پور،معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:سه دفتر خدمات مسافرتي عضو شبکه تورهاي ارزان قيمت با برنامه ريزي هاي انجام شده براي ايام تابستان تورهاي ارزان قيمت برگزار مي‌کنند. وي افزود: در راستاي اجراي اين تورها براي دانشجويان دانشگاه پيام نور استان تور گردشگري داخلي ارزا... ادامه »
30
خرمدره ميزبان هنرهاي سنتي 7 استان شد
چکیده: شاپور سليمان پور،معاون هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان زنجان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:اين نمايشگاه از 23 تيرماه آغاز شده و اول مردادماه به کار خود نيز پايان خواهد داد. وي افزود:نمايشگاه صنايع دستي در پارک معلم روبروي کانون فرهنگي بانوان و کتابخانه عمومي شهرستان خرمدره برپا است. سليمان ... ادامه »
30
پيشي گرفتن رشد حقوق بازنشستگان از تورم
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از اداره کل روابط عمومي و امور بين الملل وزارت رفاه و تامين اجتماعي، در سال 87 رشد ميانگين حقوق بازنشستگان و وظيفه بگيران از سوي سازمان بازنشستگي کشوري 49.1 درصد اعلام شد که اين رقم بر اساس نرخ تورم سال 86 که 18.4 دهم درصد اعلام شده بود در نظر گرفته شده است.به اين ترتيب تفاوت نرخ رشد حقوق بازنشستگان با نرخ تورم مع... ادامه »
30
جايگاه ملت ايران رکن اصلي ميراث فرهنگي است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)رئيس جديد سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري در مراسمي که به مناسبت بزرگداشت مبعث پيامبر اکرم (ص)در سالن اجتماعات سازمان برگزار شده بود، گفت:ايرانيان در طول تاريخ همواره آزاديخواه بوده اند و پذيرش اسلام نيز يکي از نشانه‌هاي اين امر است. حميد بقايي در پاسخ به اين ادعا که ايرانيان به زور به اسلام گرويده اند، تصريح کر... ادامه »
30
30 استان کشور، مجري بيش از 250 رويداد گردشگري
چکیده: مجيداسفنديار ضمن اعلام اين خبر به ميراث‌آريا(chtn) گفت:سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري برگزاري 258 رويداد گردشگري را تا پايان سال 88 در دستور کار خود قرار داده است. سرپرست دفتر بازاريابي و تبليغات گردشگري خاطرنشان کرد: اين 258 رويداد همايش‌ها، جشنواره‌ها، نمايشگاه‌ها و روز و هفته‌هاي گردشگري را شامل مي‌شود که در طول سال و در 30 استان ک... ادامه »
30
معرفي جاذبه‌هاي ناشناخته‌ ايلام در تابستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين ستاد سعي دارد ضمن برنامه‌ريزي مناسب با توجه به شعار همگاني،همه مکاني و همه زماني کردن سفر در استان گردشگري و سفر را براي تمام فصول سال و سفر به تمامي نقاط ديدني و جاذبه هاي گردشگري استان توسعه دهد. همچنين ستاد تسهيلات سفرهاي تابستان 88 استان ايلام به معرفي جاذبه‌هاي گردشگري و خصوصا نقاط ناشناخته و کمتر شناخته شده ... ادامه »
30
رشد صد درصدي جمع آوري زکات درکشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) ، حسين نبي لو دبير ستاد زکات کميته امداد امام خميني دردومين اجلاس سراسري زکات و درجمع خبرنگاران با بيان اين مطلب که تمام کمک هاي تشويقي از سوي دولت به پروژه هاي عمراني ساخته شده توسط زکات هاي مردمي دردولت نهم انجام شده است تصريح کرد: تا قبل از سال 83 مسئولين درخصوص جمع آوري زکات هيچ اقدامي انجام نمي دادند اما باتشکيل ستاد... ادامه »
30
گورهاي لرستان مدفن نخستين آينه‌هاي ايرانيان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از ستاد خبري مجموعه تاريخي فرهنگي سعدآباد مدير اين مجموعه فرهنگي تاريخي در مورد تاريخچه آينه کاري با بيان اين مطلب افزود: براساس مدارک و اسناد موجود شاخص‌ترين آينه‌هاي باستاني از گورهاي لرستان يافت شده است. عشرت شايق درادامه خاطرنشان کرد: گويا براي نخستين بار آينه در تزئين ديوان خانه شاه طهماسب صفوي در قزوين ب... ادامه »
صفحه 1 از 68ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...