شنبه 25 آذر 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه شهریور 1392)

31
به منظور تسهیل سفر برای معلولان و افراد با نیازهای خاص

سازمان جهانی جهانگردی پیشنهاد "گردشگری قابل دسترس" را تصویب کرد

سازمان جهانی جهانگردی پیشنهاد "گردشگری قابل دسترس" را تصویب کرد
چکیده: پیشنهادهای مطرح شده در سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد در خصوص " گردشگری دردسترس همگان"  مورد تصویب و تایید مجموع عمومی قرار گرفت.  به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری بر اساس تعریفی که در سایت رسمی سازمان جهانی جهانگردی ملل متحد(UNWTO) آمده است "گردشگری قابل دسترس" نوعی از گردشگری است که شامل ر... ادامه »
31
برنامه های روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری استان لرستان اعلام شد
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان ، برنامه های اجرایی روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری استان لرستان را اعلام کرد.   به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان، قاسم قربانی برخی از مهمترین برنامه های هفته گردشگری امسال را بازدید رایگان عموم مردم از مجموعه های فرهنگی و تاریخی... ادامه »
31
دعوت از نجفی برای شرکت در نوزدهمین نمایشگاه گردشگری ازبکستان
چکیده: رئیس شرکت ملی "ازبک توریسم" عالی ترین مقام گردشگری ازبکستان از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری برای شرکت در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری این کشور دعوت به عمل آورد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، رئیس شرکت ملی "ازبک توریسم" با ارسال  نامه رسمی از ... ادامه »
31
گزارش میراث آریا از شروع حرکت امیدوار کننده دولت یازدهم

آیا الواح هخامنشی نگین موزه ملی ایران می شود؟

آیا الواح هخامنشی نگین موزه ملی ایران می شود؟
چکیده:  همه چیز از 80 سال پیش شروع شد. زمانی که در سال 1312 متخصصانی  از ایران و آمریکا در یک حفاری مشترک در مجموعه تخت جمشید اموال فرهنگی ارزشمندی را به دست آوردند که بر اساس قانون مصوب سال 1309 این اموال باید بین ایران و آمریکا تقسیم می شد. در میان این اموال، الواح هخامنشی نیز بخش مهمی از اموالی بود که در تقسیم بندی های صورت گرفته سهم ایران ش... ادامه »
31
عضو انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوشتر:

تغییر رویکرد در میراث فرهنگی خوزستان سریع و مثبت است

تغییر رویکرد در میراث فرهنگی خوزستان سریع و مثبت است
چکیده: عضو انجمن دوستداران میراث فرهنگی شوشتر گفت: شهرستان شوشتر با قدمت بسیار زیاد از داشتن موزه‌ای محروم است و باید برای راه‌اندازی موزه در این شهرستان تلاش شود. ادامه »
31
مدیرکل میراث فرهنگی خوزستان تاکید کرد

فرهنگ‌سازی برای حفاظت از آثار تاریخی در خوزستان

فرهنگ‌سازی برای حفاظت از آثار تاریخی در خوزستان
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: فرهنگ‌سازی برای حراست و حفاظت عام از آثار تاریخی خوزستان در دستور کار این اداره کل است. ادامه »
31
دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی ایذه:

دوربین‌های «اشکفت‌سلمان» وارد مدار شد

دوربین‌های «اشکفت‌سلمان» وارد مدار شد
چکیده: دبیر انجمن دوستداران میراث فرهنگی ایذه گفت: دوربین‌های «اشکفت سلمان» که چند وقتی بود از مدار خارج شده بود دوباره راه‌اندازی شده است. ادامه »
31
نمایشگاه فصلی صنایع دستی در باغ فین کاشان برپا شد
چکیده: سرپرست ادراه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان از برپایی نمایشگاه صنایع دستی در باغ فین کاشان خبرداد. به گزارش میراث آریا(chtn) حسین یزدانمهر گفت: این نمایشگاه، شامل 4 غرفه و در فضای منتهی به حمام تاریخی باغ فین دایر شده است. به گفته سرپرست ادراه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کاشان ، آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه شامل معرق کا... ادامه »
31
بازدید رایگان از بناهای تاریخی اصفهان به مناسبت روز جهانی جهانگردی
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: به مناسبت روز جهانی جهانگردی و هفته گردشگری پنجم مهرماه بازدید از بناهای تاریخی استان اصفهان رایگان است. به گزارش اداره روابط عمومی و امور فرهنگی استان اصفهان "محسن مصلحی " ضمن اعلام برنامه های هفته گردشگری افزود: روزجمعه پنجم مهر ماه  روز جهانی جهانگردی با شعار " گردشگری و آب ، حف... ادامه »
31
همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس صورت گرفت

بازدید دکتر نجفی از نمایشگاه بسیج پایگاه شهید صیاد شیرازی

بازدید دکتر نجفی از نمایشگاه بسیج پایگاه شهید صیاد شیرازی
چکیده:   معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از نمایشگاه فرهنگی "حماسه ایثار" که به همت بسیج مرکزی  سازمان میراث فرهنگی کشور ( پایگاه شهید صیاد شیرازی)، در مجموعه ارگ آزادی تهران برگزار شده است بازدید کرد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، دکتر «محمد علی ... ادامه »
31
برگزاری تورهای شیرازگردی برای دانشجویان جدید الورود دانشگاه شیراز
چکیده: به مناسبت آغاز سال تحصیلی و همزمان با بازگشایی دانشگاه ها ،  اداره کل میراث فرهنگی استان فارس با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه شیراز، شهرداری شیراز  و اتحادیه تعاونی های صنایع دستی فارس اقدام به برگزاری تورهای شیراز گردی در سه مسیر مختلف در دو نوبت صبح و بعد از ظهر جهت معرفی جاذبه های گردشگری شهر شیراز به دانشجویان جدیدالورود دانشگاه شیراز... ادامه »
31
حیثیت مرکز شرق شناسی شیکاگو در گرو بازگرداندن الواح هخامنشی است
چکیده: جانشین رئیس شواری بین المللی موزه ها (ایکوم) معتقد است، حفظ حیثیت علمی مرکز شرق شناسی شیکاگو در گرو بازگرداندن الواح هخامنشی به ایران است.  احمد محیط طباطبایی در گفتگو با میراث آریا(chtn) گفت: پس از کشف الواح هخامنشی در دوران پهلوی اول، پژوهشگران مرکز شرق شناسی شیکاگو بر اساس یک توافق، این الواح را برای مطالعه، تحقیق و خواندن متن های نوشته ... ادامه »
31
نجفی: از این واژه استفاده نکنید
چکیده: رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری از همکاران و واحدهای مختلف این سازمان خواست تا در مکاتبات اداری خود از عبارت "مقام عالی سازمان" استفاده نکنند. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری محمد علی نجفی استفاده از عنوان "مقام عالی سازمان" به جای "رئیس سازمان" را مناسب ندانسته و تاکید کرد:این تعبیر ب... ادامه »
31
چکیده: امیر نیک رویان- اصطلاح "نرمش قهرمانانه" که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده بی شک فرصتی است برای اینکه تمام دستگاه های مرتبط با دستگاه دیپلماسی کشور، ضمن حفظ اقتدار و عزت ایران اسلامی در جهت بازگرداندن حقوق مسلم ملت ایران گام های مدبرانه بردارند. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  نیز به عنوان متولی بخش گردشگری، باید از فرصت پیش رو نها... ادامه »
31
تاسیسات گردشگری مشمول تعرفه صنایع شدند
چکیده: معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از تصویب مصوبه جدید هیات دولت مبنی بر بهره مندی تاسیسات گردشگری کشور از تعرفه ها و قوانین بخش صنایع خبر داد. به گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منوچهر جهانیان گفت: در تاریخ 21 شهریور ماه سال جاری مصوبه شماره 118320/ت49515 در چندین بند، با هدف ارائه تسهیلات و تعرفه های حم... ادامه »
31
دستاوردهای  شایسته ایران از نمایشگاه گردشگری ژاپن
چکیده: معاون گردشگری کشور از کسب دستاوردهای شایسته بخش خصوصی اعزام شده به نمایشگاه گردشگری جاتای ژاپن خبر داد. به گزارش روابط عمومی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، منوچهر جهانیان گفت: حضور در نمایشگاه گردشگری جاتای ژاپن با شرکت بیش از 150 کشور در قالب هزار غرفه طی تاریخ 21 لغایت 24 شهریورماه فرصتی مناسب جهت انعکاس ظرفیت های گردش... ادامه »
31
فوریت‌طرح وزارت‌میراث‌فرهنگی‌رای‌ نیاورد
چکیده: بررسی یک فوریت طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز مجلس در دستور کار داشتند، رای نیاورد. به گزارش میراث آریا(chtn) این طرح که به امضای 112 نفر از نمایندگان مجلس رسیده بود با 104 رای موافق، 48 رای مخالف و 10 رای ممتنع از 215 نماینده حاضر به تصویب نرسید، 57 نماینده در این رای گیری شرکت نکردند.&nbs... ادامه »
31
در آستانه سال تحصیلی جدید

نجفی زنگ غربت دارالفنون را نواخت

نجفی زنگ غربت دارالفنون را نواخت
چکیده: معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در جریان بازدید از  قسمتهای مختلف دارالفنون  ودرآستانه سال تحصیلی جدید ، زنگ غربت این مدرسه تاریخی را نواخت و از تصمیم جدی برای مرمت این بنا خبر داد.   به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری  محمد علی نجفی در جریان این ... ادامه »
31
احیاء تفاهم‌نامه با مرکز شرق شناسی شیکاگو راه بازگشت الواح را هموار می‌کند
چکیده: محمد بهشتی گفت: احیاء تفاهم نامه با مرکز شرق شناسی شیکاگو راه بازگشت الواح هخامنشی به کشور را هموارتر می کند. مشاور رئیس سازمان در امور مربوط به میراث فرهنگی در گفتگو با میراث آریا(chtn) ضمن اشاره به اینکه در زمان ریاستش بر سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تفاهم نامه همکاری علمی و تحقیقاتی میان مرکز شرق شناسی شیکاگو و سازمان به امضاء ر... ادامه »
31
در حاشیه هفتمین جشنواره بین المللی فرهنگ اقوام ایران زمین

سفراي خارجي از نقاط ديدني گلستان بازديد می کنند

سفراي خارجي از نقاط ديدني گلستان بازديد می کنند
چکیده: دبیر برگزاری هفتمین جشنواره بين المللي فرهنگ اقوام ايران زمين گفت: دراین جشنواره بیش از30 سفير،کاردار و ميهمانان ویژه جشنواره، از مناطق طبيعي و نقاط گردشگري استان گلستان بازديد خواهند داشت. به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، حمید منوچهری دراین راستا افزود: با برنامه ریزی های صورت گرفته اي... ادامه »
صفحه 1 از 16ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری