شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مرداد 1388)

31
طرح پيشنهادي گردشگري سلامت بام تفت
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان يزد با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: طرح پيشنهادي گردشگري سلامت بام تفت توسط متقاضي براي اعضا توزيع داده شد و اعضا با کليات آن موافقت کردند . علي اکبر کاظمي افزود: دبير کميته گردشگري يزد درباره پتانسيل‌هاي پزشکي يزد و نرخ خدمات پزشکي ارزان استان توضيحاتي ارايه داد . وي تصري... ادامه »
31
هفدهمين سالگرد درگذشت پدر فيزيک ايران برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي در اين مراسم گفت: شهرستان تفرش گنجينه‌اي از مفاخر را در خود جاي داده است که پروفسور حسابي سرآمد اين مفاخر است. محمدحسين فرمهيني فراهاني افزود: اقدامات پروفسور حسابي نه تنها براي مردم زمان خود بلکه براي آيندگان نيز به ارث گذاشته شده است و لازم است از اين ميراث ح... ادامه »
31
قلعه محمد خان دشتي موزه صنايع دستي بوشهر مي‌شود
چکیده: معاون هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي بوشهر در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، اظهار داشت: قلعه محمدخان دشتي که بيش از 50 سال است به تملک سازمان ميراث فرهنگي درآمده فضاي مناسبي براي ايجاد موزه صنايع‌دستي است. احمد دهاز با اشاره به حضور در پنجمين همايش معاونان صنايع‌دستي کشور افزود: در اين جلسه که معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي حضور داشت، رايزني... ادامه »
31
تکميل موزه‌هاي بيرجند در دستور کار ميراث فرهنگي خراسان جنوبي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي خراسان جنوبي، عليرضا شناسايي گفت:موزه‌هاي بيرجند شامل موزه هاي باستان شناسي، مردم شناسي و حيات وحش در سال 88 تجهيز و تکميل مي‌شوند. وي افزود:در اين موزه‌ها امکاناتي شامل کيوسک اطلاع رساني(به صورت رايانه اي جهت اطلاع رساني و معرفي موزه ها به بازديدکنندگان)، دستگاه بلوتوث (ارسال ... ادامه »
31
ونوس اسکاتلند کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، اين مجسمه کوچک سنگي که ابعاد آن 5/3 در سه سانتي‌متر بوده و به ونوس اورکني شهرت پيدا کرده است، با قدمتي 5000 ساله به عنوان قديمي‌ترين اثر هنري ساکنان عصر نوسنگي اسکاتلند شناخته شده است. به گفته باستان‌شناسان، اين مجسمه کوچک از سري کاملاً گرد روي بدني لوزي شکل و کاملاً مسطح تشکيل شده و دو خط کلفت به شکل ابرو، دو نقطه به ... ادامه »
31
گنبد قابوس براي ثبت جهاني آماده مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) و به نقل از روابط عمومي پژوهشکده باستان شناسي سرپرست هيأت فصل اول گمانه‌زني گنبد قابوس با بيان اين مطلب افزود:اين فصل گمانه زني به منظور مطالعه فونداسيون گنبد انجام مي‌شود. حميد عمراني رکاوندي در ادامه خاطرنشان کرد:همچنين حريم تپه باستاني که گنبد قابوس بر آن بنا شده است بايد تعيين شود. وي با اشاره به اين‌که همچنين طب... ادامه »
31
ساماندهي پارک جنگلي باغو
چکیده: معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در اين پارک زيرساخت‌هاي لازم گردشگري از جمله راه دسترسي ، آب ، برق ، پارکينگ ، سکوي نشيمن ، استراحتگاه ، سرويس‌هاي بهداشتي و ساير زيرساخت‌هاي مورد نياز مهيا مي‌شود . محمد اسماعيل عسگري تصريح کرد: اين اقدامات با اعتبار 3 مي... ادامه »
31
ترميم بخشي ديگر از چهره معبد آناهيتا
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:محوطه تاريخي معبد آناهيتاي کنگاور که در سال 1370 به عنوان يکي از پروژه هاي بزرگ فرهنگي- تاريخي کشور انتخاب شد با قدمتي حدود 22 قرن در محوطه اي به مساحت بيش از 5/4 هکتار، در مرکز شهر کنگاور در استان کرمانشاه واقع شده است. اسدالله بيرانوند افزود:د... ادامه »
31
چاپ بيش از30هزار اقلام تبليغاتي درخراسان شمالي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي وگردشگري خراسان شالي، علي مستوفيان، سرپرست معاونت فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان ضمن اعلام اين خبر گفت :اين اقلام شامل کتابچه استاني ، ساک تبليغاتي ، پوستر و کارت پستال است. مستوفيان در خصوص تيراژ اين اقلام گفت : کتابچه معرفي استان و... ادامه »
31
ساعت کار موزه هاي آذربايجان شرقي تغيير کرد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، موزه ها و محوطه هاي تاريخي استان تا پايان ماه مبارک رمضان از ساعت 9 صبح تا 18 ( 6 بعد از ظهر ) آماده پذيراي بازديدگنندگان وگردشگران خواهد بود. هم اکنون بيش از 16 موزه و 5 محوطه تاريخي در استان آذربايجان شرقي فعال است که محوطه هاي... ادامه »
31
اسامي يک ميليون هنرمند صنايع‌دستي کشور جمع آوري مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، حسين هاتفي فارمد با بيان اين مطلب گفت: يکي از مهمترين اقداماتي که براي حل مشکلات بيمه‌اي مد نظر قرار گرفت تهيه بانک جامع اطلاعات هنرمندان صنايع‌دستي کشور بود. وي با اشاره به اينکه جمع آوري اطلاعات مربوط به هنرمندان در اين بانک توسط اداره کل حفظ و احياء معاونت هنرهاي سنتي در حال پيگيري است، اظهار داشت: تا شهريور ماه سال... ادامه »
31
جايگاه‌هاي بنزين پارک ساعي و ميرداماد تعطيل نمي‌شوند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)چهار روز پيش عامري، مديرعامل شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران ، اعلام کرده بود که به دليل عدم هماهنگي شهرداري تهران با وزارت نفت در يک طرفه کردن خيابان ولي‌عصر، دو جايگاه بزرگ بنزين پارک ساعي و ميرداماد با قابليت سوخت‌رساني به 6 هزار خودرو تعطيل شد. اما تشکري‌هاشمي، رئيس سازمان حمل و نقل و ترافيک شهرداري تهران تاکيد... ادامه »
31
دو برابر شدن ذخيره دارويي آنفلوانزاي نوع A
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) کامران باقري لنکراني پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به گرماي هوا و فرهنگ سازي در جامعه تا حدي از شتاب گسترش اين بيماري در کشور کاسته شده ولي اين به اين معنا نيست که با سرد شدن هوا با موجهاي جديد اين بيماري مواجه نمي ‌شويم و اين فرصتي به ما مي دهد که برنامه هاي پيشگيري را بيشتر کنيم. لنکراني در خصوص تصميم گيري ... ادامه »
31
سراي جمهوري بازار تهران مزه ثبت را چشيد
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي استان تهران در گفتگو با ميراث آريا(chtn) ضمن بيان اين مطلب افزود:چندي پيش در سراي جمهوري بازار بزرگ تهران يک سري دخل و تصرف در جال انجام بود که به منظور جلوگيري از تخريب اين فضا، به سرعت از ادامه اين کار جلوگيري و ثبت اضطراري اين بخش از بازار تهران را در دستور کار قرار داديم. محمدرضا بيرقي درادامه خاطرنشان ... ادامه »
31
مشکلات صنايع‌دستي به شوراي عالي ميراث فرهنگي و گردشگري مي‌رود
چکیده: ساسان قاسمي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان اين مطلب گفت: معاونت‌هاي صنايع‌دستي استاني در سطح فعاليت‌هاي خود با مشکلات و معضلاتي روبرو هستند. وي با اشاره به اينکه طي دستورالعملي از معاونت‌هاي صنايع‌دستي استاني خواسته شده نسبت به بررسي اين مشکلات اقدامات لازم را انجام دهند، اظهار داشت: مهمترين مشکلات و مسائلي که معاونت‌هاي صنايع‌دستي استاني... ادامه »
31
تحليل فرمانده ناجا از حوادث اخير
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) سردار اسماعيل احمدي‌مقدم پنج شنبه با اشاره به توطئه‌ها و فتنه‌هاي اخير عليه کشور گفت: زماني که آشفتگي‌ها و ناهنجاري‌هايي در اجتماع رخ مي‌دهد، کارهايي پيش مي‌آيد که بي‌گناه و گناه‌کار آسيب مي‌بينند و مانند سيل همه را مي‌برد و قابل تبعيض نيست. وي ادامه داد: در اين شرايط تضييع حقوق مردم بي‌شک وجود دارد که بايد علت اساسي آن... ادامه »
31
20 جاذبه گردشگري تهران صاحب مستند شدند
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران تهيه مستند از جاذبه‌هاي گردشگري استان را در دستور کار خود قرار داده است و به اين منظور تاکنون مستند 20 جاذبه گردشگري استان تهيه و توزيع شده است. حرم حضرت عبدالعظيم (ع)، آبشار کر، درياچه سد طالقان، آبشارخور، روستاي گليرد، قلعه ايرج، محور چالوس و امامزاده جعفر پيشوا از... ادامه »
31
مهمانپذيرهاي تهران به سفرکارت مجهز مي‌شوند
چکیده: شهرام‌علي‌محمدي در گفتگو با ميراث‌آريا(chtn) ضمن اعلام اين خبر افزود:سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران در بحث سفرکارت ملي بسيار فعال و جدي برخورد مي‌کند و سفرکارت يکي از سياست‌هاي اصلي معاونت گردشگري استان تهران است. معاون گردشگري استان تهران تصريح کرد:در اين رابطه مذاکرات لازم با واحدهاي اقامتي استان تهران از جمله اتحاديه هت... ادامه »
31
صنايع دستي در شوش آموزش داده مي‌شود
چکیده: مسئول آموزش هنرهاي سنتي و صنايع دستي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان خوزستان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:89 هنرآموز در دومين دوره آموزش صنايع دستي در سال جاري حضور دارند. افسانه زماني افزود: اين هنرجويان در پنج رشته صنايع دستي و هنرهاي سنتي استان در حال آموزش هستند که پس از اتمام اين دوره و برگزاري آزمون، کارت پايان د... ادامه »
31
زيبايي‌هاي بلاغت در دو شاخه معاني و بيان به چاپ رسيد
چکیده: عضو انجمن ترويج زبان و ادبيان فارسي ايران در گفتگو با ميراث آرياchtn)) ضمن بيان اين مطلب افزود: پس از سال‌ها تدريس و تحقيق در حوزه زبان و ادب فارسي، کتاب معاني و بيان تطبيقي براي آشنايي علاقمندان با زيبايي‌هاي بلاغت زبان فارسي در دو شاخه معاني و بيان به چاپ رسيد. رضا قاسمي درادامه خاطرنشان کرد:از آن‌جايي که تلاش‌هاي پراکنده و ديدگاه‌هاي گوناگون... ادامه »
صفحه 1 از 68ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی در نامه‌ای خواستار شد

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی طی نامه‌ای به معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، ...