دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه تیر 1389)

30
انتقال معاونت ميراث فرهنگي و پژوهشگاه به فارس قطعي است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري کشور در نشست خبري با اعلام اين خبر گفت: طي 30 سال گذشته انتقادهاي زيادي در خصوص تمرکز دستگاهاي دولتي در تهران صورت گرفته و سازمان ميراث فرهنگي نيز در راستاي اجرايي کردن مصوب دولت طبق اعلام قبلي ازتهران خارج خواهد شد. حميد بقايي گفت: خروج سازمان ميراث فر... ادامه »
30
روابط 1500 ساله ايران و کره در موزه ملي بررسي شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)استاد دانشگاه هانيانگ در اين نشست تخصصي که در سالن نشست تخصصي موزه ملي ايران برگزار شده بود گفت: سال‌ها پيش از ظهور اسلام، ايران و کره روابط تجاري گسترده‌اي را از طريق دريا و راه‌هاي زميني چون جاده ابريشم داشته‌اند. پروفسور هي.سو.لي اضافه کرد: اگر چه منابع مستند محدودي از اين روابط در اختيار ما است اما در مجموع مراودات ... ادامه »
30
گزارشي از باستان شناسي دوره پارينه سنگي درايران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،مسئول بخش پارينه سنگي موزه ملي ايران در اين نشست تخصصي گفت: ايران به مانند پلي گسترده، فرهنگ‌هاي دوره پارينه سنگي در منطقه اوراسيا متعلق به اواخر دوره پليوسن و پليتوسن را به هم متصل مي‌کرده است. فريدون بيگلري با بيان اينکه ايران از آثار و نشانه‌‌هاي باستاني بسياري برخوردار بوده است، افزود: مي‌توان مناطق بسياري را از دور... ادامه »
30
آنچه سريلانکا از يونسکو مي‌خواهد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌‌ سريلانکا در نظر دارد با ارائه مدارک مربوط به سه منطقه سلسله جبال ناکلز، جنگل سريپادا و دشت‌هاي هورتون به نمايندگان يونسکو در سي و چهارمين اجلاس کميته ميراث جهاني، اسامي جديدي را به اين فهرست اضافه کند. به همين منظور وزير امور خارجه سريلانکا رايزني‌هاي گسترده‌اي را با نمايندگان 21 کشور شرکت کننده در اين اجلاس براي موا... ادامه »
30
گردشگري هند، به ثبت رکوردي جديد مي‌انديشد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ براساس تحقيقات اتاق صنعت و تجارت هند، اين کشور تا سال 2019، با به خدمت گرفتن بيش از 40 ميليون نيروي کار در حوزه مسافرت و گردشگري، رتبه دوم را در بين کشورهاي با نيروي کار گردشگري به خود اختصاص خواهد داد. اين تحقيقات نشان مي‌دهد، سهم هند در بخش استخدام نيروي کار به لطف تمرکز روي گردشگري کشاورزي و توسعه مناطق گردشگري ت... ادامه »
30
کوشنامه، پل ارتباطي بين ايران و سيلا
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)مسئول بخش کتيبه هاي موزه ملي ايران و عضو هيأت علمي پژوهشگاه ميراث فرهنگي در اين نشست تخصصي که در سالن نشست هاي تخصصي موزه ملي ايران برگزار شده بود، گفت: حکيم "ايرانشاه بن ابي الخير"، اطلاعات ببسيار مهمي درباره توصيف شهر، مردم، دربار، لباس، آرايش جنگي و قلاع نظامي و اسب هاي جنگي سيلا در کوشنامه ارائه مي‌کند. داريوش اکبرز... ادامه »
30
نمايش صنايع دستي زنجان در جشنواره فرهنگ و اقوام ايراني
چکیده: معاون صنايع دستي استان زنجان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: پنج صنعتگر زنجاني در اين جشنواره به فروش محصولات خود مي پردازند. شاپور سليمان پور افزود: دو هنرمند در اين استان چاقوي زنجان را در معرض ديد بازديد کنندگان قرار مي دهند ضمن اينکه يک هنرمند نيز ظروف مسي اين استان را به بازديد کنندگان معرفي مي کند. وي با اشاره به اين... ادامه »
30
ميراث فرهنگي با ورود غير مجاز به محوطه‌هاي تاريخي برخورد مي کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) در اين جوابيه آمده است: جناب آقاي بابايي مدير مسئول محترم روزنامه تهران امروز با سلام احتراماً ، در پي درج مطلبي با عنوان" آهاي دزد را بگيريد " در صفحه 14 مورخ 30 تيرماه 1389، توضيحاتي جهت روشنگري اذهان عمومي ارسال مي گردد. مقتضي است جوابيه ذيل وفق قانون... ادامه »
30
رشد گردشگري سوريه در نيمه نخست سال
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روزنامه الحيات چاپ بيروت، شمار گردشگراني که در شش ماه نخست سال، اعم از سوريه‌اي‌هاي خارج نشين و خارجي‌ها، از سوريه بازديد کردند، نزديک به چهار ميليون نفر بوده که در مقايسه با مدت زمان مشابه سال قبل نزديک به يک و نيم ميليون نفر افزايش داشته است. اين گزارش که براساس آمار و ارقام وزارت گردشگري سوريه اعلام شده ن... ادامه »
30
ازبکستان ميزبان صنايع دستي مازندران مي شود
چکیده: معاون صنايع دستي استان مازندران در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: به همين منظور جلسه اي در اتاق بازرگاني استان مازندران برگزار شد. رحمت عليزاده افزود: مذاکرات اوليه در خصوص انتخاب شرکت کنندگان حوزه هاي گوناگون در اين نمايشگاه 14 تير صورت گرفت. وي با اشاره به اينکه نشست ديگري نيز دو روز پيش با حضور تشکل هاي صنايع دستي در اين ... ادامه »
30
کشف گور دسته جمعي بولشويک‌ها در سنت پترزبورگ
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ باستان‌شناسان موفق به کشف شش گور دسته جمعي در سنت پترزبورگ شدند که در آنها اجساد 80 تن که پس از انقلاب بولشويک‌ها در سال 1917 به جوخه اعدام سپرده شده بودند،‌ قرار داشت. سخنگوي موزه سنت پترزبورگ با اشاره به چگونگي کشف اين گورستان گفت:‌اين شش قبر به همراه اجساد داخل آنها، زماني کشف شد که يک گروه باستان‌شناسي در حال برر... ادامه »
30
اتمام مرمت 10 بناي مذهبي در زنجان
چکیده: مدير کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان زنجان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:اين پروژه از سال گذشته آغاز به کار و در سال جاري به اتمام و بهره‌برداري رسيده است. امير الهي افزود:اين بناهاي مذهبي شامل بقعه حضرت قيدار نبي(ع)،بقعه زيدالکبير، بقعه پيراحمد زهرنوش،بقعه امامزاده اسماعيل شناط(ابهر)،مسجد جامع سجاس و مسجد جامع قروه مي‌شود... ادامه »
30
ضوابط تخصيص اعتبار به پروژه‌هاي نيمه تمام
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،مدير کل دفتر طرح‌هاي توسعه و تسهيلات ضمن ارائه برنامه‌هاي دفتر طرح‌هاي توسعه و تسهيلات در خصوص اين ضوابط گفت:مرحله اول به صورت مشروط بوده و تخصيص مراحل بعدي منوط به تکميل فرمي با امضاي مدير کل و ذيحساب استان است. قدمگاهي افزود:ضوابط اجرايي و قوانين و مقررات مربوط به حوزه فعاليت سازمان طي نامه‌اي در بيست و هشتم تيرماه سا... ادامه »
30
استون‌هنجي چوبي در امريکا کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ اين منطقه يا بناي مذهبي که عرضي در حدود 57 متر داشته از ظاهري متحد المرکز برخوردار بوده اما حلقه‌ها و شکل دايره‌اي آن نيم کامل بوده است. اين منطقه که آنرا چوب نگهبان يا استون هنج چوبي مي‌نامند، در حال احضر تنها از گودال‌هايي پر از سنگ تشکيل شده که اطراف آنرا اشيا و آثاري مبهم و ناشناخته در بر گرفته است. برخي از اين... ادامه »
30
زندانيان سياسي پيش ازانقلاب تجليل مي شوند
چکیده: مدير موزه رضا عباسي به ميراث آريا ((chtnگفت:اين افراد که از اعضا کانون زندانيان سياسي مسلمان قبل از انقلاب هستند،فردا به همراه خانواده‌هاي خود از موزه رضا عباسي بازديد خواهندکرد. صهبا کرماني گفت: نقش ارزشمندوحضورسرشار ازايثاراين عزيزان که عموما از استاد‌هاي دانشگاه و فعالان درحوزه سياسي و فرهنگي ايران هستند از خاطر ما پاک نمي‌شود وبه همين منظو... ادامه »
30
تکيه معاون الملک جاني تازه مي گيرد
چکیده: به گزارش ميراث آرياCHTN))معاون حفظ و احياي سازمان ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه در اين خصوص گفت:کار مرمت و احياي اين اثر تاريخي شکوهمند که به جامانده از دوران قاجار است از سال گذشته آغاز شد و اکنون با بيش از 70 درصد پيشرفت فيزيکي در مراحل پاياني است. ثريا باباخاني تصريح کرد: مرمت و احياي اين اثر همزمان با مرمت و احياي حمام تا... ادامه »
30
رونمايي از تزئينات بزرگترين گنبد آجري جهان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،به مناسبت سالروز ثبت جهاني گنبد سلطانيه در فهرست ميراث جهاني يونسکو، مراسمي فردا 31 تيرماه در محل تربت خانه گنبد سلطانيه برگزار خواهد شد. در اين برنامه از 14 قطعه کاشي متعلق به گنبد تاريخي سلطانيه که طي مراسمي توسط موزه ملي به مسئولان گنبد سلطانيه تحويل داده شد است، رو نمايي خواهد شد. لازم به ذکر است،27 تيرماه طي مرا... ادامه »
30
صنايع دستي هرمزگان، مهمان جشنواره اقوام زاگرسي
چکیده: سرپرست معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان هرمزگان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:اين جشنواره تا فردا 31 تيرماه ميزبان بازديدکنندگان و علاقه‌مندان است. عباس نوروزي افزود:در غرفه اختصاص يافته به هنرمندان استان هرمزگان احجام چوبي در معرض ديد علاقه‌مندان و بازديد کنندگان از اين جشنواره قرار گرف... ادامه »
30
تمبر صنايع دستي در کهگيلويه چاپ مي شود
چکیده: مهيار صياديان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب گفت: بر اساس اين تفاهم نامه به زودي تمبر صنايع دستي اين استان چاپ مي شود. وي افزود: تصويري که براي اين تمبر در نظر گرفته شده جاجيم است که از دستبافته هاي سنتي رايج ميان زنان عشاير اين استان به شمار مي آيد. اين مقام مسئول تصريح کرد: بر اساس تفاهم نامه مذکور چاپ 1000 قطعه تمبر با موض... ادامه »
30
نمايشگاه سراسري صنايع دستي ايلام تمديد شد
چکیده: سرپرست معاونت هنرهاي سنتي و صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان ايلام با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:اين نمايشگاه که از 23 ماه جاري آغاز به کار کرد قرار بود شب گذشته به کار خود پايان دهد که به دليل استقبال و همچنين درخواست غرفه داران تمديد شد. علي اصغر احمدي افزود:حدود 120 غرفه صنايع دستي با حضور هنرمندان و صنعت... ادامه »
صفحه 1 از 67ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها