ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مرداد 1390)

30
اجراي بيمه براي 446 هنرمند صنايع دستي يزد
چکیده: «محمد بهشتي‌نژاد» در گفتگو با ميراث آريا (CHTN)، اظهار داشت: اين معاونت تاکنون 680 هنرمند را در راستاي بهره‌مندي از مزاياي بيمه تأمين اجتماعي به اداره کل آموزش فني و حرفه‌اي معرفي کرده است. او با بيان اينکه ساير هنرمندان در مسير بهره‌مندي از مزاياي بيمه تأمين اجتماعي قرار دارند، اضافه کرد: هنرمنداني بيمه مي‌شوند که علاوه بر دارا بودن کارت شناساي... ادامه »
30
ارائه راهبردهاي ملي توسعه صنايع‌دستي در کارگروه صادرات کشور
چکیده: «احمد بالان» در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، افزود: يکي از مهم‌ترين سندهايي که مي‌تواند اصالت و نام کشور را در فرآيند جهاني برجسته کند، به طور حتم صنايع‌دستي است. او با بيان اينکه در حال حاضر 60 درصد صادرات جهاني صنايع‌دستي توسط شش کشور صورت مي‌گيرد، گفت: چين،‌ هند، پاکستان، ترکيه، نپال و مصر اين شش کشور را تشکيل مي‌دهند. مديرکل امور بازرگاني ... ادامه »
30
شهر مرد مبارز هندي جاذبه گردشگري مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ روزه پنج روزه «آنا هازاره» به دليل اعتراض به فساد در دستگاه‌هاي دولتي هند و پوشش گسترده رسانه‌اي آن خانه و محل زندگي او را به مکاني براي هزاران گردشگر حاضر در اين کشور تبديل کرده است. در ميان گردشگران که بيشتر براي ديدن حمايت از حرکت و جنبش «آنا هازاره» به محل زندگي او مسافرت کرده‌اند، برخي نيز وجود دارند که تنها برا... ادامه »
30
افزايش مسافرت‌هاي هوايي درون‌مرزي در يک ماه گذشته
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)، بر اساس اين گزارش، کشور برزيل با رشد 15 درصدي در بخش مسافرت‌هاي هوايي داخلي، رده نخست را به خود اختصاص داده و هند با رشدي 14 درصدي نيز در رتبه دوم قرار گرفته است. با اين وجود چين بازهم موفق شد با رشدي پنج درصدي طي يک ماه گذشته به عنوان دومين بازار بزرگ مسافرت‌هاي هوايي داخلي شناخته شود اين رده‌بندي نه برمبناي رشد نمود... ادامه »
30
در چوبي باغ موزه چهلستون اصفهان مرمت مي‌شود
چکیده: «اسفنديار حيدري‌پور» در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، افزود: در حال حاضر به طور موقت يک در فلزي جايگزين شده تا پس از انجام عمليات مرمتي دوباره در محل اصلي خود نصب شود. او شرح عمليات مرمتي را شامل رنگبرداري و پاکسازي تمامي قطعات چوبي و فلزي، استحکام‌بخشي قطعات فرسوده و شکسته شده، تعويض قطعات پوسيده، جداسازي تمامي اتصالات فلزي الحاقي و غير ضروري در ... ادامه »
30
رسانه‌ها در تبيين اهميت ميراث‌فرهنگي نقشي اساسي دارند
چکیده: «مهدي منتظرقائم» در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا (chtn)، با تاکيد بر ضرورت اطلاع‌رساني دقيق رسانه‌ها در حوزه ميراث‌فرهنگي، افزود: رسانه‌ها بايد در ابتدا پيرامون ميراث‌فرهنگي تحقيق و بررسي کنند تا در مواقع لزوم بتوانند به خوبي و به صورت مستند و مستدل از آن دفاع کرده و اطلاع‌رساني صحيح کنند و در واقع روزنامه‌نگاران و خبرنگاران ميراث‌فرهنگي بايد در عين حال ... ادامه »
30
تعطيلي مجموعه کاخ‏هاي نياوران در سالروز شهادت حضرت علي (ع)
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، روابط عمومي مجموعه فرهنگي - تاريخي نياوران با عرض تسليت به مسلمانان و دوستداران آن حضرت اعلام کرد اين مجموعه همزمان با بيست و يکمين روز از ماه پر خير و برکت رمضان و شهادت حضرت علي (ع) تعطيل خواهد بود. گفتني است مجموعه فرهنگي - تاريخي نياوران در ايام ماه مبارک رمضان تمامي روزهاي هفته به جز تاريخ يادشده از ساعت 9 تا 30/... ادامه »
30
غارهاي بکر کرمانشاه پتانسيلي براي توسعه توريسم ورزشي
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (CHTN)، مسوول کميته غارنوردي هيات کوهنوردي استان کرمانشاه با اشاره به اينکه برخي از غارهاي استان مانند غارهاي آبي قوري‌قلعه، کاوات و غيره پتانسيل جذب غارنورد غير حرفه‌اي را دارد، اظهار داشت: همچنين غارهاي عمودي نظير پراو نيز مي‌توانند در جذب گردشگران غارنورد حرفه‌اي داخل و خارج کشور موفق باشند. «هادي جهانگرد» با بيان اينکه بک... ادامه »
30
هتل‌هاي معروف گردشگري «رواندا» را توسعه مي‌دهند
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ رواندا که در حال حاضر تنها يک هتل پنج ستاره بين‌المللي در آن به فعاليت مشغول است،‌ اميدوار است پس از راه‌اندازي دو هتل متعلق به شرکت‌هاي معتبر «ماريوت» و «رزيدور» در آينده‌اي نزديک، سهم بسزايي از درآمد سالايانه خود را از صنعت گردشگري به دست آورد. براساس آمارهاي کنوني، نزديک به 4 هزار و 300 اتاق هتل در اين کشور قابليت... ادامه »
30
نبود سرويس‌هاي‌ بهداشتي مناسب از معضلات زيرساختي گردشگري است
چکیده: «مهدي حسين‌زاده» در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، درباره مشکلات راهنمايان گردشگري با بيان اين مطلب تصريح کرد: مشکل نبود سرويس‌هاي بهداشتي تنها مخصوص جاده‌ها و مکان‌هاي گردشگري نيست، بلکه در داخل شهرهاي کشور حتي تهران نيز گردشگران با اين مشکل مواجه هستند. او با بيان اينکه گردشگران داخلي با اين معضل خو گرفته‌اند، اظهار کرد: مشکل اصلي راهنمايان در ... ادامه »
30
کشف گور باستاني عصرآهن و سفال‏ها‏يي با قدمت بيش از هفت هزار سال
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،عضو هيات علمي پژوهشگاه ميراث‏فرهنگي و سرپرست کاوش در اين دو محوطه هدف از گمانه‏زني در اين محوطه‏ها را تعيين عرصه و حريم عنوان کرد و افزود: در محوطه ماهيان 5 گمانه باستان‏شناختي زده شده و در گمانه شماره يک آن بقاياي يک گور باستاني متعلق به عصر آهن کشف شد. «جبرئيل نوکنده» بابيان اين‏که عمليات گمانه‏زني باستان‏شناختي در م... ادامه »
30
کميته فني دفاتر خدمات مسافرتي شهرکرد برگزار شد
چکیده: معاون گردشگري استان چهارمحال و بختياري در گفتگو با ميراث آريا (CHTN)، با اعلام اين مطلب اظهارداشت: در اين جلسه مشکلات دفاتر خدمات مسافرتي و گردشگري بند (ب) مورد بررسي قرار گرفت. «پيمان فاضلي» با اشاره به اينکه 28 دفتر خدمات مسافرتي در اين استان فعال است، ادامه داد: در کميته فني دفاتر خدمات مسافرتي پيرامون درخواست‌هاي اوليه راه‌اندازي اين دفاتر ت... ادامه »
30
صدور يکصد مجوز صنايع‌‌دستي در خراسان جنوبي
چکیده: «امير انوري مقدم» در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، ضمن بيان اين مطلب گفت: مجوزهاي صادره مربوط به کارت شناسايي و اعلاميه تأسيس کارگاهي مي‌شود. او با اشاره به اينکه 95 مجوز صنايع‌دستي تا پايان مردادماه صادر شده است، اظهار داشت: بخش مهمي از مجوزهاي صادره به کارت شناسايي صنعتگري مربوط مي‌شود. معاون صنايع‌دستي اين استان ادامه داد: از ابتداي سال جاري... ادامه »
30
ژاپن به دنبال راهي تازه براي جذب گردشگر
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ در اين هيات مشاوره‌اي که فدراسيون تجارت و سازمان فرمانداراي‌هاي ژاپن اعضاي جديد آن محسوب مي‌شوند، نمايندگان ديگري از سازمان‌هاي مسافرتي و ديگر بخش‌هاي بازرگاني نيز حضور خواهند داشت تا شيوه‌هاي تازه‌اي را براي جذب گردشگر مورد مطالعه قرار دهند. به گفته رييس سازمان گردشگري ژاپن، هدف از اين نشست‌ها بررسي روش‌هايي براي جذ... ادامه »
30
واگذاري طرح ساماندهي منازل استيجاري گلستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان، معاون گردشگري اين اداره کل با اعلام اين مطلب گفت: نظر به اهميت ساماندهي منازل استيجاري در اين استان و با توجه به تصويب کميسيون فني خدمات گردشگري ، طرح ساماندهي اين منازل به جامعه هتلداران گلستان واگذار شده است. «علي مومني» افزود: تا کنون... ادامه »
30
نپال مقصد ويژه گردشگران چيني
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ اين آمار که در هفت ماه نخست سال به بيش از 33 هزار نفر رسيده حاکي از آن است، گردشگران همسايه شمالي نپال، پس از هند دومين بازار بزرگ گردشگري اين کشور را به خود اختصاص داده‌اند. کارشناسان معتقدند، راه‌اندازي خطوط هوايي مستقيم ميان چين و نپال، علت اصلي اين افزايش گردشگر بوده و از سويي ديگر تمايل چيني‌ها به مناطق کوهستاني... ادامه »
30
تشکيل کارگروه بسته‌بندي محصولات صنايع‌دستي در گلستان
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان، معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي اين اداره کل با اعلام اين مطلب گفت: اين کارگروه براي نخستين‌بار در استان و با هدف بررسي وضعيت گذشته، فعلي و چشم‌انداز اين صنعت در آينده تشکيل شده است. «رضا پورمهدي» افزود: فرهنگ‌سازي استفاده از توان بخش خصوصي... ادامه »
30
برگزاري مراسم تعزيه‌خواني در امامزاده ابراهيم شفت
چکیده: مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گيلان در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا (CHTN)، اظهار داشت: اين مراسم به منظور پاسداشت ارزش‌هاي ديني، آشنايي مسافران و زائران با اين سنت ديرينه و همچنين احيا و معرفي تعزيه‌خواني برگزار مي‌شود. «اميد عزيزي» با بيان اينکه مراسم معنوي تعزيه‌خواني بيست‌و‌هشتم ماه جاري در محل اين امامزاده برگزار شد، خاطرنشان کر... ادامه »
30
هنرآفريني صنعتگران شهرکردي در 12 نمايشگاه صنايع‌دستي
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان چهارمحال و بختياري در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: اين معاونت در سال جاري متولي برگزاري سه نمايشگاه بوده است. «مهرداد رئيسي» با اشاره به اينکه چهارمحال و بختياري ارديبهشت ماه سال 90 ميزبان همايش ملي نمد بوده، ادامه داد: در حاشيه برگزاري اين همايش نمايشگاهي از آثار نوين و سنتي نمدمالي داير شد. ... ادامه »
30
کتاب «سروهاي کهنسال ايران» منتشر مي‌شود
چکیده: اين کتاب که حاصل پژوهش و تحقيق ميداني «سودابه علي احمد کروري» استاد ژنتيک گياهي دانشگاه تهران و جمعي از همکاران اوست، تاريخچه‌اي از شهر يزد را به همراه عکس‌هايي با کيفيت از درختان کهنسال اين شهر در بردارد. «کروري» پيرامون سال‌ها تلاشش براي شناسايي درختان کهنسال به ميراث‌آريا (chtn)، گفت: از سال ۱۳۷۲ و در زماني که هنوز توجه ديگران به طور جدي به ... ادامه »
صفحه 1 از 44ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...