دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه تیر 1391)

29
تفاهمنامه سه ‏جانبه کانون هماهنگي گردشگري و جامعه تورگردان‏ها با صندوق ضمانت صادرات ايران منعقد شد
چکیده: دبير کانون هماهنگي دانش و صنعت گردشگري با اعلام اين خبر به ميراث آريا (chtn)، گفت: هدف اصلي از اين تفاهمنامه جلب حمايت‏هاي مالي و پوشش بيمه‏اي گردشگران ورودي است. «اکبر پورفرج» نقش کانون هماهنگي گردشگري را در اين تفاهمنامه نظارت و هماهنگي خواند و بيان کرد: در همين راستا نتايج نشست‏هاي تخصصي کانون هماهنگي گردشگري که روز گذشته نخستين جلسه آن با ح... ادامه »
29
لزوم آموزش‏هاي گردشگري از مقطع ابتدايي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، «محمد علي واقفي» با بيان اين مطلب افزود: اگر آموزش فرهنگ گردشگري در مقاطع تحصيلي ابتدايي و راهنمايي شروع شود، دانش‏آموزان با اين فرهنگ بزرگ مي‏شوند. وي برگزاري نخستين نشست تخصصي کانون هماهنگي دانش و صنعت گردشگري را مثبت ارزيابي کرد و بيان داشت: اين کانون موجب توامان شدن علم و اجرا مي‏شود. اين فعال حوزه گردشگري افزود... ادامه »
29
کانون هماهنگي دانش و صنعت گردشگري، حلقه اتصال مراکز علمي و دستگاه‏هاي اجرايي
چکیده: «جمشيد حمزه‏زاده»، در حاشيه نخستين نشست تخصصي کانون هماهنگي دانش و صنعت گردشگري، با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)، گفت: کانون هماهنگي دانش و صنعت گردشگري مي‏تواند با تلفيق علم، دانش و صنعت به توسعه پايدار گردشگري دست يابد. وي يکي از برنامه‏هاي جدي اين کانون را جذب فارغ‏التحصيلان گردشگري و رشته‏هاي مرتبط به مراکز گردشگري خواند و افزود: متاسفا... ادامه »
29
پليس از لحظه ورود تا خروج، امنيت گردشگران را تامين مي‏کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، سرهنگ «علي باغبان»، با اشاره به افزايش درخور توجه آمار گردشگران در سال 91 افزود: سطح ظرفيت‏هاي امنيتي جمهوري اسلامي ايران از بسياري از کشورها بالاتر است و رسانه‏هاي صهيونيستي با سياه‌نمايي، تبليغات سوء و دروغ‏پردازي سعي در ممانعت از توسعه گردشگري ايران دارند. وي با اشاره به هماهنگي و همکاري‏هاي نزديک پليس مهاجرت و گذرن... ادامه »
29
افزايش 18 درصدي مسافران و پروازهاي هوايي در سه ماهه نخست سال
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از تين نيوز «محمود رسول نژاد» با اعلام اين خبر افزود: در سه ماهه نخست امسال 11 ميليون و 800 هزار مسافر از طريق هوايي در کشور جا به جا شده اند در حالي که پارسال اين رقم حدود 10 ميليون نفر بود. وي پيش بيني کرد تا پايان امسال آمار جا به جايي مسافر و نيز تعداد پروازها در کشور بيش از هشت درصد رشد داشته باشد. مدير... ادامه »
29
برگزاري نکوداشت ثبت جهاني باغ فين کاشان با بالا‌ترين کيفيت
چکیده: «آتوسا مومني» با بيان اين مطلب در گفت‌و‌گو با ميراث آريا (chtn)، با اشاره به حضور رئيس جمهور کشورمان در مراسم روز گذشته در باغ فين کاشان افزود: اين مراسم بدون هيچ گونه مشکلي و با بهترين کيفيت برگزار شد. وي خاطر نشان کرد: حضور رئيس جمهور در اين مراسم باعث دلگرمي دست اندرکاران برگزاري مراسم شده بود و اين مراسم با کيفيتي بي‌نظير برگزار شد. مومني... ادامه »
29
صادرات صنايع دستي آذربايجان شرقي افزايش مي‌يابد
چکیده: «تراب محمدي» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر، افزود: با توجه به برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده و ارتقاي سطح سرويس‌دهي اداره گمرک اين استان، افزايش ميزان صادرات صنايع دستي را در سال 91 شاهد خواهيم بود. وي يادآور شد: ‌در نظرگيري ارزياب براي کالاهايي که از گمرک استان‌هاي ديگر خارج مي‌شوند، يکي از اقداماتي است که سبب مي‌شود کالاهاي صنعتگ... ادامه »
29
کلاه‌مالي خوزستان مستندنگاري مي‌شود
چکیده: «شکرالله قاسمي» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر، افزود: کلاه‌مالي از جمله صنايع دستي است که در اغلب استان‌هاي عشايرخيز کشور رواج دارد. وي با اشاره به معرفي پيش‌کسوتان کلاه‌مالي در اين پژوهش، اضافه کرد: تمام مراحل توليد، نوع مواد اوليه و جايگاه اين صنعت ميان اقوام مختلف در ‌گذشته و حال‌ و توضيح جزئيات اين صنعت در پژوهش ياد شده قي... ادامه »
29
احتمال برگزاري نکوداشت ثبت جهاني مسجد جامع اصفهان تا پايان ماه رمضان
چکیده: «مسعود علويان صدر» با اعلام اين خبر در گفت‌و‌گو با ميراث آريا (chtn)، با اشاره به حمايت‌هاي موثر رئيس جمهور از ميراث فرهنگي کشور گفت: در حال برنامه ريزي براي برگزاري مراسم نکوداشت ثبت جهاني مسجد جامع اصفهان با حضور رئيس جمهور هستيم. وي افزود: به احتمال زياد اين مراسم تا پايان ماه مبارک رمضان در اصفهان برگزار خواهد شد. وي با اشاره به حضور رئيس... ادامه »
29
برگزاري مسابقه تخصصي دوخت‌هاي سنتي با کاربري پوشاک در قزوين
چکیده: معاون صنايع دستي قزوين در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين خبر افزود: نخستين مسابقه تخصصي در گروه رودوزي‌هاي سنتي با کاربري پوشاک در سطح مراکز زير پوشش اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قزوين برگزار مي‌شود. «حميدرضا قاسمي» افزود: اين مسابقه به عنوان گام نخست سري مسابقه‌هاي تخصصي در گروه‌هاي مختلف صنايع دستي، به منظور ايجاد رق... ادامه »
29
مسافرکاشانه‌ها و منازل استيجاري رضوانشهر ساماندهي مي‌شوند
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، در جريان سفر‌ استاندار گيلان به شهرستان رضوانشهر جلسه کميته ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با حضور «رضواني» معاون سياسي امنيتي استاندار، «پورعزيزي» مدير کل امور اجتماعي و «پور هادي» سرپرست معاونت گردشگري و ساير مديران کل و معاونان دستگاه‌هاي ذيربط در سالن جلسات شهرداري رضوانشهر تشکيل شد. داير شدن نمايندگي ميراث ف... ادامه »
29
نظارت ويژه مراکز اقامتي و پذيرايي براي اجتناب از افزايش قيمت
چکیده: مديرکل مراکز اقامتي و پذيرايي معاونت گردشگري کشور با اعلام اين خبر به ميراث آريا(chtn) گفت: واحدهاي اقامتي و پذيرايي در تابستان و به خصوص ماه مبارک رمضان با تدابير ويژه مورد نظارت قرار مي‏گيرند تا علاوه بر حفظ حرمت اين ماه از هرگونه گران‏فروشي و افزايش قيمت به خصوص در ضيافت‏هاي افطار جلوگيري شود. «مرتضي شريفي» با اشاره به برگزاري دومين جلسه کارش... ادامه »
29
آموزش معرق و مشبک در اداره بهزيستي چهارمحال و بختياري
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره‌ کل ميراث فرهنگي‌، صنايع دستي و گردشگري‌ چهارمحال و بختياري، ‌«مهرداد رئيسي» گفت: رئيس گروه امور توليدي و اقتصادي معاونت‌ برنامه‌ريزي استانداري از فعاليتهاي آموزشي رشته‌هاي صنايع دستي در شهرستان‌هاي شهرکرد و بروجن بازديد کرد. وي دوره‌هاي آموزشي را که در شهرستان بروجن به منظور حمايت از مددجوي... ادامه »
29
پايان نخستين دوره آموزش صنايع دستي مخصوص بيماران اسکيزوفرني در البرز
چکیده: معاون صنايع دستي البرز در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين خبر گفت: بر اساس تفاهم‌نامه منعقده ميان معاونت صنايع دستي استان البرز و انجمن احياي کرج اين دوره آموزشي برگزار شد. «سعيد اميني» ادامه داد: طي برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده در دوره دوم اين آموزش‌ها 3 کلاس و يک رشته گليم‌بافي افزوده شده که در هفته جاري اين دوره آموزش‌ها شروع شد. /1... ادامه »
29
خريداري هداياي اجلاس سران غير متعهدها از ميان اقلام صنايع دستي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، «منوچهر عبدلي» تصريح کرد: همچنين مي‌توان با همکاري معاونت صنايع دستي با تهيه بسته‌هاي تبليغاتي در اين اجلاس به معرفي هنر ايران پرداخت. وي ادامه داد: با توجه به پيشنهاد معاونت صنايع دستي تلاش مي‌شود بسته‌هاي تبليغاتي به چندين زبان ترجمه شود و در اختيار شرکت کنندگان اين اجلاس قرار گيرد. مدير عامل و رئيس هيات مديره ات... ادامه »
29
تقدير معاون ميراث فرهنگي کشور از فعاليت‌هاي ميراث آريا
چکیده: «مسعود علويان صدر» در گفت‌و‌گو با ميراث آريا (chtn)، با اشاره به برگزاري مراسم ثبت جهاني باغ فين کاشان که روز گذشته با حضور رئيس جمهور کشورمان برگزار شد گفت: ميراث آريا، به عنوان خبرگزاري رسمي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري به نحو مطلوب به پوشش اخبار اين مراسم پرداخت. وي افزود: اين خبرگزاري در حوزه ماموريت‌هاي سه گانه سازمان ميراث فره... ادامه »
29
سفر کارت ملي انفرادي در قزوين صادر مي‏شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، معاون گردشگري اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين با اعلام اين خبر گفت: با فرا رسيدن ايام سفر در تعطيلات تابستاني، امکان صدور سفر کارت ملي به صورت انفرادي فراهم شده تا افرادي که در مشاغل آزاد فعاليت مي‌کنند و سازمان‌هايي که هنوز براي دريافت و توزيع سفر کارت اقدامي نکرده‌اند بتوانند از امکانات سفر کارت به ... ادامه »
29
اعلام ساعات کاري کاخ نياوران در ماه مبارک رمضان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي ـ تاريخي نياوران، طبق اين برنامه ساعت کار بليت‌فروشي کاخ‌موزه ها تا ساعت 20:30 است و بخش اداري مجموعه نيز از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 17 پاسخگوي مراجعان خواهد بود. همچنين در روزهاي تعطيل هر يک از کاخ موزه هاي اين مجموعه تاريخي ـ فرهنگي در ماه رمضان در روز خاصي (شنبه: کاخ اختصاص... ادامه »
29
مسجد حاج صنعلي مرمت مي شود
چکیده: «شاهين ايل بيگي پور» با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا(chtn) گفت: برچيدن اندود، بندکشي با ملات گچ نيمکوب، اجراي کف سازي با آجر سنتي، در آوردن و جا زدن آجرهاي فرسوده و استحکام بخشي بنا از جمله عمليات اجرايي است که در دستو کار مرمت اين مسجد قرار دارد و در حال انجام است. وي خاطرنشان کرد: مسجدحاج صنعلي بلداجي (مسجد امام خميني) در شهرستان بروجن... ادامه »
29
کشف سفال هاي 6500 ساله در تپه هاي تاريخي زرنق هريس
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، «تراب محمدي» با اعلام اين خبر گفت: کشف سفال هاي سبدي با شاموت خميري گياهي، قدمت اين تپه را تا اواخر دوره نوسنگي ثابت مي کند. وي افزود: در لايه نگاري هاي صورت گرفته توسط تيم کاوش و باستان شناسي، آثار، اشيا و آويزهايي از دوره هاي مختلف تاريخي به دس... ادامه »
صفحه 1 از 80ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها