شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه تیر 1390)

30
خانه تاريخي اسدي در دستان مرمتگران قزويني
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري استان قزوين؛ مديرکل ميراث‌فرهنگي قزوين با اعلام اين خبر افزود: خانه تاريخي اسدي يکي از بناهاي واجد ارزش تاريخي و منحصر به فرد با سبک معماري خاص معرف معماري مسکوني شهر قزوين در دوره قاجار است که در حال حاضر مراحل مرمت را مي‌گذراند و اميدواريم تا پايان سال‌جار... ادامه »
30
حضور هنرمندان قزويني در نمايشگاه سراسري صنايع‌دستي همدان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري استان قزوين؛ مديرکل ميراث‌فرهنگي قزوين با اعلام اين خبر گفت: حمايت از هنرمندان در مراحل مختلف توليد محصولات صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي اعم از تهيه مواد اوليه، ساخت و توليد، بازاريابي، بازرگاني و معرفي به بازارهاي هدف از مهمترين وظايف اين سازمان است که خوشبختان... ادامه »
30
طرح تحول اجتماعي با جديت در حال اجراست
چکیده: «محمد علي عرفان‌منش» در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا (chtn)، با بيان اين مطلب افزود: در حال حاضر اجراي طرح فوق در استانداري تهران با جديت پيگيري مي‌شود که نمونه اين پيگيري را مي‌توان در تشکيل سه کميته تخصصي در اداره امور اجتماعي استانداري مشاهده کرد. مديرکل امور اجتماعي استانداري تهران با اشاره به اين کميته‌هاي سه‌گانه ادامه‌داد: در حال حاضر سه کميته... ادامه »
30
عجيب‌ترين مناطق باستاني مخفي جهان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(Chtn)،‌ مناطق باستاني، از معروف‌ترين جاذبه‌هاي گردشگري جهان به شمار مي‌روند که در هنگام مسافرت، کمتر از ديگر جاذبه‌ها ناديده گرفته مي‌شوند، اما در ميان اين مناطق، اماکني مخفي وجود دارند که کنجکاوي گردشگران را برمي‌انگيزند. اين مناطق مخفي که تا حدودي ناشناخته باقي مانده‌اند، در شماره جديد سايت Historvius.com، به منظور بالابردن... ادامه »
30
دستگيري حفاران غيرمجاز آثار تاريخي در بيجار
چکیده: «امير الهي» در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، ضمن اعلام اين خبر گفت: از ابتداي سال 90 تا به حال يگان حفاظت اداره کل ميراث‌فرهنگي کردستان تنها گزارش يک عمليات حفاري غيرمجاز را ارائه داده است. او با اشاره به اينکه اين باند حين عمليات حفاري از سوي نيروهاي يگان حفاظت و نيروي انتظامي دستگير شدند، اظهار داشت: اين باند متشکل از پنج نفر افراد غيربو... ادامه »
30
افتتاح مرکز اطلاعات و مديريت پايش زيست‌محيطي در آينده‌اي نزديک
چکیده: يک کار‌شناس محيطزيست انساني سازمان حفاظت از محيطزيست کشور در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا (chtn)، با اشاره به وجود شايعاتي مقطعي درباره آلودگي آب آشاميدني شهر تهران گفت: متاسفانه تاکنون به دليل نبود يک مرکز جامع اطلاعات زيست‌محيطي، سازمان‌هاي مختلف به دلايل غير کار‌شناسي نمونه‌هايي از اخبار ضد و نقيض در مورادي مانند آلودگي آب و هواي تهران را منتشر کرده‌ا... ادامه »
30
آغاز مرمت خانه تاريخي مجتهدي نيشابور
چکیده: «محمد اسماعيل اعتمادي» رييس اداره ميراث‌فرهنگي شهرستان نيشابور در اين باره به ميراث آريا (chtn)، گفت: با تخصيص مبلغ 300 ميليون ريال اعتبار، عمليات اجرايي مرمت دو خانه تاريخي مجتهدي و قريشي در نيشابور آغاز شد. او اظهار داشت: خانه تاريخي مجتهدي به شماره 20481 مربوط به دوره قاجاريه و دوره پهلوي و منزل قريشي به شماره 14890 متعلق به دوره قاجار در فهر... ادامه »
30
بررسي شناسايي مسير اجراي طرح لرزه‌نگاري ملاثاني
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي و امور فرهنگي، اجتماعي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري خوزستان؛ «سيد محسن حسيني» گفت: شرکت نفت به منظور شناسايي مناطق نفت‌خيز، بدون استعلام از اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري اقدام به لرزه‌نگاري در منطقه ملاثاني و حوزه اطراف اهواز کرده است. او افزود: با توجه به اين اقدام ا... ادامه »
30
وظايف مسوولان فرهنگي کشور با توجه به بيانات مقام معظم رهبري سنگين‌تر شد
چکیده: سخنگوي کميسيون اجتماعي مجلس با اعلام اين مطلب به ميراث‌آريا (chtn)، افزود: پايين بودن سرانه مطالعه يکي از معضلات جدي جامعه ما در چند دهه اخير بوده است. معضلي که دليل به وجود آمدنش در دو عامل عدم ارائه کمک‌هاي مالي از سوي نهاد‌هاي مسوول به قشر دانشجو و عدم فرهنگ‌سازي در اين زمينه خلاصه مي‌شود. «جواد زماني» با اشاره به لزوم توجه بيشتر به علايق د... ادامه »
30
گشايش موزه‌اي از موزاييک‌هاي رومي در ترکيه
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، آثاري به دست آمده از شهر تاريخي «زگوما»، از شهرهاي مشهور سواحل رود فرات و از شاهراه‌هاي تجاري قرن‌‌هاي دوم و سوم ميلادي از نمونه مجموعه‌هاي به نمايش درآمده در اين موزه به شمار مي‌روند. به گفته مسوولان موزه، بسياري از اشيا و عتيقه‌جات به نمايش درآمده در اين مکان، از جمله آثاري هستند که فرضيه‌هايي مبني بر نابود شدن آن‌ه... ادامه »
30
برخورداري مالکان خصوصي آثار تاريخي خراسان جنوبي از حمايت‌هاي قانوني
چکیده: «حميد حلاج مقدم» در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، ضمن اعلام اين خبر گفت: سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري کشور در راستاي اجراي ماده پنجم قانون در مورد حفظ آثار ملي مصوب 1309 و به استناد بند الف ماده 114 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي، سياسي، فرهنگي و اجتماعي از ابتداي سال 1389، بسته حمايتي با عنوان «حمايت از مالکين، متصرفين قانوني و بهره‌ب... ادامه »
30
جشن نوروز صياد در قشم برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «سيد عليرضا علوي‌رضوي» مدير روابط عمومي سازمان منطقه آزاد قشم در اين خصوص اظهار داشت: جشن نوروز صياد هر ساله 29 تير ماه در روستاي سلخ در قشم برگزار مي‌شود که امسال نيز سازمان منطقه آزاد قشم براي احيا و پايداري جشن‌ها و آئين محلي در جزيره قشم، اعتباراتي را براي برگزاري اين جشن اختصاص داده است. او افزود: اين جشن امسال ن... ادامه »
30
کشف ظروف باستاني چيني در پاکستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ اين اکتشاف که در شهر «بانبور» پاکستان صورت گرفت موضوع اصلي سخنراني باستان‌شناسان در اجلاسي با موضوع « بازنگري بانبور:‌ از نخستين سکونتگاه‌هاي اسلامي در سواحل درياي عرب» بود که باحضور کارشناساني از کشورهاي مختلف برگزار شده بود. «محمود رفيق موگال» نخستين سخنران اين اجلاس با اشاره به اينکه شهر «بانبور» را مي‌توان دروازه... ادامه »
30
تخصيص 2 ميليارد ريال اعتبار به آثار تاريخي ساوه
چکیده: «محمدحسين فراهاني» در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با اعلام اين خبر تصريح کرد: اين ميزان اعتبار از محل اعتبارات استاني براي مرمت آثار تاريخي و آموزش و ترويج صنايع‌دستي ساوه اختصاص پيدا کرده است. او با بيان اينکه اولويت اصلي هزينه‌کرد اين پروژه براي مرمت آثار تاريخي استان است، گفت: در اين ميان مرمت مسجد جامع ساوه و کاروانسراي تاريخي آوه در اولوي... ادامه »
30
نمايش توانمندي‌هاي استان سمنان در کيش
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، معاون برنامه‌ريزي استانداري سمنان گفت: با توجه به دستاوردهاي مهم دولت نهم و دهم در استان سمنان نتيجه تلاش‌هاي انجام شده در استان سمنان در کيش به نمايش گذاشته شد. «مفيد غلامي» از جمله دستاوردهاي دولت در استان سمنان را ساخت بيمارستان‌هاي 220 تختخوابي سمنان و 160 تختخوابي دامغان، ساخت واحدهاي مسکن مهر، اجراي پروژه‌هاي را... ادامه »
29
رشد 28 درصدي سفرهاي تابستاني در نيمه اول تيرماه
چکیده: به گزارش(chtn) و به نقل از روابط عمومي معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، حامد دهقانان معاون گردشگري کشور با بيان اين خبر گفت: در خصوص تعداد مسافران ورودي به استان‌هاي کشور از تاريخ اول لغايت 15 تيرماه، بيش از 29 ميليون نفر ـ سفر به ثبت رسيده است. دهقانان با بيان اينکه آمار مذکور از تجميع تردد هموطنان توسط خودروهاي شخصي، ... ادامه »
29
آشنايي با هنر زاگرس‌نشينان در نمايشگاه صنايع‌دستي ايلام
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، مسوول روابط عمومي و امور فرهنگي، اجتماعي اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان ايلام گفت: هنرمندان و صنعتگران صنايع‌دستي استان کرمانشاه و کردستان با حضور در پنجمين نمايشگاه سراسري صنايع‌دستي و سوغات کشور در ايلام آثار و توليدات خود را به نمايش گذاشتند. «محمد نورالهي» يکي از راه‌هاي رونق و ترويج صنايع‌دستي ... ادامه »
29
کشف سکه‌هاي پيش از ميلاد در بلغارستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ اين سکه‌ها که به صورت تخميني به قرن‌هاي سوم و چهارم پيش از ميلاد نسبت داده شده اند، حين حفاري‌ها و کاوش‌هاي انجام شده در ارتفاعات يکي از شهرک‌هاي ساحلي بلغارستان در شهر تاريخي «سوزوپول» کشف شده اند. بنابر اظهارات سرپرست تيم تحقيق، تمام سکه‌ها از طرح و شکلي واحد برخوردار بوده که يک روي آن تصويري از سر «آپولو» و روي د... ادامه »
29
صدور گواهي‌نامه نشان مرغوبيت براي 63 صنعتگر برگزيده يونسکو
چکیده: «ويدا توحدي» سرپرست اداره کل توسعه و ترويج معاونت صنايع‌دستي در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، ضمن اعلام اين خبر گفت: در داوري‌هاي سال 2010 منطقه آْسياي ميانه، 65 اثر صنايع‌دستي ايران مهر اصالت (نشان برتري و کيفيت) دريافت کردند. او با اشاره به اينکه در اين دوره از داوري‌ها بيش از 280 اثر برجسته هنرمندان 30 استان توسط گروه داوران ارزيابي شد، اظهار د... ادامه »
29
سر واقعي يک انسان در موزه سعدآباد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، به نقل از روابط‌عمومي مجموعه سعدآباد، مسوول موزه برادران اميدوار با اشاره به اين اثر شگفت‌انگيز، گفت: اين سر کوچک شده انسان توسط قبيله جيبارو که يکي از وحشي‏ترين قبيله‏هاي آمازون در اکوادور آمريکاي جنوبي است در جنگ‏هاي قبيله‏اي،شکار و با روش‏هاي خاص کوچک مي‏شود. «فريبا کرباسچي» افزود: اين قبيله بعد از حمله به قبيله‏ه... ادامه »
صفحه 1 از 38ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری