شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مرداد 1389)

31
بانک اطلاعاتي کمال الملک ايجاد مي شود
چکیده: کارشناس پژوهشي مؤسسه کتابخانه و موزه ملي ملک، در گفتگو با ميراث آريا(chtn)افزود: مؤسسه کتابخانه و موزه ملي ملک در راستاي پيشبرد اهداف خود از جمله پژوهش در زمينه ميراث فر هنگي کشور، برنامه هاي با عنوان مشارکت هاي پژوهشي با نهادهاي مرتبط ترتيب داده است. محمدحکمت با بيان اينکه در زمينه يادشده ببيشتر به موضوعيت "کمال الملک" پرداخته شده است، هدف از ا... ادامه »
31
خلاقيت رونق صنايع‌دستي آمل را دوچندان مي‌کند
چکیده: مسئول فروشگاه صنايع‌دستي روزبه در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: در گذشته‌هاي دور هنرهاي سنتي و صنايع دستي از استان گيلان به استان مازندران منتقل شده است. وي افزود: به همين دليل رشته‌هاي صنايع‌دستي استان مازندران و گيلان بسيار به يکديگر شباهت دارند. مسئول فروشگاه صنايع‌دستي روزبه که خود از علاقمندان هنرهاي سنتي و صنا... ادامه »
31
مصرف ماهي “ساردين” و “سالمون” افسردگي پسران را کاهش مي‌دهد
چکیده: به گزارش ميراث آريا ((chtn اسيدهاي چرب امگا ۳ از جمله “ايي.پي.اي”EPA و “دي.اچ.اي”DHA بيشتر در ماهي چرب يافت مي‌شود. محققان دانشگاه “توکيو” رژيم هاي غذايي و ميزان افسردگي را در بيش از شش هزار و ۵۰۰ دانش آموز دبيرستاني ۱۲ تا ۱۵ ساله بررسي کردند و مشخص شد ۲۳ درصد از پسران و ۳۱ درصد از دختران علائم افسردگي از جمله احساس بي ارزشي، نااميدي و اختلال خ... ادامه »
31
هنرمندان برتر صنايع‌دستي کشور به بنياد ملي نخبگان معرفي مي‌شوند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، در راستاي شناسايي و پشتيباني از نخبگان و استعدادهاي برتر هنري، بنياد ملي نخبگان به استناد بند 7-4 آيين نامه احراز استعدادهاي برتر مصوب پانصد و هشتاد و نهمين جلسه شوراي انقلاب فرهنگي اقدام به برگزاري سلسله جلسات مربوط به تدوين آيين نامه شناسايي و پشتيباني از هنرمندان برتر کشور کرده است. بنابراين گزارش در اين ميان صنايع‌... ادامه »
31
دو هزار و 700 صنعتگر تهراني به آزمون فني و حرفه‌اي راه يافتند
چکیده: مدير کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: تا کنون اطلاعات مورد نياز از سوي دو هزار و 700صنعتگر اعلام شده است. محمد ابراهيم لاريجاني با اشاره به اينکه اين افراد بايد در آزمون سازمان آموزش فني و حرفه‌اي کشور شرکت کنند، افزود: از اين تعداد 700 هنرمند تشکيل پرونده داده‌اند. ... ادامه »
31
دادگاه خانواده با حضور رئيس و قاضي مشاور زن تشکيل مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)نمايندگان ملت در جلسه علني امروز يکشنبه موادي از لايحه حمايت خانواده را بررسي و به تصويب نهايي خود رساندند. بر اساس مصوبه مجلس و به منظور رسيدگي به امور و دعاوي خانوادگي، قوه قضائيه موظف شد ظرف 3 سال از تاريخ تصويب اين قانون در همه حوزه‌هاي قضائي شهرستان به تعداد کافي شعبه دادگاه خانواده تشکيل دهد. تشکيل اين دادگاه در ... ادامه »
31
اجتماع مرمتگران در مسجد مورک دهدشت
چکیده: مدير پايگاه ميراث فرهنگي شهر تاريخي دهدشت در گفتگو با ميراث آريا(chtn)افزود: عمليات مرمت مسجد مورک يک ماه پيش آغاز شده و پيش بيني مي‌شود تا سه ماه ديگر به طول انجامد. محمدرضا مجيدي با بيان اين‌که در حال حاضر مرمت شبستان مسجد در حال انجام است، گفت: همچنين گنبدخانه اين بنا نياز به مرمت دارد. وي با اشاره به مرمت کف حياط در اين مرحله، گفت: از ديگ... ادامه »
31
جلوه هايي از سرويس پارچ و ليوان هايي لهستاني
چکیده: مسئول موزه ظروف مجموعه فرهنگي تاريخي سعدآباد در گفتگو با ميراث آريا(chtn)با بيان اينکه سرويس يادشده از جنس بلور به رنگ بنفش درون يک جعبه چوبي قرار دارد، افزود: در زير جعبه چوبي تزئين شده با نوار‌هاي عريضي از آلياژ فلز بر روي پلاک فلزي نام محل ساخت اين سرويس در شهر ورشو "Warszawa" حک شده است. طاهره شيربچه با بيان اينکه ورشو پايتخت کشور لهستان اس... ادامه »
31
مرمت مساجد تاريخي همچنان در  اولويت کاري مرمتگران آذربايجان شرقي است
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، تراب محمدي در بازديدي که به مناسبت روز جهاني مسجد از مسا جد در دست مرمت استان به عمل آورد، روند فعاليت در اين مجموعه ها را مناسب و قابل قبول ارزيابي کرد. رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي ضمن تبريک فرارسيدن روز ... ادامه »
31
صنايع‌دستي زنجان با استقبال جشنواره‌هاي گوناگون روبرو شد
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان زنجان در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: از ابتداي سال تاکنون 100 ميليون تومان از اقلام گوناگون توليدات صنايع‌دستي در جشنواره‌هاي برگزار شده به فروش رسيده است. شاپور سليمان پور افزود: اين معاونت در حاشيه برپايي جشنواره‌ها، ايستگاه هاي فروش صنايع دستي برگزار مي کند که در بيشتر موراد با استقبال خريدا... ادامه »
31
کانون‌هاي دانشجويي ترويج صنايع‌دستي تشکيل مي‌شود
چکیده: ويدا توحدي در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب ادامه داد: به دنبال تفاهم‌نامه مشترکي که ميان معاونت صنايع‌دستي و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي منعقد شد در تلاش براي تشکيل اين کانون هستيم. وي اضافه کرد: پيشنهاد ايجاد کانون‌هاي دانشجويي ترويج صنايع‌دستي در تعاملات مشترک بارها مطرح شده است. سرپرست اين اداره کل افزود: هدف ... ادامه »
31
نمايشگاه مادر ترزا در دهلي گشايش مي‌يابد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ به مناسبت يکصدمين سالروزتولد مادر ترزا، راهبه معروف آلبانيايي، نمايشگاهي از عکس‌ها، نقاشي‌ها و پرتره‌هاي منتسب به وي با همکاري يونسکو تا سي و يکم ماه اوت در شهر دهلي برگزار مي‌شود. اين نمايشگاه که با حمايت کنسولگري جمهوري آلباني برگزار مي‌شود شمال عکس‌هايي است که از مادر ترزا در کنفرانس اسقف‌هاي کاتوليک در هند و همراه... ادامه »
31
ايجاد شش مجتمع خدماتي رفاهي در زنجان
چکیده: مدير کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان زنجان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:ميزان زمين اختصاصي براي احداث اين تعداد مجتمع خدماتي رفاهي 41 هکتار است. امير الهي افزود:ميزان سرمايه‌گذاري براي پروژه فوق 44 ميليارد تومان و ميزان تسهيلات برآورد شده 28 ميليارد و 600 ميليون تومان است. وي خاطرنشان کرد:همچنين ميزان اشتغال پيش بيني شد... ادامه »
31
جشنواره فرهنگي مشترک ويتنام و ژاپن برگزار شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ اين جشنواره فرهنگي دو روزه که با استقبال بازديد کنندگان بي شماري از گردشگران داخلي خارجي همراه بود شب گذشته بيست و يکم اوت در مرکز شهر تاريخي هوي آن برگزار شد. به گفته رئيس حزب جمهوري ويتنام، فلسفه برگزاري اين جشنواره بزرگداشت رابطه طولاني فرهنگي و تجاري اين منطقه با تجار داخلي و خارجي به ويژه ژاپني‌ها در سده‌هاي گذشت... ادامه »
31
تهيه طرح مرمت خانه تاريخي شريف در بندرعباس
چکیده: معاون حفظ،احيا و ثبت آثار تاريخي اداره کل ميراث فرهنگي،صنايع دستي وگردشگري استان هرمزگان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:هزينه اجراي اين پروژه از محل اعتبارات استاني تامين خواهد شد. عباس نوروزي افزود:همچنين سال گذشته يک برج خشتي در يکي از روستاهاي شهرستان بستک مرمت شد. وي با بيان اينکه مرمت اين اثر با مشارکت مردم انجام شد،خاطرنشان کر... ادامه »
31
هنرهاي سنتي کشور در پارک شهر زنده توليد مي‌شوند
چکیده: رئيس روابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 12 شهرداري تهران در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، ضمن بيان اين مطلب اظهار داشت: اين نمايشگاه به مناسبت فرا رسيدن ماه مبارک رمضان در حال برپايي است. محمد صادق دهنادي افزود: در اين نمايشگاه هنرمندان عرصه هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي به صورت زنده بازديد کنندگان را از شيوه توليد آثار خود آگاه مي‌کنند. وي اضافه کر... ادامه »
31
برگزاري همزمان انتخابات سراسري و انتخابات ميان دوره‌اي شوراها
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) بر اساس تصويب نمايندگان مجلس شوراي اسلامي از اين پس وزارت کشور موظف است انتخابات ميان دوره‌اي شوراها را که به هر دليل منحل يا باطل شده است همزمان با اولين انتخابات سراسري ساير انتخابات ها برگزار کند و انتخابات ميان دوره اي شورا ديگر به صورت مجزا برگزار نشود. نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در صحن علني مجلس پس از بررسي لايح... ادامه »
31
خودروهاي فرسوده عمومي از پرداخت عوارض اسقاط معاف شدند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، دولت در راستاي نوسازي ناوگان حمل و نقل عمومي و از رده خارج کردن خودروهاي فرسوده، با معافيت خودروهاي عمومي، آمبولانس ها و خودروهاي نظامي و انتظامي از پرداخت عوارض اسقاط موافقت کرد. با تصويب وزيران عضو کارگروه توسعه حمل و نقل عمومي و مديريت مصرف سوخت به استناد اصل يکصد و سي و هشتم قا... ادامه »
31
هتلداران تايلند، بانک گردشگري مي‌خواهند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌‌ ساکارين کورساواي، رئيس سازمان هتلداري تايلند طي اظهاراتي گفت: وظيفه اصلي بانک گردشگري انجام خدمات مالي ويژه براي صنايع وابسته به گردشگري خواهد بود. وي افزود: دولت در گام نخست مي‌تواند يک يا دو درصد از درآمدهاي حاصله از ماليات گردشگري را به عنوان پشتوانه بانک ويژه گردشگري خود در نظر گيرد. رئيس سازمان هتلداري تايلند... ادامه »
31
دستاوردهاي ارزشمند باستان‌شناسان پس از ترک دو شهر باستاني ويگل
چکیده: سرپرست هيأت کاوش در محوطه باستاني ويگل در گفتگو با ميراث آريا (chtn) دستيابي به دو محوطه متعلق به دوره تاريخي را مهمترين دستاورد باستان‌شناسان در اين محدوده از ايران مرکزي عنوان کرد و افزود:سابقه اين دو شهر که تا اين زمان ناشناخته باقي مانده بودند به دوران تاريخي و حتي دوره‌هاي پايان سلجوقي بازمي‌گردد. محسن جاوري با اشاره به حضور مردم در اين دو ... ادامه »
صفحه 1 از 71ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری