شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه شهریور 1390)

31
ميراث فرهنگي سند افتخاري براي هويت و فرهنگ ملي کشورمان است
چکیده: حجت الاسلام «سيدعلي حسيني» نماينده نيشابور در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با ميراث آريا (CHTN)، گفت: حفظ ميراث فرهنگي کشور وظيفه همگاني مي‌طلبد و رسالت بزرگي است که همه بايد نسبت به آن دغدغه داشته باشند مجلس و دولت مي توانند با اختصاص بودجه بيشتر به اين امر کمک کنند. او افزود: ميراث فرهنگي سند افتخاري است که هويت فرهنگي‌مان را تشکيل مي‌دهد و در ج... ادامه »
31
برگزاري هفته‌هاي‌ فرهنگي از ضروريات سازمان ميراث‌فرهنگي است
چکیده: مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان سيستان و بلوچستان در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا (chtn)، اظهار داشت: يکي از وظايف سازمان ميراث‌فرهنگي معرفي قابليت‌ها و ظرفيت‌ها است که هر سال بخشي از اعتبارت سالانه سازمان در اين زمينه هزينه مي‌شود. او خاطرنشان کرد: تا کنون بيشتر اقدامات انجام گرفته در راستاي معرفي قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي استان در سه حوز... ادامه »
31
کشف بناي رومي در سوريه
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)، اين بنا که ديوارهاي آن از سنگ‌هاي تراشيده شده بسيار بزرگ ايجاد شده و ضخامتي يک و نيم متري دارند، در منطقه‌اي به نام «کومت نيبال» و در استان «رقا» سوريه کشف شده است. «ابراهيم خير بک»، رييس سازمان باستاني‌شناسي سوريه اعلام کرد:‌ در اين کاوش، ورودي شش متري از اين بنا شناسايي شد اما همچنان جستجو براي رسيدن به ديگر بخش‌هاي... ادامه »
31
تکميل موزه باستان‌شناسي بقعه شيخ صفي الدين اردبيلي
چکیده: بهروز ندايي در گفتگو با ميراث آريا(chtn) خاطر نشان کرد: افتتاح و تکميل اين موزه سه سال به طول انجاميده و دو سال است که فعاليت خود را آغاز کرده و در سال جاري اشياي ديگري هم به اين موزه اضافه خواهد شد. به گفته اين مقام مسؤول موزه باستان شناسي جزيي از بدنه مجموعه شيخ صفي الدين است و سالانه استقبال بي نظيري از اين موزه به عمل مي آيد. او در ادامه... ادامه »
31
برگزاري ويژه‌برنامه‌هاي فرهنگي در ششمين جشنواره ملي آش ايراني
چکیده: سرپرست اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان زنجان در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، اظهار داشت: در اين جشنواره که از بيست‌و‌نهم ماه جاري آغاز به کار کرد، 32 گروه در آلاچيق‌هاي مجموعه فرهنگي و تفريحي ايل داغي زنجان به پخت انواع آش‌هاي ايراني پرداخته و از بازديدکنندگان پذيرايي کردند. «يحيي نقي‌زاده محجوب» با اشاره به اينکه ششمين دوره ج... ادامه »
31
رفع مشکلات بسته‌بندي در کارگاه‌هاي بزرگ صنايع‌دستي يزد
چکیده: «محمد بهشتي‌نژاد» در گفتگو با ميراث آريا (CHTN)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: اين معاونت پس از انجام پژوهش‌هايي در خصوص بسته بندي مناسب، طرح‌هايي را آماده کرده و در اختيار صنعتگران گذاشته است. او با اشاره به اينکه تمامي صنعتگران استان يزد مي‌توانند از اين طرح‌ها بهره‌مند شوند، ادامه داد: کارگاه‌هاي بزرگ در بسته‌بندي بسيارموفق عمل کرده و با ارائ... ادامه »
31
تايلند به دنبال رشد گردشگري
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ اين طرح که با بودجه‌اي 16 و نيم ميليون دلاري و با شعاري جديد با عنوان « سال‌هاي معجزه‌آساي تايلند شگفت انگيز» به اجرا درآمده، اميدواري‌هاي زيادي را براي جذب 30 ميليون گردشگر سالانه براي مقامات گردشگري اين کشور به وجود آورده است. فعالان صنعت گردشگري تايلند پيش‌بيني مي‌کنند، اجرايي شدن اين طرح، درآمد اين حوزه را نيز سا... ادامه »
31
کشف و فروش آثار باستاني در سنگاپور
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ به گفته رييس تيم عتيقه‌ياب، در بين آثار به دست آمده علاوه بر اشيايي متعلق به مستشاران پرتغالي، مقاديري از ظروف چيني همراه با مجسمه‌اي مذهبي متعلق به دوره پادشاهي مالاکا و آثاري متعلق به دوره استعمار انگلستان، هلند و پرتغال نيز يافت شده بود. او افزود:‌در بين اين آثار يک گلوله توپ، ارزشمندترين شي شناخته شد که در معامله... ادامه »
31
محوطه‌سازي مجتمع خدماتي-رفاهي بين راهي عقدا در يزد
چکیده: به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، «بهرام رضايي» گفت: از جمله اقدامات در راستاي محوطه‌سازي اين مجتمع مي‌توان به پي‌کني، کانال‌کني و گودبرداري با وسيله مکانيکي، عمليات بنايي با سنگ لاشه و ملات ماسه سيمان، تهيه و اجراي بتن با شن و ماسه شسته طبيعي و شفته‌ريزي با خاک تهيه شده مناسب شن‌دار اشاره کرد. به گفته اين مقام مسوول در اداره‌کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دس... ادامه »
31
بزرگترين کارخانه کشتي سازي رومي در مديترانه کشف شد
چکیده: به گزارش ميراث آريا (chtn)،‌ اين کارخانه که در شهر تاريخي «پورتوس» که بندري باستاني در جنوب ايتاليا و دهانه رودخانه «تيبر» بوده کشف شده است، بنايي مستطيل شکل بوده و ابعادي بزرگتر از يک زمين فوتبال داشته است. اين بنا بيش از 475 فوت طول و 196 فوت عرض داشته و براي ساختن و نگهداري کشتي‌هاي تجاري مورد استفاده قرار مي‌گرفته است. اين کشتي‌ها معمولا سفر... ادامه »
31
برپايي نمايشگاه صنايع‌دستي فارس در دانشگاه مرودشت
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان فارس در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: در اين نمايشگاه صنعتگران تمامي شهرستان‌هاي فارس توليدات بومي و شاخص خود را به نمايش مي‌گذارند. «حبيب شهبازي» با اشاره به اينکه اين نمايشگاه در قالب 31 غرفه برپا مي‌شود، ادامه داد: خاتم، منبت، بافته‌هاي داري و سنگ‌هاي قيمتي و نيمه‌قيمتي برخي از محصولاتي هستند... ادامه »
30
بازديد رئيس سازمان ميراث فرهنگي از موزه ملي ايران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از اداره کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري «روح‌ا... احمدزاده کرماني» در جريان اين بازديد، از مخازن و ساختمان موزه‌هاي ايران باستان و دوران اسلامي ديدن کرد. معاون رئيس جمهور همچنين از پروژه‌هاي ناتمام و در حال اجراي موزه شامل قفسه‌بندي و تعبيه ويترين‌هاي ديواري بازديد و نسبت به تسريع روندک... ادامه »
30
مرمت مسجد جامع همدان پايان مي‌يابد
چکیده: «احمد ترابي» در گفتگو با خبرنگار ميراث‌ آريا (chtn)، گفت: مرمت ايوان ضلع جنوب غربي مسجد جامع که مربوط به دوران قاجاريه است، از سال 88 آغاز و تا دو ماه ديگر به اتمام خواهد رسيد. او با اشاره به اينکه تخريب اين بنا از ناحيه رسمي بندي‌ها، طاق و تويزه‌ها است، اظهار داشت: تويزه‌ها در واقع طاق‌هايي هستند که به شکل هفتي، پنجي يا هلالي بين دو پايه قرا... ادامه »
30
آموزش صنايع‌دستي به يک هزار و 400 هنرجوي اصفهاني
چکیده: «احمد اديب» در گفتگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، افزود: صد در صد آموزش رشته‌هاي صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي استان اصفهان طي سال 90 به بخش خصوصي واگذار شده است. او بيان داشت: از ابتداي سال جاري تا پايان شهريورماه يک هزار و 400 نفر آموزش و با حضور در آزمون نهايي، گواهي مهارت آموزشي دريافت کرده‌اند. معاون صنايع‌دستي اداره کل ميراث‌فرهنگي اصفهان ت... ادامه »
30
هفته‌هاي فرهنگي زمينه‌ساز جذب گردشگران است
چکیده: مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان آذربايجان‌شرقي در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با بيان اين مطلب تصريح کرد: کشور ايران از ظرفيت‌هاي گردشگري بسياري برخوردار است که متاسفانه بسياري از اين جاذبه‌ها به عموم مردم معرفي نشده‌اند. «محمدي» افزود: ظرفيت‌هاي گردشگري ايران تنها آثار و ابنيه تاريخي و مکان‌هاي طبيعي را شامل نمي‌شود، بلکه فرهن... ادامه »
30
مصر به دنبال جذب 30 ميليون گردشگر
چکیده: به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ «منير فخري»‌ با اشاره به اينکه در حال حاضرر موقعيت داخلي مصرر به ثبات رسيده و مي‌توان حضور گردشگران را در ميدان تحرير و ديگر نقاط گردشگري قاهره بدون هيچگونه تعرضي مشاهده کرد، حتي تظاهرات احتمالي روز جمعه را نيز در تداوم روند کنوني بدون تاثير خواند. او افزود: حتي برخي از معترضان مصري با نصب بنرهايي در ميدان تحرير، از ... ادامه »
30
اعلام نتايج نخستين المپياد نوآوري صنايع‌دستي خوزستان
چکیده: معاون صنايع‌دستي استان خوزستان در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب اظهار داشت: تا کنون حدود 50 اثر به دبيرخانه اين المپياد ارسال شده است. «شکرالله قاسمي» با اشاره به اينکه هنرمندان بايد نوآوري را در اين المپياد مدنظر قرار دهند، ادامه داد: هدف از برگزاري اين المپياد آمادگي صنعتگران خوزستاني براي حضور در همايش و المپيادهاي ملي است. ... ادامه »
30
هوادهي و نظافت فرش‌هاي کاخ نياوران
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران؛ در اين عمليات تعداد 50 تخته فرش کاخ اختصاصي نياوران جهت هوادهي، غبارروبي و پاکسازي به ايوان ضلع جنوبي اين کاخ منتقل و در معرض هواي آزاد و نور قرار گرفتند. تمامي فرش‌هاي کاخ نياوران اعم از نمايشي و غير نمايشي خصوصاً فرش‌هاي سرسرا و اتاق پذيرايي از مهمانان اين کاخ، در ا... ادامه »
30
آغاز به کار مجدد گالري جهان‌نما
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران؛ نگارخانه جهان‌نما پس از دوره 6 ماهه تعميرات و مرمت که از اواخر اسفند ماه سال گذشته تعطيل بوده، از مهرماه فعاليت خود را دوباره از سر مي‌گيرد. نمايش آثاري از هنرهاي نقاشي خط، زيورآلات ساخته شده از سنگ‌هاي درماني قيمتي و نيمه قيمتي و نقاشي از جمله نمايشگاه‌هايي است که در... ادامه »
30
تعطيلي مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران در سالروز شهادت امام صادق (ع)
چکیده: به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي تاريخي نياوران ؛ ضمن عرض تسليت به تمامي مسلمانان و دوستداران آن حضرت اعلام مي‌دارد که اين مجموعه همزمان با 25 شوال و شهادت امام صادق (ع) تعطيل است. شايان ذکر است مجموعه فرهنگي-تاريخي نياوران نيمه دوم سال جاري تمامي روزهاي هفته به جز تاريخ يادشده از ساعت 9 تا 17 پذيراي بازديدکنندگان و... ادامه »
صفحه 1 از 35ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی در نامه‌ای خواستار شد

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

توقف عملیات عمرانی در محدوده عرصه قلعه سموران جیرفت

رئیس پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگی طی نامه‌ای به معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، ...