دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مرداد 1394)

31
چکیده: معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع خراسان جنوبی از هزينه كرد یک ‎میلیارد و 131 میلیون تومان اعتبار در منطقه نمونه گردشگری آبگرم معدنی و 385 ميليون تومان در پارك گردشگری تون خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی؛ مرتضی عربی معاون گردشگری، سرمایه‌گذاری و تامین منابع این اداره كل د... ادامه »
31
برپایی نمایشگاه لایه چینی چوب در سازمان میراث فرهنگی
چکیده: در راستای برنامه های ترویجی معاونت صنایع دستی، مجموعه ای از آثار لایه چینی حسن رحمانی به مدت 5روز و از 31مرداد ماه تا 4 شهریور ماه در محل ساختمان شماره یک سازمان میراث  فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به نمایش گذاشته می شود. به گزارش مرکزروابط عمومی واطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری؛ مجموعه ای از آثار لایه چینی حسن رحمانی هنرم... ادامه »
31
تجهیز کاخ عالی قاپودر اصفهان  به 40 تابلو معرفی
چکیده: مشاور مدیر کل در پایگاههای ثبت ملی و جهانی استان اصفهان و مدیر پایگاه ثبت جهانی میدان امام گفت: کاخ موزه عالی قاپودر میدان امام اصفهان  به 40 تابلو معرفی بنا تجهیز شد. به گزارش واحد خبر پایگاههای ثبت جهانی استان اصفهان "فریبا خطا بخش" افزود: تابلو های معرفی در قسمتهای مختلف بنا نصب گردیده که گردشگران می توانند در این تابلوها  تاریخچه بنا... ادامه »
31
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: امسال یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی  شهریورماه امسال در این استان برگزار می‌شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی مرکزی؛ سید محمدحسینی مدیرکل میراث فرهنگی این اداره کل با اشاره به برگزاری این نمایشگاه اظهار کرد: این نمایشگاه که مانند سال گذشته پذیرای 140 هنرمند صن... ادامه »
31
رشته های جدید کاردانی در مرکز صنایع دستی سنندج
چکیده: مرکز آموزش علمی- کاربردی صنایع دستی سنندج در 8 رشته کاردانی دانشجو می پذیرد. به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی، به نقل از محسن علوی، سرپرست مرکز آموزش علمی- کاربردی صنایع دستی سنندج، این مرکز در 3 رشته جدید کاردانی حرفه ای روابط عمومی،  مدیریت امور دفتری و معماری داخلی دانشجو می پذیرد. محسن علوی در ادامه افزود: 5 رشته دیگر ... ادامه »
31
حفظ بقایای معماری دژی از دوره ماد
چکیده: کار حفاظت و ساماندهی بقایای معماری دژ مادی ازبکی به جا مانده از دوره ماد که در سال های اخیر با خطر نابودی مواجه شده است در راستای حفظ تپه ازبکی از نابودی در دستور کار قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، ابراهیم حیدری سرپرست هیأت حفاظت و ساماندهی بقایای معماری دژمادی ازبکی امروز "شنبه"با اعلام این خبر تصریح کرد که بر اس... ادامه »
31
جشنواره ملی آش نیر با معرفی نفرات برتر خاتمه یافت
چکیده: دهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در منطقه نمونه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر استان اردبیل با معرفی نفرات و استان‌های برتر عصرجمعه خاتمه یافت. به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، این جشنواره که از پنجشنبه با استقبال گسترده گردشگران و غرفه دارانی از 15 استان کشور آغاز شده بود، پس ا... ادامه »
31
چکیده: محمدرضا پهلوان -   هجرت تاریخی امام رضا (ع) از مدینه به مرو مهم ترین رویداد تاریخی مذهبی ایران بعد از اسلام است. مامون عباسی امام را احضار نمود و به ولایتعهدی خود برگزید تا مشروعیتی به خلافت لرزان عباسیان ببخشد و ناخواسته زمینه ی هجری تاریخی را مهیا کرد که اثرات و پیامدهای مثبت این هجرت پایه گذار تمدنی عظیم و جدید در تاریخ جهان اسلام گشت. ... ادامه »
31
فروش میلیونی غرفه های بویر احمد در اولین نمایشگاه صنایع دستی یاسوج
چکیده: رئیس اداره شهرستان بویراحمد از فروش ده میلیون تومانی غرفه های این شهرستان در نمایشگاه سراسری صنایع دستی یاسوج خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد؛ محمد حسین زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: در طول برگزاری نمایشگاه سراسری صنایع دستی، هنرهای سنتی و سوغات محلی در یاسوج، مجموع فروش تمامی... ادامه »
31
خانه – باغ محمد فروغ نصیرایی در فهرست آثار ملی به ثبت رسید
چکیده: خانه – باغ محمد فروغ نصیرایی شهرستان بشرویه با شماره 31276 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی؛ طاهره مال اندوز کارشناس ثبت آثار این اداره کل گفت: قدمت این اثر به پهلوی اول بر می گردد. وی افزود: با توجه به اندامها و ویژگی های معماری این بنا می توان به این نکته پی برد ک... ادامه »
31
شرکت های خدمات مسافرتی ایلام در زمینه جذب گردشگران فعال شوند
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام خواستار فعال شدن شرکت های خدمات مسافرتی این استان در زمینه جذب گردشگران شد. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی، عبدالمالک شنبه زاده افزود: شرکت های خدمات مسافرتی استان باید در زمینه ورود گردشگر به استان فعال شده و به این منظور ارتباط خود را با دیگر شرکت ها در مناطق مختلف کشور گسترش دهند. وی ادامه دا... ادامه »
31
در هفته دولت صورت می‌گیرد

افتتاح کمپینگ گردشگری گناوه در بوشهر

افتتاح کمپینگ گردشگری گناوه در بوشهر
چکیده: کمپینگ گردشگری گناوه به مناسبت بزرگداشت هفته دولت در بوشهر افتتاح می شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر، فروزانی مدیرکل این استان گفت: يكي از مهم ترين پروژه هايي كه در هفته دولت اتمام و مورد بهره برداري قرار مي گيرد ، پروژه كمپينگ گردشگري  گناوه است.  با توجه به اینکه شهرستان گناوه ، جاذبه های گردشگري، تاريخي و ط... ادامه »
31
ارائه تخفیف 40 درصدی در نمایشگاه سراسری صنایع دستی یاسوج
چکیده: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد از تخفیف محصولات عرضه شده تا سقف 40 درصد در آخرین روز نمایشگاه سراسری صنایع دستی یاسوج خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد؛ محمود باقری با اعلام این خبر اظهار داشت: بر اساس توافقات صورت گرفته با هنرمندان و غرفه داران،... ادامه »
31
مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز

ایجاد سرویس بهداشتی در غار یخ مراد کذب است

چکیده: ایجاد سرویس بهداشتی در محدوده غار یخ مراد کذب است. به گزارش میراث آریا(chtn) عبدالناصر میرچی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان البرز در توضیح اخبار مربوط به غار یخ مراد، گفت: بر اساس در خواست های مکرر مراجعین ، بازدید کنندگان و مسئولین محلی به خصوص دهیاریهای آزاد بر و کهنه ده و شورای روستا، مطالعه و نقشه برداری مسیر دسترسی به غار در ... ادامه »
31
ثبت هشت مکان رویداد دفاع مقدس ایلام در فهرست آثار ملی
چکیده: تاکنون هشت مکان رویداد دفاع مقدس استان ایلام در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: این هشت مکان شامل قلاویزان، گره شیر و میمک مهران، شرهانی و چیلات دهلران، کوشک ایوان، زمین فوتبال چوار و میدان خیام ایلام است.  عبدالمالک شنبه زاده افزود: عملیات های شا... ادامه »
31
تمدید ثبت نام پذیرش دوره کاردانی فنی وحرفه ای نظام آموزشی مهارتی دانشگاه جامع علمی- کاربردی
چکیده: ثبت نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزشی مهارتی دانشگاه جامع علمی- کاربردی تمدید شد.  به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ ثبت نام پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه ای نظام آموزشی مهارتی دانشگاه جامع علمی- کاربردی (برای ترم مهر)که از  چهارشنبه 21 مرداد... ادامه »
31
مسئول سیاه چادر عشایر خراسان رضوی:

کیفیت نمایشگاه صنایع دستی یاسوج در بالاترین سطح است

کیفیت نمایشگاه صنایع دستی یاسوج در بالاترین سطح است
چکیده: مسئول سیاه چادر عشایر خراسان رضوی گفت: نمایشگاه سراسری صنایع دستی یاسوج در بالاترین سطح کیفیت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد؛ منیژه کوهستانیان با بیان این مطلب اظهار داشت: مسئولان برگزار کننده هر چه در توان داشتند انجام دادند تا هنرمندان و غرفه داران در شرایط مطلوبی باشند. وی ... ادامه »
31
افتتاح بیش از 15پروژه گردشگری، صنایع دستی سیستان و بلوچستان در هفته دولت
چکیده: مديركل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي وگردشگري سیستان و بلوچستان از اجراي برنامه های متنوع با افتتاح و راه اندازی پروژه های سرمایه گذاری،گردشگری و صنايع دستي درهفته دولت در این استان خبر داد. مشتاق گوهری در گفتگو با chtn افزود: به مناسبت گراميداشت هفته دولت 10 پروژه گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان راه اندازی مي‌شود. وی در ادامه ... ادامه »
31
دانشنامه آیین های ایرانی منتشر می‌شود
چکیده: "دانشنامه آیین های ایرانی" و "منشور اخلاقی مطالعات مردم شناسی و فرهنگ عامه " با همکاری پژوهشکده مردم شناسی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و مرکز مطالعات فرهنگ عامه صدا و سیما به زودی منتشر می شود .  به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، علیرضا حسن زاده رئیس پژوهشکده مردم شناسی با اعلام این خبر تصریح کرد که این همکاری در چارچو... ادامه »
31
بازگشایی شبستان مسجد جامع ارومیه پس از 35 سال
چکیده: در آستانه فرارسیدن هفته دولت برنامه های اجرایی در اداره کل میراث فرهنگی آذربایجان غربی اعلام شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی ؛ جلیل جباری مدیر کل استان با اعلام این مطلب گفت : تلاشهای یک ساله اداره کل میراث فرهنگی استان بسیار مشهود بوده و در دسترس عموم است . وی با اشاره به اینکه استان آذر... ادامه »
صفحه 1 از 36ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها