ﺳﻪشنبه 03 بهمن 1396 | صفحه اصلی | درباره ما | RSS

(آرشیو ماه شهریور 1394)

31
ایجاد فضای رقابت سالم در دستور کار شورای گردشگری سلامت است
چکیده: ارائه خدمات ارزان قیمت و ایجاد فضای رقابتی سالم در دستور کار شورای گردشگری سلامت است. به گزارش میراث آریا(chtn) علیرضا زالی رئیس سازمان نظام پزشکی در جلسه شورای گردشگری سلامت گفت: این شورا به منظور تجمیع، هم افزایی و هماهنگی دستگاههای فعال در حوزه گردشگری سلامت تشکیل شده است. وی تصریح کرد: در این شورا دو هدف اصلی مطرح است، بحث نخست ارتقاء هم اف... ادامه »
31
معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه

شخصیت‌های سیاسی و هنری دنیا برای معالجه به ایران سفر می‌کنند

شخصیت‌های سیاسی و هنری دنیا برای معالجه به ایران سفر می‌کنند
چکیده: بسیاری از شخصیتهای علمی، سیاسی و هنری دنیا برای معاجه و درمان به ایران سفر کرده اند. به گزارش میراث آریا(chtn) حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه،  در نشست شورای گردشگری سلامت گفت: کمیته های زیرمجموعه شورای راهبری گردشگری سلامت با حضور نمایندگان وزارت خارجه در استانها، مدیران کل میراث فرهنگی استان، پزشکان و مدیرا... ادامه »
31
برنامه های مرکز مقاومت بسیج سازمان میراث فرهنگی تشریح شد
چکیده: بزرگداشت هفته دفاع مقدس با برگزاری 22 عنوان برنامه شامل 5 برنامه متمرکز و 17 برنامه غیر متمرکز از سوی مرکز مقاومت بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پایگاه های وابسته انجام می شود. به گزارش میراث آریا(chtn)؛ سرهنگ حسن اکبری فرمانده مرکز مقاومت بسیج سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: امسال مانند سال های گذشته از یک ماه... ادامه »
31
چکیده: ایران سال آینده وارد بازاریابی انبوه در حوزه گردشگری سلامت می‌شود. به گزارش میراث آریا(chtn) هفتمین نشست و اولین سالگرد تشکیل شورای گردشگری سلامت با حضور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری، حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان ، علیرضا زالی رئیس کل سازمان نظام پزشکی و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد. رحمانی موحد، در این نشست با اشاره به ... ادامه »
31
چکیده: سرپرست معاونت صنايع دستي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي از برگزاري سومين دوره برنامه داوري نشان ملي مرغوبيت صنايع دستي خبر داد و گفت: اين برنامه از شهريورماه سال جاري در سطح مناطق پنجگانه در حال انجام است و در اين ميان خراسان رضوي به عنوان ميزبان استان هاي خراسان شمالي، خراسان جنوبي، سيستان و بلوچستان و كرمان مركز داوري ناح... ادامه »
31
اجرای 20 برنامه فرهنگی در استان اصفهان همزمان با هفته گردشگری
چکیده: معاون گردشگری استان اصفهان از اجرای برنامه های متنوع و فرهنگی ویژه هفته گردشگری در استان اصفهان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، "محسن یار محمدیان" معاون گردشگری استان اصفهان در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود : با توجه به شعار امسال سازمان جهانی گردشگری مبنی بر "یک میلیارد گردشگر، یک میلیارد فرصت" و با تو... ادامه »
31
چکیده: معاون گردشگري اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي  و گردشگري خراسان رضوي گفت: ظرفيت هاي بوم گردي اين استان با هدف تقويت صنعت گردشگري در مشهد و ساير شهرستان هاي استان خراسان رضوي توسعه مي يابد.  به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان رضوي، سید جواد موسوی با بیان این مطلب گفت: خراسان رضوي با دارا بودن حدود 33... ادامه »
31
حضور 5 هزار گردشگر خارجی و داخلی در نمایشگاه فارس در یک نگاه
چکیده: سرپرست امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از حضور بیش از 5 هزار گردشگر خارجی و داخلی در نمایشگاه فارس در یک نگاه خبر داد .  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس پیام غرابی در حاشیه برپایی نخستین نمایشگاه فارس در یک نگاه که هم اینک در ارگ کریم خانی شیراز دایر است گفت : این... ادامه »
31
چکیده: نخستین نمایشگاه فارس در یک نگاه هم اینک در ارگ کریم خانی شیراز برپا است و استقبال گردشگران داخلی و خارجی از این نمایشگاه چشمگیر بوده است . به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس این نمایشگاه که از 29 شهریور ماه در ارگ کریم خانی شیراز برپا شده است در قالب 55 غرفه تخصصی آداب و رسوم عشایری ، محصولات و تولیدات دست ساز ه... ادامه »
31
پایگاه های ملی کشور تا پایان سال ساماندهی و احیاء می شود
چکیده:  پایگاه های ملی کشور براساس پلان مدیریتی و اعتبارات مشخص تا پایان سال جاری ساماندهی و احیاء می شود.     به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری؛ فرهاد عزیزی مدیر پایگاه های ملی و جهانی کشور گفت: با توجه به اینکه پایگاه های ملی و جهانی از شاخص ترین آثار کشور محسوب می شوند، اقدامات مرمتی ... ادامه »
31
پایگاه بسیج جواد الائمه سعدآباد برگزار می کند:

چهار برنامه فرهنگی ورزشی بمناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس

چهار برنامه فرهنگی ورزشی بمناسبت بزرگداشت هفته دفاع مقدس
چکیده: مسئول بسیج جوادالائمه سعدآباد برنامه های هفته بزرگداشت دفاع مقدس را تشریح کرد. به گزارش روابط عمومی مجموعه سعدآباد ؛حسین واحدی با اشاره به برنامه های ویژه هفته بزرگداشت دفاع مقدس، گفت:نمایشگاهی بمناسبت این ایام شامل تصاویری از روزهای حماسه و ایثار، همچنین تعدادی ابزار جنگی شامل کلاه ،فانوس، ماسک ،کوله پشتی و وسایل غواصی و ... مربوط به رزمندگان هشت... ادامه »
31
چکیده: مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: فرهنگ حفاظت از بناهای تاریخی باید از مهد کودک ، پیش دبستانی و دبستان آغاز شود. به گزارش واحد خبر پایگاههای ثبت جهانی استان اصفهان "فریدون اله یاری "افزود: با توجه به اهمیت حفظ بناهای تاریخی که نشان از تمدن و هویت تاریخ چند هزار ساله کشورمان دارد، لزوم تعامل با آموزش و پرورش در جهت آموزش ... ادامه »
31
ششمین جشنواره "سفر به زيستگاه زاغ بور" برگزار مي‌شود
چکیده:  ششمین جشنواره گردشگري "سفر به زيستگاه زاغ بور" هفدهم مهرماه در منطقه نمونه گردشگري زيستکره توران بخش بيارجمند شهرستان شاهرود برگزار مي‌شود. به گزارش روابط ‌عمومي اداره کل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگری استان سمنان، «حمیدرضا حسنی»رئیس اداره ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري شهرستان شاهرود گفت:&nb... ادامه »
31
واگذاری مجوزهای خانه، نمایشگاه و بازارچه به معاونت صنایع دستی کشور
چکیده: هیات وزیران در جلسه اول شهریور سال 94 با مصوبه ای صدور مجوزهای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی، ایجاد خانه های صنایع دستی، بازارچه های دائمی و موقت را به ادارت کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان های کشور واگذار کرد. از جمله محدودیت های حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی در استان ها عدم امکان قانونی معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی در صدور مجوزهای بر... ادامه »
31
کوچکترین مشبک دنیا در نمایشگاه فارس در یک نگاه رونمایی شد
چکیده: از کوچکترین چاقوی دست ساز جهان تا ریزترین مشبک ساخته شده را در غرفه صنایع دستی نی ریز واقع در ارگ کریم خانی نظاره گر هستیم.  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس حمیدرضا هادی مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان نی ریز در خصوص محصولات و آثار باستانی شهرستان نی ریز این گونه گفت: انجیر، بادام، کشمش، تخم آفتابگردان ... ادامه »
31
حصیربافی فراشبند  در ارگ کریم خانی
چکیده: یکی از جذابیت های نمایشگاه فارس در یک نگاه شاید حضور هنرمند جوان حصیربافی باشد که از شهرستان فراشبند به این نمایشگاه آمده.جوان ناشنوا که در گوشه ای از غرفه شهرستان فراشبند نشسته و به دور از خیال و هیاهو حصیربافی می کند.  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، محمود حسانی هنرمند فراشبندی است که 10 سال در رشته ... ادامه »
31
فرمول تعامل صندوق با انجمن های مردم نهاد تغییر می کند
چکیده: سرپرست صندوق احیاء در نشست همفکری سرپرست صندوق احیاء با نمایندگان NGO های فعال میراث فرهنگی و گردشگری کشورگفت: فرمول تعامل صندوق با نهادهای غیردولتی و NGO های فعال میراث فرهنگی و گردشگری تغییر می کند. به گزارش روابط ‌عمومي صندوق احیاء و بهره‌برداری از بناهای تاریخی فرهنگی سازمان؛ محمدرضا پوینده سرپرست صندوق احیاء در نشست همفکری با نمایند... ادامه »
31
اعلام فراخوان جذب سرمايه گذار برای 37 منطقه نمونه گردشگري اردبیل
چکیده: معاون سرمایه گذاری اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان  اردبیل از آمادگي 37 منطقه نمونه گردشگري براي اعلام فراخوان جهت جذب سرمايه گذار خبر داد. به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، عسگر سنگی با بیان این مطلب گفت: اعلام فراخوان مناطق نمونه گردشگری استان به ویژه منطقه نم... ادامه »
31
دوران ساسانی و اسلامی ، اوج شکوفایی معماری ایران
چکیده: ریشه های تاریخی باریکه در معماری دوران ساسانی تا دوران اسلامی که با پیشرفت در علوم گوناگون همراه بود موجب به اوج رسانی پوشش با باریکه تاق ها به عنوان یک هنر اصیل ایرانی شد. به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، بهمن سلطان احمدی پژوهشگر پژوهشکده ابنیه و بافت های تاریخی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، این مطلب را در نشست معماری با م... ادامه »
31
چکیده: غلامرضا بنی اسدی- آثار باستانی کم نداریم، میراث فرهنگی هم فراوان داریم آنقدر فراوان که رشک دیگران را بر می انگیزد. آنقدر کهن که گاه دیده ونفس برخی ها را به حسرت می گشاید و بر می کشد. آنقدر که....اما آیا ما برای حفظ این سرمایه بی بدیل آنگونه که باید کار می کنیم؟ برای بهره برداری از آن و تبدیل این سرمایه به "ثروت زایا" و مولد برنامه می ریزیم؟ چق... ادامه »
صفحه 1 از 41ابتدا   قبلی   [1]  2  3  4  5  6  7  8  9  10  بعدی   انتها   
آخرین عناوین خبری
مدیر کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث فرهنگی تأکید کرد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

امید میراثی‌ها به بازگشت خانه نیما یوشیج/ ماده ۷۹ خانه پدر شعر نو را نجات می‌دهد

مدیر‌کل امور حقوقی و املاک سازمان میراث‌فرهنگی درباره آخرین اقدامات بخش حقوقی سازمان در خصوص خانه نی...