ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مرداد 1387)

31
برپايي چهار بازارچه موقت صنايع دستي در سطح استان اردبيل
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: اين بازارچه‌ها شامل بازارچه الماس سبلان با مشارکت بخش خصوصي ، بازارچه و کارگاه توليد زنده در ساختمان صنايع دستي واقع در لونا پارک سرعين ، راه‌اندازي نمايشگاه و بازار صنايع دستي نمين و راه‌اندازي نمايشگاه صنايع دستي شهر مغان اشاره کرد . مسعود علوي... ادامه »
31
تخصيص جوايز 20 درصدي بانک‌ها به صنايع‌دستي قطعي شد
چکیده: مدير کل حمايت از توليد و بازرگاني معاونت صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر گفت: به دنبال عقد تفاهم نامه‌هايي با بانک مرکزي و بانک‌هاي عامل براي تخصيص 20 درصد جوايز غير نقدي به صنايع دستي، اين طرح از ابتداي سال جاري به صورت جدي تر دنبال شد. مهدي کيايي با اشاره به اينک... ادامه »
31
خانه نلسون ماندلا، موزه شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، در اين موزه که توسط موسسه هواداران ماندلا و مقامات حکومتي کيپ تاون غربي خريداري شده است به نمايش و معرفي رهبر آفريقاي جنوبي و فعاليت هاي وي مي‌پردازد. جکز گريويل، رييس موسسه هواداران ماندلا گفت: اين ساختمان تنها خانه ماندلا در بيرون از محيط زندان است که اکنون توسط اين موسسه به موزه فعاليت‌هاي آزادي خواهانه او تبديل م... ادامه »
31
پايه‌ريزي کاخ‌هاي مجموعه عباس‌آباد به پيش از اسلام باز مي‌گردد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، مدير پايگاه مجموعه باغ‌هاي بهشهر در همايش نقد مرمت با بيان اين مطلب افزود: باغ‌هاي منطقه بهشهر به سه مجموعه قابل تقسيم است که برخي از آنها داراي آثار باقي مانده باستاني هستند. موسوي نسب تصريح کرد: از جمله باغ‌هاي منطقه بهشهر باغ‌هاي شمال، چهلستون داراي آثار باقي مانده هستند همچنين از ديگر با‌غ‌هاي اين منطقه مي‌توان چش... ادامه »
31
عمليات اجرايي موزه دائمي صنايع دستي بقعه شيخ صفي‌الدين
چکیده: معاون صنايع دستي و هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در مجموعه بقعه شيخ صفي‌الدين اردبيلي دو بخش براي توسعه صنايع دستي استان پيش‌بيني شده است . جليل جباري افزود: يکي از اين پروژه‌ها ايجاد موزه دائمي صنايع دستي اردبيل است که عمليات اجرايي آن تا پايان شهريورماه خاتمه مي‌يابد... ادامه »
31
بازسازي کامل تزئينات در مرمت مجاز نيست
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) مرداي يکي از کارشناسان مرمت در شهر تاريخي اصفهان در همايش نق مرمت گفت: داخل حياط خانه مشير فاطمي به منظور تامين پارکينگ طرحي اجرا شد که کاملا هويت بنا را خدشه دار کرد. وي افزود: از سوي ديگر نورپردازي‌هاي داخل بنا محوطه‌سازي و پوشش گياهي و نيز دخل و تصرفات در داخل نماها و سرويس هاي عمومي بدون رعايت موازين سنتي بنا انجا... ادامه »
31
قايق ويتنامي، در جستجوي هويت نامعلوم
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، اين قايق که 5/8 متر طول و 50 سانتي‌متر عرض آن است به دليل شکل خاص خود باستان‌شناسان را در تخمين قدمت آن با مشکل مواجه ساخته است. گروهي از باستان‌شناسان زمان ساخت آن را به زمان سلطنت امپراطور گياهونگ، آخرين شاه سلسله امپراتوري ويتنام در 150 سال گذشته نسبت داده و برخي ديگر سال ساخت آن را به 700 تا 800 سال گذشته و به دست... ادامه »
31
مواد آتشفشاني، منابع اوليه تجارت ساکنان بومي آلاسکا
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، وقايع طبيعي همچون فعاليت کوه‌هاي آتشفشاني، تغييرات سطح دريا، لايه‌هاي زمين و آب و هوا طي شش هزار سال گذشته تغييرات محسوسي در نحوه زندگي ساکنان آلاسکا به وجود آورده است. کريستين مارچ، باستان‌شناس دانشگاه کلمبيا با اشاره به مطالب فوق گفت: اقوام بومي اين منطقه از مواد مذاب باقي مانده از فوران‌هاي آتشفشاني، ابزارآلاتي مي... ادامه »
31
اسکان هنرمندان تهراني در نمايشگاه‌هاي صنايع دستي مناسب نيست
چکیده: مژگان ژاله خاکي در گفتگو با ميراث‌ آريا(chtn)،‌ با بيان اين مطلب افزود: مشکلات صنعتگران تهراني در اين شرايط نسبت به ساير استان‌ها بيشتر است. وي با بيان اينکه عمده توليدات استان تهران به توليدات شيشه مربوط مي شود، اظهار داشت: اين هنرمندان به دليل در دست نداشتن امکانات لازم براي سفر و حضور در نمايشگاه‌هاي مختلف و نبود اين امکان توسط اين استان‌ها ت... ادامه »
31
بناهاي اصفهاني همواره مورد توجه مرمت‌گران بوده است
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، محمدعلي محب علي در همايش نقد مرمت با بيان اين مطلب افزود: مرمت همواره با احيا همراه است بنابراين اگر در طول 800 سال مسجد جامع اصفهان احيا نمي‌شود امروز به اين شکل به دست ما نمي‌رسيد. وي با اشاره به مرمت و احياي خانه‌هاي سنتي اصفهان مانند مراکز فرهنگي اصفهان و باغ‌هاي اصفهان توسط مرحوم شيرازي گفت: هتل عباسي پس از پيروز... ادامه »
31
وزارت تعاون خواستار تشکيل اتحاديه تعاوني‌هاي گردشگري شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) جمشيد حمزه‌زاده روز گذشته در نشست نمايندگان جوامع هتلداران، هتل‌آپارتمان‌ها، مهانپذيرها و مجتمع‌هاي بين‌راهي کشور ضمن اعلام اين خبر گفت: تشکيل اين اتحاديه مستلزم کار کارشناسي است و بايد ديد آيا تشکيل اين اتحاديه مي‌تواند براي گردشگران مفيد باشد يا نه. وي افزود: وزارت تعاون مجوزهاي فراواني را تحت عنوان تعاوني گردشگري ص... ادامه »
31
حمايت قاطع کارکنان سازمان ميراث فرهنگي از مشائي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) اسفنديار رحيم مشايي، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري به دليل بيان سخناني درباره دوستي ميان انسان‌ها و مردم جهان، مورد تندترين هجمه‌ها و صريح‌ترين انتقادها قرار گرفته‌است. بنابراين گزارش کارمندان سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در نامه اي به رئيس جمهور ضمن ابراز ناخرسندي از حم... ادامه »
31
جزر و مد آب اقيانوس‌ها،دايناسورها را منقرض کرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، بر طبق اطلاعات به دست آمده، سطح زمين در زمان زندگي دايناسورها پوشيده از آب‌هاي کم عمق يا درياهاي کوچک بود که با گذشت ميليون‌ها سال بر اثر تغييرات سطحي و جوي زمين، به آرامي خشکي‌ها را در برگرفت. دانشمندان معتقدند جزر و مد آب درياها و جمع شدن رسوبات آهکي در کف اقيانوس‌ها در دوره‌هاي مختلف زمين‌شناسي مي‌توانند اولين دلاي... ادامه »
31
قطعي شدن پرونده ثبت جهاني نوروز براي ارسال به يونسکو
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري با بيان اين مطلب گفت: قرار است پرونده نوروز را به عنوان پرونده مشترک بين ده کشور براي ثبت در ميراث جهاني به يونسکو ارسال کنيم. فريبرز دولت‌آبادي ادامه داد: به همين منظور اجلاسي بين ده کشور مشترک در ميراث معنوي نوروز در شهريور ماه امسال به منظور نهايي شدن اين... ادامه »
31
جوامع کشوري تاسيسات گردشگري ايجاد مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، پيش‌نويس آئين‌نامه تشکل‌هاي تاسيسات گردشگري در نشستي با حضور نمايندگان جوامع هتلداران، هتل آپارتمان‌ها، مهمانپذيرها و تاسيسات بين‌راهي و جمشيد حمزه‌زاده، مديرکل دفتر امور گردشگري داخلي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري مورد بررسي قرار گرفت. وي ابراز اميدواري کرد که تصويب اين آئين‌نامه به تصويب قانون نظام صنفي ... ادامه »
31
گبه بوشهر به مرحله پاياني داوري مهر اصالت راه يافت
چکیده: احمد دهاز در گفتگو با ميراث آريا(chtn)،‌ با اعلام اين خبر گفت: گبه خود رنگ و گبه رنگي دو توليد صنايع دستي استان هستند که براي شرکت در مرحله نهايي داوري‌هاي مهر اصالت پذيرفته شده اند. وي با اشاره به اينکه توليدات صنايع دستي دريايي و عبابافي نيز براي شرکت در داوري‌هاي مهر اصالت در سال جاري معرفي شده بودند، اظهار داشت: به لحاظ کاربردي تعريفي که برا... ادامه »
31
بزرگداشت پدر مرمت ايران برگزار مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) اين مراسم توسط معاونت ميراث فرهنگي و با همکاري پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاريخي_فرهنگي برگزار مي‌شود. لازم به ذکر است در اين مراسم فريبرز دولت‌آبادي معاون ميراث فرهنگي، عبدالرسول وطن دوست رئيس پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاريخي و فرهنگي، سيد محمد بهشتي، سعيدي، رايتي استادان مرمت کشور سخنراني خواهند داشت. در حاشيه اي... ادامه »
31
نظارت بر فعاليت‌هاي انجام شده در اطلس صنايع دستي کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، رئيس پژوهشکده هنرهاي سنتي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري در هفتمين نشست شوراي عالي صنايع دستي که در اردبيل برگزارشد ، با بيان اين مطلب گفت: در يک سال گذشته شاهد تحولات عظيمي در حوزه هنرهاي سنتي و صنايع دستي در کشور بوده‌ايم . مجيد شريف‌زاده افزود : در نمايشگاه صنايع دستي اردبيل نيز اين نکته به خوبي مشاهده مي‌... ادامه »
30
دولت وقت خود را با موج سازي هاي سياسي تلف نمي کند
چکیده: رييس‌جمهور مساجد و نماز جمعه را پايگاه اصلي سازماندهي سياسي و اجتماعي در اسلام دانست و تصريح کرد: نظام و جامعه اسلامي با الگوي تحزب غربي به پيش نمي‌رود و هيچ تشکل و سازماني کارآيي مساجد را ندارد. دکتر محمود احمدي‌نژاد پيش از ظهر چهارشنبه در ششمين همايش گراميداشت هفته جهاني مساجد با بيان اين که مساجد مردمي‌ترين و مترقي‌ترين کانون سازماندهي در دني... ادامه »
30
عرضه شاخص‌هاي صنايع دستي تهران در جشنواره تابستاني همدان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان تهران، مژگان ژاله خاکي مسئول امور نمايشگاه‌هاي معاونت صنايع دستي استان از نمايش و عرضه شاخص‌ترين صنايع‌دستي تهران در جشنواره تابستاني همدان خبر داد و گفت: شيشه به عنوان يکي از شاخص‌ترين صنايع دستي تهران در جشنواره گردشگري همدان به نمايش گذاشته مي‌شود . ... ادامه »
صفحه 1 از 56ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...