دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مرداد 1391)

31
دبيرستان تاريخي امام خميني(ره) بروجرد مرمت خواهد شد
چکیده: «حجت‌الله يارمحمدي» در گفت‌و‌گو با ميراث آريا(chtn)، گفت: از آنجايي که در شهر بروجرد، ابنيه تاريخي متعددي وجود دارد، نيازمند بودجه بيشتري براي اجراي عمليات مرمتي در اين قطب تاريخي غرب کشور هستيم و دبيرستان تاريخي امام خميني(ره) به عنوان يکي از ابنيه‌اي است که به دليل کمبود بودجه، مرمت آن را به سال آينده موکول کرده‌ايم. البته چنانچه بودجه مورد نياز ... ادامه »
31
ششمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي در کرمانشاه گشايش مي‌يابد
چکیده: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کرمانشاه در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين خبر گفت: اين نمايشگاه در قالب 200 غرفه در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي کرمانشاه برگزار مي‌شود. «جليل رحيمي» افزود: در ششمين نمايشگاه سراسري صنايع دستي کشور محصولات 250 رشته از هنرهاي سنتي و صنايع دستي به معرض نمايش گذاشته مي‌شود. وي ادامه داد... ادامه »
31
کشف جمجمه 63هزار ساله در لائوس
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn) و به نقل از هافينگتون پست، در اين اکتشاف که در کوهستان‌هاي شمال لائوس انجام شد و يافته آن قديمي‌ترين فسيل انساني در جنوب شرق آسيا نام گرفت، مشخص شد که مهاجرت انسان به اين منطقه حدود 20 هزار سال زودتر از فرضيه‌هاي پيشين بوده است. دانشمندان معتقدند اين فسيل که در طول يک قرن گذشته قديمي‌ترين سند کشف شده متعلق به انسان‌هاي... ادامه »
31
بازار اهر به صورت مشارکتي بازسازي مي‌شود
چکیده: «مسعود علويان صدر» با اعلام اين خبر در گفت‌و‌گو با ميراث آريا (chtn)، با اشاره به زمين لرزه هفته گذشته در استان آذربايجان شرقي افزود: متاسفانه در اين زمين لرزه تعدادي از بناهاي تاريخي اين استان از جمله بازار تاريخي اهر صدماتي ديده است که براي بازسازي و مرمت اين بنا‌ها تصميم گيري‌هاي جديدي شده است. وي افزود: در بازديدي که چند روز پيش به همراه تعد... ادامه »
31
راه‌اندازي 4 کيوسک اطلاع‌رساني در اروميه
چکیده: به گزارش ميراث‌‌آريا(chtn)، «حسين امامي» اظهار داشت: يکي از اين کيوسک‌ها در نزديکي بناي سه‌گنبد نصب شده که به عنوان خانه جهانگردي و گردشگري استان از آن استفاده خواهد شد. وي با بيان اين‌که 3 کيوسک ديگر در جاده شهيد کلانتري، ورودي اروميه به مهاباد و اروميه به سلماس نصب شده است، افزود: اين کيوسک‌ها وظيفه اطلاع‌رساني به مسافران آذربايجان غربي و توزي... ادامه »
31
ترافيک نيمه سنگين در محورهاي شمالي کشور
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي مرکز مديريت راه هاي کشور، ترافيک در اکثر محورهاي مواصلاتي کشور عادي و روان است و تنها در محورهاي شمالي شاهد ترافيک نيمه سنگين هستيم. بر اساس اعلام اين مرکز، آزادراه تهران - کرج، محور ساري - قائمشهر، محور بابل - بابلسر، آزادراه قزوين - رشت و محور لاهيجان - آستانه از جمله پنج محور پرتردد طي 24 ساعت ... ادامه »
31
محرق ساقه گندم، هنري با ظرفيت‌هاي بسيار در اشتغالزايي
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، هنر محرق ابتدا با ساقه‌هاي نيشکر و ذرت در شهرهاي جنوبي کشورمان اجرا مي‌شد که به علت سختي کار و نبود ابزار متناسب جايي در بازار فروش يا رشته‌هاي هنري نيافت و کم کم با الياف ديگري مانند ساقه گندم، جو، برنج و برخي گياهان داراي ساقه انجام شد. در اين نوع محرق از ساقه‌ گندم براي خلق اثر استفاده مي‌شود که هم قابليت انعطاف‌پذ... ادامه »
31
نقشه قديمي خليج فارس در عمان به نمايش درآمد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي سازمان اسناد و کتابخانه ملي کشور، رئيس کتابخانه ملي جمهوري اسلامي ايران در بازديد از غرفه عمان و مشاهده سند قديمي مربوط به خليج فارس، با «عبدالمحسن آل هينال» معاون آرشيو ملي عمان نيز ديدار و گفت‌و‌گو کرد. هينال در اين ديدار ابراز علاقه مندي کرد تا از آرشيو ملي ايران بازديد و از تجربيات غني ايران در ح... ادامه »
31
استقبال از آموزش رشته‌هاي صنايع دستي در شهرستان مرودشت
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، و به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري فارس، «فرهاد کشتکار» با اعلام اين خبر افزود: در ترم اول آموزش رشته‌هاي صنايع دستي در اين شهرستان، 174 هنرجو و علاقه‌مند در 10 رشته شامل طراحي سنتي، سفالگري، گليم‌بافي، قلم‌زني، عروسک‌بافي، سراجي سنتي، منجوق‌دوزي، ترمه‌دوزي، معرق‌کاري و منبت‌کاري شرکت کرد... ادامه »
31
حضور 3 هنرمند صنايع دستي يزد در نمايشگاه سراسري کرمانشاه
چکیده: «محمد بهشتي نژاد» در گفت و گو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر گفت: اين نمايشگاه سراسري از اول شهريورماه امسال به مدت 5 روز در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي کرمانشاه برگزار مي شود. اين مقام مسوول در اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري يزد يادآور شد: توليدات هنرمندان يزد در رشته هاي حصيربافي، معرق و مشبک در اين نمايشگاه ارائه مي ... ادامه »
31
اولين موزه تعزيه کشور در کرمانشاه راه اندازي مي شود
چکیده: «جليل رحيمي» در گفت و گو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر گفت: با توجه به ثبت شدن تعزيه در يونسکو به نام ايران و با توجه به ظرفيت متناسب تکيه معاون الملک کرمانشاه با تعزيه، اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمانشاه تعريف موزه تعزيه در اين مکان را در دستور کار قرار داد. وي با اشاره به اين که موزه مذکور همزمان با محرم امسال ب... ادامه »
31
بهسازي و آرام‌سازي پايتخت با نقاشي‌هاي ديواري
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) و به نقل از سازمان زيباسازي شهر تهران، مديرعامل اين سازمان گفت: اداره نقاشي سازمان زيباسازي براي حذف و پاک‌سازي آلودگي‌هاي بصري در مسيرهاي تردد ميهمانان اجلاس، بهينه‌سازي 18 پل سواره رو در مسير تجريش تا بهشت زهرا(س) و طراحي و اجراي يک‌هزار متر مربع نقاشي ديواري را در دستور کار خود قرار داده است. «محمدجواد شوشتري» با ب... ادامه »
31
بازي «بيريف بيريف» در راه ثبت معنوي
چکیده: «اسدالله بيرانوند» در گفت و گو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر گفت: در اين بازي افراد شرکت کننده به 2 گروه تقسيم مي‌شوند، يک گروه دور خطي از پيش تعيين شده حلقه مي زنند و از يک نفر از گروهشان که به عنوان قلعه در مرکز دايره ايستاده در برابر گروه مهاجم دفاع مي کنند. وي افزود: يک نفر با نام اوستا نيز دور اين گروه ها مي چرخد و مراقب است که کسي ... ادامه »
31
مرمت بقعه امامزاده جعفر(ع) نظرآباد به پايان رسيد
چکیده: «محمد رضا پوينده» در گفت‌و‌گو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر افزود: احياي اين بناي تاريخي و ثبت شده در فهرست آثار ملي کشور با همکاري اداره اوقاف و امور خيريه اين شهرستان صورت پذيرفت. وي اضافه کرد: در جريان اجراي اين عمليات، اصلاح مسير ورودي، برطرف کردن ناهمواري‌هاي مسير، مرمت نقاشي‌ها و تزئينات دروني و بيروني ساختمان و گنبدخانه اين بناي ت... ادامه »
31
راهنمايان موزه در همدان 2 برابر شدند
چکیده: «اسدالله بيات» در گفت و گو با ميراث آريا(chtn)، با اعلام اين خبر گفت: تعداد راهنمايان موزه هاي استان همدان از جمعه گذشته (27 مرداد 91) تا پايان شهريور امسال به 2 برابر افزايش يافت. وي خاطرنشان کرد: اين اقدام به منظور ارائه اطلاعات کامل به گردشگران صورت گرفت و در اين طرح تعداد زيادي از راهنمايان به صورت افتخاري با ميراث فرهنگي استان همکاري مي کنن... ادامه »
31
آغاز مرمت کاخ محمدخاني در هفته دولت
چکیده: «قربان عباسي» در اين‌باره به ميراث آريا(chtn)، گفت: در طول ماه‌هاي گذشته تفاهم‌نامه‌هايي ميان اداره کل ميراث فرهنگي گلستان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به عنوان متولي فعلي کاخ امضا شد که اميدواريم اين تفاهم‌نامه‌ها در هفته دولت نهايي شده و عمليات مرمت اين مجموعه تاريخي پس از آن و در طول همان هفته آغاز شود. وي اضافه کرد: در نظر داريم در اين مجمو... ادامه »
31
مسجد جامع روستاي گريمنج مرمت مي شود
چکیده: سرپرست اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قاين به ميراث آريا(chtn)، گفت: بناي اين مسجد داخل بافت تاريخي و سنتي روستاي گريمنج واقع شده است و معماري آن مربوط به دوره صفويه تا اوايل دوره قاجاريه است. «علي صرافيان» خاطرنشان کرد: در ادامه مرمت هاي پيشين و از محل اعتبارات ملي سال 90براي مرمت مساجد جامع تاريخي، کف سازي شبستان، بام سازي شبستان و ا... ادامه »
31
پايان مرمت مسجدجامع و يخچال تاريخي اوغول بيگ تکاب
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، آذربايجان غربي، «امير مطلوبي» با اعلام اين خبر گفت: اين پروژه با اعتبار 300 ميليون ريال از محل اعتبارات سال 90 انجام شد. وي خاطرنشان کرد: شهرستان تکاب داراي 156 اثر ثبت شده ملي است که مجموعه تخت سليمان يکي از اين آثار است. اين مقام مسوول در اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي ... ادامه »
31
فراخوان مسابقه «سي مرغ» موزه ملي ملک
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي موسسه کتابخانه و موزه ملي ملک، اين مسابقه با موضوع پرندگان در هنر و ادب ايراني و در بخش‌هاي پرندگان در ادبيات ايران، پرندگان در نمادهاي سمبليک عرفاني و مذهبي، پرندگان در اساطير ايراني، پرندگان در هنرهاي ايراني، پرندگان در متون تاريخي، پرندگان باورهاي قومي و عاميانه ايراني و پرندگان در آثار موزه‌اي بر... ادامه »
31
راه ‏اندازي شبکه گردشگري در هفته گردشگري
چکیده: «مسعود شريفي» با بيان اين مطلب در گفتگو با ميراث آريا(chtn) اظهار داشت: وقوع زلزله در استان‏هاي غربي کشور و لزوم ابراز همدردي با هموطنان در اين خطه از کشورمان موجب شد تا افتتاح شبکه گردشگري نيز تحت تاثير اين رخداد ظبيعي قرار گرفته و افتتاح اين شبکه به زماني ديگر موکل شود. وي افزود: اين زمان متقارن با نخستين مناسبت ملي – مذهبي و به احتمال فراو... ادامه »
صفحه 1 از 79ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها