شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه شهریور 1388)

31
ورزشکاران گيلاني صنايع‌دستي هديه گرفتند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، توسعه و تقويت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي از اهداف مهم معاونت صنايع‌دستي اين استان است و براي رسيدن به اين هدف بخش ويژه‌اي در ليگ برتر فوتبال طراحي شده است. بنابر اين گزارش طرح جامع گردشگري - ورزشي با هدف توسعه و تقويت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي آغاز به کار کرده است. بهره برداري بهينه از ظرفيت‌هاي موجود در ورزش براي حفظ ... ادامه »
31
صنايع‌دستي  گورچين قلعه آذربايجان غربي را تصرف مي‌کند
چکیده: محمد عبدلي در گفتگو با ميراث آريا(chtn)، با بيان مطلب بالا گفت: اين خانه ترويج روستايي با هدف گسترش و ارتقاء صنايع‌دستي در روستاي گورچين قلعه راه اندازي مي‌شود. وي فضاي انتخابي اين خانه ترويج را حمامي قديمي در اين روستا اعلام کرد و ادامه داد: اين حمام پس از مرمت به کارگاه و نمايشگاه صنايع‌دستي اختصاص مي‌يابد. عبدلي با تأکيد بر اينکه روستاي ... ادامه »
31
عربستان براي ارتقاي گردشگري، هتل مي‌سازد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، مجريان اين طرح که يکي از بزرگترين شرکت‌هاي مسافرتي و گردشگري عربستان را در اختيار دارند، مدت زمان اتمام اين پروژه را سه سال اعلام کردند که به ايجاد بيش از 3400 اتاق هتل خواهد انجاميد. به گفته کارشناسان، از آنجايي که شهرهاي مدنظر،‌ از گردشگر پذيرترين شهرهاي سياحتي و زيارتي کشور محسوب شده و در طول سال علاوه بر ميزباني از... ادامه »
31
ميزبان‌هاي هتل‌هاي گلستان آموزش ديدند
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان گلستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در اين کارگاه 25 نفر از ميزبانان هتل‌هاي استان گلستان شرکت کردند . حميد منوچهري با بيان اينکه مدت زمان اين کارگاه آموزشي 75 ساعت بود ، تصريح کرد: اين کلاس‌ها در هفته‌هاي آينده نيز براي مابقي ميزبانان هتل‌هاي استان برگزار خواهد شد . وي... ادامه »
31
ويترين‌هاي موزه خلخال آماده شد
چکیده: معاون فرهنگي و ارتباطات سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در حال حاضر 5 درصد از موزه خلخال تجهيز شده است . اکبر فرهيخته افزود: همچنين براي اين موزه 18 ويترين آماده شده است که اشياي موزه در داخل اين ويترين‌ها براي نمايش قرار گيرد . وي تصريح کرد: همچنين طرح موزه بيله سوار براي ارسال ... ادامه »
31
بازار انگجي تبريز هم ساماندهي شد
چکیده: رئيس سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان آذربايجان شرقي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان آذربايجان شرقي پرونده ثبت جهاني بازار تبريز را در اولويت کار خود قرار داده است و در اين راستا اقدامات مرمتي را در اين بازار به انجام رسانده است. تراب محمدي در ادامه به برخي از عمليات مرمتي ... ادامه »
31
کرمان پذيراي 170 هزار مسافر تابستاني بود
چکیده: معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کرمان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:همچنين بيش از 10 هزار نفر از جاذبه هاي گردشگري استان طي دو ماه تير و مرداد بازديد کردند. هادي ايرانمنش افزود:با راه اندازي ستاد تابستانه تسهيلات سفر در کرمان 11 پايگاه اطلاع رساني در نقاط پر تردد در سطح استان براي ارائه خدمات به مسافران ... ادامه »
31
"برآوايي" روستاي خانقاي سنندج نجات يافت
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت: در پي واگذاري بخشي از اراضي روستاي خانقاي حومه شهر سنندج به تعاوني مسکن دادگستري و در حين تهيه نقشه هاي جانمايي بلوک‌ هاي آپارتماني و انجام اقدامات سطحي براي آماده سازي زمين، سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان متوجه وجود ب... ادامه »
31
بناهاي تاريخي هرمزگان همچنان کانون توجه‌اند
چکیده: معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان هرمزگان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:طرح مطالعات و مرمت مقبره ماه خاتوني ميناب از جمله پروژه هايي است که در سال جاري مورد توجه معاونت قرار گرفت و انجام شد. عباس نوروزي افزود: همچنين مطالعه و امکان سنجي شهر باستاني حريره واقع در جزيره کيش از توابع شهرستان بندر لنگه و از... ادامه »
31
ظرفيت‌هاي صنايع‌دستي استان مرکزي شناسايي مي‌شود
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا(chtn) در نشست رئيس سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان مرکزي با معاونان و نمايندگان دفتر ميراث‌فرهنگي در شهرستان‌هاي استان مقرر شد هنرمندان صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي استان به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفي شوند. در اين جلسه مقرر شد معرفي هنرمندان به صندوق مذکور در هر شهرستان از طريق مسئولان شهرستاني انجام شود و در شهر... ادامه »
31
راه به سوي آب گرم سمنان باز شد
چکیده: معاون سرمايه گذاري و طرح‌هاي سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان سمنان با بيان مطلب فوق به ميراث آريا(chtn) گفت:علاوه بر دو منطقه ابر شاهرود و سدشاه چراغي دامغان که متقاضي بخش خصوصي داشت،دو منطقه ديگر مصوب در دور نخست سفر هيات دولت به استان مورد توجه قرار گرفته است. عباس دانايي افزود:تجهيز زيرساخت ها در اين دو منطقه توسط شرکت توسعه گر... ادامه »
31
پسته‌هاي آران و بيدگل ميزبان گردشگران
چکیده: معاون گردشگري اداره ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري شهرستان کاشان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:اين جشنواره دوم و سوم مهرماه جاري در شهرستان آران و بيدگل که در 30 کيلومتري کاشان قرار دارد ميزبان گردشگران است . عباس سلمانيان افزود:اين جشنواره با مشارکت جهاد کشاورزي و سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان برگزار مي‌شود . ... ادامه »
31
حضور هنرمندان استان سمنان در نمايشگاه‌هاي صنايع دستي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان استان سمنان سيد کمال موسوي معاون صتايع دستي وهنرهاي سنتي سازمان استان سمنان با اعلام اين خبر افزود:4نفر از هنرمندان استان سمنان در نمايشگاه سراسري بازرگاني صنايع دستي در شهر همدان شرکت خواهند کرد. وي اضافه کرد :اين نمايشگاه 10 تا 15 مهر ماه در شهر همدان بر پا خواهد شد و هنرمندان استان سمنا... ادامه »
31
حضور موفق ايران در بزرگترين رويداد گردشگري آسيا
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل ازروابط عمومي ستاد تبليغات و نمايشگاه‌ها، در نمايشگاه بين‌المللي گردشگري ژاپن که با حضور 150 کشور جهان، جمعي از مقامات و وزيران دست‌اندرکار بخش گردشگري کشورهاي آسيايي، سفراي کشورهاي خارجي مقيم توکيو، ايرلاين‌ها، توراپراتورها و نمايندگان و فعالان صنعت گردشگري در محل نمايشگاهي توکيو گشايش يافته بود جلوه هاي تمدني، فره... ادامه »
31
زنان شاغل صنايع‌دستي را جدي بگيريم
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN)، معصومه جبار زارع مشاور امور بانوان استانداري اصفهان در اين نشست بر ايجاد مکاني براي عرضه دائمي صنايع‌دستي در اين استان تأکيد کرد. وي با اشاره به اينکه نبود مکان براي عرضه و فروش صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي مشکلات بسياري را براي هنرمندان ايجاد کرده است، اظهار داشت: صنايع‌دستي با وجود توانمندي‌هاي بالا و بالقوه‌اي که دارد ... ادامه »
31
تاريخ اتريش با کشف اردوگاه نظامي ارتش روم تغيير مي‌کند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)،‌ اين يافته جديد که سه ارودگاه نظامي متعلق به ارتش امپراتوري روم را نشان داده است در شهر بورگن لند اتريش در اطراف يکي از مهم ترين راه‌هاي بازرگاني روميان منطقه به نام جاده کهربا کشف شد. اشتفان گرو، سرپرست تيم باستان‌شناسي گفت: اشيا مکشوفه در اين منطقه که مساحتي در حدود دو هکتار را شامل مي‌شود،‌ فهم جديدي از عملکرد ارتش ... ادامه »
31
کتيبه سنگي نادر شاه ، حفاظت  و مرمت شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي خراسان رضوي، حميد رضا محمدي نيک پور ضمن اعلام خبر فوق افزود : عمليات مرمت و حفاظت اين کتيبه با پيگيري و نظارت کارشناسان گروه حفاظت و مرمت آثار تاريخي اين معاونت و با اعتبار بالغ بر 45 ميليون ريال انجام پذيرفت . وي اظهار داشت : نوع آسيب هاي وارده به اين کتيبه از نوع فيزيکي و به ص... ادامه »
31
تصويب تشکيلات جديد سازمان ميراث فرهنگي
چکیده: به گزارش ميراث آريا(CHTN) ملک محمد نجفي تصريح کرد:در آستانه تصويب مجدد تشکيلات سازمان هستيم اما چارچوب‌هاي موجود حفظ مي شود و تنها تغييرات جزئي اتفاق مي‌افتد. وي با اشاره به تاکيد رياست سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري بربهبود وضعيت رفاهي کارکنان سازمان اقدامات انجام شده دراين باره را تشريح کرد. نجفي افزود:اميدواريم وضعيت دريافتي همکا... ادامه »
31
گردشگري سلامت، صنعت پردرآمد هند
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chth)،‌ نسبت يک سوم تا يک چهارم هزينه‌هاي درماني در هند در مقايسه با امريکا، اروپا و افريقاي جنوبي، منجر به حضور بيش از 300 هزار گردشگر از 30 کشور جهان و کسب درآمدي بالغ بر 850 ميليون روپيه در نيمه اول سال براي اين کشور شد. دولت هند در نظر دارد با توسعه بخش گردشگري سلامت و مجهز کردن مراکز درماني خود تا سال 2012 شمار ورود گردش... ادامه »
31
نگاه معماران به عمارت کريم‌خاني شيراز
چکیده: مشاور تهيه طرح داخلي عمارت ديوان‌خانه کريم‌خاني شيراز در گفتگو با ميراث آريا(chtn)ضمن بيان اين مطلب افزود:اين مجموعه شامل ارگ، ديوان‌خانه، مسجد، بازار، حمام و چند کوشک است. حبيبه مجدآبادي در ادامه خاطرنشان کرد:در طرح مرمتي اين بنا، کاربري خانه فرهنگ و مرکز اطلاع‌رساني براي ديوان‌خانه تعيين شده است. وي با بيان اين‌که در طبقه هم‌کف چند گالري،... ادامه »
صفحه 1 از 67ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی در نامه‌ای خواستار شد

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی طی نامه‌ای به معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، ...