دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مرداد 1386)

31
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، در سال 2006 لندن جزء 7 مقصد نهايي گردشگران آمريکايي قرار داشت اما به تدريج عواملي مانند درگيري و جنگ‌هاي خشونت‌آميز آمريکا با کشورهاي خاورميانه و افزايش ارزش دلار در جولاي 2006 نسبت به جولاي 2007 موجب کاهش شمار گردشگران امريکايي در لندن شد. اين مساله بر روابط مردم انگلستان و آمريکا اثر نامطلوبي گذاشته و نگرش مردم بريتا... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،"سعيد سليماني"سرپرست اداره ميراث فرهنگي،صنايع‌دستي و گردشگري قائمشهر و سوادکوه گفت: مرمت اضطراري اين سه بناي تاريخي به‌منظور رطوبت‌زدايي و جلوگيري از تخريب آنها صورت گرفت. وي افزود: سقف بناي با ارزش تکيه عباس‌خان، از آثار دوره قاجاريه که در اثر نزولات جوي امکان تخريب آن مي‌رفت، مرمت و در تمامي جرزهاي اين بنا نيز از سمت ... ادامه »
31
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، در دوازدهمين شب از اجراي اين سمفوني عده‌اي از مسئولان از جمله "دکتر کامران باقري لنکراني" وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي، "دکتر مخبر" دبير شوراي عالي انقلاب فرهنگي و "دکتر مجتبي رحماندوست" مشاور رئيس جمهور در امور ايثارگران در اين برنامه حضور داشتند. براساس اين گزارش، سوئيت سمفوني "رسول عشق و اميد" که از 19 مردادماه ... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "کوهجي"، منطقه پادشاهي بحرين را در جذب گردشگر به حوزه خليج‌فارس بسيار مؤثر دانست و يکي از راه‌هاي پيشرفت را توسعه خطوط هواپيمايي خليج‌فارس برشمرد. وي افزود: همکاري بحرين با مرکز پيام خطوط هواپيمايي خليج‌فارس فرصت مناسبي براي رشد اقتصاد منطقه است، همچنين اين پايگاه جديد موجب اشتغالزايي در بخش‌هاي مختلف مي‌شود و مديران خ... ادامه »
31
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، برپا کنندگان جشنواره براي جذابيت بيشتر آن، قايق‌ها و اجسام شناور رنگي بسياري را در آب مي‌اندازند تا مورد بازديد گردشگران قرار بگيرد و آنها را به دنياي قديم شانگهاي نزديک کند. در همين راستا تاترجاده‌اي نيز در بسياري از جاده‌هاي مربوط به شانگهاي برگزار خواهد شد. "دائوشامينگ" مدير کميته اجرايي اداره گردشگري شانگهاي، گف... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)،در ششمين شب از شب‌هاي موسيقي ايران که به همت معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار مي‌شود،بخشي از موسيقي بختياري با اجراي کورش اسدپور، ديدار محمودي، علي جمالي و رحيم عدناني به نمايش درآمد. در بخش ديگري از اين مراسم سرنا و دهل که نواي آنها برگرفته از روحيات عشاير کوچ‌رو و ايل‌ بختياري است، توسط استاد علي‌اکب... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "دکتر حسين جعفري"معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در اين ديدار با تاکيد بر لزوم گسترش همکاري‌هاي فرهنگي دو کشور، موافقت سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري را با برگزاري نمايشگاه فرهنگي - هنري عربستان در تهران پس از ماه مبارک رمضان اعلام کرد. فواد محمد قصاص ،کاردار سفارت عربستان ... ادامه »
31
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، مسئولان اين خطوط با اشاره به سلامت کامل 155 مسافر اين پرواز و 8 خدمه آن گفتند: اين هواپيما قبل از پرواز کاملا بررسي شده بود و هيچ مشکلي نداشت و بدون ايراد فني دچار اين حادثه شده است. مسئولان چين به منظور جلوگيري از هرج و مرج‌هاي احتمالي و گم شدن چمدان‌هاي مسافران، تمهيدات خاصي را در نظر گرفته‌اند تا در اسرع وقت وسايل م... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، سازمان اقتصاد جهاني در سال 2006 به‌منظور ارزيابي عوامل مؤثر در توسعه صنعت گردشگري در جهان و اهميت توليدات ارائه شده در حمايت از بخش‌هاي مختلف صنعت گردشگري به‌ويژه مسائل زيست‌محيطي، حمل و نقل، سرويس‌هاي خبري و تبليغات بررسي‌هاي گسترده‌اي انجام داد. در نتيجه اين بررسي‌ها امارات عربي‌متحده در مقام هجدهم فهرست جهاني قرار گ... ادامه »
31
چکیده: "متين مجيدي" نقره‌کار تهراني با بيان اينکه چين توانسته است با بهره‌گيري از نيروي انساني و پشتوانه دولتي و افزايش سطح توليدات خود، بازارهاي جهاني را در اختيار بگيرد، به ميراث آريا(CHTN)، گفت: پايين بودن کيفيت، تنوع زياد و ارزان‌ بودن محصولات صنايع‌دستي چين، موجب شده تا اين کشور در امر صادرات محصولات خود موفق باشد. وي با اشاره به به کپي‌برداري هنر... ادامه »
31
چکیده: به‌گزارش ميراث آريا(CHTN)، "ونيسنت واندرپول واليس" با اشاره به اينکه خليج مکزيک و منطقه خليج ايالات متحده در مسير اين توفان قرار دارند، گفت: حوزه کارابين از آمادگي بالايي براي مقابله با اين توفان‌ها برخوردار است و ما اطمينان داريم با کمک سازمان‌ها از جمله خطوط هواپيمايي، هتل‌ها و مراکز تفريحي توان مقابله با حوادث احتمالي را داريم. وي افزود: مناط... ادامه »
31
چکیده: "الهام افضلي" هنرمند نقاشي روي پارچه و باتيک به ميراث آريا(CHTN)، گفت: با تلفيق طراحي سنتي و مدرن در باتيک و نقاشي روي پارچه مي‌توان به خلق آثار متنوعي در اين حوزه پرداخت. وي با استفاده از طرح‌هاي نمادين و سمبليک در آثار خود اشاره کرد و افزود: فهم دشوار طرح‌هاي نمادين به کار رفته در اين آثار موجب تحريک حس کنجکاوي مخاطبان و جلب توجه آنها در نمايش... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، رهبران هيأت‌هاي گردشگري آفريقا براي سهولت فعاليت‌ گردشگري مسافراني که به 5 کشور، کنيا، اوگاندا، رواندا، تانزانيا و بروندي مسافرت مي‌کنند تصميم گرفتند رواديد مشترکي براي مسافران هر 5 کشور صادر کنند. "انگونگا آچينگ"، مديرکل هيأت گردشگري کنيا، "جيمز باهينگازا"، مدير هيأت گردشگري اوگاندا و گروه ديگري از رهبران گردشگري در ن... ادامه »
31
چکیده: "عبدالکريم فروتن" هنرمند فعال در حوزه خراطي چوب به ميراث آريا(CHTN)، گفت: استقبال از محصولات خراطي در شهر دزفول بسيار محدود است. وي افزود: به دليل آنکه مشتريان اصلي توليدات خراطي، مسافران نوروزي هستند، در طول سال بيشتر محصولات خود را انبار مي‌کنيم تا در ايام نوروز به فروش برسانيم. فروتن که 30 سال است در اين حوزه فعاليت مي‌کند در توضيح انواع خ... ادامه »
31
چکیده: معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي کرمان با بيان اين مطلب در هفته فرهنگي کرمان که در فرهنگسراي خاوران تهران برگزار مي‌شود، به ميراث آريا (chtn) گفت: گليم شيريکي پيچ يکي از رشته‌هاي بومي و اصيل استان است و "قلمزني روي مس" و "حصير بافي" پس از آن قرار دارند. " محمدرضا حساني" با بيان اينکه فرش "راور" به عنوان فرشي ريزباف معروف است، گفت: فرش " افشاري" ني... ادامه »
31
چکیده: کارشناس معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سمنان با بيان اين مطلب به خبرنگار ميراث آريا (chtn)، گفت: اين مبلغ از محل بنگاه‌هاي کوچک اقتصادي زودبازده براي ساخت اين مجتمع توريستي و اقامتي در اختيار بخش خصوصي قرار گرفته است. "محمدرضا ابراهيم‌نسب" افزود: اين مجتمع در منطقه توريستي "دربند" در مساحتي بيش از 3 هزار و 100 متر... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا (CHTN)و به نقل از روابط عمومي شهرداري تهران، محمد رضا شريف کاظمي گفت: به دستور شهردار تهران به زودي با افتتاح يک گالري هنري دائمي در اين عمارت اين مکان قديمي و ملي به مجموعه‌اي جذاب و ديدني براي شهروندان تبديل مي‌شود. معاون طرح و برنامه سازمان زيباسازي افزود: عمارت عين الدوله به عنوان يکي از آثار فرهنگي قديمي و ملي شهر تهران... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، "حسين خواجه‌بيدختي"معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي خراسان رضوي با بيان اين مطلب گفت: براي تشويق مردم به بازديد از نمايشگاه صنايع‌دستي از امروز تبليغات و اطلاع‌رساني را در سطح استان از طريق راديو و تلويزيون شروع کرده‌ايم. وي، در بيان دلايل مورداستقبال قرار نگرفتن نمايشگاه ملي صنايع ‌دستي گفت: با اينکه فضاي نمايشگاه نزدي... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قزوين امروز در مراسم امضاي تفاهمنامه واگذاري کاروانسراي سعدالسلطنه به سازمان نوسازي و بهسازي قزوين ضمن بيان اين مطلب گفت: اين پروژه يکي از 27 پروژه مهم مرمت و بهره‌برداري بناهاي تاريخي قزوين است که از سال گذشته در حال اجرا است. به گفته "محمد بهرام زاده" قزوين در رقابت ب... ادامه »
31
چکیده: "احمد اديب" معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي اصفهان با بيان اين مطلب به‌ ميراث آريا(CHTN)، يادآور شد: هنر خوشنويسي در ايران از اوايل قرن پنجم هجري رواج پيدا کردو در قرن 6 و 7 گسترش يافت چنانچه بيشتر کتاب‌هاي فارسي و برخي کتاب‌هاي هربي نيز خوشنويسي شده‌اند. وي افزود: دوره صفويان از درخشان‌ترين دوره‌هاي ترقي و تکامل خطوط مختلف ايراني به ويژه ثلث، نس... ادامه »
صفحه 1 از 68ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها