جمعه 24 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه شهریور 1386)

31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "کلوريا هاروي" نماينده سازمان جهاني يونسکو در حوزه آفريقا در اين باره گفت: در نشست بين‌المللي اين سازمان در "زئير" بهترين راه ممکن براي حفظ ارزش‌هاي کهن فرهنگي آنگولا و انتقال آن به نسل‌هاي آينده بهره‌مندي از روش‌هاي آموزشي اعلام شد. وي در ادامه گفت: با توجه به اهميت بالاي ميراث و ارزش‌هاي فرهنگي و نقش آن در از بين برد... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، نمايشگاه ياد شده با هدف ارائه آثار هنري هنرمندان فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي صنايع‌دستي برگزار مي‌شود. در اين نمايشگاه "مهرانگيز مومن اوغلي"، "اکرم آزاد مقام"، "مرضيه آذر" و "مريم خبازي" فارغ‌التحصيلان رشته صنايع‌دستي دانشگاه هنر کاشان آثار هنري خود شامل کارهاي حجمي چوب، چاپ باتيک، سفال، شيشه و... را در معرض ديد علاقه‌مندا... ادامه »
31
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان شمالي با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn)، گفت: در روز جهاني جهانگردي برنامه‌هاي ويژه‌اي براي گردشگران ورودي به استان تدارک ديده شده است. "احمد ديناري" افزود: چاپ پوستر و برنامه هفتگي براي دانش‌آموزان با آرم روز جهاني جهانگردي، برگزاري تورهاي رايگان براي دانش‌آموزان، دانشجويان و با... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، نواي مسگران داستان دلباختگي مولانا به عشق است، داستاني که بايد خواند و شنيد تا هم‌نوا با مولانا و دل سوخته او شد و ناله جدايي از نيستان سرداد. خانه فرهنگ نور همايش نواي مسگران را با هدف پرداختن به اين داستان زيبا برگزار مي‌کند. بنابراين گزارش، اجراي موسيقي سنتي همراه با خواندن اشعار دل‌انگيز مولانا، شرح داستان نواي ... ادامه »
31
چکیده: به‌گزارش ميراث‌آريا (chtn) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان خراسان رضوي، "محمدشريف ملک‌زاده" معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در جمع خبرنگاران در تشريح برنامه‌هاي هفته گردشگري کشور گفت: براي نخستين بار برنامه‌هاي هفته گردشگري با نامگذاري روزهاي اين هفته همراه است که بر اساس آن 5 مهر ماه ... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "مينو ناظري"، معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري گلستان گفت: پس از انجام مرحله دوم مرمت بناي تاريخي مذهبي امام‌زاده نور و برداشت بدنه آجري آسيب ديده آن در خارج بنا و مرمت بدنه‌ها و تزئينات کتيبه‌هاي آجري آن و همچنين مرمت ستون نماهاي کنج‌هاي داخلي و جرزهاي آجري محراب، مرحله سوم مرمت اين بنا شروع ش... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، وجود آثار تاريخي -فرهنگي مربوط به دوره‌هاي گوناگون در اين شهرستان نشانگر قدمت و پيشينه فرهنگي و تمدني آن است. ازجمله اين آثار مي‌توان به مجموعه آثار امامزاده شهداء، امامزاده سيدمحمدحسين در روستاي خورجان، کاروانسراهاي دوره قاجاريه و صفويه و روستاي شهيدآباد، مسجد جامع‌خرمي، قلعه‌هاي قديمي، تل‌خاکي معروف به قصر سرخ بهرام گور... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان اصفهان "ايوب مرداني" افزود: در طول تابستان 350 نفر از پرسنل و خانواده‌هايشان از استخرشناي تفريحي، 54 نفر از پرسنل خانواده‌هايشان از کلاس‌هاي آموزش شنا و هشت نفر از پرسنل خانم از کلاس‌هاي آمادگي جسماني بهره‌ بردند. وي اضافه کرد: همچنين هشت نفر از فرز... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)، "عيسي اسفنجاري "،عضو پايگاه پژوهشي و شوراي راهبردي اداره ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گرد شگري ميبد با بيان اين مطلب گفت :شهر تاريخي ميبد نخستين شهر ثبتي کشور است که به دليل ريشه تاريخي و هويتي فعاليت منسجمي را مي طلبد. وي ضمن انتقاد از اطلاع رساني نادرست برخي رسانه ها در خصوص فعال نبودن کارگاه هاي پايگاه فرهنگي ميبد تا... ادامه »
31
چکیده: "احمد دشتي"، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان بوشهر به ميرث آريا (chtn) گفت: در نيمه شعبان سال 85 تفاهمنامه‌اي با حضور" اسفنديار رحيم مشايي"، رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري و "دکتر رضوي" رئيس منطقه پارس جنوبي در چند بند منعقد شد. وي افزود: يکي از بندهاي اين قرارداد تشکيل پايگاه مطالعات باستان‌شناسي زير آب بود ... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn) در چارچوب اين بازرسي‌ها، نحوه ارزيابي درخواست‌هاي متقاضيان و صدور مجوزهاي مربوط و همچنين چگونگي اعطاي تسهيلات به متقاضيان از وجوه اداره شده مورد بررسي قرار مي‌گيرد. بر اساس اعلام سازمان بازرسي کل کشور نحوه نظارت بر عملکرد مجتمع‌هاي خدماتي رفاهي (قبل از بهره‌برداري و بعد از بهره‌برداري)، وضعيت مجتمع‌هاي خدماتي‌- رفاهي ... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، اين نمايشگاه که شامل 80 پوستر از 79 هنرمند طراح پوستر و گرافيک است، کار خود را با هدف شناسايي و معرفي قابليت‌ها و استعدادهاي هنرمندان جوان و خلاق در اين عرصه، توسعه و ترويج هنر مقاونت در گرافيک، ايجاد زمينه آشنايي عموم مردم يا تجلي تصويري و بيان هنري فرهنگ مقاومت به‌عنوان يک ارزش، آرمان و باور ملي و حماسي و ايجاد بستر و ف... ادامه »
31
چکیده: سرپرست دفتر امور بين‌الملل و سازمان‌هاي تخصصي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn)، گفت: ما در اين جلسه آمادگي خود را براي همکاري در زمينه‌هاي آموزشي، توسعه نيروي انساني، اخذ بورسيه و کمک‌هاي آموزشي اعلام کرديم . "محمد کاظم خلدي‌نسب" با بيان اينکه بايد ارتباطات بين مراکز علمي و آکادميک دانشگاهي دو کشو... ادامه »
31
چکیده: "حميد عمراني" مدير پايگاه ميراث ديوار گرگان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn) گفت:در بررسي هاي باستان شناسان با استفاده از تصاوير ماهواره اي بيش از 30 تپه و محووطه باستاني بزرگ و کوچک ، بيش از 50 کيلومتر از کانال هاي انتقال آب از گرگانرود به سمت ديوار ، محوطه هاي باستاني مجاور آم جهت تامين آب شرب ساکنين ، کارگاه هاي تهيه خشت و پخت آجر به عنوان م... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، مسئول اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان فردوس با بيان اين مطلب گفت:کوه قلعه يا قلعه کوه فردوس به عنوان يکي از قلعه‌هاي مهم دوره اسماعيليه و مرکز استقرار اين فرقه در ايالت قهستان در جنوب خراسان بزرگ بوده است. محمد نبيلي مقدم افزود: اين قلعه که در 10 کيلومتري جنوب شهر فردوس و شهر تاريخي تون و در بلندترين ... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، در جشنواره مجسمه سازي" معراج و مولوي" که توسط موزه هنرهاي ديني امام علي(ع) و با همکاري انجمن مجسمه سازان ايران برگزار شده است، 40 اثر از ميان 137 اثر ارسالي پس از داوري براي حضور در نمايشگاه و دريافت جايزه سه ميليون ريالي انتخاب شد. نمايشگاه مذکور، روز دوشنبه دوم مهرماه در موزه هنرهاي ديني امام علي(ع) گشايش مي‌يابد. ... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، سرپرست دفتر امور بين‌الملل و سازمان‌هاي تخصصي سازمان با بيان اين مطلب گفت: قرار است در اين سفر تفاهمنامه‌اي با مدير کل يونسکو ميان دولت جمهوري اسلامي ايران و يونسکو به امضا برسد. "محمدکاظم خلدي‌نسب"، از دکتر "عبدالرسول وطن‌دوست"، به‌عنوان نماينده ايران د... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا ( chtn)و به نقل از پايگاه اطلاع رساني پليس ،در پي گزارش فرماندهي انتظامي شهرستان مانه و سملقان شخصي به نام سبحان از اهالي يکي از روستا هاي تابعه به هنگام کندن پي خانه اش جهت احداث بنا در داخل حياط به مقاديري اشياي عتيقه از قبيل 15 عدد سيني بزرگ و متوسط ، يک عدد جام و آفتابه مسي ، برخورد نموده که با همکاري چند تن از دوستانش قصد س... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، کارشناس معاونت ميراث فرهنگي ايلام با بيان اين مطلب گفت: منطقه ارکوازي بخش چوار به‌دليل آب و هواي مساعد، محلي مناسب براي رشد زيتون است که باحضور کارشناسان منابع طبيعي و جهاد کشاورزي استان تهران در 15 سال پيش به اين منطقه مشخص شد، قدمت درختان آن به 2 هزار سال پيش مي‌رسد... ادامه »
31
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn) اين نمايشگاه از اول تا پنجم مهرماه برگزار مي‌شود و در آن دفاتر خدمات مسافرتي و واحدهاي اقامتي نيز به ارائه توانمندي‌هاي خود مي‌پردازند. در اين هفته همچنين جاذبه‌هاي گردشگري استان تهران در امامزاده‌ها، اماکن تاريخي و بقاع متبرکه به نمايش در مي‌آيد. اجراي تورهاي بازديد رايگان از موزه‌ها ويژه دانش‌آموزان دبيرستاني و ر... ادامه »
صفحه 1 از 60ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها