دوشنبه 07 اسفند 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه مرداد 1395)

31
چکیده: مدیر گروه معماری دانشگاه یزد گفت: هر نوع فعالیتی که زمینه به جریان انداختن مجدد حیات در کالبد بناها و آثار تاریخی را فراهم کند و بتواند بر آن نظارت پویا و جامعی هم داشته باشد، از نظر فرهنگی درست در مسیر بهره وری صحیح از میراث فرهنگی قرار دارد. به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی مسعود نبی میبدی گفت: معماری سنتی و اصیل ای... ادامه »
31
احیاء بناهای تاریخی منافع اقتصادی  و فرهنگی ما را تامین می کند
چکیده: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: بناهای تاریخی برای ما یک ثروت اجتماعی بزرگ هستند که امروز می توانند حتی پر رنگ تر از گذشته در اقتصاد و فرهنگ ما دارای جایگاه و نقش خاص خود باشند، به شرط آنکه امکان به حرکت در آوردن این بخش با شیوه هایی نظیر ورود بخش خصوصی مهیا شود. به گزارش روابط عمومی صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی مهدی شیخ گفت: در بحث ها و... ادامه »
31
چکیده: دوازده زنجانی به بخش نهایی یازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی راه یافتند. به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،‌صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: پس از بررسی و داوری آش های ارائه شده توسط شرکت کنندگان زنجانی برای حضور در یازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی اسامی برگزیدگا... ادامه »
31
رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی در اصفهان تأکید کرد:

نشست شورای جهانی صنایع دستی فرصتی برای معرفی جهانی صنایع دستی ایرانی است

چکیده: رئیس بخش آسیا و اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی که برای نظارت بر روند فعالیت های دبیر خانه اجرائی نشست شورای جهانی صنایع دستی به اصفهان سفر کرده بود، در جمع اعضاء دبیرخانه تأکید کرد: همزمانی برگزاری نشست شورای جهانی صنایع دستی و روز جهانی گردشگری فرصتی مغتنم برای معرفی صنایع دستی ایرانی به جهانیان است. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی... ادامه »
31
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در نشست هم اندیشی با مدیران ارشد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (مرکز اصفهان) که با حضور مدیر کل، معاونین و مدیران ارشد این اداره کل در راستای برگزاری نشست شورای جهانی صنایع دستی برگزار شد با ایراد سخنانی تأکید کرد: با تشریک مساعی با یکدیگر پیام رسان ایران به جهانیان در حوزه فرهنگ باشیم. به گزارش روابط عمومی اد... ادامه »
31
چکیده: كارگاه تخصص بين المللي صنايع دستي با موضوع جواهرات و سنگ هاي قيمتي و نيمه قيمتي با حضور متخصصان بين المللي و داوران شواري جهاني صنايع دستي در مشهد برگزار شد. به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، اين كارگاه در محل موزه بزرگ خراسان و با حضور پروفسور کوین مورای، عضو شورای جهانی صنایع دستی منطقه آسیا - اقیانوسی... ادامه »
31
دیدار تورگردانان 17 کشور جهان با رئیس سازمان میراث فرهنگی
چکیده:  تورگردانان 17 کشور که از 20 تا 28 مرداد ماه به کشورمان سفر کرده بودند در دیدار با مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، نظرات و پیشنهادات خود را در حوزه توسعه گردشگری ایران مطرح کردند. به گزارش میراث آریا(chtn) معاون رئیس جمهور در این دیدار با اشاره به اینکه برای درک تصویر واقعی ایران، هیچ ابزار... ادامه »
31
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ابلاغ کرد؛

عدم واگذاری خانه های صنایع دستی به دیگر بخش ها

عدم واگذاری خانه های صنایع دستی به دیگر بخش ها
چکیده: مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عدم واگذاری اماکن متعلق به سازمان که توسط معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی مورد بهره برداری جدی و موثر قرار می گیرند را ابلاغ کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در پی درخواست هنرمندان برای حفظ فضاها و خانه های صنایع دستی در اختیار... ادامه »
31
الواح هخامنشی به کشور بازگردانده می‌شود/آمادگی برای ثبت جهانی مراسم سوگواری و راهپیمایی اربعین با مشارکت عراق
چکیده:  معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی از بازگشت گنجینه بزرگ الواح هخامنشی به ایران و ثبت ملی راهپیمایی اربعین به عنوان دو دستاورد بزرگ دولت یازدهم در میراث فرهنگی خبر داد. به گزارش میراث آریا (chtn) مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز یکشنبه 31 مرداد ما... ادامه »
31
چکیده: انواع خشت هاي مورد استفاده در بافت تاريخي يزد در کارگاههاي ميراث فرهنگي توليد مي شود. به گزارش روابط عمومي، اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان يزد، مهندس شرافت، مدير کل ميراث فرهنگي استان يزد در اين خصوص گفت: خشت کهنترين مصالح ساختماني بشر در فلات مرکزي ايران است، که در ادوار مختلف به اشکال مختلف توليد و مصرف مي شده است. مهندس شراف... ادامه »
31
بعد از ثبت ملي آئين هاي سنتي عشاير كرمانج خراسان

بوستاني به نام عشاير در قوچان نامگذاري شد

چکیده: مدير ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان قوچان از نامگذاري بوستاني به نام بوستان عشاير در اين شهرستان با تصويب شوراي شهر خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، محمد تقديسي با اعلام اين خبر گفت: اين نامگذاري بعد از ثبت ملي برخي از آئين هاي سنتي كردهاي خراسان و عشاير كرمانج تصويب شده است. وي اف... ادامه »
31
چکیده: مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشتخوار از تحویل یک ظرف سفالی نخودی لوله دار با لعاب گلی متعلق به قرن 6 تا 8 هجري قمري به این نمایندگی خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، کاظم کامیاب با اعلام اين خبر افزود: چندي پيش يكي از شهروندان در رشتخوار در حين حفر چاه كوزه سفالي را كشف كه بع... ادامه »
31
چکیده: مديرميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان بردسكن از امضاء تفاهم نامه با شهرداري اين شهر با هدف حفظ و مرمت از بناهاي تاريخي و آثار فرهنگي خبر داد. به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، احمد صابري زارع با اعلام اين خبر گفت: اين تفاهم نامه در راستاي مناسب سازي و مرمت بناهاي تاريخي به امضاء شهرداري بردسكن و... ادامه »
31
آغاز عملیات مرمت مسجد تاریخی پرزله
چکیده: عملیات مرمت مسجد تاریخی پرزله ابیانه آغاز شد.  به گزارش مرکز روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ مرمت مسجد تاریخی پرزله درحالی از ابتدای سال ۱۳۹۵ در دستور کار پایگاه میراث فرهنگی ابیانه قرار گرفت که پس از مطالعات تاریخی و آسیب شناسی بنا و فراهم شدن مقدمات اجرایی آن عملیات اجرایی مسجد از ۲۵ مرداد ماه آغاز شد.  «احمد نجیبی» مدی... ادامه »
31
ثبت محوطه تاریخی مربوط به دوره اشکانی  درشهرستان زیرکوه در فهرست آثار ملی
چکیده: این تپه در شمال شهرستان زیرکوه واقع شده و آثار دوره اشکانی در آن بدست آمده است.  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی، سید احمد برآبادی مسئول حوزه پژوهش و مطالعات اداره کل گفت :تپه در دشتی نسبتا وسیع در شمال شهرستان زیرکوه قرار داشته و  نسبتا مدور با چند برآمدگی با ارتفاع تقریبی سه متر از سط... ادامه »
31
برگزاری اجلاس وزرای گردشگری نامی نیک از تبریز به جای خواهد گذاشت
چکیده: استاندار آذربایجان شرقی گفت: برگزاری اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیا نامی نیک و آبرومندانه از تبریز برجا خواهد گذاشت. به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، اسماعیل جبارزاده در نشست خبری اجلاس وزرای گردشگری مجمع گفتگوی همکاری آسیا افزود: در این راستا، فعالیت‌ها از یک ماه پیش با تمرکز بیشتری آغاز شد... ادامه »
31
چکیده: حریم محدوده ای است که بر اساس ضوابط قانونی برای حفظ اثر تاریخی یا طبیعی تعیین می شود و باعث حفظ موجودیت اثر و یکپارچگی آن می گردد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی،پریسا جمشیدی مسئول تعیین حرایم اداره کل در این خصوص گفت: بناهای تاریخی از جنبه های مختلف دارای حریم هایی هستند که جهت مراقبت و ن... ادامه »
31
چکیده: جمعی از کارکنان کوهنورد بسیجی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به مناسبت بازگشت آزادگان به میهن اسلامی به قله دماوند صعود کردند. به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، جمعی از کارکنان کوهنورد بسیجی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل به قله دم... ادامه »
31
مرکز برنامه ریزی هدفمند کودکان و نوجوانان با همکاری انجمن هواداران میراث ایران برگزار می کند:

کارگاه "تجربه یک نگارگری" ویژه کودکان و نوجوانان در سعدآباد

کارگاه "تجربه یک نگارگری"  ویژه کودکان و نوجوانان در سعدآباد
چکیده: کارگاه "تجربه یک نگارگری" ویژه کودکان و نوجوانان در مرکز برنامه ریزی بازدید هدفمند کودکان و نوجوانان سه شنبه 2 شهرویر ماه در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد؛ مسئول مرکز برنامه ریزی بازدید هدفمند کودکان و نوجوانان در این خصوص گفت: این مرکز با مشارکت انجمن هواداران میراث ایران در سه شنبه ... ادامه »
31
ثبت آسیاب خان شهر طبس در فهرست آثار ملی
چکیده: آسیاب خان واقع در شهر طبس  که از بناهای بسیار با ارزش دوره قاجاریه است در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد .  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، طاهره مال اندوز مسئول حوزه ثبت آثار تاریخی ، فرهنگی ،طبیعی و میراث معنوی خراسان جنوبی در این خصوص گفت : نوع معماری این آسیاب در منطقه منحصر به فرد است که در... ادامه »
صفحه 1 از 35ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها